Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο λίγο το πήρα στα χέρια μου και ακόμη προσπαθώ να το μάθω ποιότητα κατασκευής πολύ καλή οθόνη καταπληκτική και γενικά είμαι ενθουσιασμενος όσο για το πληκτρολόγιο απλά το καλύτερο όλων όσων έχω δουλέψει. Μια ερώτηση μόνο προσπαθώ να κατεβάσω το Whatsapp από blackberry world και ενώ κάνει την λήψη κανονικά μου βγάζει πρόβλημα στην εγκατάσταση καμιά ιδέα; αυτά και θα επανέλθω με πρώτες εντυπώσεις

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος για αυτο καπου διαβασα οτι ορισμενες νεες εφαρμογες παιζουν μονο αν εχεις τη νεα εκδοση λογισμικου 10..0.10.90

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε άσπρο το πήρα φίλε μου και μου αρέσει πολύ

 

Πρεπει να ειναι πολυ ομορφο και ξεχωριστο Καλοριζικο περιμενουμε περισσοτερες εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα εξυπνο κολπακι. Αν καποια φορα δειτε ή υποπτευεστε οτι το HUB καθυστερει στην ενημερωση και δειχνει να αργει και να κολλαει κανετε το εξης. Ακουμπατε το δαχτυλο σας στη πανω δεξια πλευρα της οθονης και το σερνετε διαγωνια μεχρι τη μεση της οθονης. Αυτο το κανετε 5 φορες. Μετά την 5η φορα θα δειτε οτι το ΗUB κανει κατι σαν restart και ερχεται παλι στα καλα του. Φυσικα μπορειτε και να το κανετε χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα, απλα και μονο για...παιχνιδι Edited by ringo7213
Link to comment
Share on other sites

1.000.000 Blackberry Z10 συσκευές (!). Η παραγγελία έγινε με την ταυτόχρονη διάθεση του Z10 στην Αμερική. Τώρα για να κάνει κάποιος "συνεργάτης - πάροχος" τέτοια παραγγελία σημαίνει ότι κάτι είδε.

Καλορίζικο στους φίλους που το αγόρασαν.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε εδώ πότε θα έρθει... πέρασε το "μέσα Μαρτίού" :)
Ελληνική κοινότητα BlackBerry : http://www.greekberry.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντος ο browser είναι καταπληκτικός το τηλέφωνο γενικά είναι πολύ smooth και γρήγορο όσο για το πληκτρολόγιο τα λόγια περιττεύουν
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι για τα ερωτηματικά στα sms, πρέπει στα settings να ενεργοποιήσουμε το special characters. Εγώ το έκανα και δούλεψε.

Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος παρακαλώ.

 

Όντως ο browser τα σπάει. Το πληκτρολόγιο είναι έτη φωτός μπροστά.

 

Θήκες/ζελατίνες έχετε πάρει;;

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

τώρα θέλει λίγο χρόνο για να γραφτούν και κάποιες εφαρμογές και θα είναι σούπερ Edited by esykas
Link to comment
Share on other sites

Sideload εφαρμογές που δουλεύουν: ebay, flipboard, imdb. Δεν δουλεύει το Google Goggles, Chrome και Shazam

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι πρόωρο αυτό που ρωτάω, αλλά υπάρχει τρόπος να συγχρονιστεί στη συσκευή το google calendar? Και κυρίως όλα τα ημερολόγια του google calendar, όχι μόνο το κύριο ημερολόγιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω. Αρα, αφου υπαρχει και αυτη η δυνατοτητα, βαζω και εγω υποψηφιοτητα. (Για το q10 ομως.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν και σιγα σιγα ερχονται οι εφαρμογες στο BB10 καλο θα ειναι να γνωριζουμε και το τροπο με τον οποίο πολυ ευκολα περνιώνται καποιες γνωστες android εφαρμογες

 

Απο εδω κατεβαζετε πολλες γνωστες andoid εφαρμογες σε format ετοιμο για το Ζ10

http://apps.goodereader.com/playbook/playbook-android-apps/

 

Μετα πηγαινετε εδω και ακολουθειτε το ευκολο tutorial

http://crackberry.com/how-put-android-apps-your-blackberry-10-device

 

Ισως έχουν ξανασυζητηθεί αυτα αλλα νομιζω έτσι γινονται απλα για ολους.

ΠΡΟΣΟΧΗ To sideloading android εφαρμογων δεν ειναι σιγουρο 100% οτι θα δουλευει σωστά

Link to comment
Share on other sites

Είχανε πει ότι θα έρθει τέλος Μαρτίου οπότε λογικά σε λίγες μέρες θα πρέπει να κάνει την εμφάνιση του.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω διαβασει τρελα πραγματα,προβληματα σε mms και apn,δεν κανει το update,αλλα δεν δουλευουν με τις ελληνικες sim,οτι να ναι.εχει κανεις που ειναι κατοχος την καλοσυνη να με κατατοπισει γιατι το εχω παραγγειλει και δεν θελω να εχω θεματα.τι ισχυει;

