Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν άντεξα και το παρήγγειλα κι εγώ!

Παιδιά να υποθέσω οτι εξωτερικά δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά ανάμεσα στο 5120 & τα 5100-5110...;

Επίσης έχει νόημα να βάλει κανείς ζελατίνα οθόνης όπως στο κινητό; Προφανώς & το τάμπλετ θα μπει σε κάποια θήκη...

 

Εγώ εχω την original flip της samsung η οποία είναι πολύ ποιοτική και προστατεύει την οθόνη.

Προτεκτορ δεν βάζω. Το μόνο κακό είναι ότι το γυαλί μαζεύει δαχτυλιές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μονη διαφορα ειναι οτι το 5110 δεν εχει το ακουστικο :) κατα τα αλλα ειναι ιδια :). Βαλε μια ζελατινα ετσι για το φοβο των ιουδαιων και με μια οριτζιναλ samsung book case εισαι οκ.

 

Κι ομως το έχει το ακουστικό. Τον λόγο δεν τον ξέρω βέβαια αφού δεν χρησιμεύει κάπου, αλλά υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εαν η συσκευή είναι ευρωπαϊκή καλύπτεται κανονικότατα απ την εγγύηση. @xandik καλύτερα να προλάβεις την προσφορά αυτή γιατί δεν θα το ξαναβρείς σε τέτοια τιμή, πάνω κάτω στην ίδια τιμή πήρα εγώ το απλό wifi.

 

Απλά είμαι λίγο καχύποπτος με το e-shop. Έχει το Wi-Fi bb στα 344, το 3g bb στα 499! και 4g στα 369; Μήπως είναι καμιά ελαττωματική παρτίδα; Γι'αυτό θα ήθελα να ξέρω αν έχει εγγύηση της Samsung Hellas. Το expansys το έχει 465 το 4g.

Link to comment
Share on other sites

Απλά είμαι λίγο καχύποπτος με το e-shop. Έχει το Wi-Fi bb στα 344, το 3g bb στα 499! και 4g στα 369; Μήπως είναι καμιά ελαττωματική παρτίδα; Γι'αυτό θα ήθελα να ξέρω αν έχει εγγύηση της Samsung Hellas. Το expansys το έχει 465 το 4g.

 

Μπα μωρέ, απλά το έβαλε προσφορά οπως κάνουν πολλοί. Εγγύηση σίγουρα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και το παρήγγειλα κι εγώ!

Παιδιά να υποθέσω οτι εξωτερικά δεν υπάρχει απολύτως καμία διαφορά ανάμεσα στο 5120 & τα 5100-5110...;

Επίσης έχει νόημα να βάλει κανείς ζελατίνα οθόνης όπως στο κινητό; Προφανώς & το τάμπλετ θα μπει σε κάποια θήκη...

 

Εγώ φίλε πήρα αυτές --->http://www.ebay.co.uk/itm/200919039306?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Την Δευτέρα τις αγόρασα,σήμερα παρέλαβα.

Για καλό και για κακό λέω να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πείρα και εγώ:D

Την προσφορά που έχει το e-shop

 

Παρέλαβες;;; Καλοδούλευτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου!!!

Μόλις επικοινώνησα με την Samsung για να δω αν όντως καλύπτει με εγγύηση την συσκευή που πουλάει το e-shop (Samsung Galaxy Note 8 GT-N5120 LTE) .

Το imei τις συσκευής δεν υπάρχει στα αρχεία τις samsung hellas, βέβαια δεν υπάρχει και η συσκευή σαν μοντέλο γιατί δεν κυκλοφορεί για την Ελλάδα.

Θα το ψαξει ο άνθρωπος που μου μίλησε (πολύ εξυπηρετικος) και θα με πάρει. Το μόνο που μου είπε είναι ότι εάν η συσκευή προορίζεται για Ευρωπαϊκή χώρα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Περιμένω....

 

Τελικά σε πήραν απ'την Samsung για την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε πήραν απ'την Samsung για την εγγύηση;

 

Δεν με κάλεσαν σήμερα.Ίσως την δευτέρα.Δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα όμως γιατί είναι ευρωπαικό.

Edited by sofo988
Link to comment
Share on other sites

Δεν με κάλεσαν σήμερα.Ίσως την δευτέρα.Δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα όμως γιατί είναι ευρωπαικό.

 

Τελευταία ερώτηση, το e-shop το ρώτησες και τι σου απάντησαν; Γιατί σε άλλους έλεγαν ότι έχει εγγύηση e-shop και σε άλλους ότι κανονικά της Samsung. Και σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση, το e-shop το ρώτησες και τι σου απάντησαν; Γιατί σε άλλους έλεγαν ότι έχει εγγύηση e-shop και σε άλλους ότι κανονικά της Samsung. Και σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Από το eshop μου είπαν ότι ή το πάω σε αυτούς και το στέλνουν στη Samsung ή μπορώ να το πάω ο ίδιος χωρίς να μπούν αυτοί στην μέση.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να καλύπτεται από τη Samsung. Ουφ, μάλλον αύριο θα παραγγείλω,γιατί το σκέφτομαι κάνα τρίμηνο.Αν δεν το πάρω και τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να καλύπτεται από τη Samsung. Ουφ, μάλλον αύριο θα παραγγείλω,γιατί το σκέφτομαι κάνα τρίμηνο.Αν δεν το πάρω και τώρα...

