Jump to content

Δημόσια Wi-Fi Hotspots: Σημεία πρόσβασης και άλλα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

shmera phga sto suntagma kai mphka sto net me to 2020i mou !! mporo na po oti phgaine polu grigora parolo pou eixe arketo kosmo mesa !! se kathe pagkaki eixe kai enana me ena laptop kai ekane download !!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Πάρε ADSL από τη Forthnet, και με +3€ μηνιαίο πάγιο έχεις απεριόριστη πρόσβαση σε όλα τα Forthnet hot-spots.

Λέει ιδιαίτερα για Κρητικούς, για να περνάνε την ώρα τους στο καράβι για Κρήτη.

Σίγουρα είναι της Forthnet το hotspot της ΑΝΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά για περιοχή Αχαρνών, κοντά στα Ster υπάρχει hot spot?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ΣΟΣ>>>>> Για σαντορινη... Που υπάρχει δωρεαν ασύρματο ιντερνετ? Αν υπαρχει..

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? ημουνα στο αεροδρομιο και εχει ασυρματη σύνδεση απο οτενετ. εχω επισης συνδεση adsl στο σπιτι μου. ξερει κανεις αν μπορω να μπω με τους ιδιους κωδικους?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα σημερα το μεσημερακι ημουν στο kitchen bar στο λιμανι (salonika enoeite)εκανα search κ τελικα εχει ασυρματο δυκτιο ΔΩΡΕΑΝ!! με πολυ καλες ταχυτητες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει και ενα free Hot Spot στο Attica με την ονομασια public οπου μπαινεις και συνδεεσαι στο Νετ και απλα σου οριζει σαν αρχικη σελιδα μια σελιδα του καταστηματος ;)

 

Τωρα δεν ξερω ποιος ενδιαφερεται αλλα χθες δημιουργησα και εγω ενα free hot spot στην καφετερια ενος γνωστου μου στα Πατησια...

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hi. Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν ελεύθερα wifi spots στο Α.Π.Θ. ?

(Στους χώρους κάποιας σχολής/βιβλιοθήκης καθώς και το αν χρειάζεται να είσαι φοιτητής κάποιου τμήματος,τι διαδικασίες χρειάζονται κλπ.)

ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hi. Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν ελεύθερα wifi spots στο Α.Π.Θ. ?

(Στους χώρους κάποιας σχολής/βιβλιοθήκης καθώς και το αν χρειάζεται να είσαι φοιτητής κάποιου τμήματος,τι διαδικασίες χρειάζονται κλπ.)

ευχαριστώ.

 

Γενικά στα πολυτεχνεία και στα πανεπιστήμια, χρειάζεται να είσαι φοιτιτής. Ανοίγει κάποιο session με κάποιον web borwser, οπου βάζεις τα στοιχεία σου (συνήθως τα στοιχεία που έχεις για mail κ dialup) και συνδέεσαι.

Για το ΑΠΘ συγκεκριμένα πληροφορίες έχει εδώ:

http://noc.auth.gr/services/network/wifi/index.html

Link to comment
Share on other sites

WiFi υπαρχει και στο The Mall αν και απ'οτι ειδα δεν ειναι ξεκλειδωτο...στην αποδειξη σου γραφουν το κλειδι WEP για να μπεις.

 

Τι να πεις...εδω στο deja vu (The Mall) πρεπει να βαλεις τον κωδικο απο την αποδειξη στην πορτα της τουαλλετας για να μπεις να κατουρησεις!

Οτι να'ναι! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Λάθος, αυτά είναι μόνο της πΟΤΕΝΕΤ.

 

Υπήρχουν και αρκετά άλλα, σε διάφορα ξενοδοχεία που απλά δεν διαφημίζονται (και σωστά κάνουν καθότι απευθήνονται στους πελάτες τους και όχι στο ευρύ κοινό).

 

Εγώ προσωπικά έχω κάνει εγκαταστάσεις σε 5 ξενοδοχεία μέχρι σήμερα, ενώ έχω δει τουλάχιστον άλλα 15.......

 

Με ποιες εταιριες αν επιτρεπετε τα εχεις βαλει ενοω τους isp?

Link to comment
Share on other sites

Το AthensWifi στο Σύνταγμα το δοκιμάσατε; Εντυπώσεις; Προχθές που ήμουν Αθήνα με το iPhone, αν και είχα σήμα, δεν είχα καλές ταχύτητες...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Mπορουμε να εχουμε καπου ενα οδηγο η μια ολοκληρωμενη εικονα για ασυρματα δικτυα σε κεντρικα σημεια της Αθηνας, κατα προτιμηση αν ανηκουν σε Δημους και υπουργεια η οργανισμους και ειναι δωρεαν...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε ότι αφορά την Καλαμάτα ήδη διάβασα ότι ετοιμάζει δακτύλιο οπτικών ινών εδώ http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=228013 και από οτι φαίνεται θα υπάρχει δωρεάν πρόσβαση από την άνοιξη...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γεια χαρά παιδιά :) Θα ήθελα να μάθω τον κωδικό πρόσβασης στο wi-fi της Pirelli. Αναφέρομαι για τη περιοχή του Ιλίου (Άλσος).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
δεν πρέπει να ξεχνάμε τα honeycombs, δηλαδή δωρεάν ίντερνετ με wifi που αξιοποιείται για την υποκλοπή στοιχείων και τη μόλυνση του υπολογιστή μας! Φυσικά όχι σε επώνυμες επιχειρήσεις, αλλά σε πυκνοκατοικημένες περιοχές!
Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να ξεχνάμε τα honeycombs, δηλαδή δωρεάν ίντερνετ με wifi που αξιοποιείται για την υποκλοπή στοιχείων και τη μόλυνση του υπολογιστή μας! Φυσικά όχι σε επώνυμες επιχειρήσεις, αλλά σε πυκνοκατοικημένες περιοχές!

 

Πρώτη φορά το ακούω.

 

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες ή κάποιο link;

 

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως θα μαθω αν στην περιοχη μου (Ν. κοσμος Λαγουμιτζη) εχω wireless free? Υπαρχει κανενας χαρτης που να λεει τις περιοχες? Αν ειναι να αγορασω κεραια για αυτο ρωταω.:D Ευχαριστω :O
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...