Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου η σελιδα εχει προβλημα

Sorry, the page you requested is not available.

 

παιδια εχει κανεις δει στην οθονη του εναν κεραυνο και ενα γραναζι; δεν στρωνει και με αναβαθμιση αυτο;

Παιδια μια βοηθεια;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχει κανεις δει στην οθονη του εναν κεραυνο και ενα γραναζι; δεν στρωνει και με αναβαθμιση αυτο;

Παιδια μια βοηθεια;

 

το link από πάνω απαντάει στην ερώτηση σου , δοκίμασε άλλο browser

 

Το Windows Phone δεν λειτουργεί σωστά ή δεν αποκρίνεται. Για παράδειγμα:•Όταν ξεκινάτε το τηλέφωνό σας, εισέρχεται και δεν ενεργοποιήσετε τελείως. Θα εμφανιστούν ένα θαυμαστικό μεγάλη, ένας συνδυασμός ενός πηδαλίου και Κεραυνός, λογότυπο του κατασκευαστή του τηλεφώνου σας ή ένα ζεύγος του κιβωτίου ταχυτήτων.

 

 

Δοκιμάστε τις παρακάτω λύσεις για να επιλύσετε το πρόβλημα. Παρουσιάζονται με τη σειρά από την πιο εύκολη έως την πιο δύσκολη.

 

 

Επανεκκινήστε το τηλέφωνό σας

 

Ενημερώσετε το τηλέφωνό σας

 

Επαναφέρετε το τηλέφωνό σας

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας !καλό μήνα.η "κοινή χρήση ίντερνετ" σας λειτουργεί κανονικά?όταν πάω να την ενεργοποιήσω εμφανίζει "δεν γινεται κοινή χρήση της σύνδεσης"..ξερει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας !καλό μήνα.η "κοινή χρήση ίντερνετ" σας λειτουργεί κανονικά?όταν πάω να την ενεργοποιήσω εμφανίζει "δεν γινεται κοινή χρήση της σύνδεσης"..ξερει κανείς;

 

κανονικά λειτουργεί , δες αυτό http://winsupersite.com/windows-phone/windows-phone-8-tip-share-your-internet-connection μήπως βρείς λύση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.παρολαυτα συνεχίζω να αντιμετωπίζω το ίδιο ζήτημα με το tethering.υπαρχει πιθανότητα να είναι θέμα παροχου;απο την αλλη δεν πρπει να είναι θέμα δικτυου μιας κ στο προηγούμενο android τηλέφωνο μου λειτουργούσε κανονικά.εχει αντιμετωπισει κανείς παρόμοιο ζήτημα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια αρχικα καλως σας βρικα. εχω προβλημα. χθες πηρα το lumia 520 και μου ζητησε λογαριασμο microsoft για το store. δεν ειχα και εφτιαξα εναν με την κανονικη ημερομινια γεννησης(<18). τωρα δεν με αφηνει να κατεβασω τίποτα ουτε εφαρμογη για την μπαταρια, μου δειχνει οτι πρεπει να κανω ρυθμισεις απο το windowsphone.com. το προσπαθησα αλλα δεν καταφερα τίποτα . τι μπορω να κανω τωρα για να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδιασας παρακαλω επειδη σε λιγο καιρω καιρο φευγω για διακοπες μπορειτε να μου απαντησετε γρηγορα. σας ευχαριστω!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.παρολαυτα συνεχίζω να αντιμετωπίζω το ίδιο ζήτημα με το tethering.υπαρχει πιθανότητα να είναι θέμα παροχου;απο την αλλη δεν πρπει να είναι θέμα δικτυου μιας κ στο προηγούμενο android τηλέφωνο μου λειτουργούσε κανονικά.εχει αντιμετωπισει κανείς παρόμοιο ζήτημα;

