Jump to content

Δημόσια Wi-Fi Hotspots: Σημεία πρόσβασης και άλλα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω...αν δεν παρω κινητο,μπορω να παρω wi-fi kai να συνδεομαι μονο εγω??? να μην με κλεβουν δηλαδη??

 

και αν γινεται αυτο τι χρειαζομαι?

 

τιποτα απλα τον κλειδωνεις!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαίνοντας στο θέμα παρατήρησα ότι η αρχική λίστα σημείων είναι από 20/7/2004 και πλέον έχουμε 2009. Μόνο αυτά είναι ακόμα τα σημεία;

 

Αν υπάρχουν πλέον και άλλα ή αναφέρθηκαν κατά καιρούς στις σελίδες (12) του θέματος μήπως να μπουν και στην αρχική; Ακόμα και πειραματικά θα μπορούσε να υπάρχει επισήμανση ότι πχ ισχυε πειραματικά τότε. Με τόσα wifi κινητά και laptop καλό είναι να μην πηγαίνουν χαμένα...

 

Ευχαριστώ

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

πλεον αρκετες καφετεριες και ετιατορια προσφερουν δωρεαν ιντερνετ! ειναι πολυ πιθανο να πας σε μια καφετερια και χωρις να το ξερεις ή να το λεει καπου να εχεις ιντερνετ απλα σκαναροντας! θα βοηθουσε σημαντικα η ανανεωση της λιστας αλλα και παλι δεν νομιζω να ειναι τοσο χρησιμη στις μερες μας! και αυτο, οπως ειπα και προηγουμενως, ειναι πολυ πιο πιθανο να βρεις ελευθερο ιντερνετ...
Link to comment
Share on other sites

πλεον αρκετες καφετεριες και ετιατορια προσφερουν δωρεαν ιντερνετ! ειναι πολυ πιθανο να πας σε μια καφετερια και χωρις να το ξερεις ή να το λεει καπου να εχεις ιντερνετ απλα σκαναροντας! θα βοηθουσε σημαντικα η ανανεωση της λιστας αλλα και παλι δεν νομιζω να ειναι τοσο χρησιμη στις μερες μας! και αυτο, οπως ειπα και προηγουμενως, ειναι πολυ πιο πιθανο να βρεις ελευθερο ιντερνετ...

Mα και εγώ επειδή μου έτυχε σε καφετέρια που μάλλιστα διέθετε και ένα λαπτοπ στο μπαρ διαπίστωσα πόσο πολύ περισσότερο είναι διαδεδομένο το ασύρματο ινερνετ στις μέρες μας. Μάλιστα επειδή ζητούσε και κωδικό πρόσβασης είχαν κρατήσει αυτόν του ρούτερ και μας τον έδωσε ο μπαρμαν....

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
http://www.jiwire.com/

 

Πολύ χρήσιμο link μια που κάνοντας zoom μπορούμε να βρούμε τα free Wi-Fi hotspots που παίζουν στην περιοχή μας. ;)

Κοίτα τα αποτελέσματα που μου έβγαλε για την Κέρκυρα: http://www.jiwire.com/wi-fi-wireless-hotspot-Glyfada-Ioannina-GR-Louis-Grand-KER-1528354.htm .Στα Starbacks υπάρχει Wi-Fi;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν λέει και κάτι ιδιαίτερα χρήσιμο, άσε που έτσι όπως τα έχει, κάποια δεν αντιστοιχούν στην πραγματικότητα, ούτε τα σημεία ούτε τα ονόματα. Πχ στην Τήνο αυτό που δείχνει στο χάρτη δεν είναι αυτό που γράφει στο όνομα του σποτ.
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι ή πρέπει να πληρώσεις για να έχεις Wi-Fi;:worry:

 

Πηρώνεις...:(:(:( στη Forthnet.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

H μεγαλύτερη απατεωνιά ειναι το WiFi του λιμανιού. Εχω βρεθεί για δουλεια 3 φορες τον τελευταίο χρονο και ΠΟΤΕ δεν δούλευει! Ενω αναγνωριζεται το δικτυο μετα δεν κανει login και την μια μου ζηταγε κωδικό (που δεν υπαρχει βεβαια), ενω την αλλη ενω με εκανε login δεν υπήρχε 'συνδεση' στο net απο πισω!!

 

Ειναι δυνατον ή τετοια εργα γινονται απλα για να τσιμπησουν καποιοι μερικε ευρω παραπάνω;; Ελεος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Από το περασμένο εξάμηνο έχει WiFi και το ΤΕΙ Αθήνας! :D

http://www.noc.teiath.gr/?page_id=43

(το κακό είναι ότι μέσα στα εργαστήρια έχει από ασθενές εως καθόλου σήμα.. :(:lol: )

 

Και επίσης άλλο ένα που ξέρω είναι στο βιβλιοπωλείο IANOS στην Αθήνα (Σταδίου 24).

Από ταχύτητες δεν ξέρω τι παίζει, δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να συνδεθώ από εκεί..

