Jump to content

Ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία, μια άγνωστη δύναμη


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχολιο 29

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jd4yp3BUzeY

 

εδω ενα βιντεο που ανεβηκε προσφατα στο youtube ....ριξαν χημικα μαζικα στηνΣυρια νομιζω ...ε ναι εσει ς τωρα ...μπορειτε να κοιμαστε ησυχοι γιατι εδω τουλαχιστον δε μας καθαριζουν ετσι σαν τα ποντικια ...χμμ,,,ειναι επειδη καμμια συνομωσια δεν μας περιτριγυριζει ...να σε τι διαφερει ο ψυχικα ωριμος απο τον μπεμπη !!!!!!απλα νοιαζεται για τον πονο οπου κι αν συμβαινει αυτος ,, αναρωτιεται κι αγωνια !!!..ενω οι μπεμπης κοιταει απαθης ...

...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Οχι...ο πολεμος τελειωσε. Δεν χρειαζομαστε πολεμιστες.

Ο εχθρος ειναι μεσα μας.

Τι ειναι αυτο που κανει τους Συριους, Αιγυπτιους κλπ να αλληλοσκοτωνονται;

Οτι εκανε τους Ευρωπαιους στον μεσαιωνα η στους 2 πολεμους (που κακως λεγονται παγκοσμιοι) να κανουν τα ιδια. Τα πολωμενα πεδια; ΟΧΙ.

Η τραυματικη τους παιδικη ηλικια.

 

Οταν μιλησα για τον Νευτωνα, μιλησα για τον νομο της βαρυτητας μονο και πως τον υποστηριξε.

Οι αλχημιστες του μεσαιωνα ειναι οτι θα ειναι οι δικοι μας επιστημονες μετα απο 400 χρονια.

Τοσο δυσκολο να το καταλαβεις;

 

Οσο για συμπτωματα εννοουσα αυτα που ανεφερες σε καποιο ποστ οτι σου παρουσιαζονται λογω υπολογιστη κλπ. Κατι με μυτη, ματια δεν θυμαμαι πια.....εχει περασει τοσος καιρος:D

Αν θελεις λυση υπαρχει....αν θελεις να εχεις δικαιολογιες, γι αυτα που γινονται γυρω σου...συνεχισε. Η επιλογη ειναι δικη σου.

 

Πολλα μπορουν να ειπωθουν για τις κεραιες και τα μεγαλα μυστικα δεν λεγονται δωρεαν. Ετσι ειναι το συστημα μας και αλλαζει συνεχως, αναλογα με τη δικη του δυναμικη.

Ανεξαρτητα του τι θελουμε εμεις, το μονο που μας μενει ειναι να κολυμπησουμε με το ρευμα.

Καθε τι αλλο ειναι ψυχοφθορο και χανουμε χρονο απ τη ζωη μας παιζοντας το ρολο του πολεμιστη, χωρις να το εχει ζητησει κανενας και χωρις μια μικρη εστω αμοιβη.:p

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 30

 

,,,,ο ψυχολογικος πολεμος ειναι αρχαιος απλα στην μερες μας ενατικοποιειτια ,,αρχαια εινα και η αντιστσση σε αυτον τον πολεμο τωρα ομως η αντιστση γινεται κι αυτη τακτικος πολεμος αντιπερισπασμου ,,χμμμ τι σου λεω τωρα ???αστα δεν ειναι για σενα .. ζησε ομορφα γερασε κιαπλαυσε την χαπακωμενη σου μακροζωια ...κι αστα αυτα για μας τους βαρεμενους και υπερβολικους .....ειπες πως μπορεις να βοηθησεις να φυγουν τα συμπτωματα σε λιγους μηνες αληθεια πως μπορεις να βοηθησεις ...??ειμαι δεκτικη της βοηθειας πες την λυση αν την εχεις ...

 

στο θεμα μας τωρα...

παντα μου προκαλουσε απορια πως ενα τοσο δα μικρο σκουλικακι οπως ειναι μια κυματομορφη επικοινωνιας ηχητικης ή οπτικης καταφερνει να ταξιδευει τοσα χιλιομετρα και να φτανει στον δεκτη της ......δεν μπορει ...λογικα πρεπει να υπαρχει μια διαρκης τεχνητη πλατφορμα ...πλοηγησης ,,αυτη η πλατφορμα πρεπει να ειναι πολυ υψηλων συχνοτητων ...τη ς ταξης των GHz η ακομη και ΤΗz χμμμμμμμμ και πολυ χαμηλης εντασης .

 

......ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ WALLBROKERS ΧΜΜ ΤΕΙΧΟΣ ,,,ΑΡΑ ΤΕΙΧΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΤΕΧΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑ ΑΠΛΑ Η ΣΟΥΠΑ ΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΠΕΔΙΩΝ ,, ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ , ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΡΚΗΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΥΨΗΛΩΝ ΣΥΧΝΟΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΩΣ ΕΝΑ ΕΙΔΟΣ ΚΥΜΑΤΟΔΗΓΟΥ ΤΩΝ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΚΥΜΑΤΟΜΟΡΦΩΝ ΩΣΤΕ ΑΥΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΙΖΟΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΠΕΔΙΑ,,,,να γιατι σε ρωτησα για τις συχνοτητες που εκπεμπουν οι κεραιες ,,και αν υπαρχει και καποιο αλλο φασμα εκπομπης εκτος απο αυτων των διαμορφωμενων σηματων επικοινωνιας ,,,,απλα ψαχνω να επιβεβαιωσω την υποψια μου ...............:ninja:

 

...αν το ΤΕΙΧΟΣ αυτο καταρρευσει ολες οι τηλεπικοινωνιες θα μπλοκαριστουν.. επισης η διανοιξη ρωγμης σε αυτο το ΤΕΙΧΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΥΗΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΕΡΑΙΩΝ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ...ΤΟΥ ΟΠΟΙΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΗΛΕΣΥΖΕΥΞΕΩΝ ΑΓΝΟΟΥΝ ..............

 

ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΛΕΟΝ "ΤΗΕ WALL" TΩN PINK FLOYD ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

 

http://www.youtube.com/watch?v=rWotr1UVrRg 2010

2013 Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπερδεύεις πράγματα.

Αυτό που βλεπεις σαν κυματομορφή, δεν είναι τπτ άλλο από μια γραφική απεικόνηση της τάσης και ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα. Δηλ. γραφω στο χαρτί τη λέξη "3 κόττες" και νομίζω ότι αυτή είναι η πραγματικότητα. Οχι. Η πραγματικότητα είναι αυτές οι κόττες που τρώνε και κουτσουλάνε.

Τεράστιο Λαθος. Το φως που βλέπουμε είναι κυματα και έχουν και μορφή, όπως και το σκοτάδι. Οταν η συχνότητα είναι στο ορατό φάσμα, ειναι φως. Δεν έχεις καταλάβει βασικές αρχές της Φυσικής.

Οι απεικονήσεις στους παλμογράφους ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η πραγματικότητα. Η πραγματικότητα είναι δονήσεις/μεταβολή στην τάση της "ατμοσφαιρας". Κάτι σαν τα πυκνώματα/αραιώματα των ηχητικών κυμάτων στον αέρα.

Δεν είναι κάτι σαν νερό που μπαίνει στους ιστούς. Αλλο τα κύματα της θάλασσας. Σε μπερδεύει η λέξη? ισως/

Για να αντιδράσει ο "δεκτης" πρέπει να συντονιστεί στην ιδια συχνότητα. Αλλιώς δεν αντιδρά καθόλου.

Δεν έχεις καταλάβει την φύση των ακτινοβολιών. Είτε ορατών είτε μονοχρωματικών ειτε κλπ. Αυτό το σκουληκάκι δεν υπάρχει στην πραγματικότητα. Κάτι σαν την φωτογραφία του Ποσειδώνα με την τρίαινα.

Εμείς στη ανάγκη μας να βρούμε τη γνώση, δώσαμε μιά μορφή φυσική και ευκολα να γραφτεί σ ενα χαρτί.

 

υγ.

Φαίνεται να σε πονάει η μέση σου και τα γόνατα. Αν ναι είμαστε σε καλό δρόμο.

