Jump to content

UMI X2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λενε οτι ειναι η καλη εκδοση με τα 2/32 στα 220€ καλα μου φαινεται αν ειανι αληθεια και λεει in stock. Ρωτηστε αν σκοπευετε να κανετε αγορα

 

http://www.ahappydeal.com/product-133457.html

 

τα 220 ειναι group price..το λεει απο πανω ..αν παρεις ενα κανει 260..

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2013/06/03/umi-x2-review/

Review από το gizchina , γενικά το βγαζει οτι εχει κάποια κολληματα GPS ( δεν ειναι το μοντέλο παραγωγησ ) το συγκρίνει με το g4 ( Θεό το έχουν κάνει το g4 σε αυτό το σιτε :) ) , πιστεύω ότι κάποια κολληματα δεν θα υπάρχουν στο μοντέλο παραγωγής και ειδικά όταν με το καλο βγει το τουρμπο , ήδη απο ότι διαβάζω κάποια κολληματα ( βλέπε κόκκινισμα σε βίντεο λύνονται και με κάποιες custom rom )

Αντε να δούμε μας έχουν τρελαίνει αυτοί οι κινέζοι .

Πάντως αναφέρει ότι όταν βγει το τουρμπο θα σταματήσουν την παραγωγή του απλού επεξεργάστη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μεγαλη μαχη απο τις 22 Μαιου με το Minideals υστερα απο πληθωρα ανταλλαγης εμαιλ και συνομιλιες μεσω Skype υστερα απο αναβολη σε αναβολη μετα απο δωρα που λεγανε η μαχη τελιωσε αδοξα εχτες.....Το προβλημα τους ηταν και ειναι πως τουσ κοροιδευει και αυτους το ιδιο το Factory που τους υποσχεται απο μερα σε μερα πως θα τους τα παραδωσει...Το refund μου εγινε σε μισο λεπτο στην κυριολεξια υστερα απο ομιλια με πωλητη στο Skype.....To παλεψα μεχρι κοκαλο το ηθελα παρα πολυ αυτο το κινητο.....Για την υπομονη που εδειξα μου κανανε 10$ εκπτωση σε καθε επομενη παραγγελια κιαν ερχοταν θα ερχοταν με δωρο microsd gb.....Τελος παντον εν αναμονη τωρα γιατι θα πεσουν παρα πολυ δυνατα τηλεφωνα στο τραπεζι.....Το umi x2 ειναι μια δυνατη προκληση βεβαια υπαρχουν και πολλοι αξιοτιμοι ανταγωνιστες.....Βλεπε

Iocean X7 Premium εν αναμονη 10 ιουνιου βλεπε JIAYU G4 Advanced εν αναμονη 15 Αυγουστου....Ειλικρινα δεν ξερεις τι να πρωτοδιαλεξεις....Το θεμα μου ειναι πως χρειαζομαι οπωσδηποτε Dual sim αλλιως σιγουρα θα πηγαινα σε κατι τετοιο Xiaomi Mi2S

Ενα που θελω να ρωτησω αν καποιος γνωριζει υπαρχει περιπτωση τετοια τηλεφωνα και δικαρτα στο μελλον να υποστηριξουν 4g lte?

 

Edit:To Umi x2 υπαρχει ετοιμοπαραδωτο εδω αλλα οχι ο 1.5t cpu καποιοι σε αλλα σιτε υποστηριζουν πως γινεται overclocking και φτανει στα 1.5...Η ιδια η umi δηλωνει μεσω fb 18 Ιουνιου.....Παντος με minideals ειμαι σε διαρκης επικοινωνια με τους πωλητες και οταν ερθει στα χερια τους μου ειπαν θα με ειδοποιησουν αμεσα....

 

Edit 2:Να ευχαριστησω τον χρηστη current93 που μαζι περασαμε ολη αυτη την αγωνια....Ηταν ο πρωτος που παραγγειλε και μετα εγω....

Οσο για τους παλιους του φορυμ το παλεψαμε οσο μπορουσαμε.....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας παιδια...και μπραβο στο μινιντηλ που αν και αργησε διορθωσε καποιες βλακειεσ που εκανε

