Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιότητα κατασκευής εξαιρετική. Η κλασική δερμάτινη θήκη ΒΒ με κενό πάνω μπροστά για το λαμπάκι δεν περιλαμβάνεται στη βασική συσκευασία, πρέπει να την πάρετε ξεχωριστά. Υπάρχει και αξεσουάρ φόρτισης το οποίο είναι μια θήκη για μια μπαταρία Ζ10 (συμπεριλαμβάνεται η μπαταρία) και συνδέεται με micro usb στο κινητό για να το φορτίσει. Ή εναλλακτικά βγάζεις τη μπαταρία από τη θήκη και τη βάζεις στο κινητό.

Η οθόνη του είναι θαυμάσια, θεωρώ ελαφρώς καλύτερη του μηλόφωνου 5 (δεν το είπα για να ξεκινήσει καυγάς). Το BB Hub ως φιλοσοφία είναι βολικό για άλλους και για άλλους όχι. Σε όσους άρεσε το HTC Sense θα αρέσει. Είναι ταχύτατο, με ορισμένες παιδικές ασθένειες. Το BBM δουλεύει άψογα και χωρίς πακέτο ΒΒ όπως έχει αναφερθεί. Σε sms έστειλα μήνυμα και έφτασαν ερωτηματικά, πρέπει να δω αν έχει κάποιες ρυθμίσεις. Ο browser είναι εξαιρετικός. Οι εφαρμογές είναι ακόμα λίγες. Για πλοήγηση δοκίμασα το Wise Pilot, το οποίο δεν φτάνει το Tom Tom αλλά είναι ικανοποιητικό.

Οι χάρτες έκαναν σήμερα μια αναβάθμιση και έκτοτε βγάζουν μήνυμα λάθους όταν ανοίγουν αλλά μάλλον έχει να κάνει με το ότι η συσκευή δουλεύει με ελληνική sim ενώ έχει αγοραστεί από το expansys και είναι γαλλικής προέλευσης με AZERTY πληκτρολόγιο.

Συμπερασματικά, αν και εφόσον βγουν γρήγορα οι απαραίτητες εφαρμογές, το βρίσκω ένα πλήρες λειτουργικό, σαφώς ανώτερο των win mobile και μια καλή εναλλακτική αν θέλει κάποιος να ξεφύγει από iOS/Android...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η camera τι λεει παιδια;μετα το update λενε ειναι αρκετα καλη.το gsmarena λεει οτι ειναι εξαιρετικη στο review.

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Για οσους το εχουν πιο χρωμα ειναι καλυτερο μαυρο 'η ασπρο ?Διαβασα σε προηγουμενες αναφορες οτι μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες απο android πως γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το off topic αλλά δεν μπορώ να μην το σχολιάσω: επιτέλους ένα θέμα για bb που έχει πολλά σχόλια καθημερινά. Αντε γιατί πέρασε καιρός απο το 9900.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Πως το πέρασες? Εμένα και μέσω link αλλά και μέσω web δεν βρίσκει τίποτα.

 

Χρεαιζεται αλλη sim καρτα, παροχου που δεχεται αναβαθμισεις.....Εαν εχεις καποιον γνωστο στην Αγγλια πες του να σου αγορασει μια της O2...Εγω εχω μια Ο2 η οποια ουτε καν κλειδωνει σε δικτυο ομως το κινητο αναγνωριζει τον παροχο απο το serial της καρτας και "μιλωντας" με τον server της RIM σου επιτρεπει να κανεις update την συσκευη....

 

Με το καινουργιο λογισμικο το κινητο πλεον ειναι οπως θα επρεπε, τρομερη βελτιωση και εχει γινει πλεον η καθημερινη μου συσκευη....

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

έχει τη δική της εφαρμογή h Blackberry για mac os

υπάρχουν και άλλα αν το ψάξεις http://appworld.blackberry.com/webstore/content/65525/

 

 

μια ερώτηση επειδή είδα ποιο πάνω κάτι περί sim και αναβάθμιση να βάλω την πρώτη φορά την sim της Ο2 που έχω καβάτζα για να δω αν θα πάρει και το update διότι είναι σφραγισμένο ακόμη ή κανονικά με την cote και ότι κάτσει

 

Με της cosmote δεν θα σου κανει update.....βαλε της O2 συνδεσου σε wifi και κανε αναβαθμιση απο την συσκευη...

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Με της cosmote δεν θα σου κανει update.....βαλε της O2 συνδεσου σε wifi και κανε αναβαθμιση απο την συσκευη...

 

χωρις sim καθολου ισως το κανει...

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα .... εσεις που το εχετε , βλεπετε μερα με την μερα διαφορα στο μαρκετ σας , δηλαδη να μπαινουν συχνα νεες εφαρμογες , και επισεις η εφαρμογες ειναι οι περισσοτερες επι πληρωμη η δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Με της cosmote δεν θα σου κανει update.....βαλε της O2 συνδεσου σε wifi και κανε αναβαθμιση απο την συσκευη...

 

χωρις sim καθολου ισως το κανει...