Μόλις βρώ λιγο χρόνο ανάμεσα στα χαπια μου θα σου στείλω ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 31

 

....Κοιτα η αληθεια ειναι αυτα που λες εσυ βασικες αρχες τις ξερω πολυ καλα τις διαδασκω 25 χρονια σαν καθηγητρια φυσικος στα παιδια .. αλλα δε τις παραδεχομαι ...ειναι μια προσωπικη ισχυρη γνωμη που εχω οτι πολλες θεωριες της φυσικης ειναι μονο για το μουσειο φυσικης ιστοριας των επιστημονικων ιδεων των ατελεσφορων οπως αυτη της ειδικης και γενικης σχετικοτητας ,η θεωρια του Πλανκ , η κβατομηχανικη θεωρια κτλ ..

 

...λοιπον οπως αναφερω και στα πρωτα ΔΕΜΟ ( ΜΠΕΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ )τα η/μ κυματα δε διαφερουν σε τιποτε απο τα ηχητικα .... ειναι κι αυτα κυματα ελαστικης παραμορφωσης ας την πουμε ετσι ...χρειαζονται μεσο για να διαδοθουν και οταν διαδιδονται δημιουργουν πανω στο μεσο μια κυματομορφη μια διαμορφωση ειδικη ...αρα καθε εκπομπη κυματων απο μια κεραια διεγειρει το διαχυτο υλοενεργειακο μεσο που τη περιβαλλει και το διαμορφωνει αναλογα ,,...αυτο καθιστα την κυματομορφη πραγματικη πραγματικοτατη οσο και το υλοενεργειακο μεσο μεσα στο οποιο διαδιδεται ..οπως πραγματικα ειναι τα επιφανειακα κυματα μεσα στο νερο οταν ριξουμε μια πετρα ,τα κυματα της θαλασσας ,,τα πυκνωματα κι αραιωματα ενος ελατηριου, τα ορη κι οι κοιλαδες ενος σχοινιου που το ταλαντωνουμε με το χερι μας ..χμμμ...

 

..καθαρα λογικη θεση .. ειναι η θεση οτι χωρις μεσο τιποτε δε θα μπορουσε να διαδοθει... αυτα περι διαδοσης στο κενο χμμ ειναι επιστημονικη φαντασιοπληξια ...που βεβαια εχει κανει τρομερη ζημια στην κατανοηση των η/μαγνητικων κυματων

 

.. οι κατασκευαστες ομως κεραιων γνωριζουντην αληθεια ,,ξερουν πολυ καλα οτι σε ενα αραιο μεσο (πχ τεχνητο κενο οπου ομως αφαιρεις οχι μονο μορια κι ατομα αλλα και ιοντα και καθε φορτισμενο υποατομικο σωματιδιο του αερα ) η ακτινοβολια τσακιζεται και εξαφανιζεται ως δια μαγειας ...απλα αυτο ειναι ενα μερος της απορρητης γνωσης που φυσικα δε προοριζεται για τα σχολεια και τα πανεπιστημια μας εκει οπου παραγονται κονσερβοποιημενα μυαλα προορισμενα οχι για ερευνητες και φλοσοφοι σε βαθος αλλα για χρηστες και καταναλωτες και αντε το πολυ αναλωσιμα στελεχη της γραμμης της εξυπηρετησης των αναγκων του συστηματος οχι ομως της αναθεωρησης των δομικων του αρχων ...χμμ εδω ταιριαζει το βιντεακι αυτο...ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΤΥΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ..ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΝΑΔΕΙΧΤΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑ ΖΗΤΗΜΑ ΤΟΥ ΤΕΙΧΟΥΣ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΟΥ ΟΠΩΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΚΡΑΥΓΑΖΕΙ ΑΠΟΤΥΠΩΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΙΧΟΣ ,,,ΠΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΩΣ ΧΤΙΖΕΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΜΑΣ ΕΝΑ <<ΤΕΙΧΟΣ >> ΠΟΥ ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ ΜΕΓΑΡΑ ΚΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΣΕ ΤΕΡΑΤΑ ΑΛΛΗΛΟΣΠΑΡΑΚΤΙΚΑ ΚΙ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΑ ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=xpxd3pZAVHI

 

...λιγο υπερβολικο αλλα καμμια φορα η υπερβολη δινει εμφαση σε καποια θεματα απου δε ειναι τοσο ορατα .. οπως αυτο της καταπιεσης και νοητικης ανασχεσης μεσα απο την διαχεομενη γνωση μεσω εκπαιδευτικων συστηματων ..

 

* μα δεν ποναει η μεση μου ουτε τα γονατα μου ,,,,ισα ισα κανω τρεξιμο με την Ανατολη του ηλιου και πρωινο κολυμπι ολο αυτο το καλοκαιρι ..αλλα βεβαα εξαιτιας του πολωμενου σηματος καμπανα η αυρα του πρωινου δεν μπορει να βιωθει ..... η επαφη μετην φυση ειναι οπτικοακουστικη αλλα οχι βαθια ψυχικη βιωματικη ..αχχχχ !!!

 

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ( χωρις ακουστικα στα αυτια εννοειται κι ΕΞΩ ΣΤΗ ΦΥΣΗ μακρυα απο γυμναστηρια ) , Ο ΕΡΩΤΑΣ , ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΥΣΩΝΙΚΟ ΣΕΞ ,ΤΟ ΜΑΣΤΙΓΩΜΑ , ΤΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙΣΜΑ, ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ,ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ,,,ΧΜΜ,,, ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΙΖΕΙ ΤΟΝ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΟΛΩΜΕΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΩ ΡΩΓΜΕΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ..

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Πέφτουν elegant μπινελίκια ή μου φαίνεται;;!!

 

Οχι βεβαια. Ανταλλαγη αποψεων λεγεται, πραγμα αγνωστο στη χωρα που ζουμε. Εκτος θεματος η παρατηρηση.

 

Τωρα στο θεμα των σχολειων.

Ιβαν Ιλιτς...Κοινωνια χωρις σχολεια. Τα λεει ολα. Deschooling society στ Αγγλικα. Αν δεν το ξερεις να στο στειλω.

Φαινεται παντως οτι ναι μεν εχουμε πολλα πεδια γυρω μας, αλλα ευτυχως δεν ειναι ο μοναδικο μας κινδυνος.

Δεν εχω να προσθεσω κατι περισσοτερο σ αυτα που γραφεις και που σχεδον ολα εχουν βαση αληθειας.

Για να μη μπω στη διαδικασια της στειρας αντιπαραθεσης, σκεφτομαι ν αποσυρθω για λιγο, ν απολαυσω αυτο το λιγο χρονο που μου μενει. Μακαρι να βρεις την δικαιωση που ψαχνεις.

Οργανισμος ειναι η γη και οχι ο ανθρωπος. Οπως στο σωμα μας καθημερινα πεθαινουν κυταρα και αναπαραγονται, αλλα παρολα αυτα παραμενουμε ζωντανοι, ετσι και η γη, παροτι πολλοι ανθρωποι πεθαινουν αυτη παραμενει ζωντανη, εως οτου κλεισει ο βιολογικος της κυκλος.

Εγω το εχω αποδεχτει αυτο και δεν εχω ταμπου με τα χαπια. Οταν τα χρειαστω θα τα παρω με χαρα, οπως το εχω ξανακανει στη ζωη μου, οπως ολοι μας.

Και τ αντιβιοτικα, παυσιπονα, βιταμινες, κοτοπουλο, φρουτα κλπ τροφη ειναι η συμπληρωματα τροφης.

Οτι καθυστερει το βιολογικο θανατο ειναι ευπροσδεκτο.

Καλο σου υπολοιπο στον πολεμο που εχεις εμπλακει και με τη νικη.

Εγω στα μετοπισθεν, αραχτος. Τι να κανουμε, δεν μου αρεσει ο πολεμος, ουτε καν η σκεψη του.

Και στο ξαναλεω για αλλη μια φορα. Ενω λες αληθειες, ο τροπος που τις λες δεν πειθει κανεναν.

Εκτος αν δεν σε ενδιαφερει να πεισεις κανενα και το κανεις για εσωτερικη καταναλωση.

 

ΥΓ. Τα κεφαλαια ειναι πολυ ενοχλητικα και δυσκολα στο διαβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλαγη αποψεων λεγεται, πραγμα αγνωστο στη χωρα που ζουμε.

 

Το παραπάνω υφάκι πολύ συνηθισμένο όμως στη χώρα που ζούμε.

