Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Παιδιά θέλω να αλλάξω τον μάμα launcher στο Μαμά g2 μου.

Δεν θα σας ρωτήσω ποιον μου προτείνετε, άλλο θέλω να μου πείτε αν ξέρετε, υπάρχει κάποια σελίδα να έχει όλα τα launcher με τα εικονίδια τους να τα δω μαζί;

γιατί στο play store είναι λίγο κουραστικό το μπες βγες στις εφαρμογές.

 

ελπίζω κάποιος να κατάλαβε έτσι όπως το έγραψα :lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αλλάξω τον μάμα launcher στο Μαμά g2 μου.

Δεν θα σας ρωτήσω ποιον μου προτείνετε, άλλο θέλω να μου πείτε αν ξέρετε, υπάρχει κάποια σελίδα να έχει όλα τα launcher με τα εικονίδια τους να τα δω μαζί;

γιατί στο play store είναι λίγο κουραστικό το μπες βγες στις εφαρμογές.

 

ελπίζω κάποιος να κατάλαβε έτσι όπως το έγραψα :lol:

Τον launcher δεν τον βάζεις με βάση τα εικονίδια που έχει!!! Μπορεί να βρεις ας πούμε τον "χ" launcher που έχει φοβερα εικονίδια αλλά όταν τον βάλεις να σου κολλάει το κινητό ολόκληρο !!!!!! Βάζεις έναν καλό που να σου αρέσει και του αλλάζεις τα εικονίδια και του βάζεις όποιο σ'αρέσει εσένα και τον φτιάχνεις στα μέτρα σου !!!!!! Πιστεύω να κατάλαβα καλά την ερώτηση σου και να μη σου απαντάω χαζομαρες !!!!

Εικονίδια = icon packs εννοείς πιστεύω!!!

Μπορεί να μην κατάλαβα και καλά..

Δεν παίρνω κ ορκο :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά μου απαντάς.

Τα icons αλλάζουν μέσα από τους launchers?

Η πρέπει να κατεβάζω έξτρα;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά μου απαντάς.

Τα icons αλλάζουν μέσα από τους launchers?

Η πρέπει να κατεβάζω έξτρα;

 

Τα κατεβάζεις εχτρα. Υπάρχουν εξαιρετικά πακέτα δωρεάν αλλά και επί πληρωμή.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά μου απαντάς.

Τα icons αλλάζουν μέσα από τους launchers?

Η πρέπει να κατεβάζω έξτρα;

 

Κατεβάζεις extra....

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Νόμιζα πως είναι ότι έχει μόνο διαθέσιμο στον launcher.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Νόμιζα πως είναι ότι έχει μόνο διαθέσιμο στον launcher.

Ευχαριστώ.

Αφού βάλεις τον launcher Που θες, Κατεβάζεις έξτρα όποια icon packs θες από το google play Και τα αλλαχεις !!!!! Έχει και δωρεάν και επί πληρωμή !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μάγκες,nova launcher πως γίνετε να βάλω δικο μου wallpaper στο συρτάρι των εφαρμογών;

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται κάτι τέτοιο.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έχω nova prime και βλέπω ότι έχει επιλογη να γυρίζει οριζόντια η αρχική οθόνη του κινητού. Θέλω να γυρίζω οριζόντια και την οθόνη κλειδώματος ομως. Γίνεται μέσω του nova? Αν όχι, υπάρχει εφαρμογή που να το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Smart launcher 3 αγορασμενος.υπεροχος πανεμορφος γρηγορος κ με τα gestures κ τα doubletap ολα ειναι μια κινηση μακρια,η ευκολια σε ολο της το μεγαλειο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω nova prime και βλέπω ότι έχει επιλογη να γυρίζει οριζόντια η αρχική οθόνη του κινητού. Θέλω να γυρίζω οριζόντια και την οθόνη κλειδώματος ομως. Γίνεται μέσω του nova? Αν όχι, υπάρχει εφαρμογή που να το κάνει?

