Jump to content

Δημόσια Wi-Fi Hotspots: Σημεία πρόσβασης και άλλα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο πειραιουλης μου που ειναι και μεγαλη πολη εχει δωρεαν χοτ σποτς??????????? πλιζζζζζζζζ

 

είχε ανακοινωθεί οτι και οι επιβατικοί σταθμοί του λιμανιού θα έδιναν δωρεάν πρόσβαση.... για τσέκαρε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχε ανακοινωθεί οτι και οι επιβατικοί σταθμοί του λιμανιού θα έδιναν δωρεάν πρόσβαση.... για τσέκαρε και αυτό.

Έχουν, αλλά το σήμα είναι πολύ ισχνό, όπου και αν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξεχασει τον κωδικο που μπαινω στο ασυρματο router στο σπιτι μου.

Πως μπορω να τον βρω η να τον αλλαξω;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι ασχετος σχετικα με συνδεση wifi+kinhto.Εχω ενα n78.Μπορω να μπω δωρεαν στο ιντερνετ απο wifi?μηπως εχει καμια κρυφη χρεωση?τι πρεπει να προσεχω στις ρυθμισεις του κινητου?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Μια αναρώτηση:

Εδώ και 3 χρόνια μπαίνω από το λάπτοπ σε διάφορα ξεκλείδωτα δίκτυα wi-fi που "πιάνω" -είμαι στους Αμπελόκηπους Αθήνας.

Αυτή τη στιγμή πχ είμαι σε ένα που λέει "ONtelecoms".

Τι είναι αυτά τα δίκτυα? Από που εκπέμπουν?

α) Από κάποιο "επίσημο" (κρατικό-δημοτικό κλπ) πρόγραμμα δωρεάν ασύρματου ιντερνετ?

β) από κάποια επιχείρηση που έχει δωρεάν ξεκλείδωτο ιντερνετ για τους πελάτες της (από το διαμέρισμα μου "βλέπω" το hotel president πχ)?

γ) από κάποιον καλό γείτονα (ιδιώτη) που το αφήνει επίτηδες ανοιχτό?

δ) από κάποιον αμελή γείτονα που απλά δεν ξέρει να κλειδώσει το wi-fi του?

ε) από κάποιον που με παρακολουθεί και μου κλέβει τα προσωπικά μου δεδομένα?

στ) μήπως από τη ζώνη του λυκόφωτος?

Επιλέξτε την απάντησή σας! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Mην το ψάχνεις άλλο. Αν κρίνω από την ώρα που ποστάρεις βγάζει μάτι ότι εκπέμπουν από τη ζώνη του λυκόφωτος! :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Mην το ψάχνεις άλλο. Αν κρίνω από την ώρα που ποστάρεις βγάζει μάτι ότι εκπέμπουν από τη ζώνη του λυκόφωτος! :ninja:

 

:alien:

Σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Τα φώτα σας, pls! Εδώ και αρκετό καιρό συνδέομαι ασύρματα από router γείτονα, ο οποίος το γνωρίζει και δεν τον ενοχλεί. Όταν άνοιγα το laptop αυτό συνδεόταν αυτόματα στο internet αφού από την πρώτη φόρα το είχα επιλέξει ως προτιμώμενο. Τις τελευταίες μέρες όμως δεν μπορώ να συνδεθώ αν και δείχνει ότι συνδέεται αλλά μου γράφει "Πρόσβαση: Μόνο τοπικά" και όχι "Πρόσβαση: τοπικά και inernet". Δεν έχω πειράξει κάτι... Τι μπορεί να φταίει...; Έχω vista και μερικές φορές μπαίνει στο internet για λίγα λεπτά μέχρι να ξαναγυρίσει στη "πρόσβαση μόνο τοπικά" από μόνο του...

 

Ευχαριστώ

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
An 8elete pros8este pws se agrinio k trikala leitourgei asyrmato free internet apo ton dhmo
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την πρόσβαση τοπικά αφορα το ρούτερ το οποίο δεν έχει πρόσβαση στο Ιντερνετ, εφόσον συνδέεσαι κανονικά στο σημείο πρόσβασης του φίλου σου δεν ευθύνεται κατι άλλο, αλλά καμια φορά κάνε και επανεκκίνηση...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

:!:

παιδια καλη χρονια να εχουμε....θελω την βοηθεια σας..... ταξιδευω μυτιληνη,επειδη σπουδαζω εκει και το πλοιο εχει free hot spots... οποτε παω να μπω,ολο μου ζηταει κωδικο,γνωριζετε τιποτα????

 

επισης,κοντα στο σπιτι μου υπαρχει η forthnet και την βρισκω αλλα και αυτη μου ζηταει κωδικο,ξερετε κανεναν??

 

 

μπορω να συνδέσω κινητο wi-fi και λαπτοπ μαζι??

 

θα περιμενω την απαντηση σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

:!:

παιδια καλη χρονια να εχουμε....θελω την βοηθεια σας..... ταξιδευω μυτιληνη,επειδη σπουδαζω εκει και το πλοιο εχει free hot spots... οποτε παω να μπω,ολο μου ζηταει κωδικο,γνωριζετε τιποτα????

 

επισης,κοντα στο σπιτι μου υπαρχει η forthnet και την βρισκω αλλα και αυτη μου ζηταει κωδικο,ξερετε κανεναν??

 

 

μπορω να συνδέσω κινητο wi-fi και λαπτοπ μαζι??

 

θα περιμενω την απαντηση σας ευχαριστω πολυ!

help me....

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια επισης....

αν ειχε free hot spot στο πλοιο δεν θα ζητουσε κωδικο.σωστα?

μπορει να βρισκεις διαφορα ασυρματα δικτυα στο σπιτι σου, αλλα στο καθενα απο αυτα να μην υπαρχει ο default κωδικος του router. πιλυ πιθανο να εχει αλλαχτει απο τον ιδιοκτητη;)

αν δεν κανω λαθος μπορεις να συνδεσεις το κινητο με το λαπτοπ μεσω wi-fi αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος! (τι κινητο εχεις?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,σε όλα τα αεροδρόμια της Ελλάδας έχει Wi-Fi;:worry:.Ξέρω ότι έχει Wi-Fi το αεροδρόμιο της Κέρκυρας αλλά δεν ξέρω με πόσα kb/sec κατεβάζει.Μπορεί κάποιος να μου πεί με πόσα kb/sec κατεβάζει στο αεροδρόμιο της Αθήνας;:worry:
Link to comment
Share on other sites

σωστα,αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει κωδικο.............

θέλω να παρω το νοκια n82.....μηπως ξερεις πως χρεωνεται αν τα συνδεω,δηλαδη θα μου τρωει καρτα,ε?

Link to comment
Share on other sites

η συνδεση μεσω wi-fi δεν εχει καμια σχεση με την καρτα sim! ακομη και σε flight mode μπορεις να συνδεθεις!
Link to comment
Share on other sites

εκει που σπουδαζω,δεν εχω σταθερο τηλεφωνο....και θελω επειγοντως ιντερνετ.... της κοσμοτε και της βονταφον δεν μου αρεσουν τα ασυρματα..... εγω μπορω να συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω του wi-fi του κινητου μου,σωστα??
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...αν δεν παρω κινητο,μπορω να παρω wi-fi kai να συνδεομαι μονο εγω??? να μην με κλεβουν δηλαδη??

 

και αν γινεται αυτο τι χρειαζομαι?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...αν δεν παρω κινητο,μπορω να παρω wi-fi kai να συνδεομαι μονο εγω??? να μην με κλεβουν δηλαδη??

 

και αν γινεται αυτο τι χρειαζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...