Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα,

είμαι ανάμεσα στο note 8 και το

nexus 7 v2 υπάρχει κάποιος που να τα έχει και τα δυο η έστω να τα έχει δουλέψει? η ζυγαριά κατά που γέρνει?

 

Το θέμα είναι για τί το χρειάζεσαι το Ταμπλετ...

Οθόνη σμουθ γρήγορο (νεξους)

Γραφίδα για πιο επαγγελματική χρήση (Νοτε 8)

Επίσης αυτό που δεν μου αρέσει στην σαμμυ με το Νοτε 8 είναι ότι το έχει ξεχάσει στο θέμα αναβάθμισης...

Edit

Επειδή περιμένω το iPad mini θα το δώσω το Νοτε, αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι για τί το χρειάζεσαι το Ταμπλετ...

Οθόνη σμουθ γρήγορο (νεξους)

Γραφίδα για πιο επαγγελματική χρήση (Νοτε 8)

Επίσης αυτό που δεν μου αρέσει στην σαμμυ με το Νοτε 8 είναι ότι το έχει ξεχάσει στο θέμα αναβάθμισης...

Edit

Επειδή περιμένω το iPad mini θα το δώσω το Νοτε, αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ.

 

 

ποιο πολύ internet και για κανένα

παιχνιδάκι για το s pen δεν τρελαίνομαι.αυτήν την εβδομάδα το έχει το e-shop σε καλή προσφορα

Link to comment
Share on other sites

ποιο πολύ internet και για κανένα

παιχνιδάκι για το s pen δεν τρελαίνομαι.αυτήν την εβδομάδα το έχει το e-shop σε καλή προσφορα

 

Εγώ το πήρα για παιχνίδια και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Mε την σύνδεση σε wi-fi πως τα πάει? κάνει αποσυνδέσεις έχει καλο σήμα?

 

Το έχω 1,5 μήνα, δεν μου αποσυνδέθηκε ποτέ...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα,

είμαι ανάμεσα στο note 8 και το

nexus 7 v2 υπάρχει κάποιος που να τα έχει και τα δυο η έστω να τα έχει δουλέψει? η ζυγαριά κατά που γέρνει?

 

8άρι να πάρεις ,μην το συζητάς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ποιο πολύ internet και για κανένα

παιχνιδάκι για το s pen δεν τρελαίνομαι.αυτήν την εβδομάδα το έχει το e-shop σε καλή προσφορα

 

 

 

 

 

 

 

Εγώ το πήρα για παιχνίδια και είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! :)

 

Καλό είναι αλλά για την χρήση που το θέλετε εγώ θα προτιμούσα το νέο Mini iPad.

'Εχει καλύτερη οθόνη, επεξεργαστή, αυτονομία και πληθώρα παιχνιδιών.

Σύν ότι στα games αποδίδει καλύτερα και με μικρότερη κατανάλωση.

 

Το Nexus 7 του '13 είναι καλό αλλά δεν συγκρίνεται με το iPad πουθενά εκτός του Value of money.

Εκτός αυτού n μία ίντσα διαφορά στο μέγεθος είναι αισθητή.

 

Όποιος μπορεί να δώσει τα επιπλέον χρήματα που κοστίζει το iPad mini, θα έχει για 3 χρόνια μια πολύ αξιόλογη συσκευή.

 

Ο συνδυασμός του Νίκου Galanakop είναι πετυχημένος. Note3 για δουλειά και iPad Mini για τον καναπέ.

Εγώ επειδή στην δουλειά χρειάζομαι την μεγάλη οθόνη του note 8 και τις ευκολίες του android, ενώ για προσωπική χρήση μικρή συσκευή αλλά γρήγορη και οπωσδήποτε με καλή κάμερα, ίσως δοκιμάσω το Πάσχα τον αντίστροφο συνδυασμό. IPhone 5s με note 8. Αν η τιμή του iPhone 5s έχει πέσει στα επίπεδα του i5 πέρυσι τον Απρίλιο, θα το τολμήσω για να ησυχάσω.

 

Να πω την αλήθεια βαρέθηκα την ανούσια εξέλιξη των Android συσκευών.

