Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το root δε χανεται ,εχω κανει 2-3 φορες και δεν το χω χασει.Θα σβηστουν οι επαφες ,οι ρυθμισεις ολες θα επανελθουν στο default και θα σβηστουν κι ολες οι εφαρμογες που δεν ειναι του συστηματος,οποτε προσεχε λιγο με το launcher μην τυχον και τον εχεις απεγκαταστησει

 

Με ποιο τρόπο ακριβώς το εχει κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να έχω το Lenovo launcher;

 

http://www.sendspace.com/file/iuedji

 

 

 

 

Με ποιο τρόπο ακριβώς το εχει κάνει?

 

απο το κρυφο μενου

Link to comment
Share on other sites

Λογο οτι το θεμα ''μπαταρια'' αν το χρησιμοποιεις αρκετα ειναι οντως προβλημα τι θα λεγατε αν αντι για μεγαλυτερη (εδω κατι γινεται) η διπλη (πιθανον προβλημα ερμητικου κλεισιματος απο το ανοιξε κλεισε) προμηθευτω κατι τετοιο (τυχαιο παραδειγμα)

http://www.ebay.co.uk/itm/5000mAh-Portable-External-Backup-Battery-Charger-for-mobile-phone-iphone-ipad-/110900342453?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19d22ceeb5

Νομιζω ειναι καλη περιπτωση με λιγο κοστος και πολυ μεγαλυτερη αυτονομια και απο τις δυο παραπανω περιπτωσεις.

Παιδια απαντηση κανεις; Γνωριζει καποιος τουλαχιστον αν κανει η οχι;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα θέμα....όταν κλείνω το τηλέφωνο χάνονται οι ρυθμίσεις που έχω για τον ήχο κλήσης....(δεν ξέρω αν χάνετε και τπτ άλλο)...αλλά 2 φορές μου έχει τύχει να βάζει απο μόνο του τον default ήχο αντί αυτού που είχα βάλει εγώ (.mp3)....λέτε να παίζει ρόλο που το έχω στην SD ???

 

επίσης πως μπορώ να αλλάξω τον ήχο στο ξυπνητήρι ??? δεν μου βγάζει επιλογή για άλλο ήχο.....ή μήπως υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για ξυπνητήρι ??

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω χθες δεν αντισταθηκα και εκανα μια βουτια με το κινητο ωστε να δοκιμασω κατα ποσο κανει καλες υποβρυχιες ληψεις :p

Ολα καλα, ουτε υγρασια πουθενα ουτε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπερβάλουμε λίγο με το waterproof θέμα του κινητού. Προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει εντός θάλασσας τρεις-τέσσερις φορές χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα. Εάν καταλάβει ο χρήστης ότι πρόκειται για μία αδιάβροχη συσκευή που μπορεί να πάρει κάποιες λήψεις εντός νερού και όχι για την επαγγελματική υποβρύχια κάμερα που χρησιμοποιούσε ο Ζακ-Υβ Κουστώ, τότε δε θα υπάρξει κάποιο θέμα πιστεύω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκεφτομαι εδω και μερες να αγορασω κ εγω το κινιτακι γιατι το παλιο μου x10 mini τα φτησε !! σκεφτομαι να το παραγγηλω απο ebay(στα 90 ευρα με δερματινη θηκη) κ θα ηθελα καμια συμβουλη τι να ζητησω πριν μ το στηλουν root κτλ... η να το παρω απο καποιο αλλο μαγαζακι.. ευχαριστω..!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκεφτομαι εδω και μερες να αγορασω κ εγω το κινιτακι γιατι το παλιο μου x10 mini τα φτησε !! σκεφτομαι να το παραγγηλω απο ebay(στα 90 ευρα με δερματινη θηκη) κ θα ηθελα καμια συμβουλη τι να ζητησω πριν μ το στηλουν root κτλ... η να το παρω απο καποιο αλλο μαγαζακι.. ευχαριστω..!!