 

παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

ακόμη αν γνωρίζει κάποιος

το κινητό είναι ξεκλείδωτο αλλά, παίζει ρόλο ο παροχός στις αναβαθμίσεις; δηλαδή ο κάθε παροχός που πουλάει ξεκλείδωτες συσκευές για να πάρεις άμεσα όποια ανάβάθμιση πρέπει να έχεις την κάρτα του ή να πάιζει ρόλο αν είναι US ή EU

εγώ έχω και 02 και ΤΜ ευτυχώς δηλαδή :p

αν είναι να επικοινονήσω με τον πωλητή να μου πει από του αγόρασε

παράδειγμα έχω ένα pre2 unbranded όποια κάρτα να του βάλω στο webos doctor βγάζει στη θέση της κάρτας vodafon :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέμα με τα μηνύματα έχω κι εγώ αλλά όχι πάντα. Πρέπει να βρω τι φταίει. Επίσης η εναλλαγή γλώσσας είναι αργή και ελπίζω να αλλάξει. Όταν κυκλοφορήσει και σε άλλες χώρες θα γίνουν παράπονα.

Ωστόσο το πληκτρολόγιο είναι το καλύτερο που υπάρχει και ξεπερνά ακόμη και τα φυσικά.

Εφαρμογές βγαίνουν συνέχεια και υπάρχουν και δωρεάν Καλές και επί πληρωμή.

Θα πρότεινα μαύρο χρώμα, γιατί στο λευκό, περιμετρικά της οθόνης παραμένει το μαύρο και προσωπικά με "χαλάει "

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα μαύρο χρώμα, γιατί στο λευκό, περιμετρικά της οθόνης παραμένει το μαύρο και προσωπικά με "χαλάει "

 

Αυτο το τελευταιο δεν το καταλαβα γιατι εμενα το ασπρο μου φαινεται πιο ομορφο.Και κατι αλλο αυτο που αναφερθηκε οτι μπορεις να βαλεις εφαμογες android πως γινεται?αν γνωριζεις περιμενω απαντηση ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

To bezel είναι μαύρο, οπότε έχεις διχρωμία. Εφαρμογές περνάς με απλή διαδικασία μέσω υπολογιστή. Το θέμα είναι να βρεις το .apk ώστε να το αλλάξεις σε .bar (android δλδ. Σε BlackBerry. )

Δεν δουλεύουν όλες βέβαια σωστά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

To bezel είναι μαύρο, οπότε έχεις διχρωμία. Εφαρμογές περνάς με απλή διαδικασία μέσω υπολογιστή. Το θέμα είναι να βρεις το .apk ώστε να το αλλάξεις σε .bar (android δλδ. Σε BlackBerry. )

Δεν δουλεύουν όλες βέβαια σωστά.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις πληροφοριες και εγω το κοιταζω παρα πολυ τελευταια και μου αρεσει η πολυ η συσκευη και κυριως η ασπρη γιατι ξεχωριζει απο τις συνηθισμενες συσκευες

Link to comment
Share on other sites

"συνεργάτης" της BlackBerry παραγγέλνει 1.000.000 Ζ10 συσκευές και μάλιστα άμεσα! Είναι η μεγαλύτερη μεμονωμένη παραγγελία στην ιστορία της BlackBerry!

http://t.crackberry.com/blackberry-partner-purchases-one-million-blackberry-10-smartphones!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους διαθεσιμο και για blackberry 10

 

στα αρνητικα για εμενα οτι δεν ενσωματωνεται στο hub...

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται να αγοράσω την συσκευή θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά είναι lte γιατί έχω μπερδευτεί
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εΐναι 4g/LTE

 

 

 

 

 

 

 

δεν θα βγει σε δυο εκδοσεις οπως το 9900 και 9930 για LTE.4G ready ειναι.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά μέχρι αύριο θα το έχω στα χέρια μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά μέχρι αύριο θα το έχω στα χέρια μου

 

Περιμένουμε πως και πως τα σχόλιά σου για το νέο λειτουργικό λοιπόν...;)!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα μου αρέσει παρά πολύ και σίγουρα κάποια στιγμή θα το πάρω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο το πήρα στα χέρια μου και ακόμη προσπαθώ να το μάθω ποιότητα κατασκευής πολύ καλή οθόνη καταπληκτική και γενικά είμαι ενθουσιασμενος όσο για το πληκτρολόγιο απλά το καλύτερο όλων όσων έχω δουλέψει. Μια ερώτηση μόνο προσπαθώ να κατεβάσω το Whatsapp από blackberry world και ενώ κάνει την λήψη κανονικά μου βγάζει πρόβλημα στην εγκατάσταση καμιά ιδέα; αυτά και θα επανέλθω με πρώτες εντυπώσεις
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο το πήρα στα χέρια μου και ακόμη προσπαθώ να το μάθω ποιότητα κατασκευής πολύ καλή οθόνη καταπληκτική και γενικά είμαι ενθουσιασμενος όσο για το πληκτρολόγιο απλά το καλύτερο όλων όσων έχω δουλέψει. Μια ερώτηση μόνο προσπαθώ να κατεβάσω το Whatsapp από blackberry world και ενώ κάνει την λήψη κανονικά μου βγάζει πρόβλημα στην εγκατάσταση καμιά ιδέα; αυτά και θα επανέλθω με πρώτες εντυπώσεις

 

Σε τι χρωμα το.πηρες αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...