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

Από το περασμένο εξάμηνο έχει WiFi και το ΤΕΙ Αθήνας! :D

http://www.noc.teiath.gr/?page_id=43

(το κακό είναι ότι μέσα στα εργαστήρια έχει από ασθενές εως καθόλου σήμα.. :(:lol: )

 

Και επίσης άλλο ένα που ξέρω είναι στο βιβλιοπωλείο IANOS στην Αθήνα (Σταδίου 24).

Από ταχύτητες δεν ξέρω τι παίζει, δεν έχει τύχει μέχρι στιγμής να συνδεθώ από εκεί..

 

Σιγά μην μας τα άφηναν ανοιχτά στις αίθουσες...βέβαια έχω κοζάρει 2-3 στην Σ.τ.εφ. και πηγαίνω αβέρτα όταν έχουμε εκεί μάθημα (Φοιτητής σου λέει ο άλλος :D)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λέτε για το ΤΕΙ, εννοείτε ότι πάτε στο μάθημα με το λάπτοπ και όσο οι άλλοι κάνουν μάθημα εσείς σερφάρετε;

Ή μπαίνετε από το κινητό -με περισσότερη διακριτικότητα;

 

Και θέλει password για να μπεις ή είναι χύμα;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά χθες συνδέθηκα για πρώτη φορά στου ΤΕΙ, και διαπίστωσα πως έχει κωδικό. Ο κάθε σπουδαστής έχει το δικό του username & password που του δίνει το Κέντρο Διαχείρησης Δικτύου του ΤΕΙ.

Σε ώρες θεωρίας θα ήταν πολύ καλή φάση να σερφάρεις (π.χ. από κινητό για πιο διακριτικότητα:p) αλλά στις αίθουσες που έχω συνήθως μαθήματα δεν πιάνει το άτιμο, και βαριέμαι αφόρητα!

 

Πάντως μια φορά ένας καθηγητής μας είχε μπει με λάπτοπ μέσα σε εργαστήριο για να μας δείξει κάτι πράγματα.. Μάλλον τα λάπτοπ πιάνουν καλύτερο σήμα απ' ότι τα κινητά?:O

Nokia 3310 > Nokia 3100 > HTC P3300 > HTC Desire C > Lenovo A328 > Lenovo Vibe Shot

& Samsung Galaxy Note 8.0

Link to comment
Share on other sites

.. Μάλλον τα λάπτοπ πιάνουν καλύτερο σήμα απ' ότι τα κινητά?:O

 

 

συμβαινει...οπως και τα λαπτοπ δεν εχουν ολα την ιδια ληψη-εκπομπη....:)...μερικα ειναι καλυτερα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο δυνατό εργαλείο σε wifi που είχα ποτέ ήταν ένα ETEN X500 (pda και τηλέφωνο και πολλά άλλα μαζί). Έπιανε ακόμα και με ελάχιστο σήμα...
Link to comment
Share on other sites

http://www.jiwire.com/

 

Πολύ χρήσιμο link μια που κάνοντας zoom μπορούμε να βρούμε τα free Wi-Fi hotspots που παίζουν στην περιοχή μας. ;)

 

Μα καλά δεν έχει τα hotspots στο θησείο πλ. Κοτζια κτλ???

Link to comment
Share on other sites

όλες οι σελίδες αυτού του τύπου, χρειάζονται ανανέωση απο τους απλούς χρήστες...αλλιώς...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
σιγνωμη που αλλαζω θεμα αλλα εχω ενα προβλιμα μετο nokia 6220 πως θα βαλω στο αθοριβο τν καμερα του δλδ οταν τραβαω μια φωτογραφια να μην κανει κανενα ηχο
Link to comment
Share on other sites

Για να μην αλλάζεις ακριβώς το θέμα, ρώτα ή ψάξε εδώ
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και τα παρακάτω νέα wifi hotspots:

____________________________

Veria_WiFi

Διεύθυνση Μητροπόλεως

Πόλη Βέροια

Provider ΟΤΕΝΕΤ

_____________________________

Veria_WiFi

Διευθηνση Ελιάς

Πόλη Βέροια

Provider OTENET

_________________________________

Veria_WiFi

Διευθηνση Βενιζέλου

Πόλη Βέροια

Provider OTENET

___________________________________

Όλα έχουν 24 μεγκα ταχύτητα και θα έχουν ιντερνετ από 1/1/2κ10

Δημιουργήθηκαν για το προτζεκτ Ασύρματη Βέροια με δωρεάν wifi σε όλη την πόλη.

Φυσικά υπάρχουν φίλτρα για ιστοσελίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Υπάρχει ένα αρκετά ενδιαφέρον project στο google maps με τα σημεία που υπάρχει δωρεάν wifi.

Με μια εγγραφή στο Google μπορούμε όλοι να προσθέσουμε αυτά που ξέρουμε.

Περισσότερα εδώ

Beware of geeks bearing gifts !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...