 

απο Minideal βγένει $118.85 (89 ευρώ περίπου).....είναι αξιόπιστο και μου ήρθε ακριβώς σε 2 βδομάδες ...εγώ ζήτησα να έχει ελληνικά, google play , ευρωπαϊκό αντάπτορα για φορτιστή, να έιναι root και να μου το στείλουν σαν gift για να έχει λιγότερες πιθανότητες να περάσει τελωνείο......οπότε πιστεύω καλύτερα να δώσεις 8€ παραπάνω (γτ η διαφορά είναι στην θήκη απ ότι κατάλαβα ) και να πάρεις μια απ το ebay ας πούμε......(γώ χαλβαδιάζω αυτήν εδώ )... και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... ότι και να αποφασίσεις πάντως με το καλό να το πάρεις.....σήμερα έκλεισα μια βδομάδα με το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τις δυνατότητες του και για τα λεφτά που έδωσα...

 

edit .....αυτό είναι το σωστό λινκ της θήκης

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το παραγγηλω αν ειναι αυτες τις μερες!! στο μινιδεαλ ειναι κ φθηνοτερο κατα 5 δολλαρια και πιο αξιοπιστο λογικα οποτε απο εκει θα το παρω το μονο π πρεπει να ζητησω επειδη ειμαι κ λιγο ασχετος δηλαδη ειναι root kai google play ?
Link to comment
Share on other sites

απο Minideal βγένει $118.85 (89 ευρώ περίπου).....είναι αξιόπιστο και μου ήρθε ακριβώς σε 2 βδομάδες ...εγώ ζήτησα να έχει ελληνικά, google play , ευρωπαϊκό αντάπτορα για φορτιστή, να έιναι root και να μου το στείλουν σαν gift για να έχει λιγότερες πιθανότητες να περάσει τελωνείο......οπότε πιστεύω καλύτερα να δώσεις 8€ παραπάνω (γτ η διαφορά είναι στην θήκη απ ότι κατάλαβα ) και να πάρεις μια απ το ebay ας πούμε......(γώ χαλβαδιάζω αυτήν εδώ )... και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... ότι και να αποφασίσεις πάντως με το καλό να το πάρεις.....σήμερα έκλεισα μια βδομάδα με το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τις δυνατότητες του και για τα λεφτά που έδωσα...

 

edit .....αυτό είναι το σωστό λινκ της θήκης

 

γενικα ειναι η σωστη λυση

τωρα αν η συγκεκριμενη λυση ειναι η καλυτερη αυτο ειναι δυσκολο να απαντηθει.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι η σωστη λυση

τωρα αν η συγκεκριμενη λυση ειναι η καλυτερη αυτο ειναι δυσκολο να απαντηθει.

 

αυτό θα το κρίνει ο καθένας μόνος του...πριν 3 βδομάδες έκανα τις ίδιες ερωτήσεις με το παλικάρι όταν πρωτογράφτικα στο φόρουμ και οι συμβουλές που πήρα με δικαίωσαν οπότε οφείλω να του προτείνω τα ίδια :cool:......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εγω το εκανα παραγγελια το συγκεκριμενο τηλεφωνο για να το κανω δωρο στον πατερα μου μιας και η δουλεια του ειναι μεσα στην σκονη και στα νερα,μπορειτε να μου πειτε ενα μινι review απο εσας που το εχετε,ειναι αρκετα ανθεκτικο σε πεσιματα,χτυπηματα,καλα ειδα σε youtube που ο αλλος τραβηξε υποβρυχια ληψη με το A660,αλλα πειτε μου λιγακι και εσεις που το εχετε!?

Ευχαριστω!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με τα μηνυματα.

Καταρχην ολες τις επαφες τις εχω 697..... οποτε οταν καποιος μου στελνει μηνυμα το βγαζει σε ''ξεχωριστη' συνομιλια με το προθεμα +30 697... Υπαρχει τροπος να κανω τα νεα εισερχομενα ΣΜΣ να μου ρχονται στη συνομιλια που ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΓΩ?

Η θα πρεπει σε ολες τις επαφες του καταλογου να προσθεσω το +30 ?