Anyway, καλή συνέχεια με τις θεωρίες :)

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω υφάκι πολύ συνηθισμένο όμως στη χώρα που ζούμε.

Anyway, καλή συνέχεια με τις θεωρίες :)

 

Κι οι δυο μας...γιατι ομως διαλεξες να κανεις αυτη την παρεμβαση; Απ ολα οσα διαβασες, δεν σου αρεσε τπτ;

Θα ηθελα ν απαντησεις σ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κι οι δυο μας...γιατι ομως διαλεξες να κανεις αυτη την παρεμβαση; Απ ολα οσα διαβασες, δεν σου αρεσε τπτ;

Θα ηθελα ν απαντησεις σ αυτο.

 

Δεν έχω γνώση ούτε εμπειρία πάνω στο θέμα. Σε οποιαδήποτε συζήτηση θέλω και τα δύο για να παρέμβω.

Οπότε είπα να σχολιάσω χιουμοριστικά τις "μπηχτες" που διέκρινα στα τελευταία ποστ και μου φάνηκε αστείο.

Thats all

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γνώση ούτε εμπειρία πάνω στο θέμα. Σε οποιαδήποτε συζήτηση θέλω και τα δύο για να παρέμβω.

Οπότε είπα να σχολιάσω χιουμοριστικά τις "μπηχτες" που διέκρινα στα τελευταία ποστ και μου φάνηκε αστείο.

Thats all

ευχαριστω για την απαντηση.

Εχεις δικιο, απλως σ ενα ποστ δεν ειναι ευκολο να διακρινω τη προθεση του γραφοντος, γι αυτο ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 32

 

...παβλιτακο κριμα που αποχωρεις ...ειχαμε μια δημιουργικη για μενα τουλαχιστον παραθεση ιδεων ..και πληροφοριων ...με καποια μικρη δοση ελεγχομενης αντιπαραθεσης ...θα κρατησω αυτα με τις πατεντες οσυ ,, και βεβαια τα περι συχνοτητων απωλειας που εκπεμπουν οι κεραιες και για τις οποιες δεν εχετε ιδεα εσεις οι τεχνικοι ..μιας κι αυτα εινα μυστικα των κατασκευαστων ....πιστευω οτι σε αυτα τα μυστικα ειναι κρυμμενες οι αρχες δομηση του ΤΕΙΧΟΥΣ .....οποιος αλλος εχει κατι να μας πληροφορησει για τις κεραιες πραγματι θα θελα να παρεμβει ...θελω να μαθω για αυτες οσα πιο πολλα μπορω ...για να μην σα πω οτι ευχαριστως θα πληρωνα για μερικες ωρες μαθηματος πανω στις τηλεσυζευξεις τις κεραιες και τα ηλεκτρονικα κυκλωματα εκπομπης ληψης ....

 

 

με την ευκαιρεια να θυμησω καποια βασικα σημεια απο τα ΔΕΜΟ ...

απο ΔΕΜΟ 1

-πεδιο δυναμεων είναι κάθε φυσικος χωρος ανεξαρτητως της κλιμακας και της εκτασης θεωρησης του...

 

- η αλληλεπιδραση είναι μια χαρακτηριστικη ιδιοτητα που μεταμορφωνει τον χωρο από γεωμετρικο σε φυσικο –πεδιακο χωρο ( μονο τετοιος χωρος υπαρχει )...

 

-βεβαια υπαρχει και μια άλλη ιδιοτητα του χωρου εξαιτιας της οποιας ο γεωμετρικος διακρινεται και διαφερει από τον φυσικο –πεδιακο χωρο ..αυτη η ιδιοτητα είναι η

< πληρωση> του χωρου με υλη, ή για την ακριβεια υλοενεργεια ,,

 

-αλληλεπιδραση χωρις τη μεσολαβηση υλοενεργειας δεν μπορει να υπαρξει ,,

αν ο χωρος αναμεσα στα σωματα –σωματιδια ηταν κενος από υλη – υλοενεργεια τοτε καμμα αλληλεπιδραση δεν θα ηταν εφικτη,, ο κενος χωρος θα λειτουργουσε ως ο <<τελειος μονωτης >> αλλα βεβαια στην φυση δεν υπαρχουν τετοιες καταστασεις (μονο καταστασεις πολύ αραιης συγκεντρωσης υλης εχουν ανιχνευτει) …

 

-επισης αν μεταξυ των σωματων κανενα ειδος <ομοιοτητας> δεν υπηρξε τοτε καμμια αλληλεπιδαση δεν θα ηταν εφικτη αρα το γεγονος της υπαρξης πεδιων δυναμεων προυποθετει :

*διαμεσολαβουσα υλη –ενεργεια

*θεμελιωδη <ομοιοτητα> μεταξυ των σωματων –σωματιδιων που αλληλεπιδρουν καθως και ομοιοτητα με την διαμεσολαβουσα υλη …

 

 

...με όλα τα παραπανω επισημαινουμε τα εξης :

 

α) την ταυτιση της εννοιας του φυσικου χωρου με την εννοια των πεδιων δυναμεων,

β) την σπουδαιοτητα που αποκτα η <διαμεσολαβητρια> υλη –υλοενεργεια κατα την αλληλεπιδραση μεταξυ σωματων - σωματιδιων,

γ) την σπουδαιοτητα που αποκτα η <ομοιοτητα> αναμεσα στα σωματα που αλληλεπιδρουν καθως και η < ομοιοτητα> αναμεσα στα σωματα και την ενδιαμεση υλη που τα περιβαλλει ....

 

 

...εξαιτιας της καποιας ομοιοτητας μας επιτευχθει μια καλη επικοινωνια παβλιτακι ..αν η ομοιοτητα μας ηταν καλυτερη θα ειχαμε αυτο που λεμε στις τηλεσυζευξεις καλυτεροσυντονισμο ...ο συντονισμος εινα πολυ σημαντικο θεμα οχι μονο για τις κεραιες που επικοινωνουν αλλα και για τους ανθρωπους και την δικη τους επικοινωνια...

συντονισμο εχουμε οταν

-οι συχνοτητες ταυτιζονται

- αλλα και τα επιπεδα και οι κατευθυνσεις κι οι φασεις κινησης της υλης αρα τα σχηματα ...

 

πχ ενα σημα που διαδιδεται σε οριζοντιο επιπεδο δε μπορει να συντονιστει με ενα σημα που διαδιδεται στο κατακορυφο επιπεδο ακομη κι αν εχουν την ιδια συχνοτητα ( προεκτεινουμε την εννοια του συντονισμου )

 

...αρα για να επικοινωνουμε καλα δε φτανει να ειμαστε της ιδιας συχνοτητας αλλα να εχουμε και τον ιδιο προσανατολισμο κινησης ...στην γλωσσα της ανθρωπινης επικοινωνιας αυτο σημαινει ιδιες στοχευσεις ...αν εγω κανω πολεμο και καποιος αλλος κοιμαται η χαλαρωνει στην αιωρα... ακομη και αν οι φυσικες μας συχνοτητες ειναι ιδιες δε θα μπορεσουμε να συντονιστουμε .....

 

....επισης αν εχουμε κι οι δυο πολεμικες στοχευσεις προσανατολισμο αλλα οι συχνοτητες μας ειναι διαφορετικες παλι αδυνατος ειναι ο συντονισμος κι η επικοινωνια εχει σοβαροτατα κωλυματα ...δεν μπορει να μεταβιβαστει το μεγιστο της ενεργειας του μηνυματος ...

...με τον παβλιτακο λοιπον επικοινωνησαμε ως ενα βαθμο εξαιτιας της ομοιοτητας συχνοτητων αλλα απο την στιγμη που οι στοχευσεις ηταν διαφορετικες δεν μπορεσαμε να συντονιστουμε ..χμμμ...

 

ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ ΝΟΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ....

 

ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ ΣΥΖΕΥΞΗ = ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΠΟΜΠΟΥ - ΔΕΚΤΗ = ΙΔΙΑ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ,ΙΔΙΑ ΠΟΛΩΣΗ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΤΙΚΟΤΗΤΑ

 

 

....κατα τον συντονισμο γινεται η μεγιστη μεταβιβαση ενεργειας κι η καλυτερη μεταδοση μηνυματων ...