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω διαβασει τρελα πραγματα,προβληματα σε mms και apn,δεν κανει το update,αλλα δεν δουλευουν με τις ελληνικες sim,οτι να ναι.εχει κανεις που ειναι κατοχος την καλοσυνη να με κατατοπισει γιατι το εχω παραγγειλει και δεν θελω να εχω θεματα.τι ισχυει;

 

Το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρα με ελληνική σιμ η αναβάθμιση γίνεται μέσω του παροχου και απο την στιγμή που δεν το εχει φερει επίσημα καποια εταιρεία κινητής στην Ελλάδα δεν θα εχεις αναβάθμιση εκτός και αν εχεις καποια σιμ απο το εξωτερικό πχ Αγγλία το apn θέλει μια μικρή τροποποιηση στις ρυθμισεις δλδ να σβησεις αυτο που γραφει και να βάλεις απλα τη λεξη Internet οσο για mms δεν εχω δοκιμάσει και δεν μπορω να πω

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω 10.0.10.90 με cosmote

όσο για κάποιες αναβαθμίσεις που έχουν ακουσθεί είναι για παροχούς όπως η roger και δεν ξέρω αν πρέπει κάποιος να την περάσει με χειροκίνητο τρόπο διότι δεν είναι όλα τα δίκτυα ίδια :)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρα με ελληνική σιμ η αναβάθμιση γίνεται μέσω του παροχου και απο την στιγμή που δεν το εχει φερει επίσημα καποια εταιρεία κινητής στην Ελλάδα δεν θα εχεις αναβάθμιση εκτός και αν εχεις καποια σιμ απο το εξωτερικό πχ Αγγλία το apn θέλει μια μικρή τροποποιηση στις ρυθμισεις δλδ να σβησεις αυτο που γραφει και να βάλεις απλα τη λεξη Internet οσο για mms δεν εχω δοκιμάσει και δεν μπορω να πω

 

ευχαριστω!και κατι ακομη,η καμερα τι λεει?εχω διαβασει επισης διφορουμενα σχολια,και τελευταια διαβασα το review του gsmarena και γραφει πολυ καλα πραγματα.

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!και κατι ακομη,η καμερα τι λεει?εχω διαβασει επισης διφορουμενα σχολια,και τελευταια διαβασα το review του gsmarena και γραφει πολυ καλα πραγματα.

 

Έχει πολύ καλή κάμερα. Μάλιστα με το δεύτερο update που έδωσε η Blackberry ( να δω πότε θα το πάρουμε εδώ στην Ελλάδα - για τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας το λέω ) έχει βελτιωθεί αισθητά η κάμερα του. Εγώ χωρίς update και βγάζει καλές φωτογραφίες. Βέβαια δεν θα σου πω ψέματα αν είσαι τύπος που θέλει τέλεια φωτογραφία αυτό δεν το έχει. Πχ δεν έχει την ποιότητα της τέλειας φωτογραφίας του Lumia 920 χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν βγάζει πολύ καλές. Αν κάποιος έχει πάρει το update ας μας πει λίγο καλύτερα αν όντως ισχύει ότι με το update έχει βελτιωθεί πολύ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλή κάμερα. Μάλιστα με το δεύτερο update που έδωσε η Blackberry ( να δω πότε θα το πάρουμε εδώ στην Ελλάδα - για τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας το λέω ) έχει βελτιωθεί αισθητά η κάμερα του. Εγώ χωρίς update και βγάζει καλές φωτογραφίες. Βέβαια δεν θα σου πω ψέματα αν είσαι τύπος που θέλει τέλεια φωτογραφία αυτό δεν το έχει. Πχ δεν έχει την ποιότητα της τέλειας φωτογραφίας του Lumia 920 χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν βγάζει πολύ καλές. Αν κάποιος έχει πάρει το update ας μας πει λίγο καλύτερα αν όντως ισχύει ότι με το update έχει βελτιωθεί πολύ περισσότερο.

 

thanks,το περιμενω αυριο σε μαυρο!ανιπομονω!

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

καλά τα χρώματα και οι φωτογραφίες αλλά να πούμε ότι όποιος θέλει βοήθεια διότι είναι καινούργιο λογισμικό μπορεί να βρει χρήσιμες πληροφορίες εδώ http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/microsites/microsite.do

στη γνωστική βάση του βατόμουρου :)

αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω μια άκρη με ποια firmware κυκλοφορεί η κάθε συσκευή λόγο χώρας/πάροχου θα ήταν χρήσιμο για να δω ποιες αναβαθμίσεις έχω

διότι παίζει ρόλο :D

 

είναι όπως το ios το 2007 νεαρούλη

Link to comment
Share on other sites

αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω μια άκρη με ποια firmware κυκλοφορεί η κάθε συσκευή λόγο χώρας/πάροχου θα ήταν χρήσιμο για να δω ποιες αναβαθμίσεις έχω

διότι παίζει ρόλο :D

 

Λογικά στο forum του Crackberry, αλλά τι το θες, από την στιγμή που στην Ελλάδα δεν υπάρχει ακόμα διαθέσιμο κάποιο update. Εγώ είμαι με την .690 σε STL100-2 unit και το update το πήρα με μία inactive AT&T sim.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...