Πριν βρουν τρόπο να οδηγούν σωστά τις foul HD οθόνες, πάνε σε μεγαλύτερες ακόμα αναλύσεις που απαιτούν τεράστιες ενεργοβόρες cpu που υπερθεμαίνονται και δίνουν παρόμοιες επιδόσεις με τις συσκευές προηγούμενης γενιάς.

Εκτός αυτού ότι λείπει από τον ένα κατασκευαστή το έχει ο άλλος. Καμία ολοκληρωμένη πρόταση. Οπότε οι χομπιστες σαν εμάς πηγαίνουν από την μια συσκευή στην άλλη αλλάζοντας 3 android το χρόνο και ξοδεύουν περισσότερα απ ότι κοστίζει ένα iPhone 64gb.

Λες και είναι συνενοημένοι. Δεν υπάρχει μια συσκευή που να έχει ταυτόχρονα ποιοτικά υλικά, άψογη κάμερα, τέλεια υλοποίηση και μεγάλη αυτονομία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι αλλά για την χρήση που το θέλετε εγώ θα προτιμούσα το νέο Mini iPad.

'Εχει καλύτερη οθόνη, επεξεργαστή, αυτονομία και πληθώρα παιχνιδιών.

Σύν ότι στα games αποδίδει καλύτερα και με μικρότερη κατανάλωση.

 

Το Nexus 7 του '13 είναι καλό αλλά δεν συγκρίνεται με το iPad πουθενά εκτός του Value of money.

Εκτός αυτού n μία ίντσα διαφορά στο μέγεθος είναι αισθητή.

 

Όποιος μπορεί να δώσει τα επιπλέον χρήματα που κοστίζει το iPad mini, θα έχει για 3 χρόνια μια πολύ αξιόλογη συσκευή.

 

Ο συνδυασμός του Νίκου Galanakop είναι πετυχημένος. Note3 για δουλειά και iPad Mini για τον καναπέ.

Εγώ επειδή στην δουλειά χρειάζομαι την μεγάλη οθόνη του note 8 και τις ευκολίες του android, ενώ για προσωπική χρήση μικρή συσκευή αλλά γρήγορη και οπωσδήποτε με καλή κάμερα, ίσως δοκιμάσω το Πάσχα τον αντίστροφο συνδυασμό. IPhone 5s με note 8. Αν η τιμή του iPhone 5s έχει πέσει στα επίπεδα του i5 πέρυσι τον Απρίλιο, θα το τολμήσω για να ησυχάσω.

 

Να πω την αλήθεια βαρέθηκα την ανούσια εξέλιξη των Android συσκευών.

Πριν βρουν τρόπο να οδηγούν σωστά τις foul HD οθόνες, πάνε σε μεγαλύτερες ακόμα αναλύσεις που απαιτούν τεράστιες ενεργοβόρες cpu που υπερθεμαίνονται και δίνουν παρόμοιες επιδόσεις με τις συσκευές προηγούμενης γενιάς.

Εκτός αυτού ότι λείπει από τον ένα κατασκευαστή το έχει ο άλλος. Καμία ολοκληρωμένη πρόταση. Οπότε οι χομπιστες σαν εμάς πηγαίνουν από την μια συσκευή στην άλλη αλλάζοντας 3 android το χρόνο και ξοδεύουν περισσότερα απ ότι κοστίζει ένα iPhone 64gb.

Λες και είναι συνενοημένοι. Δεν υπάρχει μια συσκευή που να έχει ταυτόχρονα ποιοτικά υλικά, άψογη κάμερα, τέλεια υλοποίηση και μεγάλη αυτονομία.

 

Σεβαστά όλα αυτά που λες αλλά κινητό χωρίς πενάκι δεν πρόκειται να πάρω. Το χρησιμοποιώ τόσο συχνά που όσο και καλύτερη υλοποίηση κινητού να δοθεί, λυπάμαι αλλά δεν θα με κερδίσει.

Θα έλεγα το ίδιο και για το ταμπλετ, εφόσον παιχνίδια δεν παίζω,.