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μεγαλη μαχη απο τις 22 Μαιου με το Minideals υστερα απο πληθωρα ανταλλαγης εμαιλ και συνομιλιες μεσω Skype υστερα απο αναβολη σε αναβολη μετα απο δωρα που λεγανε η μαχη τελιωσε αδοξα εχτες.....Το προβλημα τους ηταν και ειναι πως τουσ κοροιδευει και αυτους το ιδιο το Factory που τους υποσχεται απο μερα σε μερα πως θα τους τα παραδωσει...Το refund μου εγινε σε μισο λεπτο στην κυριολεξια υστερα απο ομιλια με πωλητη στο Skype.....To παλεψα μεχρι κοκαλο το ηθελα παρα πολυ αυτο το κινητο.....Για την υπομονη που εδειξα μου κανανε 10$ εκπτωση σε καθε επομενη παραγγελια κιαν ερχοταν θα ερχοταν με δωρο microsd gb.....Τελος παντον εν αναμονη τωρα γιατι θα πεσουν παρα πολυ δυνατα τηλεφωνα στο τραπεζι.....Το umi x2 ειναι μια δυνατη προκληση βεβαια υπαρχουν και πολλοι αξιοτιμοι ανταγωνιστες.....Βλεπε

Iocean X7 Premium εν αναμονη 10 ιουνιου βλεπε JIAYU G4 Advanced εν αναμονη 15 Αυγουστου....Ειλικρινα δεν ξερεις τι να πρωτοδιαλεξεις....Το θεμα μου ειναι πως χρειαζομαι οπωσδηποτε Dual sim αλλιως σιγουρα θα πηγαινα σε κατι τετοιο Xiaomi Mi2S

Ενα που θελω να ρωτησω αν καποιος γνωριζει υπαρχει περιπτωση τετοια τηλεφωνα και δικαρτα στο μελλον να υποστηριξουν 4g lte?

 

Edit:To Umi x2 υπαρχει ετοιμοπαραδωτο εδω αλλα οχι ο 1.5t cpu καποιοι σε αλλα σιτε υποστηριζουν πως γινεται overclocking και φτανει στα 1.5...Η ιδια η umi δηλωνει μεσω fb 18 Ιουνιου.....Παντος με minideals ειμαι σε διαρκης επικοινωνια με τους πωλητες και οταν ερθει στα χερια τους μου ειπαν θα με ειδοποιησουν αμεσα....

 

Edit 2:Να ευχαριστησω τον χρηστη current93 που μαζι περασαμε ολη αυτη την αγωνια....Ηταν ο πρωτος που παραγγειλε και μετα εγω....

Οσο για τους παλιους του φορυμ το παλεψαμε οσο μπορουσαμε.....

 

Σε ευχαριστω stef31nos ηταν μια καλη προσπαθεια που σιγουρα κατι εβγαλε.

Οντως υπηρξε συνεχης επικοινωνια.

Προφανως το εργοστασιο αλλαζε ημερομηνιες παραδοσης.

Το οριστικο cut το minideals το εδωσε την περασμενη Κυριακη.

Τα παιδια στο minideals ειναι πολυ ενταξει.

Το προτεινω χωρις προβλημα.

Δεν υπηρχε η παραμικρη κοροιδια ουτε προσπαθησαν να το πουλησουν με το ετσι θελω - το αναφερω γιατι ορισμενοι θεωρουν τις συναλλαγες σε πρωιμο αυτο σταδιο υποπτες η εμας αφελεις.

Ολα καλα στην αγορα μας θα εχουμε εκπτωτικο κουπονι plus gift.

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι δυνατον το minideal να υποσχεται umi x2 turbo οταν η ιδια η Umi ξεκαθαριζει οτι 18/6 ξεκινα η παραγωγη του?

αυτα δεν ειναι λαθη...

Link to comment
Share on other sites

http://m.facebook.com/umimobile?id=124395347734431&_rdr#!/photo.php?fbid=161417220698910&id=124395347734431&set=a.124399004400732.23522.124395347734431&__user=100003787918982Αυτο ανεφερε η umi 22 -05

Εγω πχ παρεγγειλα 20-05 πιθανον νσ ειχαν αλλες διαβεβαιωσεις της minideal απο το εργοστασιο οποτε και προχωρησαν σε αυτην την κινηση.

Αν αλλαξε κατι απο τον κατασκευαστη δεν ειναι δικο τους θεμα.

Παντως τους τιμα κ φερθηκαν επαγγελματικα απο την minideal.

Και επειδη τυγχανω να συνεργαζομαι με κινεζους θελω να πω οτι αυτοι -οσοι-που ειναι επαγγελματιες σωστοι δεν κανουν πισω και παντα τηρουν αυτα που συνυπογραφονται. Παντως γενικα η κινα ειναι δυσκολη

Για να το κλεινω προσωπικα απο το εν λογο site ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Το Λινκ στις 22/5 λέει ξεκάθαρα ότι δεν έχει turbo έτοιμο.το minideal "πουλούσε" ως τέλος μήνα turbo. Οι καταναλωτές ξέραν ότι δεν υπάρχει τουρμπο ακόμα μέσω της umi. Το minideal δε κατάφερε να το μάθει;

 

Επίσης αν κάποιος δε το ψάξε όπως εσεις και επαναπαυτηκε στη παραγγελία του που του ταζε τούρμπο Μήπως τελικά παρέλαβε σκετο;

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Σωστα φιλε μου λες για την 22 Μαη.

