Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω ελληνικο εχω ρε παιδια και εχει παρει μια χαρα τις αναβαθμίσεις.

 

Για κοίτα. Εχεις 4.2.2;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα 4.2.2 N5100XXCMJ2

Λες να ειναι απο το eshop και να μην ειναι ελληνικο?

Που το βλέπεις αν ειναι ελληνικό η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα 4.2.2 N5100XXCMJ2

Λες να ειναι απο το eshop και να μην ειναι ελληνικο?

Που το βλέπεις αν ειναι ελληνικό η όχι?

 

Άρα γιατί ο φίλος babis παραπονιέται;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι απο το eshop και να μην ειναι ελληνικο?

 

Από το eshop σχεδόν σίγουρο ότι ΔΕΝ είναι ελληνικό. Παραεισαγωγές κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα 4.2.2 N5100XXCMJ2

Λες να ειναι απο το eshop και να μην ειναι ελληνικο?

Που το βλέπεις αν ειναι ελληνικό η όχι?

 

Γερμανικό είναι φίλε ,αν είναι από το ε-shop.Σαν το δικό μου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικα ειναι ξεχασμενα. Οι γερμανοι (ειναι;) φιλοι μας.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικα ειναι ξεχασμενα. Οι γερμανοι (ειναι;) φιλοι μας.

 

Να ταν μόνο τα ελληνικά! Τίποτα δεν αναβαθμίζεται παρά μόνο τα γερμανικά :lol: Στο S4 που είναι γερμανικό, πήρα πρώτος απ όλους την 4.3 και τώρα βγήκε άλλη μια αναβάθμιση για τα γερμανικά, την οποία δεν έχω κάνει ακόμα βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι γνωστή η τακτική της samsung στο ξεκίνημα των updates.

Το δινει σε μια χώρα και για μεγάλο διάστημα ξεχνάει τις υπόλοιπες.

Το ίδιο κάνει τώρα στο Note 2. Στο Note 8 όμως το παράκανε αν όντως έχει πάρει μόνο η Γερμανία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι γνωστή η τακτική της samsung στο ξεκίνημα των updates.

Το δινει σε μια χώρα και για μεγάλο διάστημα ξεχνάει τις υπόλοιπες.

Το ίδιο κάνει τώρα στο Note 2. Στο Note 8 όμως το παράκανε αν όντως έχει πάρει μόνο η Γερμανία.

 

Για τo 3G μοντέλο: Γερμανία, Ρουμανία, Κύπρος και τα υπόλοιπα είναι προς Ασία μεριά. Για το wifi Αγγλία-Ρουμανία.

Για το LTE : Γερμανία, Ρουμανία, Αγγλία, Πορτογαλία. Θα αρχίσω να βλέπω την Ρουμανία με άλλο μάτι :) Σε όλα μέσα

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Για τo 3G μοντέλο: Γερμανία, Ρουμανία, Κύπρος και τα υπόλοιπα είναι προς Ασία μεριά. Για το wifi Αγγλία-Ρουμανία.

Για το LTE : Γερμανία, Ρουμανία, Αγγλία, Πορτογαλία. Θα αρχίσω να βλέπω την Ρουμανία με άλλο μάτι :) Σε όλα μέσα

 

Υπάρχει lte note 8 ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ποιες χώρες βγαίνει αυτό, ξέρει κανείς;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή από το eshop για το 4g

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.909384&sid=1

 

Ετσι ετσι Crazy Sundays και δεν ειμαι καλα..:lol::lol::lol:

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Κατα προτιμηση Γερμανια :) για να υπαρχει υποστηριξη οσον αφορα τις αναβαθμισεις.. γιατι κυκλοφορουν απο Γαλλια, Χωρες Βαλτικης, Σερβια κ Ελλαδα φυσικα :D
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη τιμη να προσθεσω κι εγω...

 

Και στο πανέμορφο καφέ να συμπληρώσω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παρτε το με κλειστά μάτια και αφήστε τους άλλους να ψάχνονται με LG.

Επιμένω οτι για τα περισσότερα πράγματα που κάνουνε στην δουλειά μας είναι ιδανικό. Από εκεί και πέρα μόνο για διασκέδαση, new iPad mini στις 8".

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρτε το με κλειστά μάτια και αφήστε τους άλλους να ψάχνονται με LG.

Επιμένω οτι για τα περισσότερα πράγματα που κάνουνε στην δουλειά μας είναι ιδανικό. Από εκεί και πέρα μόνο για διασκέδαση, new iPad mini στις 8".

 

Ετερον εκάτερον Κωστα, προσωπικα περασα από όλα αυτά. Note 8, lg g pad και τωρα mini retina.

Όπως και να το κανεις η υψηλης αναλυσης οθονη δινει άλλο αερα σε ένα ταμπλετακι (βασικα είναι το 80% της απόλαυσης μιας συσκευης) και -κακα τα ψεματα- μια γραφιδα δεν καθιστα επαγγελματικη τη συσκευη, τα εχουμε ξαναπει αυτά, μην τρεφουμε αυταπάτες (είναι ένα ωραιο και χρησιμο gimmick - κατά περιπτώσεις- αλλα μεχρι εκει). Περιορισμένων δυνατοτητων είναι όλα, με τα υπερ και τα κατά τους το καθενα.

Απλα στην τιμη που δινεται το Note 8 4G και με δεδομενη τη χρηση του και σαν τηλεφωνο αποκτα ένα σημαντικο πλεονεκτημα...

ΥΓ Και κατι ακομα: Η διαφορα ποιοτητας των android marketplace/ ios applestore -ειδικα στις tablet optimized apps- είναι -ακομα- χαοτικη.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ετερον εκάτερον Κωστα, προσωπικα περασα από όλα αυτά. Note 8, lg g pad και τωρα mini retina.