Κρατώ χειρογραφες σημειώσεις άψογα με το Νοτε 8 οπότε επίσης δύσκολα θα το άλλαζα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το iPad το έχω αποκλείσει επειδή δεν υποστηρίζει flash player,κλειδωμένο Bluetooth και

γενικά δεν είμαι φαν της apple

Edited by magakos09
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι, iPhone μαζί με Νοκτάρι είναι ο συνδυασμός που ''σκοτώνει''

 

............. ίσως δοκιμάσω το Πάσχα τον αντίστροφο συνδυασμό. IPhone 5s με note 8. Αν η τιμή του iPhone 5s έχει πέσει στα επίπεδα του i5 πέρυσι τον Απρίλιο, θα το τολμήσω για να ησυχάσω.

Tον είχα αυτόν το συνδυασμό και πραγματικά είναι από τους καλύτερους!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Tον είχα αυτόν το συνδυασμό και πραγματικά είναι από τους καλύτερους!!!

 

Το ξέρω ότι τα είχες έτσι. Πόσο μάλλον όταν θα έχει βγει JB για 7.1

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλος συνδυασμος, αλλα ο ανάποδος θεωρω πως είναι καλυτερος.

Note 3 με ipad mini retina. Δουλεια το πρωτο όπως λες και ένα ταμπλετ με οθονη να την πιεις στο ποτηρι, διπλασια αυτονομια σχεδον και οικοσυστημα εφαρμογών χαοτικα ανωτερο από την προχειρατζα του android.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οι αλλαγες μας ειναι αναλογες και με τις συσκευες που κυκλοφορουν.

Για καποιον που γνωριζει καλα και τα δυο λειτουργικα δεν ειναι προβλημα.

Πριν μερικους μηνες ειχα iPhone 5 και Note 8'' και τωρα εχω για πρωτη συσκευη Note 3 και iPad Air.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οι αλλαγες μας ειναι αναλογες και με τις συσκευες που κυκλοφορουν.

Για καποιον που γνωριζει καλα και τα δυο λειτουργικα δεν ειναι προβλημα.

Πριν μερικους μηνες ειχα iPhone 5 και Note 8'' και τωρα εχω για πρωτη συσκευη Note 3 και iPad Air.

 

Στασιμα σκουπίδια είναι όλα Μιχαλη μου, η στασιμοτητα είναι χαρακτηριστικη πλεον. Και με 2 ετων συσκευη καλύπτεσαι μια χαρα, τα υπολοιπα είναι για να πεταμε τα λεφτα μας ;)

Link to comment
Share on other sites

Στασιμα σκουπίδια είναι όλα Μιχαλη μου, η στασιμοτητα είναι χαρακτηριστικη πλεον. Και με 2 ετων συσκευη καλύπτεσαι μια χαρα, τα υπολοιπα είναι για να πεταμε τα λεφτα μας ;)

ε καλά, αυτό εννοείται, όλα τα άλλα είναι για την κ@ⓥḺ℁.

Εμένα βέβαια είναι και η δουλειά μου και αναγκάζομαι ........... :p:lol:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κωστα καλος συνδυασμος, αλλα ο ανάποδος θεωρω πως είναι καλυτερος.

Note 3 με ipad mini retina. Δουλεια το πρωτο όπως λες και ένα ταμπλετ με οθονη να την πιεις στο ποτηρι, διπλασια αυτονομια σχεδον και οικοσυστημα εφαρμογών χαοτικα ανωτερο από την προχειρατζα του android.

 

Βαγγέλη όλη μέρα στην δουλειά γυρνάω στις γραμμές παραγωγής με το Note 8 στο χέρι (πολλές φορές και στην τσέπη αλλά με το 1/3 να εξέχει )

:D

 

Από το 2010 που κυκλοφόρησε το πρώτο iPad προσπάθησα να κάνω αυτά που χρειάζομαι στην δουλειά μου. Δεν με βόλεψαν.

Πραγματική βοήθεια είδα μόνο απο το Note2 αλλά με περιοριζε η οθόνη.

Το Note8 είναι το ιδανικό αποδεδειγμένα στην πράξη.

Συνεπώς το smartphone μου έχει ελάχιστα καθήκοντα. Οπότε ενα iPhone μπορεί να αντεπεξέλθει με άνεση απο την στιγμή που είναι γρήγορο και διαθέτει καλή κάμερα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους 3g

θα μπορώ με την ίδια κάρτα sim

που έχω στο τηλέφωνο(galaxy sii)

να την τοποθετώ στο ταβλετ και να έχω ιντερνετ?η χρειάζεται και κάτι ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους κατόχους 3g

θα μπορώ με την ίδια κάρτα sim

που έχω στο τηλέφωνο(galaxy sii)

να την τοποθετώ στο ταβλετ και να έχω ιντερνετ?η χρειάζεται και κάτι ακόμα?

