Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι.. Το minideal σου δίνει και ακουστικά ??Στα accessories δε γράφει για earphones αλλά στις εικόνες δείχνει να έχει..Τι ισχύει?Θα το παραγγείλω κι εγώ τελικά, απλά θέλω να δω αν θα πάω απο Minideal ή από geekbuying..

Δίνει κανένα από τα δύο ακουστικά?

Και το geekbuying σου δινει, ειναι μερος του πακετου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

έλαβα σήμερα το Lenovo A820 και ξεκίνησα τη διαδικασία φλασαρίσματος ακολουθώντας τις οδηγίες του EGRANEROE. Ολοκλήρωσα χωρίς προβλήματα όλα τα βήματα του μέρους Α καθώς και τα βήματα 1 έως 9 του μέρους Β. Από εκείνη τη στιγμή και πατώντας μαζί POWER + VOLUME UP + VOLUME LOW το κινητό δεν ανταποκρίνεται. Δοκίμασα να το φορτίσω μήπως είχε αδειάσει η μπαταρία και ενώ ήταν στην πρίζα, δεν εμφάνιζε ούτε την ένδειξη της φόρτισης.

 

Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα στον τρόπο που πρέπει να πατηθούν τα κουμπιά POWER + VOLUME UP + VOLUME LOW? Επαναλαμβάνω ότι ακολούθησα τα προηγούμενα βήματα σύμφωνα με τις οδηγίες και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έλαβα σήμερα το Lenovo A820 και ξεκίνησα τη διαδικασία φλασαρίσματος ακολουθώντας τις οδηγίες του EGRANEROE. Ολοκλήρωσα χωρίς προβλήματα όλα τα βήματα του μέρους Α καθώς και τα βήματα 1 έως 9 του μέρους Β. Από εκείνη τη στιγμή και πατώντας μαζί POWER + VOLUME UP + VOLUME LOW το κινητό δεν ανταποκρίνεται. Δοκίμασα να το φορτίσω μήπως είχε αδειάσει η μπαταρία και ενώ ήταν στην πρίζα, δεν εμφάνιζε ούτε την ένδειξη της φόρτισης.

 

Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα στον τρόπο που πρέπει να πατηθούν τα κουμπιά POWER + VOLUME UP + VOLUME LOW? Επαναλαμβάνω ότι ακολούθησα τα προηγούμενα βήματα σύμφωνα με τις οδηγίες και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Και εγω επαθα ακριβως το ιδιο. Οτι και να πατησω το κιν. δεν κανει τπτ!

Στο flash tool μου βγαζει:

BROM ERROR: S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL (4032)

[EMI] ENABLE DRAM FAILED

τα παιξε να φανταστω?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φλασαρεις κάποια στοκ Ρομ γιατί από ότι φαίνεται αυτή είχε πρόβλημα, από ότι διάβασα τουλάχιστον

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να αγορασω το a820.τα χαρακτηριστικα του ειναι για την τιμη του.εχω δει ομως σε πολλα ατομα του φορουν να βγαζει προβληματα και με εχει βαλει σε σκεψεις.θα ηθελα να ακουσω την γνωμη καποιου (που το εχει καιρο κατα προτιμηση).απο το minideal το κινητο ερχεται με root?
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να αγορασω το a820.τα χαρακτηριστικα του ειναι για την τιμη του.εχω δει ομως σε πολλα ατομα του φορουν να βγαζει προβληματα και με εχει βαλει σε σκεψεις.θα ηθελα να ακουσω την γνωμη καποιου (που το εχει καιρο κατα προτιμηση).απο το minideal το κινητο ερχεται με root?

 

Σε κανέναν δεν ήρθε με πρόβλημα. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Όσοι έχουν πρόβλημα είναι γιατί υπήρξε θέμα στην αλλαγή της rom ή στο φλασάρισμα. Αυτό (όπως πολύ σωστά λέει και ο Egraneroe στο ποστ του για ρουτάρισμα-φλασάρισμα-επαναφορά), το κάνουμε εμείς με δική μας ευθύνη. Το τηλέφωνο είναι σκυλί, πανέμορφο, σπίθα και ΔΕΝ χρειάζεται να το πειράξεις. Αν θες - όπως εγώ- το πειράζεις βέβαια. Και αν έχεις δει, ακόμα και όσοι είχαν πρόβλημα στο "πείραγμα", με την βοήθεια από άλλους εδώ μέσα, το έλυσαν.