Κι εγώ το ίδιο. Το έχουμε στην οικογένεια και τις προαλλες που προσπάθησα να τα κάνω WiFi hotspot μου έβγαζε οτι δεν είναι δυνατό. Λύση ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.παρολαυτα συνεχίζω να αντιμετωπίζω το ίδιο ζήτημα με το tethering.υπαρχει πιθανότητα να είναι θέμα παροχου;απο την αλλη δεν πρπει να είναι θέμα δικτυου μιας κ στο προηγούμενο android τηλέφωνο μου λειτουργούσε κανονικά.εχει αντιμετωπισει κανείς παρόμοιο ζήτημα;

 

Έχω Vodafone branded μοντέλο και η κοινή χρήση ίντερνετ λειτουργεί κανονικά.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Τα Vodafone branded Lumia επιτρέπουν να κάνεις κοινή χρήση internet μόνο αν το δίκτυο σου είναι Vodafone. Edited by sedif
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια αρχικα καλως σας βρικα. εχω προβλημα. χθες πηρα το lumia 520 και μου ζητησε λογαριασμο microsoft για το store. δεν ειχα και εφτιαξα εναν με την κανονικη ημερομινια γεννησης(<18). τωρα δεν με αφηνει να κατεβασω τίποτα ουτε εφαρμογη για την μπαταρια, μου δειχνει οτι πρεπει να κανω ρυθμισεις απο το windowsphone.com. το προσπαθησα αλλα δεν καταφερα τίποτα . τι μπορω να κανω τωρα για να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδιασας παρακαλω επειδη σε λιγο καιρω καιρο φευγω για διακοπες μπορειτε να μου απαντησετε γρηγορα. σας ευχαριστω!!

 

Θα μπεις στο λογαριασμό microsoft και θα αλλάξεις την ηλικία σου σε 18+.

Καλές διακοπές :)

Edited by niotheros
Διόρθωση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Ρε Αλέξη είναι όμως μανούρα αυτό το πράγμα με την ηλικία.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αλέξη είναι όμως μανούρα αυτό το πράγμα με την ηλικία.

 

Είναι εκνευριστικό, και εγώ είχα μπερδευτεί λίγο αλλά πρόκειται για θέμα ασφάλειας. Θα μου πεις ότι αλλάζεις την ηλικία αλλά η εταιρία είναι καλυμμένη και για αυτό το κάνει άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως να με εξυπηρετεί καθόλου. Να μην μου εμφανίζουν εφαρμογές με βία και σεξ μέχρι να πάω 18 οκ αλλά αυτό με εκνευρίζει τα μάλα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κ γιατί σε δυσκολεύει να βάλεις ότι είσαι 18+...?

 

 

 

Το είχαμε ξανασυζητήσει αυτο κ σου είχα πει το λόγο... Όπως και σε YouTube/Dailymotion κτλ είναι... Τώρα γιατί αυτό περιλαμβάνει όλες τις εφαρμογές κ όχι μόνο τις ακατάλληλες κ paid δεν το ξέρω... Άλλα πας μια φορά στο λογαριασμό σου βάζεις 18+ κ ξεμπέρδεψες μια κ καλή.... Από την στιγμή που δεν χρειάζεται κάθε φορά να το κάνεις αλλά μόνο μια φορά δεν νομίζω πως είναι τόσο μεγάλο θέμα....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε Αλέξη σου έχω πει ότι θέλω να είμαι ειλικρινής... :p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τα Vodafone branded Lumia επιτρέπουν να κάνεις κοινή χρήση internet μόνο αν το δίκτυο σου είναι Vodafone.

