Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Multitasking: BlackBerry As usual :) Και κάτι παραπάνω θα έλεγα. Χωρίς να θέλω να πυροδοτήσω αντιδράσεις, όχι όπως το iphone, που παίζει βίντεο youtube και δεν τολμάς να τσεκάρεις κάτι άλλο ταυτόχρονα. Εδώ τρέχει πολύ καλά. Συν οτι σου φτιάχνει tiles που βοηθούν πολύ.

σε ευχαριστω για την απαντηση και για τις εικονες:D

 

παντως το ui του ειναι πολυ ομορφο! πολυ καλοφτιαγμενο! και τα εικονιδια και ολα μια χαρα ειναι. δειχνει προσεγμενο δηλαδη,οτι εχει πεσει δουλεια πανω του

και απο τα video που βλεπω εχω λατρεψει τα swipe του!:O

 

και το "social hub" αν και δεν ειναι πολυ κοινωνικος σε επιπεδο υπηρεσιων με προκαλει ετσι οπως το βλεπω!

 

μακαρι καποια στιγμη αργοτερα να προστεθω και εγω στην παρεα σας!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω για την απαντηση και για τις εικονες:D

 

παντως το ui του ειναι πολυ ομορφο! πολυ καλοφτιαγμενο! και τα εικονιδια και ολα μια χαρα ειναι. δειχνει προσεγμενο δηλαδη,οτι εχει πεσει δουλεια πανω του

και απο τα video που βλεπω εχω λατρεψει τα swipe του!:O

 

και το "social hub" αν και δεν ειναι πολυ κοινωνικος σε επιπεδο υπηρεσιων με προκαλει ετσι οπως το βλεπω!

 

μακαρι καποια στιγμη αργοτερα να προστεθω και εγω στην παρεα σας!:happy:

 

ΤΟ SOCIAL HUB ειναι εξαιρετικα χρησιμο ειδικα στην δουλεια μου,οχι οτι περιμενα τιποτα λιγοτερο σ αυτον τον τομεα απ την bb.τωρα ξερετε τι σκεφτομαι??ποσο ωραιο θα ειναι και το q10!!!!;)

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

τωρα ξερετε τι σκεφτομαι??ποσο ωραιο θα ειναι και το q10!!!!;)

 

Χεχε, αυτο θα στο απαντησω εγω, καποια στιγμη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το hub είναι τέλειο. Παίρνω πολλά mail καθημερινά και μιλάω πολύ bbm. Είναι βασικό να ξέρεις ότι είναι πάντα εκεί.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

εκτος αν σε προλαβω!:lol:

 

Καλα, παιζει και να με προλαβεις, δεν λεω.

 

Να ρωτησω κατι, σχετικα με σερβις στην Ελλαδα, τι παιζει? Δηλαδη αν καποιος αγορασει απο expansys, που απευθυνεται?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ10 εχουμε πει οτι δε χρειαζεται BIS, σωστα; οσοι το εχετε δουλεψει, τι λεει από καταναλωση data;
Link to comment
Share on other sites

Οντως το BIS δεν ειναι απαραίτητο αλλα ακόμα δεν μπορώ να πω ποσα καταναλώνει. Μου ήρθε notification για αναβάθμιση.

Τώρα το εγκαθιστω και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Οντως το BIS δεν ειναι απαραίτητο αλλα ακόμα δεν μπορώ να πω ποσα καταναλώνει. Μου ήρθε notification για αναβάθμιση.

Τώρα το εγκαθιστω και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

 

σε ποια είσαι τώρα

εγώ είμαι 10.0.10.90

 

Καλα, παιζει και να με προλαβεις, δεν λεω.

 

Να ρωτησω κατι, σχετικα με σερβις στην Ελλαδα, τι παιζει? Δηλαδη αν καποιος αγορασει απο expansys, που απευθυνεται?