 

Βεβαίως. Μπορείς να χρησιμοποιησεις την ίδια η κλώνο της αλλά θα πρέπει να βάζεις το τηλέφωνο σου σε fly mode όταν δουλεύεις το Note 8 με 3g και φυσικά να απαντάς στις κλήσεις σου απ αυτό με κάποιο ΒΤ.

Όταν δουλεύεις το N8 με wifi, το βάζεις πρώτα σε fly mode και ανοίγεις μετά το wifi. Έτσι πχ οταν είσαι στο σπίτι χρησιμοποιείς το τηλέφωνο κανονικά και το tablet μόνο με wifi.

 

Η άλλη λύση είναι μια κάρτα sim αποκλειστικά γι αυτό που τωρα με την wind έχεις με 5 ευρώ 1 gb data.

 

Έχω δει πάντως αρκετούς να το χρησιμοποιούν σαν τηλέφωνο πάντα με κάποιο καλο bt.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πάντως αρκετούς να το χρησιμοποιούν σαν τηλέφωνο πάντα με κάποιο καλο bt.

Οχι απαραίτητα ..χαχαχα.... (Ημερα που ειχε εξαντληθει η μπαταρια απο το Ν4 μου :):) )

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραίτητα ..χαχαχα.... (Ημερα που ειχε εξαντληθει η μπαταρια απο το Ν4 μου :):) )

 

Έχω δει να τραβάνε φωτογραφίες με ταμπλέτες,

τελικά έζησα για να το δω και αυτό....

:blink:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραίτητα ..χαχαχα.... (Ημερα που ειχε εξαντληθει η μπαταρια απο το Ν4 μου :):) )

 

Χα, χα Πολύ καλό!!!

Θα πάρουν την Φώτο οι iPhone fan και θα μας κοροϊδεύουν.:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει να τραβάνε φωτογραφίες με ταμπλέτες,

τελικά έζησα για να το δω και αυτό....

:blink:

 

Επειδή είμαι Σαντορινιός στην καταγωγή, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι πανω από το 70 %των τουριστών βγάζει φωτογραφίες με ταμπλέτα.

 

Κώστα πιο πρόγραμμα της wind έχει με 5 ευρώ 1 gb;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι Σαντορινιός στην καταγωγή, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι πανω από το 70 %των τουριστών βγάζει φωτογραφίες με ταμπλέτα.

 

Κώστα πιο πρόγραμμα της wind έχει με 5 ευρώ 1 gb;

 

https://www.dropbox.com/s/i71zmekpo1zewxt/2013-11-27%2015.13.14.png f2go

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν την έκδοση 3G-4G,

μειώνεται σημαντικά η διάρκεια της μπαταρίας;

και γενικότερα, και η έκδοση wifi - με μέση χρήση (αρκετό browsing,~3h ταινίες), τι διάρκεια σας βγάζει;

Edited by batafoukos
ορθογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν την έκδοση 3G-4G,

μειώνεται σημαντικά η διάρκεια της μπαταρίας;

και γενικότερα, και η έκδοση wifi - με μέση χρήση (αρκετό browsing,~3h ταινίες), τι διάρκεια σας βγάζει;

 

Σίγουρα μειώνεται όταν το δουλεύεις χρησιμοποιοντας το 3g για πρόσβαση στο διαδίκτυο. Συμβαίνει σε όλες τις συσκευές.

Αν όμως κλείνεις τα data και το 3g όσο είσαι με wifi δεν επηρεάζεται.

 

Γενικά η αυτονομία του δεν είναι το δυνατό σημείο του.

Μεγάλη ευθύνη φέρει η LCD οθόνη η οποία καταναλώνει πολύ περισσότερο από μια amoled. Για παράδειγμα με την ίδια χρήση το note 2 τα πάει καλύτερα.

Επειδή το χρησιμοποιώ πάρα πολύ στην δουλειά μου έχοντας μόνο σύνδεση 3g για να βγάλω την μέρα πρέπει να το βάλω στην πρίζα κάποια στιγμή αργά το απόγευμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...