 

ας συντονιστουμε λοιπον !!!

http://users.sch.gr/sitsil/images/stories/myvideos/Sintonismos/9.jpg

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 33

 

http://www.youtube.com/watch?v=HsKeDcAKXvAhttp://2.bp.blogspot.com

 

http://2.bp.blogspot.com/-io5hSC53gQo/Ud7rL0DrLJI/AAAAAAAAyt8/VJBNTH17sbs/s640/pepoithiseis-to-teixos-prin-ton-anotero-eayto.jpg

 

....αυτο που λεμε WALL- ΤΕΙΧΟΣ εινα κατι σα μια γενικη ταλαντουμενη πλατφορμα διαρκης κι αδιαλειπτη τεχνητων η/μ πεδιων σε αλλες περιοχες συχνοτητων απο αυτες των τηλεπικοινωνιακων σηματων ...το ΤΕΙΧΟΣ δηλαδη δε ειναι η σουπα των ηλεκτρμαγνητικων τεχνητων σηματων και διαμορφωσεων που διαδιδονται απο καθε τεχνητη πηγη μεσα στο φυσικο μας χωρο ..αλλα κατι πολυ πιο σπουδαιο ,,ειναι ενα συνεχες πεδιο τεχνητο που θα συνεχιζε να υπαρχει αλκομη κι αν ολες οι τηλεπικοινωνιες ειχαν διακοπει κια κανενα τηλεσημαδεν θα υπηρχε ,,σχετικα με τις συχνοτητες δομηση ς και τις κεραιες που εκπεμπουν αυτα τα κυματα δημιουργωντας σταθερα ενα τεχνητο ηλεκτρομαγνητικο πλεγμα αυτης της Πλατφορμας ΤΕΙΧΟΥΣ αυτα ειναι ζητουμενα προς διερευνηση,,,,πιθανον οι ιδιες κεραιες που ρυπαινουν με τις της συχνοτητες τηλεπικοινωνιας το φυσικο μας περιβαλλον ειν' αυτες που εκπεμπουν το δαιρκες ςυτο σταθερο ηλεκτρομαγνητικο φασμα που δομει το ΤΕΙΧΟΣ ...

 

ΑΝ ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΖΕΥΞΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗΣ ΚΑΘΩΣ ΠΑΥΕΙ ΤΟΠΙΚΑ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΣΤΑΙ Η ΔΙΑΡΚΗΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ -ΟΔΗΓΟΣ ΤΩΝ ΤΕΧΝΗΤΩΝ ΚΥΜΑΤΟΜΟΡΦΩΝ ...

 

Η Φυση δεν θα μπορουσε ποτε να λειτουργησει ως κυματοδηγος των τεχνητων διαμορΦωσεων επειδη τα δικα της πεδια οπως εχουμε πει στο ΔΕΜΟ 18 δεν ομοιαζουν σε τιποτε με τα τεχνητα πεδια ,,,,τα φυσικα πεδια λειτουργουν ως καταβοθρες που καταπινουν τα τεχνητα πεδια στην κυριολεξια ..

 

ΑΡΑ ΤΟ ΤΕιΧΟΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΤΑΡΚΤΙΚΟΥ ΑΦΥΣΙΚΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΟΛΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΣΜΕΝΕΣ ΚΥΜΑΤΟΜΟΡΦΕΣ ...και οχι μονο αυτες τις αναγκες,,, το ΤΕΙΧΟς ειναι ενα ελεγκτικο κι ανιχνευτικο μεσο ,,για ο,τι το διασχιζει ασχετο με τια παγκοσμια προτυπα τηλεπικοινωνιας( εννοω κυριως προτυπα διαμορφωσης ψηφιακων σηματων ) κτυπα συναγερμος .....ΜΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΒΛΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΛΤΙΚΟ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ ΤΕΧΝΗΤΟ ΜΕΣΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΨΥΧΟΝΟΗΤΙΚΗΣ ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΣΗΣ ...

...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 34

 

http://tvxs.gr/sites/default/files/article/2011/45/75809-crack34.jpg

 

 

<<ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΚΕΤΑ ,,, ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ >>

 

..........παρτε για παράδειγμα το μοντέλο της αναγκαστικής DIGITAL ψηφιοποίησης των τηλεπικοινωνιών το οποίο αυτή τη στιγμή έχει καθιερωθεί και σιωπηρά και ύπουλα σακατεύει τα φυσικά πεδία του κόσμου μας εννοείται και τους ζώντες οργανισμούς μέσα σε αυτά ολοκληρώντας την ψυχοσωματική καταστολή των ανθρώπων που έχει αρχίσει εδώ και εκατό χρόνια περίπου με την κατασκευη των δικτυων διανομης ηλεκτρικου ρευματος ...

Η ΨΗΦΙΑΚΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΡΙΣΤΙΚΗ ΒΟΛΗ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ...

 

.......ΚΑΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΝΙΣΧΥΡΕΣ ΚΟΙΝΟΠΡΑΞΙΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΠΙΒΟΛΗ ΤΩΝ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ,,,ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΦΟΡΕΙΣ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΕΞΟΔΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΚΙ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΕΣΟΥΝ ΕΝΩΠΙΟΝ ΔΙΕΘΝΩΝ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ

ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΤΡΟΜΕΡΗΣ ΡΥΠΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΤΡΑΓΙΚΗΣ ΠΟΛΩΣΗΣ ΠΟΥ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ,,,ΕΠΙΣΥΡΩΝΤΑΣ ΔΙΚΕΣ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΗΜΑΙΝΟΥΣΕΣ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΕΝΕΡΓΗΘΕΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΗΘΙΚΩΝ ΑΥΤΟΥΡΓΏΝ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΤΩΝ ΜΑΖΙΚΩΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΕΜΟΥ ...

 

...αλήθεια με τι τρόπο θα ηταν δυνατόν να αποζημιωθεί η ανθρωπότητα και η ζωή του κόσμου μας ολόκληρη από το

ΜΑΖΙΚΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΕΓΚΛΗΜΑ που διαπράττεται αυτή την στιγμή από αυτούς που βομβαρδίζουν τα μυαλα μας πεδια καθημερινά με διαφημιστικα μηνύματα του τύπου ,,

 

<<όσο περισσότερο μιλάς τοσο λιγότερο πληρώνεις >>

ή

<<ο κόσμος μας είσαι εσύ >>,

 

<<το μέλλον είναι εδώ >> κτλ

κτλ !!!

 

....τα πολλά λόγια δεν είναι απαραίτητα λόγια περιττά ................όταν το ζήτημα για το οποίο μιλάς ειναι δύσκολα ανιχνεύσιμο και περίπλοκο τότε το να λακωνίζει κανείς είναι σαν να αποσιωπά πτυχές του ζητήματος αφήνοντας ερμηνευτικά κενά πίσω του άρα <<τροφή>> για παρεξήγηση ..μιλάμε τόσο όσο απαιτεί η περιπλοκότητα του ζητήματος που αναλύουμε και η κρυψίνοια φύση του ,,,ας μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για κατι δύσκολα αντιληπτό ,,,δηλαδή τα τεχνητά η/μ πεδία τα ρυπογόνα και θανατηφόρα ....

 

ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕ-ΦΟΝΙΑΣ

 

<<ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΚΕΤΑ ,,, ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ >>

====================================================

ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΝΟΣΟΥΝΤΕΣ ΤΩΝ ΕΚΦΥΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟΠΑΘΕΙΩΝ ΤΩΝ ΑΣΘΕΝΕΙΩΝ ΤΟΥ 21ου ΑΙΩΝΑ ,,,,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΠΥΡΕΤΩΔΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ ...

 

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 35

 

.....η Ερευνα εχει την ταση να στραφει εκει που πρεπει να στραφει ωστε να βγουν τα σωστα συμπερασματα σχετικα με την διαταρακτικοτητα των τεχνητων η/μ πεδιων ...

 

...εχει την ταση να γινει εργαστηριακη- πειραματικη και να ξεφυγει απο τα διφορουμενα συμπερασματα των επιδημιολογικων ερευνων που οδηγουν προς μεγαλη ανακουφιση των εταιρειων σε πιθανες κι οχι βεβαιες επιπτωσεις ....

