Jump to content

[Android - Προτάσεις] Launchers II


zxr
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.575 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
    • GO Launcher (& EX)
    • LauncherPro (& Plus)
    • Next
    • SPB Mobile Shell
    • TSF
    • Nova
    • Apex
    • Stock
    • Άλλος (Atom, Action, Zeam, Nemus, Trebuchet, Regina 3d, Holo, Launcher 7/8 κτλ)


Recommended Posts

Παράξενο αν δεν έχει έστω in app purchase ώστε να βγάλεις τις διαφημίσεις, προσωπικά το θεωρώ τεράστια έλλειψη. Σε αυτή την περίπτωση, είτε βάζεις κάποιο add blocker, δες εδώ, είτε πολύ απλά βάζεις έναν πιο σωστό launcher.
δοκίμασα με ad blocker , αλλά τελικά έβαλα τον nova prime .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αυτα που διαβαζω για τον nova οτι καταναλώνει μπαταρια ισχύουν ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτα που διαβαζω για τον nova οτι καταναλώνει μπαταρια ισχύουν ?

 

Εγώ που τον έχω καιρό πάντως, δεν έχω διαπιστώσει αυξημένη κατανάλωση.

Όλα καλά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτα που διαβαζω για τον nova οτι καταναλώνει μπαταρια ισχύουν ?
Τον έχω χρόνια και δεν παρατήρησα το παραμικρό
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω αρκετα σχολια απο χρηστες κινητων (κυριως lg) οτι με nova σε σχεση παντα με τον μαμα launcher ειχαν μεγαλυτερη καταναλωση για αυτο το λεω παιδες ..:)
Link to comment
Share on other sites

διαβαζω αρκετα σχολια απο χρηστες κινητων (κυριως lg) οτι με nova σε σχεση παντα με τον μαμα launcher ειχαν μεγαλυτερη καταναλωση για αυτο το λεω παιδες ..:)

Κάποτε που είχα το G4c τον είχα δουλέψει και πάλι κανένα πρόβλημα, για άλλα μοντέλα δεν ξέρω.

Κάνε μια δοκιμή και βλέπεις. :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ με τα προηγούμενα σχόλια, σχεδόν μηδενική κατανάλωση σε δύο τηλέφωνα που έχω περασμένο τον nova.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του Facebook δεν βρίσκω με τίποτα πως να ανοίγω τα λινκ με άλλον browser πχ τον Chrome.έχω φάει τον τόπο

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες.Το έθαψαν!Ευχαριστώ

Το έχουν θάψει στις ρυθμίσεις εκεί που λέει αρχεία και επαφές...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά μια βοήθεια για να μπορώ να βλέπω τις ειδοποιήσεις και τον αριθμό τους σε κάθε εφαρμογή στον Microsoft launcher (μέσα στο συρτάρι εφαρμογών) μπορείτε να μου δώσετε; Έχω πάει στην επιλογή "κάρτες ειδοποιήσεων" έχω δώσει δικαιώματα αλλά δεν μου τα εμφανίζει.... Καμία ιδέα κάποιος;

Edit: Παρατήρησα πως μόνο εκτός συρταριού εφαρμογών μου δείχνει ειδοποιήσεις....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρελθόν αποτελεί ο tsf launcher, μετά το sell out του dev στον cm launcher. Με το νέο update τον έκανε απλό theme...

 

Τραγικός.

 

Ήρθα κ εγώ στο σωρό με nova μετά από 4 χρόνια χρήσης του άνωθι.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για τον tfs...Και να φανταστείς τον είχα αγοράσει κάποτε για 12 ευρώ...Τώρα για τον nova...Το teslaunread σας δουλεύει σωστά;Σε εμένα αν βάζω να μου δείχνει αριθμούς σε μερικές εφαρμογες πχ instagram δείχνει 2-3 για 1 ειδοποίηση.Αν βάζω κουκίδες στο fb δεν μου τίποτα ενώ έχω ειδοποιήσεις....
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell

Τι λέτε ? Μια χαρά είναι ο tsf και με πολύ πρόσφατο update (στις 8 του μήνα) !

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell

Τι λέτε ? Μια χαρά είναι ο tsf και με πολύ πρόσφατο update (στις 8 του μήνα) !

Είπα να τον δοκιμάσω τον tsf αλλά λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την χώρα μου... Γιατί αυτό.?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Είπα να τον δοκιμάσω τον tfs αλλά λέει ότι δεν είναι διαθέσιμο για την χώρα μου... Γιατί αυτό.?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άλλαξε χώρα ! :lol:

Μπορείς να τον κατεβάσεις από apkmirror για δοκιμή, λογικά θα συνεχίσει κανονικά τις αναβαθμίσεις στο play μετά.