Όπως και να το κανεις η υψηλης αναλυσης οθονη δινει άλλο αερα σε ένα ταμπλετακι (βασικα είναι το 80% της απόλαυσης μιας συσκευης) και -κακα τα ψεματα- μια γραφιδα δεν καθιστα επαγγελματικη τη συσκευη, τα εχουμε ξαναπει αυτά, μην τρεφουμε αυταπάτες (είναι ένα ωραιο και χρησιμο gimmick - κατά περιπτώσεις- αλλα μεχρι εκει). Περιορισμένων δυνατοτητων είναι όλα, με τα υπερ και τα κατά τους το καθενα.

Απλα στην τιμη που δινεται το Note 8 4G και με δεδομενη τη χρηση του και σαν τηλεφωνο αποκτα ένα σημαντικο πλεονεκτημα...

ΥΓ Και κατι ακομα: Η διαφορα ποιοτητας των android marketplace/ ios applestore -ειδικα στις tablet optimized apps- είναι -ακομα- χαοτικη.

 

Τα έχουμε ξανακουβεντιασει Βαγγέλη αυτά.

Τυχαίνει να εχω σταθερές απόψεις και να ξέρω τι χρειάζεται σε μένα αλλά και στους χιλιάδες ανά τον κόσμο χρήστες που εργάζονται στον κατεσκευαστικο-εμπορικό κλάδο.

Η FHD οθόνη είναι σαφώς ένα μεγάλο συν, αλλά όχι το παν.

Η γραφίδα δεν είναι μόνο για γράψιμο. Κάνει πολλά άλλα πράγματα πολύ γρήγορα.

Εκτός αυτού η δομή του ios κάνει την πρόσβαση σε φακέλους και αρχεία να απαιτεί πολλά κλικ που αν είναι απαραίτητο να "περασεις" κάτι μεταξύ 2-3 εφαρμογών το έχασες το τρένο. Έχοντας το Note 8 με το οποίο κάνω σχεδόν τα πάντα, στην καλύτερη θα μπορούσα να υπομείνω ένα iphone. IPad για μένα όχι.

 

Από εκεί και πέρα είδαμε φέτος οι FHD συσκευές παρόλο την τεράστια βελτίωση των επεξεργαστών, με το ζόρι καταφέρνουν να είναι ένα κλικ πιο γρήγορες από τις περσινές. Άσε τα θέματα υπερθέρμανσης με τους τόσο ψηλά χρονισμενους CPU & GPU.

 

Όταν βγει το 8 άρι σε FHD βλέπουμε. Προς το παρών δεν μου λείπει κάτι. Δεν κάνω χρήση που η FHD θα έκανε την διαφορά.

Εδώ δεν έχουμε 5" ιντση οθόνη που με την foul ανάλυση η περισσότερη πληροφορία είναι σημαντική. Στις 8" τα κείμενα είναι ευανάγνωστα χωρίς κανένα ζουμ.

Εκτός αυτού για ανάγνωση βιβλίων ξέρεις ότι διαθέτει βελτίωση που την κάνει εντελώς ξεκούραστη.

 

Εγώ κρίνω μια συσκευή από το πόσο κοντά είναι σ αυτά που χρειάζομαι καθημερινά σε συνάρτηση με το κόστος.

Δεν κάνω περιττές μετακινήσεις αν δεν πρόκειται να πάρω με σιγουριά πολλά παραπάνω απ αυτά που έχω.

Παράδειγμα με το G2. Όσο ήμουν στην Ελλάδα το έψαξα γιατί δεν ήθελα να πετάξω λεφτά χωρίς λόγο.

Αγγαρεψα δύο απογεύματα ένα φίλο που το είχε και τα συγκρίναμε παντού.

Σαφώς καλύτερο το G2, αλλά όχι τόσο ώστε να με πείσει για ένα έξτρα κόστος 250 ευρώ. Όταν θα έλθει η ώρα να αλλάξω συσκευή και εφόσον υπάρχουν σοβαρές βελτιώσεις θα αποφασίσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε ξανακουβεντιασει Βαγγέλη αυτά.

Τυχαίνει να εχω σταθερές απόψεις και να ξέρω τι χρειάζεται σε μένα αλλά και στους χιλιάδες ανά τον κόσμο χρήστες που εργάζονται στον κατεσκευαστικο-εμπορικό κλάδο.

Η FHD οθόνη είναι σαφώς ένα μεγάλο συν, αλλά όχι το παν.

Η γραφίδα δεν είναι μόνο για γράψιμο. Κάνει πολλά άλλα πράγματα πολύ γρήγορα.

Εκτός αυτού η δομή του ios κάνει την πρόσβαση σε φακέλους και αρχεία να απαιτεί πολλά κλικ που αν είναι απαραίτητο να "περασεις" κάτι μεταξύ 2-3 εφαρμογών το έχασες το τρένο. Έχοντας το Note 8 με το οποίο κάνω σχεδόν τα πάντα, στην καλύτερη θα μπορούσα να υπομείνω ένα iphone. IPad για μένα όχι.

 

Από εκεί και πέρα είδαμε φέτος οι FHD συσκευές παρόλο την τεράστια βελτίωση των επεξεργαστών, με το ζόρι καταφέρνουν να είναι ένα κλι%

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα,

είμαι ανάμεσα στο note 8 και το

nexus 7 v2 υπάρχει κάποιος που να τα έχει και τα δυο η έστω να τα έχει δουλέψει? η ζυγαριά κατά που γέρνει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...