 

μπαίνεις στη σελίδα της blackberry και βρίσκεις που το πας ανάλογα το κράτος πάντως ή εγγύηση είναι παγκόσμια και πάει με το imei

 

το expansys ανάλογα με τη μάρκα και τη συσκευή σου λέει που το πας για επισκευή ή το αναλαμβάνει η ίδια να το στείλει

Link to comment
Share on other sites

Από κατανάλωση δεδομένων να περιμένετε 4 με 5 φορές παραπάνω σε σχέση με BIS όσο αφορά την 3g χρηση. Σε ένα αγγλικό σαιτ που δεν θυμάμαι το όνομα του είδα μια έρευνα όπου είχαν απαντήσεις 200 χρήστες και βγάλανε μέσο ορο. Επίσης προσέξτε κατι όσο αφορά τα mail attachments. Αυτό το καιρό δεν έχω την συσκευή στα χέρια μου να το ελέγξω αλλά διάβασα ότι τα κατεβάζει αυτόματα είτε είσαι σε wifi είτε σε 3g και δεν έχει επιλογή να το αλλάξεις.

Σε επόμενο update θα το φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

Από κατανάλωση δεδομένων να περιμένετε 4 με 5 φορές παραπάνω σε σχέση με BIS όσο αφορά την 3g χρηση. Σε ένα αγγλικό σαιτ που δεν θυμάμαι το όνομα του είδα μια έρευνα όπου είχαν απαντήσεις 200 χρήστες και βγάλανε μέσο ορο. Επίσης προσέξτε κατι όσο αφορά τα mail attachments. Αυτό το καιρό δεν έχω την συσκευή στα χέρια μου να το ελέγξω αλλά διάβασα ότι τα κατεβάζει αυτόματα είτε είσαι σε wifi είτε σε 3g και δεν έχει επιλογή να το αλλάξεις.

Σε επόμενο update θα το φτιάξουν

 

θα σας ενημερωσω με σιγουρια μολις λαβω το λογαριασμο....με το update τιποτα ακομα,περιμενω...

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική sim και wifi. Μένει ν δούμε μπαταρία, κάμερα και γενικότερη απόδοση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

τελικά με τις αναβαθμίσεις υπάρχει θέμα και όλο αυτό επειδή δεν βγάζουν όπως οι apple google μια ναβάθμιση κάθε φορά αλλά για κάθε εταιρία όπως για παράδειγμα υπάρχει μια αναβάθμιση για το δίκτυο της ROGER και πάει λέγοντας

 

τελικά ποια έκδοση έχετε από τις 4!!!

 

MODEL STL100-1 NETWORKS:

 

21Mbps HSPA+

Quad-Band HSPA+ 1, 2, 5/6, 8 (850/900/1900/2100 MHz)

Quad Band EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

 

 

 

MODEL STL100-002 NETWORKS:

 

Quad Band LTE 3, 7, 8, 20 (1800/2600/900/700 MHz)

Tri Band HSPA+ 1, 5/6, 8 (2100/850/900 MHz)

Quad Band EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

 

 

 

MODEL STL100-003 NETWORKS:

 

Quad Band LTE 2, 5, 4, 17 (700/850/1900/1700 MHz)

Tri Band HSPA+ 1, 2, 5/6 (2100/850/1900 MHz)

Quad Band EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

 

 

 

 

MODEL STL-004 NETWORKS:

 

LTE Band-13 (700MHz)

CDMA Cell-Band and PCS Band (850/1900 MHz)

WCDMA Band-1 and Band-8 (2100/900 MHz)

GSM/EDGE Quad Bands (850/900/1900/1800 MHz)

 

πηγή: http://www.bbin.in/en/2013/03/03/4-types-blackberry-z10-models-fits-better/

Edited by esykas
Link to comment
Share on other sites

τελικά με τις αναβαθμίσεις υπάρχει θέμα και όλο αυτό επειδή δεν βγάζουν όπως οι apple google μια ναβάθμιση κάθε φορά αλλά για κάθε εταιρία όπως για παράδειγμα υπάρχει μια αναβάθμιση για το δίκτυο της ROGER και πάει λέγοντας

 

τελικά ποια έκδοση έχετε από τις 4!!!