... η οργανωση ενος διεθνους προτζεκτ μελετης εργαστηριακης των επιπτωσεων σε ολα τα επιπεδα της ζωης ( πυρηνικο , κυτταρικο , ιστικο, οργανικο κτλ ) θα αφοπλισει και θα αποστομωσει τις εταιρειες δια παντος ....φερνωντας τις ενωπιον ενος παγκοσμιου οικονομικου ολεθρου ..το κοστος απο την δημοσιοποιηση τετοιων οργανωμενων διεθνων ερευνων σε ολα τα επιπεδα με κεντρικο παραγοντα διαταρακτικο οχι τη θερμανση αλλα την πολωση των τεχνητων πεδιων θα ειναι τεραστιο

 

...οι εταιρειες θα πρεπει να ετοιμαζονται για την επελαση αυτης της οικονομικης καταστροφης ...και να βρουν εντιμες λυσεις εξοδου απο την οικονομικη αυτη κριση .....χμ γιατι βεβεια υπαρχουν και οι ατιμες λυσεις οι εκ του πονηρου ...

 

ΚΙ ΕΝΤΙΜΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΠΕΝΔΥΣΕΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΕ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ... ΜΗ ΔΥΑΔΙΚΗΣ ΨΗΦΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΝΩΝΙΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΜΙΜΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΣ Η/Μ ΠΕΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ...( πχ ριζικη αναθεωρηση των προτυπων κατασκευης των ταλαντωτικων κυκλωματων φερουσας συχνοτητας )

 

..χρονος υπαρχει άν και οχι απλετος ...καθως η κριση του τεχνολογικου μας πολιτισμου εχει ηδη κανει την εμφανιση της κυριως μεσω κλιματικης αλλαγης ,,,ειναι ζητημα μιας το πολυ δεκαετιας να εμπεδωθουν οι βαθυτερες αιτιες αυτων των οικολογικων διαταραχων ...και να εγερθει το μεγιστο ζητημα τις οικολογικης καταστροφης που συντελειται ..οποτε μεχρι τοτε ο εταιρειες εχουν χρονο να προετοιμαστουν ....αναθεωρωντας τα προτυπα τους κι εγκαταλειπωντας τη διαταρακτικη δυαδικη ψηφιακη τεχνολογια ...

 

http://teniesonline.ucoz.com/_ld/4/79288644.jpg

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ΣΧΟΛΙΟ 36

3o <Περί της αποτίμησης των κατεγραμμένων και δημοσιοποιημένων ερευνών > (Α)

 

…ένα μέγιστο ζήτημα στην αντιμετώπιση του κινδύνου που προκύπτει από την ηλεκτρομαγνητική ρύπανση , είναι η γενική αξιολόγηση των ερευνών που έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι τώρα και η δυνατότητα συστηματοποίησης , συντονισμού κι επικύρωσης των ερευνητικών προσπαθειών στο μέλλον ,ώστε να καταφέρουν τα συμπεράσματα που προκύπτουν από αυτές να σπάσουν το φράγμα αποσιώπησης που επιβάλουν τα συμφέροντα των εταιρειών που κρύπτονται πίσω από τα νομιμοποιημένα τεχνολογικά πρότυπα , τα συνδεδεμένα με τις χιλιάδες εφαρμογές των η/μ τεχνητών ακτινοβολιών –πεδίων …

 

…εκατοντάδες έρευνες σχετικά με τις επιπτώσεις των η/μ τεχνητών πεδίων στην υγεία μας έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι τώρα ( αρχής γενομένης από την δεκαετία του ’90, όταν στην καθημερινότητα μας είχε μπει για τα καλά η κινητή

τηλεφωνία ),, οι έρευνες αυτές ωστόσο αποτελούσαν και συνεχίζουν να αποτελούν αδύναμες φωνές βοώντος μέσα στην έρημο του επελαύνοντος ηλεκτρονικού και ψηφιακού πολιτισμού μας που έχει αγορευτεί , από τις εταίρειες που τον προμοτάρουν καταναλωτικά κι αποπροσανατολιστικά , σε επιστέγασμα του συνολικού τεχνολογικού μας πολιτισμού και σε κορωνίδα του …

 

….γιαυτές τις έρευνες μπορούμε να διακρίνουμε κάποια βασικά χαρακτηριστικά στα οποία θεμελιώνεται η αδυναμία τους να προκαλέσουν σοβαρούς τριγμούς στην επελαύνουσα ηλεκτρονική και ψηφιακή τεχνολογία..δεν είναι τυχαίο που τα όρια επικινδυνότητας όσον αφορά στην πυκνότητα ισχύος της η/μ ακτινοβολίας παραμένουν αναλλοίωτα από το 1998 παρά την εντατικοποίηση των τεχνητών περιβαλλόντων και παρά τις συστάσεις διεθνών φορέων , τα ψηφίσματα , τις ανακοινώσεις και τις επισημάνσεις κινδύνου που έχουν γίνει από τότε με βάση πάντα τα πορίσματα των τρεχουσών ερευνών ..

 

.. τα γενικά λοιπόν χαρακτηριστικά των ερευνών αυτών είναι …

 

- καταρχήν πρόκειται για επιδημιολογικές στατιστικές έρευνες στην μεγάλη πλειοψηφία τους άρα απο την φύση τους έχουν μέσα τους το στοιχείο της αβεβαιότητας,,δηλαδη εκφράζουν πιθανές σχέσεις παθολογικών καταστάσεων με την η/μ ακτίνοβολια και διατυπώνουν πορίσματα που απέχουν πολύ από το να είναι βεβαιότητες ..

 

-έχουν ως επιδημιολογικές έρευνες μέσα τους έντονο το στοιχείο της αναξιοπιστίας και της μη εγκυρότητας επειδή :

 

* στηρίζονται σε μεθοδολογίες που επιστημονικά μπορεί να μην είναι και έγκυρες και να αλλιώνουν τις πληροφορίες που μπορούν να εξαχθούν από τα δεδομένα

* μελετάνε την επιδράσεις μη μεμονωμένων διαταρακτικών παραγόντων και σε πολύ στενά περιθώρια χρόνου χωρίς να μπορούν να συνυπολογίσουν την συνδυαστική δράση όλων των δυνατών διαταρακτικών παραγόντων ή να μπορούν απομονώσουν κάποιους διαρακτικούς παάγοντες ως προς τα αποτελέσματα τους

( πχ για κάποιους καρκίνους μπορεί να ευθύνονται ένα σωρό άλλοι παράγοντες που κάνουν δυσχερή την σύνδεση του καρκίνου με την έκθεση από η/μ τεχνητές ακκτινοβολίες και πεδία )

* δεν υπολογίζουν την συνολική έκθεση από ηλεκτρομαγνητικές πηγές ,θεωρώντας κάθε φορά ότι μόνο μια πηγή έκθεσης υπάρχει .(θεώρηση που καθιστά τα πορίσματα εντελώς αναξιόπιστα )

 

* στηρίζονται άλλοτε σε ερωτηματολόγια , όπου οι απαντήσεις που δίνονται μπορεί και να μην είναι οι σωστές ,αυτές δηλαδή που ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα ,, άλλοτε πάλι στηρίζονται σε κλινικά δεδομένα που και αυτά μπορεί να μην συλλέχθησαν σωστά , ή να μη έγινε σωστά η επεξεργασία τους

 

* τις περισσότερες φορές δεν είναι ανεξάρτητες έρευνες αλλά ως

χρηματοδοτούμενες από τις ίδιες τις εταιρείες δέχονται ισχυρές πιέσεις

αλλοίωσης ή παράβλεψης των δεδομένων ή κακής επεξεργασία τους ώστε να μην

θίγονται τα συμφέροντα των εταιρειών και τα ισχύοντα πρότυπα τεχνολογίας …

 

 

-τέλος ,οι έρευνες στην μεγάλη πλειοψηφία τους αναφέρονται στα θερμικά αποτελέσματα από την έκθεση στα τεχνητά η/μ πεδία όταν η ισχύς είναι πολύ μεγάλη,,,μόνο τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει απόπειρες να ερευνηθούν τα μη θερμικά αποτελέσματα ,,αλλά και πάλι οι διεθνείς οργανισμοί οι υπεύθυνοι για τον καθορισμό των παραμέτρων επικινδυνότητας και των ορίων μπροστά στα πορίσματα των ερευνών αυτών μοιάζουν να κωφεύουν ..

