Jump to content

Sony Xperia L


nick2crete
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Επειδή και εγώ σύντομα θα γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού, θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για να είμαι έτοιμος όταν θα έρθει το τηλ. :p

 

1) Το seus που αναφέρετε συνέχεια είναι αυτό εδώ; Στο clean install χάνονται όλα έτσι;

2) Καρτούλα SD δέχεται όλες τις κλάσεις ή δεν χρειάζεται να πάρω μια class10;

3) Επειδή τώρα έχω ένα Nokia c5-00, ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να περάσω τις επαφές μου; Εκτός google contacts.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

1)ναι αυτο ειναι. Χανεις οσα ειναι στο τηλεφωνο, οχι στην sd.

2)μια χαρα κανει η class 10.

3)θα σε γελασω.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 983
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

3) Επειδή τώρα έχω ένα Nokia c5-00, ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να περάσω τις επαφές μου; Εκτός google contacts.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Αν μπορείς στο Nokia να επιλέξεις όλες της επαφές(?), να της στείλεις με Bluetooth

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς στο Nokia να επιλέξεις όλες της επαφές(?), να της στείλεις με Bluetooth

 

Στο νοκια υπάρχει δυνατότητα για μαζική μεταφορά των επαφών. Το θέμα είναι αν θα τις διαβάσει στο σωστά το xperia L...

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα τέτοιες δουλειές τις κάνω χειρόγραφά.

Και με την ευκαιρία ξεσκαρταρω

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και εγω την αναβαθμιση 10 μερες περιπου μεσω PCC και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, το ειχα κερδισει σε δημοπρασια στη Γερμανια πολυ φτηνα (110 Ευr) καινουργιο.

 

Η αναβαθμιση πραγματικα κανει αυτα που λεει, γρηγορο καλυτερη καμερα στο auto mode αν και αρκετη επεξεργασια φωτογραφιας για την εξαλειψη του κοκκου, καλυτερη διαχειρiση ram παιζω πανω απο 280 εως 450 ελευθερα παντα αναλογα με τις εφαρμογες συν καποια αλλα καλουδια μικροτερης σημασιας αλλα χρησιμα τα περισσοτερα, αυτο το daydream δεν βλεπω το λογο υπαρξης που βαλανε...

 

Διαπιστωσα με τον καιρο ομως ενα προβλημα μετα την αναβαθμιση οχι πολυ σημαντικο αλλα ισως λιγο ενοχλητικο αν εχεις συνηθισει αλλιως πριν. Εχει μειωθει λιγο η ενταση του ηχειου ιδιως οταν παιζει multimedia αρχεια και ραδιοφωνο, με συνδεση ακουστικων ερχεται στα ισια του οταν τα βγαζεις ξανα μανα....τρελα :kill:

 

Δεν ξερω αν το κανει σε μενα μονο, το εχει προσεξει κανεις αλλος?

 

Παντως αξιζει η αναβαθμιση να την κανεις.

 

ΥΓ: screenshots απο Antutu πριν και μετα την αναβαθμιση

Edited by Chrisgr1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα τέτοιες δουλειές τις κάνω χειρόγραφά.

Και με την ευκαιρία ξεσκαρταρω

 

Να σου φέρω να κάνεις και τα δική μου μεταφορά! :p

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Με την νέα αναβάθμιση υπάρχει η δυνατότητα να μετακινήσεις τις εφαρμογές στην sd card???

 

OXI οπως ηταν ειναι, αλλα βασικα δεν εχεις κανενα ιδιαιτερο προβλημα διοτι μπορεις να μεταφερεις ενα μερος των αρχειων στο partition του εσωτερικου 'δισκου' που ειναι για φωτο κτλ, παραδειγμα εχω βαλει καμια 50αρια εφαρμογες - καναδυο ειναι πανω απο 200 MB- και εχω στην μνημη συσκευης 617 MB και ελευθερα 970 ΜΒ και στην εσωτερικη μνημη 1.7 GB σε χρηση και 2.3 GB ελευθερα, ολα τα αλλα στην SD... οποτε μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι devs γενικά,έχουν αφήσει το κινητό στη μοίρα του!Αν εξαιρέσεις την Clean n Tweaked τίποτα άλλο της προκοπής!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι devs γενικά,έχουν αφήσει το κινητό στη μοίρα του!Αν εξαιρέσεις την Clean n Tweaked τίποτα άλλο της προκοπής!

