Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχθες περασα την 8.1 στο 520 του αδερφου μου και τρεχει απροβλιματιστα το κινητο οπως και το 920 μου βεβαια και κορτανα και ολα τα καλουδια τα πειρε και το 520 αυτο θα αφήσει πολυ κοσμο ευχαριστημενο μιας και το 520 εχει το μεγαλυτερο ποσοστο στα WP8

 

μπορεις να μας πεις πως την εβαλες γιατι δεν γνωριζω πολλα απο wp8.συνδεθηκα μεσω wifi και πατησα ενημερωση συσκευης και δεν μου βγαλε καποια ενημερωση για 8.1

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας πεις πως την εβαλες γιατι δεν γνωριζω πολλα απο wp8.συνδεθηκα μεσω wifi και πατησα ενημερωση συσκευης και δεν μου βγαλε καποια ενημερωση για 8.1

 

βρες στο store την εφαρμογή preview for developers , κάνεις ένα λογαρισμό developer και κάνεις update

 

αλλά δεν είναι η επίσημη έκδοση όμως , είναι preview . Η επίσημη θα έρθει κάπου στον Ιούλιο . Το λέω αυτό για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μας πεις πως την εβαλες γιατι δεν γνωριζω πολλα απο wp8.συνδεθηκα μεσω wifi και πατησα ενημερωση συσκευης και δεν μου βγαλε καποια ενημερωση για 8.1

 

Με προλαβε ο φιλος ingus οποτε αυτη ειναι η διαδικασια που σου παρεθεσε πιο πανω !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Εχω περασει την 8.1 στο 520 του αδερφου μου εδω και μερες ολα ηταν μια χαρα αλα σημερα δεν μπαινει καθολου στο store εχω κανει 4 φορες επαναφορα και δεν με αφηνει να περασω καν λογαριασμο microsoft εχει κανεις ιδεα τι μπορει να παιζει?????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ανεβάζω την ένταση κουδουνίσματος από τα πλαϊνά πλήκτρα π.χ. από το 15/30 στο 20/30.

Αν κλείσω και ανοίξω ξανά το κινητό ξαναπάει στο 15/30. Υπάρχει άλλη ρύθμιση να ανεβάσω και να "κρατήσει" τη ρύθμιση στην ένταση που θέλω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ανεβάζω την ένταση κουδουνίσματος από τα πλαϊνά πλήκτρα π.χ. από το 15/30 στο 20/30.

Αν κλείσω και ανοίξω ξανά το κινητό ξαναπάει στο 15/30. Υπάρχει άλλη ρύθμιση να ανεβάσω και να "κρατήσει" τη ρύθμιση στην ένταση που θέλω?

 

οχι οποτε σβηνει το κινητο,οταν ξανανοιγει πηγαινει παλι στο 15. δεν ξερω αν το εχουν αλλαξει στα wp8.1.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Είναι το τηλέφωνο του γιου μου και θα ήθελα λίγο περισσότερη ένταση στην κλήση γιατί το έχει και μέσα σε θήκη και πολλές φορές δεν το ακούει.

Ισως το λύσω το πρόβλημα με κανένα δυνατότερο ringtone...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα έλεγχο για ενημέρωση αλλά δεν έβγαλε κάτι καινούργιο...

 

Αν μιλας για την 8.1 το καλοκαιρι.ή μπορεις να βαλεις απο τωρα την devs preview.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ΟΣοι το εχετε μπορειτε να μου πειτε αν το προτείνετε ως πρωτη συσκευη σε ατομο ασχετο με οθονες αφης?

Ακομα υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω κατα την αγορα? (ελατωματικες παρτιδες, γενικα αρνητικα?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ΟΣοι το εχετε μπορειτε να μου πειτε αν το προτείνετε ως πρωτη συσκευη σε ατομο ασχετο με οθονες αφης?

Ακομα υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω κατα την αγορα? (ελατωματικες παρτιδες, γενικα αρνητικα?)

Ειναι το πιο value for money κινητο,πολυ ευκολο στην χρηση του και δεν νομιζω να σου δημιουργησει κανενα προβλημα να το μαθεις!!!

Και εγω απο ενα πολυ παλιο nokia πηγα στο 820 και σε μερικες μερες ειχα μαθει σχεδον τα παντα και εννοειται οτι με εχει αφησει απιστευτα ευχαριστημενο με την επιλογη μου!!!

 

Go for it!!!

Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Και μένα φιλοσ μου που πήγε από παλιό κατευθείαν στο 520 δεν είχε κανένα πρόβλημα,μην σου πω ότι το μετάνιωσε που δεν πήρε κάποιο καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετάνιωσα που δεν πήγα απευθείας σε κάποιο μεγαλύτερο μοντέλο αλλά πήρα δοκιμαστικά το 520.