 

http://www.noesi.gr/sites/default/files/dentro-ntropis.jpg

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Διακοπές και δεν περνάει η ώρα ε;

 

σχολιο 37

 

..........εε ναι καπως ετσι ,,, τωρα καλοκαιρακι ,,, θυμομαστε εμεις οι παλιοι ποσο πιο ωραια ηταν η θαλασσα ...οι παραλιες μυριζαν ιωδιουχο καλιο φυσιικη θεραπευτικη αλυρα ...και επνεε φρεσκο αερακι απο τα μεσα προς τα εξω .. πνοη της θαλλασσας .. τωρα ολα τα πνιγει ενα απεχθες ηλετρομαγνητκο τειχος απο συχνοτητες τεχνητες ...ΜΙΑ ΔΙΑΧΥΤΗ ΑΠΝΟΙΑ ...........που μαλιστα κατω απο τον μεσουρανουντα ηλιο γινεται αληθινο τηγανι ψησταρια καυσωνικη . καθως διεγειρονται τα τεχνητα αυτα διαχυτα πεδια ( πιο συγκεκριμενα η υλοενεργεια τους ) και κατα τη αποδιεγερση τους παραγουν συχνοτητες απο αυτες του μεταλλικου καυσωνα δηλαδη του φασματος του υπερυθρου ...

....αυγουστατικοι καυσωνες μας ερχονται .. και υπευθυνο για αυτους ειναι το θερμοκηπιο των τεχνητων ηλεκτρομαγνητικων πεδιων και μονο αυτο... .......ευκαιρεια λοιπον να ανασκαλισουεμε λιγο ενα θεματακι κρισιμο που βεβαια ως προς τα ΔΕΜΟ του εχει ολοκληρωθει απο περυσι το καλοκαιρι ...

 

... με την ευκαιρεια ας διβασπουμε κι εδω ...πινωντας το παγωμενο δηλητηριακι μας εννοω τα φραπεδακι μας και την κοκακολιτσ μας ...μια ενδιαφερουσα σελιδα με πολλα σχολια για την ηλεκτρομαγνητικη ρυπανση ...

 

http://keraies.wordpress.com/tag/%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%83/

 

 

εις υγειαν μας λοιπον !!!!!!!!

http://www.athensmagazine.gr/photos/articles/thumbs_large/fa7edf0af643988e85e5d7a1f7c4364b.jpg

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 37

 

..........εε ναι καπως ετσι ,,, τωρα καλοκαιρακι ,,, θυμομαστε εμεις οι παλιοι ποσο πιο ωραια ηταν η θαλασσα ...οι παραλιες μυριζαν ιωδιουχο καλιο φυσιικη θεραπευτικη αλυρα ...και επνεε φρεσκο αερακι απο τα μεσα προς τα εξω .. πνοη της θαλλασσας .. τωρα ολα τα πνιγει ενα απεχθες ηλετρομαγνητκο τειχος απο συχνοτητες τεχνητες ...ΜΙΑ ΔΙΑΧΥΤΗ ΑΠΝΟΙΑ ...........που μαλιστα κατω απο τον μεσουρανουντα ηλιο γινεται αληθινο τηγανι ψησταρια καυσωνικη . καθως διεγειρονται τα τεχνητα αυτα διαχυτα πεδια ( πιο συγκεκριμενα η υλοενεργεια τους ) και κατα τη αποδιεγερση τους παραγουν συχνοτητες απο αυτες του μεταλλικου καυσωνα δηλαδη του φασματος του υπερυθρου ...

....αυγουστατικοι καυσωνες μας ερχονται .. και υπευθυνο για αυτους ειναι το θερμοκηπιο των τεχνητων ηλεκτρομαγνητικων πεδιων και μονο αυτο... .......ευκαιρεια λοιπον να ανασκαλισουεμε λιγο ενα θεματακι κρισιμο που βεβαια ως προς τα ΔΕΜΟ του εχει ολοκληρωθει απο περυσι το καλοκαιρι ...

 

... με την ευκαιρεια ας διβασπουμε κι εδω ...πινωντας το παγωμενο δηλητηριακι μας εννοω τα φραπεδακι μας και την κοκακολιτσ μας ...μια ενδιαφερουσα σελιδα με πολλα σχολια για την ηλεκτρομαγνητικη ρυπανση ...

 

http://keraies.wordpress.com/tag/%CE%B8%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%83/

 

 

εις υγειαν μας λοιπον !!!!!!!!

http://www.athensmagazine.gr/photos/articles/thumbs_large/fa7edf0af643988e85e5d7a1f7c4364b.jpg

Θα γραψεις κατι και για τους ψεκασμούς ή θα μείνει μονο στην κακια κοκακολα και τον φραπε;

Link to comment
Share on other sites

σχολιο 38

 

 

<<Τα τεχνητα ηλεκτρομαγνητικα πεδια και η διαφοροποιηση τους απο τα φυσικα η/μ πεδια του κοσμου μας >>

 

...Τα τεχνητά η/μ πεδία είναι πλέον μια οικτρή πραγματικότητα που κατακλύζει την καθημερινότητα μας ...είναι διάχυτα και βρίσκονται παντού ρυπαίνωντας με ενα ύπουλο ,αθόρυβο κι ανεπαίσθητο τρόπο το ζωτικό μας περιβάλλον ...

...παραγονται...

-απο κεραίες δορυφορικές

-από κεραίες ραδιοτηλεοπτικές

-απο κεραίες κινητής τηλεφωνίας (κεραίες βάσης αλλά και συσκευών )

-από κολώνες υψηλής τάσης και σύρματα μεταφοράς ρεύματος

-από ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές κι εγκαταστάσεις

-από συσκευές και κεραίες ασύρματων τηλεπικοινωνιακών συζεύξεων καθε λογής ( διαδικτυου , ασύρματα τηλεφωνα κτλ )

 

..... ζούμε πλέον μέσα σε ένα τεχνοποιημένο με διαταρακτικό τρόπο περιβάλλον μέσα στο οποίο οι βιολογικοί μας ιστοί δινουν καθημερινά μάχη προσαρμογής και αναρρύθμισης των κρίσιμων για αυτούς ζωτικών τους λειτουργιών ...

...καθώς έχουν να αντιμετωπίσουν ένα ενεργειακό περιβάλλον απολύτως ξένο και αλλοιώτικο από την δικη τους βιονεργειακή ποιότητα ..

 

...για να καταλαβουμε αυτη ακριβως την διαταρακτικότητα των τεχνητών πεδίων θα πρέπει να γίνει κατανοητή η διαφοροποίηση τους απο τις λεγόμενες φυσικές ηλεκτρομαγνητικες ακτνοβολίες- πεδία ...

 

... χρειάζεται βαθιά γνώση της φύσης του ηλεκτρομαγνητισμού και των ποιοτικών χαρακτηριστικών που διαφοροποιούν τα πεδία μεταξύ τους ώστε να μπορέσουμε να συνειδητοποιήσουμε την διαταρακτικότητα των τεχνητών πεδίων που παράγονται απο το τεχνολογικό μας πολιτισμό ..

 

...ας δούμε όμως αυτές τις κρίσιμες διαφορές ...

 

-καταρχήν τα τεχνητά πεδία είναι γενικά πεδία πολύ υψηλότερων εντάσεων ( πυκνότητα ισχύος ) στην φύση σπανίως εμφανίζονται πεδία πάνω απο 10pW/m2 με εξαιρέσεις έκρυθμες καταστάσεις όπου οι εντασεις των φυσικών διάχυτων ακτινοβολιών υπερπολλαπλασιάζονται αλλά και πάλι είναι πολύ μικρότερες απο τις εντάσεις των τεχνητών πεδίων που είναι πάντα απο 1-100 εκατομμύρια φορές μεγαλύτερες ...

 

-οι φυσικες η/μ ακτινοβολίες ειναι πολυφασματικες ( πλήθος συχνοτήτων ),πολυκατευθυντικές , (η ισχύς τους μοιράζεται σχεδον ισοδύναμα προς όλες τις κατευθύνσεις και πολυφασικές ( οι κυματομορφές τους έχουν διαφορές φάσεις )δηλαδή οι διαταραχές που δημιουργούν στο μέσο διάδοσης εέναι τέτοιες ώστε πολλές φορές η μια να εξουδετερώνει την άλλη,, σε αντίθεση με τις τεχνητές ακτονιβολίες που είναι περιορισμένων συχνοτήτων και κατευθυντικές ( η ισχύς τους εμφανίζει μεγάλη διαφοροποίηση ως προς τις διάφορες κατευθύνσεις )και βέβαια είναι σχεδόν ομοφασικές ( ίδια φάση )

 

-οι φυσικές η/μ ακτινοβολίες είναι δυνατόν να ανιχνευτούν σε συχνότητες από 100KHz- 300GHz ενώ οι τεχνητές μπορούν να ανιχνευτούν και έξω από το φάσμα αυτό των φυσικών συχνοτήτων ...