Το χει κανεις αλλος αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,εγω το εκανα παραγγελια το συγκεκριμενο τηλεφωνο για να το κανω δωρο στον πατερα μου μιας και η δουλεια του ειναι μεσα στην σκονη και στα νερα,μπορειτε να μου πειτε ενα μινι review απο εσας που το εχετε,ειναι αρκετα ανθεκτικο σε πεσιματα,χτυπηματα,καλα ειδα σε youtube που ο αλλος τραβηξε υποβρυχια ληψη με το A660,αλλα πειτε μου λιγακι και εσεις που το εχετε!?

Ευχαριστω!

 

To κινητό είναι αδιάβροχο αλλά σε καμιά περίπτωση ανθεκτικό σε κακομεταχείριση και πτώσεις-χτυπήματα. Εμένα μου έσπασε το gorilla glass μετά από στενή επαφή με σκληρό αντικείμενο. Το αντικατάστησα αλλά δεν είναι πιά αδιάβροχο και επίσης δεν αντιδράει στην αλλαγή προσανατολισμού. Οπότε δεν είναι για σκληρή χρήση, απλώς αδιάβροχο υπό όρους.

Link to comment
Share on other sites

@drake19

 

Αν θες κινητό να μην σπάει, γρατζουνιέται, αδιάβροχο, σκόνες κτλ και δεν τον ενδοιαφέρει τον πατέρα σου να είναι smartphone ας πάρει αυτό που είχα εγώ πριν (samsung xcover b2710)....είναι ότι πιο ανθεκτικό υπάρχει......

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεματακι με τα μηνυματα.

Καταρχην ολες τις επαφες τις εχω 697..... οποτε οταν καποιος μου στελνει μηνυμα το βγαζει σε ''ξεχωριστη' συνομιλια με το προθεμα +30 697... Υπαρχει τροπος να κανω τα νεα εισερχομενα ΣΜΣ να μου ρχονται στη συνομιλια που ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΓΩ?

Η θα πρεπει σε ολες τις επαφες του καταλογου να προσθεσω το +30 ?

Το χει κανεις αλλος αυτο το θεμα?

Δόκιμασε αν θες το go sms pro. Δουλευει άψογα και δεν θα εχεις αυτα τα μικροπροβληματα. και επιπλεον θα μπορεις να στελνεις μηνυμα στα ελληνικα με 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

και επιπλεον θα μπορεις να στελνεις μηνυμα στα ελληνικα με 160 χαρακτηρες.

Και τώρα μπορείς να στείλεις μνμ στα ελληνικά με 160 χαρακτήρες με την εγκατάσταση διαφορετικού πληκτρολογίου, του Greek Keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συσκεύη έχει ράδιο;

ευχαριστώ

 

από ebay ένας πωλητής μου έδωσε τιμή στα 80 ευρώ με απλό invoice μέσω paypal(παράκαμψη ebay)

ξέρει κάποιος αν είναι ασφαλή

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ράδιο έχει ....χρειάζεται απλά να συνδέσεις τα ακουστικά- handsfree που περιλαμβάνονται στην συσκευασία...

όσον αφορά την αγορά καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος ποιο έμπειρος με το ιντερνετικό εμπόριο.........

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που υπάρχουν οι αξιόπιστες και δοκιμασμένες λύσεις (π.χ. minideal.net), δε βρίσκω προσωπικά το λόγο να μπαίνει κανείς στη διαδικασία να "ρισκάρει" για μία πολύ μικρή διαφορά τιμής. Το minideal το δίνει αυτή τη στιγμή 112 $ (το μαύρο), γύρω στα 85 ευρώ δηλαδή. Για εμένα είναι μικρή η διαφορά χρημάτων και δε θα έπαιρνα το ρίσκο για να κερδίσω 5 €. Προσωπική άποψη πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και δεν έχω καμία σχέση απο android και ακούω δίαφορα για roms προβλήματα με imei και με μπαταρία οταν είναι στο 15% κτλ,τελικά αξίζει να το πάρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...