 

Λόγικα το καλύπτουν γιατί και η Ελβετία Ευρώπαική χώρα είναι.Το θέμα θα ήταν με Ασία και Αμερική.Για μένα ευκαιρία μεγάλη γι'αυτό και το πήρα αφού και εγώ ψαχνόμουν καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Tο δικό μου note ii είναι κι αυτό ελβετικό. Το πήρα από extreme mobile και ο Νίκος μου είπε ότι εχει 2 χρόνια εγγύηση κανονικά. Οπότε τον εμπιστεύομαι...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το κάνουμε κοντρολ για κάποια συσκευή πχ tv

 

Το smart remote είναι ήδη εγκατεστημένο στη συσκευή. https://www.dropbox.com/s/4scyblt7p8apxov/2013-11-30%2000.22.44.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το κάνουμε κοντρολ για κάποια συσκευή πχ tv

 

Το smart remote είναι ήδη εγκατεστημένο στη συσκευή. https://www.dropbox.com/s/4scyblt7p8apxov/2013-11-30%2000.22.44.png

 

Πολύ σωστά!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά!!

 

το ξέρω ότι είναι εγκαταστημένο, στην tv λειτουργεί κανονικά,αλλα προσπαθώ να το κάνω να δουλέψει σε ένα αποκωδικοποιητή

krystal αλλα δεν υπάρχει μέσα στις διαθέσιμες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις με πήραν από την Samsung. Η συσκευή μου με βάση τον imei προορίζεται για την αγορα τις Αυστρίας γι'αυτό και όταν άνοιξε το tablet ήταν στα Γερμανικά άσχετα αν πέρνει αναβαθμίσεις Ελβετίας (AUT).

Οπότε μου είπε οτι δεν υπάρχει θέμα με την εγγύηση, καλύπτεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις με πήραν από την Samsung. Η συσκευή μου με βάση τον imei προορίζεται για την αγορα τις Αυστρίας γι'αυτό και όταν άνοιξε το tablet ήταν στα Γερμανικά άσχετα αν πέρνει αναβαθμίσεις Ελβετίας (AUT).

Οπότε μου είπε οτι δεν υπάρχει θέμα με την εγγύηση, καλύπτεται κανονικά.

 

Μπράβο πολύ εξυπηρετικοί και σωστοί. Χωρίς υπεκφυγές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μόλις με πήραν από την Samsung. Η συσκευή μου με βάση τον imei προορίζεται για την αγορα τις Αυστρίας γι'αυτό και όταν άνοιξε το tablet ήταν στα Γερμανικά άσχετα αν πέρνει αναβαθμίσεις Ελβετίας (AUT).

Οπότε μου είπε οτι δεν υπάρχει θέμα με την εγγύηση, καλύπτεται κανονικά.

 

Καλησπέρα, πολύ καλό νέο. Πες μου σε παρακαλώ τις εντυπώσεις σου από το ταβλετ.Όλα καλά σ'αυτές τις πρώτες ώρες χρήσης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολύ καλό νέο. Πες μου σε παρακαλώ τις εντυπώσεις σου από το ταβλετ.Όλα καλά σ'αυτές τις πρώτες ώρες χρήσης;

 

Ολα δουλεύουν ρολόι φίλε μου. Skype, ομιλία, wifi, ακόμα και το 4G πάει τέρμα. Απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα και από μένα. Υποψήφιος αγοραστής του ΝΟΤΕ 8 . Αν κάποιος το έχει πάρει από εδώ http://www.e-shop.gr/product?id=PER.909384&sid=1 και το έχει μετανιώσει ή σκέφτεται να το πουλήσει, ας επικοινωνήσει μαζί μου, στην τιμή θα τα βρούμε παιδιά. Δεν μπορώ να διαθέσω τα 370€ που ζητάει το e-shop.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλεύουν ρολόι φίλε μου. Skype, ομιλία, wifi, ακόμα και το 4G πάει τέρμα. Απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Αν και βέβαια είναι νωρίς να καταλάβεις,από μπαταρία πως το βλέπεις; Ρωτάω μήπως λόγο 4g επιβαρύνεται περισσότερο από απλό wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Αν και βέβαια είναι νωρίς να καταλάβεις,από μπαταρία πως το βλέπεις; Ρωτάω μήπως λόγο 4g επιβαρύνεται περισσότερο από απλό wi-fi.

 

Ναι είναι νωρίς ακόμα.Απο μπαταρία με το 4G καταναλώνει αρκετά θα έλεγα.Χωρίς 4G φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...