 

-και βέβαια σημαντικό στοιχείο διαφοροποίησης των τεχνητών από τις φυσικές ακτινοβολίες-πεδία είναι η διαμόρφωση της κυματομορφής τους ...ειδικά για εκείνες που αποτελούν τηλεπικοινωνικά σήματα ψηφιακής σύζευξης ( κεραιών μεταξύ τους η κεραιών -συσκευών , η συκευών μεταξύ τους )οι κυματομορφές ειναι εντελώς ασύμβατες -διαφοροποιημένες από τις φυσικές κυματομορφές εμφανίζοντας τετραγωνισμένη διακοπτόμενη -ασυνεχή μορφή γιαυτ ό και τις αποκαλούμε τετραγωνικές πολωμένες συχνότητες που ειναι οι πλεον διαταρακτικές κυματομορφές μέσα στο συνολικό παραγώμενο φάσμα των τεχνητών η/μ πεδίων ...

http://m.eet.com/media/1122004/making_sounds_with_analogue_electronics_fig3.3.41.jpg

...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 39

 

........στο ερωτημα λοιπον γιατι το καλακαιρι η και την ανοιξη ακομη η εκθεση μας στην ηλιο ιδιαιερα τις μεσημεριανες ωρες ειναι τοσο καυστικη ... η απαντηση εινα μια ........

........επειδη η φυσικη μας ατμοσφαιρα ειναι βυθισμενη πλεον μεσα σενα ενα παραξενο παχυ <<γυαλι>> σα θερμοκηπιο που φτιαχνεται με τις ισχυροποιημενες συχνοτητες των τεχνητων η/μ που διαποτιζουν την βιοσφαιρα μας ...χιλιαδες συχνοτητες ασυμβατες με την φυσικη μας βιοενεργεια ,,με το τροπο που περιγραψαμε αναλυτικα στο προηγουμενο σχολιο, γεμιζουν τον ζωτικο μας χωρο φτιαχνοντας ενα ειδος <<ψησταριας και τηγανιου>> οταν αυτο το θερμοκηπιο των συχνοτητων διεγειρεται απο την ηλιακη ακτινοβολια ............

 

...αυτο ειναι το φαινομενο του Ηλεκρομαγνητικου Τεχνητου Θερμοκηπιου μεσα στο οποιο στην κυριολεξια ψηνονται οι ζωες μας συλλογικα αθορυβα και...χμ αδιαμαρτυρητα τουλαχιστον μεχρι τωρα !!!!!!!!!!!!αλλα εχει ο καιρος γυρισματα ...

 

.. ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΑΠΕΧΘΕΣ ΔΥΣΒΑΣΤΑΚΤΟ ΑΥΤΟ <<ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟ >>ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΑΙ <<ΤΕΙΧΟΣ >>...ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟΝ ΥΠ' ΑΡΙΘΜΟΝ ΕΝΑ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΤΗΣ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΙ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ( ΣΕ ΓΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΙ ΟΥΡΑΝΟ )

 

....ο ΤΑΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ<<ΓΥΑΛΙ >>

ΠΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙ

ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗς ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΗΓΗ

Ο ΝΟΥΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΑΝΕΙ ...

μεσα στον ταφο χαθηκε

των λουλουδιων το χρωμα

και της ψυχης το αρωμα

το πνιγει γκριζο χωμα ...

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=AvLwBpFZgFo

..τωρα κατι τετοια διασημα τραγουδια αποκτουν ενα κρισιμο κοσμοφυσικο κια κοσμοιστορικο νοημα ..καθως η ηρθε η εποχη να αναδειχθει στο μεγιστο η συμβολικη τους αξια ... και να γινουν συμβολα ενος δυναμικου οικουμενικου κινηματος εναντια στο συνολικο τεχνολογικο πολιτισμο μας που μας εγκλειει ασφυκτικα με τεχνητες συχνοτητες η αλλιως μεσα σε ενα απεχθες << ΤΕΙΧΟΣ>>

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

σχολιο 40

 

 

<περί της αποτίμησης των κατεγραμμένων και δημοσιοποιημένων ερευνών >

 

Οι έρευνες για τόσο κρίσιμα ζητήματα όπως είναι η διαταρακτική επίδραση τεχνολογικών εφαρμογών που έχουν διεισδύσει σε πλήθος τομέων και στηρίζονται σε πρότυπα που καθορίζουν θεμελιακά το σύνολο του τεχνολογικού μας πολιτισμού , οι έρευνες λοίπον αυτές για να έχουν στοιχειώδη αξιοπιστία και εγκυρότητα ώστε να μπορούν να καθορίζουν πολιτικές επιβάλλοντας μέτρα και αλλάζοντας ριζικά τα διεθνή τεχνολογικά πρότυπα θα πρέπει να ακολουθούν αυστηρά κριτήρια …

 

…παρακάτω θα προσπαθήσουμε να διακρίνουμε 4 τέτοια βασικά κριτήρια που θα μπορούσαν να δώσουν στις έρευνες για την επικινδυνότητα των τεχνητών η/μ πεδίων την αξιοπιστία και εγκυρότητα που τους υπολείπεται ώστε να μπορέσουν να γίνουν πυξίδες χάραξης πολιτικών και τεχνολογικών σχεδιασμών …

 

1ο Κριτήριο : το κριτήριο της συμμετοχικότητας – συλλογικότητας που προκύπτει από την λογική απαίτηση οι έρευνες για αυτά τα κρίσιμα θέματα να έχουν τη μέγιστη δυνατή συμμετοχή συναρμόδιων για τα θέματα αυτά φορεων ,,,

 

2ο Κριτήριο : το κριτήριο της μη εκμεταλλευσιμότητας που προκύπτει από τη απαίτηση να μη καθορίζουν τις ερευνητικές μεθόδους και να μην επιδρούν ανασχετικά της διεξαγωγής των αντικειμενικων αποτελεσμάτων φορείς που εμπλέκονται εμπορικά με το αντικειμενο των ερευενών και εχουν κερδοσκοπικά κίνητρα .. οι έρευνες θα πρέπει να γίνονται με μόνο κίνητρο το συλλογικό κοινωνικό και οικολογικό συμφέρον και οι εμπορικοί κερδοσκοπικοί φορείς κάθε είδους να αποκλείονται από αυτές,,,

 

3o Κριτήριο : το κριτήριο της σφαιρικότητας και συστηματικοτητας που προκύπτει από την απαίτηση να υπάρχει μια σφαιρική και συστηματική διερεύνηση των επιδράσεων των τεχνητών η/μ πεδίων και ακτινοβολιών σε όλους τους τομείς και τα επίπεδα οργάνωσης τη ζωής με έμφαση τις εργαστηριακές έρευνες ( που αποτελούν τυχάρπαστες προς το παρόν έρευνες υπολειπόμενες σε σχέση με τις επιδημιολογικές στις οποίες σχεδόν μονοπωλούν το ερευνητικό ενδιαφέρον χωρίς ωστόσο να μπορούν να οδηγηθούν σε ασφαλή βεβαιωτικά συμπεράσματα για τους λόγους που ήδη αναφέραμε,,,

 

4ο Κριτήριο : το κριτήριο τη μεθοδολογικής εγκυρότητας που προκύπτει από την απαίτηση για επιστημονική αντικεiμενικότητα καθώς πολλές φορές οι μέθοδοι που επιλέγονται , κυρίως στις επιδημιολογικές έρευνες είναι τέτοιες που προκαθορίζουν τα αποτελέσματα και τα αλλοιώνουν σε σημείο δραματικό για την επιστημονική αλήθεια …

 

 

http://1.bp.blogspot.com/-8qvI2C2P3hI/UCzIK5kCMOI/AAAAAAAAAsU/4HH5sEy64QM/s1600/309091_4399588345200_993423976_n.jpg

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι για τους ψεκασμούς δεν έγραψες κάτι.. :wacko:

Όσο για τη cocacola να συμφωνήσω λίγο, αλλά ειδικά για τον φραπέ, απλά :down:

Άσε εμάς να πεθάνουμε μία ώρα αρχύτερα αλλά φυσιολογικά με το φραπεδάκι.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ: το ασύρματο τηλέφωνο, ο φουρνος μικροκυμάτων και το ασύρματο wifi σκοτώνει, αν ήταν όπως λένε κάτι ''έρευνες'' ότι η έκθεση στην ακτινοβολία σκοτώνει, τότε όλοι θα έπρεπε να είχαμε πεθάνει 150 φορές.