Για το minideal δεν μπορώ να σου πω, το πήρα από αλλού, αλλά από όσο καταλαβαίνω έρχεται και από αυτούς έτοιμο.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα δεύτερο γιατί έμεινα απολύτως ικανοποιημένος , αυτή τη φορά απο minideal, ζητάς root και ελληνική γλώσσα και στη βάζουν , είμαι 99%σιγουρος ακόμα και να μην ζητηεεις ροοτ κάνουν

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν δεν πειραξω ρομ αξιζει τα λεφτα του?σαν επιδωσεις(καμερα,οθονη,ρολαρισμα,ιντερνετ,ταινιες ονλινε)καλο ειναι?

απο minideal εχει κινεζικες εφαρμογες?ποσο κοστοζει περιπου με μεταφορα απο ταχυδρομειο?

Edited by kalman2013
λαθος
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν δεν πειραξω ρομ αξιζει τα λεφτα του? σαν επιδωσεις (καμερα,οθονη,ρολαρισμα,ιντερνετ,ταινιες ονλινε) καλο ειναι?

απο minideal εχει κινεζικες εφαρμογες? ποσο κοστοζει περιπου με μεταφορα απο ταχυδρομειο?

 

Οχι φιλε μου. Δεν αξιζει τα λεφτά του....

 

 

Αξίζει πολλά παραπάνω!!!!!!!!!!!

Edited by navi55
Διόρθωση quote
Link to comment
Share on other sites

απο ποιο σιτε προτεινεις να το παραγκειλω?(ανεβασε λινκ).εγω στεφτομαι απο εδω http://www.aliexpress.com/store/product/instock-Original-Lenovo-A820-phone-russia-polish-hebrew-menu-Quad-core-CPU-4GB-ROM-1GB-RAM/702528_819922211.html .ειναι εμπιστο σιτε? Edited by kalman2013
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να φλασαρεις κάποια στοκ Ρομ γιατί από ότι φαίνεται αυτή είχε πρόβλημα, από ότι διάβασα τουλάχιστον

Σε εμενα αναφερεσαι?

Για να φλασαρω τη ρομ δεν πρεπει πρωτα να μπω στο recovery?

Γιατι ουτε στο recovery δεν μπορω να μπω.

Μπορω να κανω κατι μεσω του flashtool?

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο σιτε προτεινεις να το παραγκειλω?(ανεβασε λινκ).εγω στεφτομαι απο εδω http://www.aliexpress.com/store/product/instock-Original-Lenovo-A820-phone-russia-polish-hebrew-menu-Quad-core-CPU-4GB-ROM-1GB-RAM/702528_819922211.html .ειναι εμπιστο σιτε?

 

Εγω το παρηγγειλα από εδώ

http://www.aliexpress.com/item/Pre-sale-Original-Lenovo-A820-phone-Quad-core-1-2GHZ-CPU-4GB-ROM-1GB-RAM-8/755712473.html

μετα απο προτροπή συμφορουμιτη,2 τμχ 30-7 κ απο την Παρασκευή εχει φτασει (ΚΔ Αεροδρόμιο -Αποστολη συσκευασίας) ,λογικα μεχρι Τετάρτη παραλαμβανω.

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι ετοιμο ρουταρισμενο και με πλει στορε?η τους ειπες εσυ τπτ?

 

Ζητα του να σου το κανει ροοτ,με ελληνικα κ playstore αν κ νομιζω οτι μολις ερθει θα του περασω ρομ...οποτε...

Link to comment
Share on other sites

περιπου στα 100€ + εξοδα αποστολης.

 

εχει και μερικα 'εξτραδακια" που δεν γινεται να μην τα παρεις...

 

θηκη με 1 $, multi lag πληκτρολογιο με αλλο 1... :cool:

 

http://www.etotalk.com/lenovo-a820_p3758.html

 

το μονο που με προβληματιζει ειναι η αποστολη απο Αμερικα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαιστω φιλε αλλα το σιτε το εχω ξαναδει και βγαινει αρκετα ακριβο...μπορει καποιος να μου απαντησει σε καποια ερωτηματα?αν το κινητο ειναι ροοτεντ τοτε τι πλεονεκτηματα και μειωνεκτηματα θα εχω.το ιδιο και με custom rom.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω παρει και εγω 2 τα οποια εχουν φυγει απο Κινα 28-7

και ακομα να ερθουν Ελλαδα?