Δεν γίνεται μέσω του Nova γιατί είναι launcher και δεν επηρεάζει την οθόνη κλειδώματος με κάποιο τρόπο.

Εάν δεν στο επιτρέπει γενικότερα το λογισμικό σου δεν γίνεται με καμία εφαρμογή.

Ο μόνος τρόπος είναι με διαφορετική εφαρμογή κλειδώματος οθόνης η οποία θα έχει και τέτοια δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα launcher που να δέχεται widget και να μπορεί να κάνει απόκρυψη εφαρμογων.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για τον smart launcher 3. Αν θέλω να σβήσω μία κατηγορία στο συρτάρι εφαρμογών πρέπει πρώτα να βγάλω μια μια εφαρμογή για να μπορέσει να τη σβήσει. Κάνω κάτι λάθος ? Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα launcher που να δέχεται widget και να μπορεί να κάνει απόκρυψη εφαρμογων.

 

O Nova τα κάνει αυτά που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Eχω τον Nova, μπαινω στο συρταρι εφαρμογων και μετα σε καποια εφαρμογη, πατωντας το κουμπι πισω με παει στην αρχικη οθονη. Πως το κανω να με παει ξανα στο συρταρι εφαρμογων απ'οπου μπηκα?
Link to comment
Share on other sites

Eχω τον Nova, μπαινω στο συρταρι εφαρμογων και μετα σε καποια εφαρμογη, πατωντας το κουμπι πισω με παει στην αρχικη οθονη. Πως το κανω να με παει ξανα στο συρταρι εφαρμογων απ'οπου μπηκα?

 

Ρυθμίσεις/ Συρτάρι Εφαρμογών/ Για Προχωρημένους/ Αυτόματο Κλείσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/ Συρτάρι Εφαρμογών/ Για Προχωρημένους/ Αυτόματο Κλείσιμο.

 

:thanks: Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για τον smart launcher 3. Αν θέλω να σβήσω μία κατηγορία στο συρτάρι εφαρμογών πρέπει πρώτα να βγάλω μια μια εφαρμογή για να μπορέσει να τη σβήσει. Κάνω κάτι λάθος ?

σωστα τα λες.πρεπει να την αφησεις κενη.

Link to comment
Share on other sites

σωστα τα λες.πρεπει να την αφησεις κενη.

 

Πολύ κουραστικό είναι αυτό. Εγώ δεν θέλω καμία από αυτές που βγάζει μόνο του. Που να το κάνω με τόσες εφαρμογές? Πίσω στον Everything me.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έβαλα το tsf launcher 3.7. πολύ καλός γρήγορος με Πολλά εφέ. αυτό που με χάλασε είναι ότι στο notification counter δεν έχει πολλές εφαρμογές μόνο το watchapp. υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσουμε και άλλες το Facebook για παράδειγμα .
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν σε android 5 lollipop κινέζικο κινητό μπορεί να περαστεί ο dialer του samsung s3 ή s4; Αν υπάρχουν οδηγίες ή link για donwloadind θα εκτιμηθεί. Thanks!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν σε android 5 lollipop κινέζικο κινητό μπορεί να περαστεί ο dialer του samsung s3 ή s4; Αν υπάρχουν οδηγίες ή link για donwloadind θα εκτιμηθεί. Thanks!

Πιθανόν να μην δουλέψει αλλά δεν χάνεις και τίποτα να δοκιμάσεις. Πήγαινε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391842 που είναι το νήμα με τις τροποποιήσεις του s5 (σου προτείνω να δοκιμάσεις αυτόν) και ζήτα από τα παιδιά να σου ανεβάσουν τον dialer από κάποια custom rom, βρίσκεται στο system/priv-app. Τον βάζεις στο δικό σου με τα κατάλληλα permissions αλλά σε καμία περίπτωση μην σβήσεις ή απενεργοποιήσεις τον δικό σου. Good luck...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...