Και επιτέλους, αυτή η μανία σου να βάζεις τόσο πολύ bold βγάζει μάτι.

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην Vodafone. Ξέρεις ποια από τις 3 έχει τα χειρότερα πολωμένα πεδία ; Αν είναι να σωθώ , να αλλάξω εταιρεία .
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι για τους ψεκασμούς δεν έγραψες κάτι.. :wacko:

Όσο για τη cocacola να συμφωνήσω λίγο, αλλά ειδικά για τον φραπέ, απλά :down:

Άσε εμάς να πεθάνουμε μία ώρα αρχύτερα αλλά φυσιολογικά με το φραπεδάκι.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ: το ασύρματο τηλέφωνο, ο φουρνος μικροκυμάτων και το ασύρματο wifi σκοτώνει, αν ήταν όπως λένε κάτι ''έρευνες'' ότι η έκθεση στην ακτινοβολία σκοτώνει, τότε όλοι θα έπρεπε να είχαμε πεθάνει 150 φορές.

Και επιτέλους, αυτή η μανία σου να βάζεις τόσο πολύ bold βγάζει μάτι.

 

σχολιο 41

 

...φιλαρακια .. κατρχην ειμια μια οψιμη γυναικα ...

η κοκακολα και ο φραπες και καθε καφες ροφηματα που καταναλωνουμε κατα κορον ως <<εθνικα ροφηματα>> ...ειναι σιγουρα οτι μας πανε αλλου .. εννοω στα κυπαρισσακια ..

 

..η συνθεση τους ειναι δραματικα τοξικη και συν τοις αλλοις δημιουργει εθισμο με ενα υπουλο τροπο ,,,η ουσια που εχουν μεσα ι καφεδες εμποριου ειναι συνθετικη καφεινη μια ακρως τοξικη ουσια ...πυ δινιε την γευση καφε αλλα δε προερχεται απο αληθινο καφε το ιδιο και με την κοκακολα ....κακης ποιοτητα κοκαινη απο αυτες που παρασκευαζονταισε εργαστηρια ...μεσα ζουμι ζαχαροκαλαμου και φωσφορικου οξεος ...ζαχαρη τετοια πουλανε στο εμποριο μεσ αστο νερο δινει το χρωμα κοκα κολας ..

 

.. η αληθινη κοκα κολα παλια ηταν ενα πολυ ευγεστο και τονωτικο ροφημα ινδιανικο,, χωρις οξεα και με φυλλα φυσικης κοκας μεσα ,,, αλλα πλεον η πατεντες της γνωστης εταιρειας εινα ενα συνθετικο τοξικα δηλητηριο με ιχνη συνθετικης κοκας .. το ιδιο ισχυει για τους καφεδες...

ΑΛΛΑ πιστεψε με τιποτε δεν ειναι πιο τοξικο και πιο μεταλλαξιογονο ..χμ απο τις ψηφιακες τετραγωνισμενες ασυνεχεις κυματομορφες μεσα στην σουπα των οποιων πλεον ζουμε βυθισμενοι ..

...ο διαταρακτικος ρολος τους οφελεται στο οτι αποτελουν κωδικες που βομβαρδιζουν τα μοριακα, βιοχημικα μας συστηματα σε επιπεδο κυτταρων ιστων κια οργανων κια προκαλουν την μεταλλαξη τους και βαθιες δυσλιετουργιες ...

Η Η/Μ ΡΥΠΑΝΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ ΥΠΟΥΛΗ ΡΥΠΑΝΣΗ !!!!!

 

..ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥς ΨΕΚΑΣΜΟΥΣ ..συνδεονται οπωσδηποτε και με τον ελεγχο του καιρου ..

 

........τα <<υγρα>> ψυξης( ..ψαχτε στο λημα ψυκτικα μεσα ...κυκλοπφορουν στο εμποριο ...

εινα γνωστο οτι οταν τα ψεκαζουμε στην ατμοσφαιρα μεα αυτα δημιουργουντα <<νεφη >> ..λογω τη αποτομης ατμοποιησης τους ...

...αυτα τα νεφη εινα οι γνωστες χημικες ουρες ..αποτελεσμα η πυκνωση και ψυξη του αερα ...το πως ελεγχεται ακριβως ο καιρος απο αυτα τα ψυχτικα μεσα ειναι ενα περιπλοκο θεμα δε μπορω να το αναλυσω εδω ...θα βγουμε εκτος θεματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είμαι στην Vodafone. Ξέρεις ποια από τις 3 έχει τα χειρότερα πολωμένα πεδία ; Αν είναι να σωθώ , να αλλάξω εταιρεία .

 

σχολιο 42

 

..φιλε μου και να πεταξεις το κινητο και το pc σου στην θαλλασσα δε σωνεσαι ...

τα δατρακτικα πεδια θα συνεχισουν να σε κυκλωνουν απο παντου ..

 

ειναι ζητημα συνολικου τεχνολογικου πολιτισμου αυτη η διαταρακτικοτητα ..

 

μονο αν δημιουργηθει κινημα ισχυρο να μετατρεψει αυτα τα τεχνολογικα προτυπα που αποτελουν ""δηλητηρια κια ρυπους""για την ζωη ,,, μονο τοτε υπαρχει ελπιδα σωτηριας ...

...και βεβαια υπαρχουν πολυ καλα σαιτ ενημερωσης γενικης για την η/μ ρυπανση και για μετρητες και ασπιδες ακτινοβολιας ωστε να αποφυγεις τις αμεσες βραχειες δυσμενεις επιπτωσεις ...

 

διαβασε εδω ...ειναι ο,τι πιο ενημερωμενο κυκλοφορει στο ελληνικο διαδικτυο για τις ακτινοβολιες ,την μετρηση τους και την προστασια ( παντα τη σχετικη για απολυτως προστατευμενοι δεν μπορουμε να ειμαστε στις δεδομενες τεχνολογικες συνθηκες )

 

http://www.home-biology.gr/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σχολιο 43

 

..αναδημοσιευω απο τον τοπο αυτο ..

http://www.home-biology.gr/

 

"Τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία όλων των συχνοτήτων αποτελούν μία από τις πιο κοινές και ταχύτερα αναπτυσσόμενες περιβαλλοντικές επιρροές, για την οποία το άγχος και οι υποθέσεις εξαπλώνονται. Όλοι οι πληθυσμοί τώρα εκτίθενται σε ποικίλους βαθμούς ηλεκτρομαγνητικών πεδίων και τα επίπεδα θα συνεχίσουν να αυξάνονται καθώς η τεχνολογία εξελίσσεται" Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας

 

 

“Εκφράζουμε την ανησυχία μας για τον όγκο των δεδομένων που δείχνουν ότι η έκθεση σε ηλεκτρομαγνητικά πεδία, σε επίπεδα πολύ χαμηλότερα από τα ισχύοντα, επηρεάζει την βασική ανθρώπινη βιολογία και μπορεί να αυξήσει τον κίνδυνο του καρκίνου και άλλων χρόνιων ασθενειών” Ψήφισμα του Porto Alegre (2009), Διεθνής Επιτροπή για την Ηλεκτρομαγνητική Ασφάλεια (IECEM)

“Η ηλεκτρομαγνητική υπερευαισθησία είναι το ανερχόμενο πρόβλημα υγείας του 21ου αιώνα. Είναι αναγκαίο οι ιατρικοί θεραπευτές, οι κυβερνήσεις, τα σχολεία και οι γονείς να μάθουν περισσότερα για αυτό. Το ρίσκο για την ανθρώπινη υγεία είναι σημαντικό” Δρ William Rae, πρώην πρόεδρος της Αμερικανικής Ακαδημίας Περιβαλλοντικής Ιατρικής

Edited by Wallbroker
...τα τεχνητά τετραγωνισμένα πολωμένα πεδία που μας περιβάλλουν είναι τα κάγκελα μιας αδιόρατης , ύπουλης και θανατηφόρας φυλακής ...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...