Λογικά με την κυκλοφορία των sources για την 4.2 κάτι θα δούμε. Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε το κινητό σήμερα! Αλλά μάλλον θα επιστραφεί γιατί όταν πατάω το κουμπί της κάμερας δεν μου ανοίγει την φωτογραφική. Ή συμβαίνει σε όλους αυτό;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε το κινητό σήμερα! Αλλά μάλλον θα επιστραφεί γιατί όταν πατάω το κουμπί της κάμερας δεν μου ανοίγει την φωτογραφική. Ή συμβαίνει σε όλους αυτό;

 

Τραβάει όμως φωτογραφία με το κουμπί; Πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάμερας και δες αν έχει επιλογή για ενεργοποίηση της εφαρμογής με το πάτημα του κουμπιού.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τραβάει όμως φωτογραφία με το κουμπί; Πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάμερας και δες αν έχει επιλογή για ενεργοποίηση της εφαρμογής με το πάτημα του κουμπιού.;)

 

Αυτό ήταν τλκ! Σε ευχαριστώ!

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε το κινητό σήμερα! Αλλά μάλλον θα επιστραφεί γιατί όταν πατάω το κουμπί της κάμερας δεν μου ανοίγει την φωτογραφική. Ή συμβαίνει σε όλους αυτό;

 

Στις ρυθμισεις της καμερας εκει που λεει ''γρηγορη εκκινηση'',λογικα εσενα ειναι απενεργοποιημενο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2.κατά το άνοιγμα της συσκευής εξαφανιζονται οι συντομεύσεις από την επιφανεια εργασίας,των εφαρμογών που έχω μεταφέρει στην εσωτερική μνήμη. Έκανα επιδιόρθωση μέσω pc companion αλλά δεν κατάφερα κάτι. Μου διαφεύγει κάποια λεπτομέρεια ή αφορά την καινούργια έκδοση;

 

 

Και σε μένα το κάνει.

Πέρασα την Version 2 φορές και τις δύο το ίδιο κάνει. Σε περίπτωση επανεκίνησης της συσκευής, από όσες εφαρμογές βρίσκονται στην SD χάνονται οι συντομεύσεις από την επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και από μένα.... Με την καινούργια αναβάθμιση δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε μένα, όταν πάω για να δω πόσο αποθηκευτικό χώρο έχω και πατήσω, μεταφορά δεδομένων στην κάρτα sd μου βγάζει το μήνυμα (Δυστυχώς οι ρυθμίσεις σταμάτησε να λειτουργεί) Και κάτι ακόμα ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης χωρίς να έχω σχεδόν τίποτα μέσα μου δείχνει ότι από 4.01gb ότι έχει μόνο 63,75kb χωρίς να έχω σχεδόν τίποτα μέσα. Ξέρει κανείς κάτι και για αυτό.

Ευχαριστώ

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, αξιζει τελικα η αναβαθμιση? Διαβαζω πολλα αρνητικα σχολια κυριως στο gsmarena! Οσοι την εχετε κανει, πως σας φαινεται?
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι ΟΚ, προχωρήστε άφοβα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση είναι ΟΚ, προχωρήστε άφοβα

συμφωνώ,όλα οκ και με μένα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, αξιζει τελικα η αναβαθμιση? Διαβαζω πολλα αρνητικα σχολια κυριως στο gsmarena! Οσοι την εχετε κανει, πως σας φαινεται?

gsmarena ???? :lol::lol::lol::lol: Δεν εχω καμια εκτιμηση σε αυτο το site.

Προσωπικα μου γνωμη, το εχω για trollsite. Εκει γινεται της put@νν@ς, ποιο πολυ γραφουν οσοι δεν εχουν τα τηλεφωνα που σχολιαζουν παρα αυτοι που τα εχουν. Οχι μονο στα sony αλλα σε ολες της μαρκες.

Επισης εχω δει σχολια απο κινεζους που κραζουν τα ιαπωνικα προιοντα και αντιστροφα προτρεποντας να μην τα αγοραζουν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο την εικόνα... Καταλαβαίνετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό, έτσι; :cool:
Link to comment
Share on other sites

ενα δειγμα κι απο μενα για τη μπαταρια

wi-fi always on ,3g 10-12h περιπου, sync 2 mails , fb , φωτεινοτητα στο αυτοματο και stamina mode on

Edited by mariosdlk
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Όπως είπε κι ένα φίλος πριν 3 ημέρες και στου αδερφού μου το κινητό το ίδιο μήνυμα βγάζει μετά την αναβάθμιση για την sd κάρτα:δυστυχώς η ρύθμιση σταμάτησε να λειτουργεί.Ήξερα και πως στην καινούρια αναβάθμιση δεν θα μπορείς να αποθηκεύσεις εφαρμογές αλλά πλέον δε μπορεί να αποθηκεύσει ούτε τραγούδια,φωτογραφίες και video!Ξέρεις κανείς τί παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia L

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...