παιζει να χαθηκαν??

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω γιατι λεει περιπου 15-60 ημερες με μεταφορα απο σινγκαπουρι.(αναλογως και το σιτε).εμενα ενας γνωστος μου που θα παραγκηλει το δικου μου με ειπε οτι κανει γυρω στις 2-3 βδομαδες.τοτε μην ανχωνεσε.
Link to comment
Share on other sites

Πιαδες καλημερα. 2 θεματακια προς προβληματισμο εχω σημερα :p :

1) Εχει παρατηρησει κανεις οταν μπαινει στο μενου και παταει στο σελιδοδεικτη για τις εφαρμογες που τρεχουν ποσες ειναι ανοιχτες; Δε μπορω να ριξω τη RAM που χρησιμοποιειται κατω απο 680MB ποτε. Ακομα και οταν παταω την εκαθθαριση σβηνουν προς στιγμην ολες οι εφαρμογες, αλλα ξανανοιγουν αυτοματα. Ο μονος τροπος για να σταματησω μια εφαρμογη ειναι απο τις ρυθμισεις και το Force Stop. Καποιος με καποια εμπειρια σε αυτο;

2)Καποιος φιλος πιο πανω ειχε πει οτι απο τις ρυθμισεις μπορεις να επιλεξεις ποσοι πυρηνες λειτουργουν. Εψαξα λιγο αλλα δε βρηκα κατι.. Το μονο παρομοι που ειδα ειναι στο Energy Smart που μπορεις να επιλεξεις το χρονισμο των πυρηνων. Σε αυτο κατι καποιος;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

το κινητο τραβαει καλες φωτογραφιες και βιντεο?

υπαρχει καποιο δειγμα στο youtube ας πουμε ?

 

εχω το neo v που βγαζει καλες. ε δεν θελω επαγγελματικες απλα να βγαζει.

βιντεο καλο φαινεται.

υπαρχει και καμια φωτο καπου να δω?

 

σε σχεση με το ZTE V967S το θεωρειται καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

11 ημέρες από Minideal στην Θεσσαλονίκη μέσω Singapore Post :D

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Διάβασα όλα τα μηνύματα σχετικά με το α820. Βλέπω στο μινιντιαλς ότι υπάρχει το α820e

http://www.minideal.net/new-lenovo-a820e-4-5-ips-quad-core-1-2ghz-dual-sim-card-cdma-gsm-3g-smartphone.html

 

το οποίο έχει χαμηλότερη αναλύση οθόνης και υψηλότερη τιμή. γνωρίζετε κάτι παραπάνω;

 

Τέλος πιστεύετε πως το α830 θα είναι πολύ πιο μεγάλο σε διάστάσεις; θα είναι πιο αργό απο το 820 ;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω λιωσει το τηλέφωνο...Κορυφή!!!Σε δυο θεματακια χρειαζομαι βοηθεια.

Α)Δεν μου αρεσε ο default καταλογος επαφων κ περασα εναν αλλο (dw) πολυ καλιτερος!Αλλα μου εμφανιζει πρωτα τις επαφες που ξεκινανε με αγγλικο χαρακτηρα.Θα ηθελα να μου εμφανιζει πρωτα τα ελληνικα.Απο την εφαρμογη δεν γινεται αυτο (ρυθμισεις) ουτε απο αλλες,,οσες κ αν εγκατεστησα.

Β)Που πρεπει να βαλω αρχειο ηχου κ σε τι μορφη για ηχο κλησης και sms;

 

Edit:το αρχειο επρεπε να εχει καταληξη.ogg στον φακελο για να μπει ως ηχος.

Edited by Aifel_tower
Link to comment
Share on other sites

105 euros από το minideal με δωρεάν μεταφορικά :worry:

 

Το καλύτερο που μπορούμε να πάρουμε στην Ελλάδα είναι αυτό εδώ

 

http://www.guaranty.gr/p.Huawei-Ascend-Y201-Pro.715583.html

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...