 

MODEL STL100-1 NETWORKS:

 

21Mbps HSPA+

Quad-Band HSPA+ 1, 2, 5/6, 8 (850/900/1900/2100 MHz)

Quad Band EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

 

 

 

MODEL STL100-002 NETWORKS:

 

Quad Band LTE 3, 7, 8, 20 (1800/2600/900/700 MHz)

Tri Band HSPA+ 1, 5/6, 8 (2100/850/900 MHz)

Quad Band EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

 

 

 

MODEL STL100-003 NETWORKS:

 

Quad Band LTE 2, 5, 4, 17 (700/850/1900/1700 MHz)

Tri Band HSPA+ 1, 2, 5/6 (2100/850/1900 MHz)

Quad Band EDGE (850/900/1800/1900 MHz)

 

 

 

 

MODEL STL-004 NETWORKS:

 

LTE Band-13 (700MHz)

CDMA Cell-Band and PCS Band (850/1900 MHz)

WCDMA Band-1 and Band-8 (2100/900 MHz)

GSM/EDGE Quad Bands (850/900/1900/1800 MHz)

 

πηγή: http://www.bbin.in/en/2013/03/03/4-types-blackberry-z10-models-fits-better/

 

stl100-02 απο γαλλια

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

100-2 από Γαλλία. Όντως υπάρχει διαφορά στην μπαταρία αλλά θα γνωρίζω καλύτερα την επόμενη εβδομάδα διότι τώρα είμαι σε άδεια και κάνω διαφορετική χρήση.

Στην κάμερα δεν εντόπισα διαφορα. Γενικά δεν μου έκανε προβλήματα με το phone app όπως πριν.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

σας προτείνω να βρείτε και να περάσετε τις εφαρμογές από το android

έχω περάσει dropbox, skydrive, evernote,yahoo finance, world news paper, pinball, tapatalk2+υπάρχει πρόβλημα σε αυτό διότι θέλει αναβάθμιση :p

γενικά πιστεύω ότι βλέποντας τι περπατάει από τους χρήστες του Β10 θα το φτιάξουν και για αυτό χωρίς πόρτες και παράθυρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

οποιος ενδιαφερεται πωλειται!μαυρο,μιας εβδομαδας!pm

 

Μάλλον δεν σε ενθουσίασε και τόσο...

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

Επειδη διαβαζοντας ενα review στο εξωτερικο http://www.notebookcheck.net/Review-RIM-BlackBerry-Z10-Smartphone.90027.0.html και μπορω να πω οτι μου κεντρισε το ενδιαφερον.:)

Τωρα χρησιμοποιω το 920 4.5 μηνες περιπου και πριν ειχα αποκλειστικα android με ενα διαλειμμα στο N9.

Και επειδη βλεπω το λευκο στο amazon http://www.amazon.de/BlackBerry-Smartphone-Touchscreen-Megapixel-erweiterbarer/dp/B00B2OU21U/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1364390733&sr=8-2 και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ομορφο.

Καποιος που εχει εμπειρια με τα BB μπορει να μου πει τι του αρεσε και τι οχι στο νεο λειτουργικο.

Ποια τα θετικα και αρνητικα σαν συσκευη και σαν λειτουργικο.

Οσον αφορα την ιδια την BlackBerry τι λεει σαν εταιρια.

Δεν εχω ξανααγορασει ποτε μου κινητο απο αυτην την εταιρια ουτε και εχω δει ποτε μου συσκευη της.

Ειναι αξιοπιστη

Με την εγγυηση τι ισχυει,υπαρχει εδω αντιπροσωπια η οχι σε περιπτωση οτιδηποτε που απευθυνομαι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν σε ενθουσίασε και τόσο...

 

μου αρεσει παρα πολυ απλα θα ξαναπαρω lumia 920 γιατι μου λειπει η καμερα.θα παρω βεβαια το q10 για συσκευη εργασιας day one,πολυ καλη η προσπαθεια τους συνολικα.

@alextrela:τα gestures θα σε ενθουσιασουν αφου σου αρεσε και το ν9,τρομερος browser,email και επικοινωνια σε κορυφαια επιπεδα(κλασικο blackberry),το καλυτερο πληκτρολογιο της αγορας.λιγες εφαρμογες με πολλες ελλειψεις για την ωρα,αν και αυτο θα φτιαξει,και η καμερα καλη,ωσπου να τραβηξεις φωτο νυχτα και θα ζητησεις παλι οπως κι εγω την καμερα του 920!

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...