Όχι οτι δεν είναι καλό, τέλειο είναι. Απλά θα είχα πάρει καλύτερη κάμερα, καλύτερη οθόνη, καλύτερο hardware κλπ αν είχα τολμήσει να πάω εξαρχής στο 920 πχ. Φοβήθηκα μήπως δεν μου βγει η επιλογή αλλά ήταν αβάσιμοι οι φόβοι μου. Είναι πάρα πολύ καλό και εύκολο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι τέλεια για τα λεφτά της

και στην τελική δεν με χαλάει που δεν έχει φλας

και που δεν έχει 2ρη κάμερα

μια χαρά εφαρμογές έχει και δουλεύεται άνετα

το μόνο αρνητικό και δεν ξέρω αν είναι έτσι και στης άλλες συσκευές

ένταση ήχου ομιλίας μόνο ως το 10

δεν είναι όλα τα hands free συμβατά

και περίπλοκο λιγάκι το θέμα με μεταφορά δεδομένων μέσο bluetooth

μικρά τα αρνητικά και προσπελάσιμα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω μια απορία . Στο nokia lumia 520 μου εμφανίζεται στην κλήση μόνο το όνομα αυτού που με καλεί και όχι το νούμερο του τηλεφώνου του. Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω, γιατί έχω καταχωρίσει σε ένα όνομα και 5 νούμερα με αποτέλεσμα να μην ξέρω από ποιο με καλούν.

Άλλη μια απορία που έχω είναι για τους ήχους κλήσεων.Μέσω bluetooth, έχω αποθηκεύσει κάποια μουσικά κομμάτια που θα ήθελα να τα χρησιμοποιήσω σαν ringtones και δεν το έχω καταφέρει. Μήπως γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει;

Link to comment
Share on other sites

κάτω από το όνομα γράφει από το που παίρνει

π.χ. κινητό 1 - σπίτι - εργασία κτλ

κατέβασε την εφαρμογή ringtone maker για να μπορέσεις μέσο αυτής να τα τροποποιήσεις και να τα χρησιμοποιήσεις

αποθηκεύονται στην μνήμη τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει να δώσεις 20€ παραπάνω για να πάρεις το 525?

 

Αυτό που μου φαίνεται πιο περίεργο απ'όλα είναι ότι το 520 έχει δείκτη SAR 1,09 W/kg σε αντίθεση με το 525 που έχει 0,72 W/kg.

 

*Επίσης βλέπω και το 620, γενικά δεν μπορώ να καταλάβω πολύ τις διαφορές τους, απλά θέλω μια μικρή και απλή συσκευή nokia, ποια μου προτείνετε?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Edited by LexQ
πρόσθεση
Link to comment
Share on other sites

το περιμενω και εγω αυριο.οτι καλυτερο πιστευω στα 100!για δευτερο καθημερινο να μην παιρνω το LG G2 μου δηλαδη στην δουλεια κτλ ειναι τελειο πιστευω!απο εδω http://qelectronics.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=281&Itemid=0 ξερει κανεις τι προελευση ειναι?το χει παρει κανεις απο εδω?οχι οτι εχει σημασια μεγαλη!το ηχειο του παιδες τι λεει?εχει δυνατο ηχειο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι!Σημερα πηγα στο Kaizer να ρωτησω για 520 και 625 που θελω να αγορασω(ενα απ'τα 2) Πρωτα απ ολα θα ηθελα να μου πειτε ποιο ειναι καλυτερο να παρω(η πρωτη φορα που θα ασχοληθω με wp8)βαρεθηκα τα android και τα προβληματα τους που ειναι και πολλα!Αλλωστε εχω ταμπλετ android.Εκει μου ειπαν λοιπον οτι εχει και τα 2 και ειναι ευρωπαικα branded οπως λενε μαλλον αν το λεω καλα...:worry: Μπορει καποιος να μου πει τα θετικα και τα αρνητικα αν παρω ευρωπης??Με τις ενημερωσεις οκ? εχει ελληνικο μενου?Η να το παρω απο public ελληνικο να τελειωσει?Σας ευχαριστω εκ των προτερων.Α!!επισης κανετε πολυ καλη δουλεια!Διαβασα και τις 62 σελιδες!Μπραβο..:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα πέραν απο οτι όταν το ανοίγεις θα σου δείχνει για κάποια δευτερόλεπτα το σήμα της βονταφον. Κατά τα αλλά είναι ολόιδιο με τα Ελληνικά. Μέχρι την έκδοση 8 έλειπε το data sence στα βονταφον branded, στην 8.1 προστέθηκε κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...