Για αυτο εκανα το ποστ.

Εγω λεω οτι προχωρησα στην παραγγελια 20 Mαη.

Υπαρχει περιπτωση ηumi να ειχε εξαγειλει την εκδοση tourbo edition πριν την 22. Οποτε και ορισμενοι sallers το εβγαλαν σε προπωληση. Αποδυκνυεται πως η υmi δεν καταφερε να λυσει τα προβληματα που τυχον αντιμετωπισαν εως την 15 μαη οπως αρχικα πιστευαν οτι θα ειναι το κιν ετοιμο σε presale status.

Παντως για να μην βγαινουμε κ off topic αυτο που διευκρινηζω ειναι οτι δεν υπηρξε κανενα απολυτως προβλημα με minideal.

Η συνεργασια ηταν αψογη. Περιμενω να με ενημερωσουν οταν θα εχουν στα χερια τους τη συγκεκριμενη εκδοση προσφεροντας μου μια μικρη εκπτωση και extra gift πιθανον sd card 8gb κ screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εαν το κιν θα ειναι οκ ειναι αλλο ζητημα.

Οταν κανεις μια επιλογη παντα εχεις στο μυαλο σου οτι κατι μπορει να παει κ στραβα.

Μεχρι ομως να το εχω στα χερια μου εγω και ορισμενοι ακομα δεν μπορουμε να λεμε περισσοτερα απο οσα επισημως ανακοινωνοι ο κατασκευαστης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια και μάλλον θα το πάρω και εγώ αν δε μου κάτσει ένα zen 701 hd (αν έχει κανένας γνώμη γι αυτό θα ήμουν ευγνώμων αν μου έλεγε) μια και βλέπω πως η έκδοση Τ μάλλον θα αργήσει, πείτε μου, αξίζει η διαφορά για το μεγάλο μόνο και μόνο για τη 2άρα ram ή το 1 είναι αρκετό?
Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

ενα video δεν εχει μονο αξια να καταλαβεις τι λεει ο ομιλητης

μπορεις να δεις πως ειναι το κινητο στη χρηση του, ταχυτητα, benchmark, game, camera κτλ

αμα το χες στα χερια σου θα ηθελες ομιλητη να σου περιγραφει? απλα θα επαιζες μαζι του.

ειναι η 2gb εκδοση

αυτο υπαρχει ως τωρα, μελλοντικα στα αγγλικα και καποτε στα ελληνικα. take it or leave it :P

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έκανε πλάκα με το να αναρωτιέται τι ακριβώς λέει. Θα μπορούσε κάποιος από το φορουμ να τυχαίνει να γνωρίζει ρώσικα... Δεν είναι κινέζικα...

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν έκανα πλάκα.. Σε κάποια σημεία κάτι λέει για το gorilla glass, σε άλλα για ποιότητα κλπ που είναι πράγματα που από την κάμερα εμείς δεν καταλαβαίνουμε.. Πάντως σίγουρα συμφωνώ, από το τίποτα κάτι είναι και η εικόνα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανένας από τους συναδέρφους σε αναμονή που να παρέλαβε και να κάνει την...πάπια στους υπόλοιπους που περιμένουν υπάρχει? :lol:
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Presell-umi-x2-mtk6589-quad-core-2gb-ram-32gb-rom-Android-4-2-mobile-phone-5/915483072.html

 

Από εδώ χθές το παράγγειλα σήμερα φορτώνετε και πήρα το Tracking Number της DHL.

Εξυπηρετικότατη η κινεζούλα και τις επόμενες μέρες το περιμένω.

Δυστυχώς μόνο άσπρο αλλά βαρέθηκα να περιμένω απο τα ψέματα άλλων εταιριών.

Είδωμεν ......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί επέλεξες DHL? Θα πέσεις σε τελωνείο :cry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα στο πω αλλά θα σε γονατίσουν.... αν μπορείς στείλε μήνυμα στον πωλητή μέσω του aliexpress και ζήτησε να στο στείλει με κάποια από άλλη. Εξήγησε του το λόγο....

Νομίζω και οι τρεις που σου δείχνω στην φωτογραφία δεν περνάνε τελωνείο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...