 

Σοβαρά τώρα;Τι μ.....ς είναι αυτές που κάνουν;αν ισχυει ειναι μεγαλο fail.παρολα αυτα ο φίλος mobiuser ανέφερε πως το δίκο του Vodafone λειτουργεί κανονικά...τελικα τι ισχύει;κάποιος αλλος με Vodafone branded τηλέφωνο να μας πει κι αυτος αν λειτουργεί ;;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα;Τι μ.....ς είναι αυτές που κάνουν;αν ισχυει ειναι μεγαλο fail.παρολα αυτα ο φίλος mobiuser ανέφερε πως το δίκο του Vodafone λειτουργεί κανονικά...τελικα τι ισχύει;κάποιος αλλος με Vodafone branded τηλέφωνο να μας πει κι αυτος αν λειτουργεί ;;

 

 

Ακολούθησε την απάντηση μου και το λινκ που βάζω σε εκεινο το ποστ. Θα βρεις λύση.;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5033711#post5033711

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone branded μοντέλο και η κοινή χρήση ίντερνετ λειτουργεί κανονικά.

 

Να διευκρινίσω αυτό που είπα:

 

Μόλις τώρα δοκίμασα την Κοινή χρήση ίντερνετ στο Vodafone branded κινητό μου μέσω δικτύου (4G) της Wind.

Η κοινή χρήση ίντερνετ από το κινητό προς λάπτοπ λειτουργεί κανονικά.

Το ίδιο κανονικά λειτουργεί - όπως ήταν αναμενόμενο άλλωστε - και η Κοινή χρήση ίντερνετ στο Vodafone branded κινητό μου μέσω δικτύου της Vodafone.

 

Αλλά:

 

Είμαι σε 8.1 dp με Vodafone branded Lumia Black firmware

και δεν έχω πάρει την επίσημη Vodafone branded Cyan.

Επιφυλάσσομαι για το αν παίζει κάποιο ρόλο το τελευταίο.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.ρε παιδιά πολύ τρίξιμο το back cover γενικα.εχω το μαύρο και αγόρασα εχθές ένα καινούριο πορτοκαλι και τρίζει και αυτο ειδικά κάτω αριστερά καθώς πιεζεις κάτω απο το back key.φυσικα αντιλαμβάνομαι το κόστος της συσκευής απλα απο περιέργεια συμβαίνει και σε εσάς; Edited by nokse
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.ρε παιδιά πολύ τρίξιμο το back cover γενικα.εχω το μαύρο και αγόρασα εχθές ένα καινούριο πορτοκαλι και τρίζει και αυτο ειδικά κάτω αριστερά καθώς πιεζεις κάτω απο το back key.φυσικα αντιλαμβάνομαι το κόστος της συσκευής απλα απο περιέργεια συμβαίνει και σε εσάς;

 

Στο δικο μου, 10 μηνων 520, δεν τριζει οσο και αν το πιεσεις. Μηπως σου εχει πεσει κατω και δεν εφαρμοζει καλα το καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου, 10 μηνων 520, δεν τριζει οσο και αν το πιεσεις. Μηπως σου εχει πεσει κατω και δεν εφαρμοζει καλα το καπακι?

 

όχι καμια πτώση...αρχιζω να πιστεύω ότι παίζει ρόλο το χρωμα και συνεπώς το υλικό που είναι φτιαγμένο το κάθε back cover.τι χρωμα είναι το δικό σου;εγώ έχω μαύρο και εχθές πήρα ένα glossy.στο glossy κάνει περισσότερο ειδικά κάτω αριστερά...

Link to comment
Share on other sites

Το update επιτέλους ήρθε (σε συσκευή από Γερμανία)

Πάρα πολλές νέες λειτουργίες, πάρα πολύ Καλό γενικά.

Θα πω 2 μειονεκτήματα που εντόπισα:

1. δεν μπορώ να βάλω 2 λογαριασμούς hotmail (ενώ πριν είχα)

2. έχει εξαφανιστεί το messenger από τα μηνύματα

 

Επίσης να αναφέρω ότι έκανα hard reset πριν το περάσω για να ξαναβάλω όλες τις εφαρμογές στην sd από την αρχή και δεν μου δέχτηκε το backup!

Καλό Σ/Κ σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...