Ωραίος, πολύ εντυπωσιακός launcher, αλλά παρουσιάζει ασυμβατότητα εικονιδίων με το android 8.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με τον Nova μπορώ να βάλω τα εικονίδια ο όπου θέλω στην οθόνη και με όποια στοιχηση θέλω;
τα πάντα μπορείς να κάνεις. και το ένα πάνω στο άλλο εάν θες!
Link to comment
Share on other sites

Nova Launcher (Prime) και απο εμενα.Συνεχομενη χρηση απο το 2013 σχεδον,αγορα με 10 cents,δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει ουτε καν τους στοκ launchers καθε εταιρειας απο τις οποιες περασα(Sony,Oukitel,Huawei). Δουλευω ταχυτατα και μονο με χειρονομιες και γενικα η χρηση του κινητου απογειωνεται. Το μονο που δεν εχω δει τοσα χρονια και το θεωρω λιγο αρνητικο ειναι οτι δεν εχει περισσοτερες γραμματοσειρες να επιλεξεις. Πλεον εχω συνηθισει τοσο πολυ που αμα πιασω κινητο με στοκ launcher η ακομη και το δικο μου,εκνευριζομαι.

To καλυτερο ηταν οταν ακομα απο εποχης xperia s ρυθμιζα την ταχυτητα εικονιδιων σε αστραπιαια,εδινα το κινητο σε κλασικους "ειδικους" που κριναν καθε κινητο απο τις ταχυτητα scrolling των εικονιδιων και παθαιναν πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Nova Launcher (Prime) και απο εμενα.Συνεχομενη χρηση απο το 2013 σχεδον,αγορα με 10 cents,δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει ουτε καν τους στοκ launchers καθε εταιρειας απο τις οποιες περασα(Sony,Oukitel,Huawei). Δουλευω ταχυτατα και μονο με χειρονομιες και γενικα η χρηση του κινητου απογειωνεται. Το μονο που δεν εχω δει τοσα χρονια και το θεωρω λιγο αρνητικο ειναι οτι δεν εχει περισσοτερες γραμματοσειρες να επιλεξεις. Πλεον εχω συνηθισει τοσο πολυ που αμα πιασω κινητο με στοκ launcher η ακομη και το δικο μου,εκνευριζομαι.

To καλυτερο ηταν οταν ακομα απο εποχης xperia s ρυθμιζα την ταχυτητα εικονιδιων σε αστραπιαια,εδινα το κινητο σε κλασικους "ειδικους" που κριναν καθε κινητο απο τις ταχυτητα scrolling των εικονιδιων και παθαιναν πλακα.

 

Για μενα ειναι εγκλημα να πaς να βαλεις nova σε κινητα με skin πανω, πχ σε emui και miui δεν εβαζα ποτε Nova.

Toν εχω βαρεθει/σιχαθει τον Νova, πλεον βαζω smart launcher 5

Link to comment
Share on other sites

Τα δουλεψα και αυτα και τον smart και μερικους αλλους αγορασμενους και μη...

Ολα μα ολα ειχαν κατι που με χαλουσε. Μικρολεπτομεριες που απλα με οδηγουσαν πισω στον nova.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell

Τι λέτε ? Μια χαρά είναι ο tsf και με πολύ πρόσφατο update (στις 8 του μήνα) !

Τον ανέβασε πάλι στο store ο τύπος. Από το κράξιμο η δεν ξέρω κ εγώ τι λόγο είχε κ έκανε την αλλοπρόσαλλη κίνηση να μον μετατρέψει πρώτα σε theme και τώρα που είδα το μήνυμά σου τον έχει ξανά ανεβάσει...

 

Αν δεις κ τα recent reviews τρώει κράξιμο για αυτόν ακριβώς το λόγο.

 

Εγώ έκανα το προηγούμενο update (με το theme) την ώρα που ήμουν στη δουλειά κ με πέταξε στον stock touchwiz. Δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο χωρίς στήσιμο.

Με γείωσε άσχημα.

 

Ήταν καλός launcher όσο κράτησε αλλά με τέτοιο καραγκιόζη developer δεν ασχολούμαι.

 

Μένει ο nova προς το παρόν και η απογοήτευση για ένα καλό προϊόν που δούλευε απροβλημάτιστα (χωρίς να το κάνει update για πάνω από 2 χρόνια) σε ότι android αναβάθμιση κ αν έπαιρνα κ η πικρία για το πούλημα.

 

Τέλος πάντων δικό του προϊόν είναι ότι θέλει κάνει.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Τα δουλεψα και αυτα και τον smart και μερικους αλλους αγορασμενους και μη...

Ολα μα ολα ειχαν κατι που με χαλουσε. Μικρολεπτομεριες που απλα με οδηγουσαν πισω στον nova.

 

Δυναμη της συνηθειας, ο Νova εχει πολλα πραγματα που με χαλανε πλεον, οπως τα animations που δεν ειναι fluid οπως ο pixel launcher

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι εγκλημα να πaς να βαλεις nova σε κινητα με skin πανω, πχ σε emui και miui δεν εβαζα ποτε Nova.

 

υπαρχει κι αλλη λυση: σουταρεις την miui ;)

μια χαρα μου επαιζε και στην miui, αλλα ακομα καλυτερη η lineage ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κι αλλη λυση: σουταρεις την miui ;)

μια χαρα μου επαιζε και στην miui, αλλα ακομα καλυτερη η lineage ;)

 

Όρεξη για παιχνίδι έχουν όλοι νομίζεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Launchers II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...