Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ είσαι πολύ καλός

Λέω να περιμένω την επίσημη έκδοση γιατί μπορεί να τα κάνω θάλασσα! Έχω το stl00 2

 

Τόσο πολύ καλή είναι η καινούργια έκδοση?

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τόσο πολύ καλή είναι η καινούργια έκδοση?
Πολλα νεα χαρακτηριστiκα , φρεσκο UI και περισσοτερες δυνατοτητες. Μονο αρνητικο οτι πλεον χανουμε το flash απο τον browser.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πολλα νεα χαρακτηριστiκα , φρεσκο UI και περισσοτερες δυνατοτητες. Μονο αρνητικο οτι πλεον χανουμε το flash απο τον browser.

 

δεν εχει flash αλλα υποστηριζει html5..

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το flash... δεν είναι όλο το νέο σε html5

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επανήλθα.

Έχω το BlackBerry z10

Έκδοση λογισμικού 10.2.1.3062

Stl 100-2

Android version 4.2.2

Θα πρέπει να περιμένω την καινούργια έκδοση για να παίξει το xbmc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ γιατί δεν βλέπω φως στην υπόθεση;

Γιατί δεν τ' άναψαν ακόμη. Κι εγώ ήθελα την αναβάθμιση πιο νωρίς.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για την αγορά του ζ10 και θέλω να ρωτήσω το 4g έχει καλύτερη μπαταρία από το 3g.?την βγάζει την μέρα άνετα η δεν θα το χρησιμοποιώ για να μην μου σβήσει; επίσης θέλω να ρωτήσω αν το πληκτρολόγιο του είναι βολικό θα καταφέρνω να γράψω αυτό που θέλω η θα είμαι γράψε σβήσε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για την αγορά του ζ10 και θέλω να ρωτήσω το 4g έχει καλύτερη μπαταρία από το 3g.?την βγάζει την μέρα άνετα η δεν θα το χρησιμοποιώ για να μην μου σβήσει; επίσης θέλω να ρωτήσω αν το πληκτρολόγιο του είναι βολικό θα καταφέρνω να γράψω αυτό που θέλω η θα είμαι γράψε σβήσε

 

1. Όταν λες 3g και 4g, εννοείς τα μοντέλα;

2. Μπαταρία τη δικιά μου την έχω κάψει, οπότε θα ήταν μάταιο να μοιραστώ την εμπειρία μου. Πες μας όμως τί κάνεις να δώσουμε μια ιδέα.

3. Αν δεν χρησιμοποιούσες Swype, που προσωπικά δεν ξέρω τί λέει, του Z10 θα σου φανεί εξαιρετικό.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Ναι για τα μοντέλα μιλάω έχω ακούσει ότι το 4g έχει μια ικανοποιητικη μπαταρία βασικά αυτό που θέλω να με βγάζει μια μέρα άνετα και έχω ακούσει πολλά εννοείται ότι το ίντερνετ το θέλω συνέχεια ανοιχτό δεν γνωρίζω και αν μπορείς να του βάλεις μεγαλύτερη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Ναι για τα μοντέλα μιλάω έχω ακούσει ότι το 4g έχει μια ικανοποιητικη μπαταρία βασικά αυτό που θέλω να με βγάζει μια μέρα άνετα και έχω ακούσει πολλά εννοείται ότι το ίντερνετ το θέλω συνέχεια ανοιχτό δεν γνωρίζω και αν μπορείς να του βάλεις μεγαλύτερη μπαταρία

Το 4G μοντέλο έχει βγει καλύτερο απ' ότι λέγεται.

Εγώ πάω για αλλαγή μπαταρίας γιατί το κινητό είναι 1.5 χρόνου και την έχω λιώσει. Ίδια με αυτή που έχω τώρα παρήγγειλα, από Ebay, 10€.

Αν ως internet εννοείς το 3G να ξέρεις ότι καίει σαφώς περισσότερο από το wifi. Από εκεί και πέρα είναι θέμα χρήσης. Πόση ώρα το έχεις ανοικτό (την οθόνη, screen time που λεν και στο χωριό μου) ή απλά σε αναμονή (αυτό το λένε standby time).

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ξέρεις είμαι ενδιάμεσα στο z10 και το z30 το άσχημο είναι ότι δεν είναι εμπορικά τηλέφωνα οπότε και οι πληροφορίες που έχω είναι περιορισμένες
Link to comment
Share on other sites

Αν το μεγεθος των 5" δεν ειναι προβλημα ,οπως και η διαφορα τιμης, το Ζ30 ειναι καλυτερο τηλεφωνο απο το Ζ10 σε οτι αφορα την μπαταρια, την κεραια, με επιπλεον miracast, USB OTG και ραδιοφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί λίγο το μέγεθος ίσως και περισσότερο από την τιμή αλλά μάλλον είναι μια πιο ολοκληρωμένη λύση σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Αν είσαι εντάξει οικονομικά μή σε σταματήσει το μέγεθος. Τα κινητά έτσι κι αλλιώς μεγάλωσαν. Αν δε πάρεις τέτοιο μέγεθος τώρα, θα πάρεις αργότερα, οπότε δε το αποφεύγεις... :)
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα δύο και μπορώ να πω με άνεση ότι το Ζ30 είναι υπέροχο. Έχει ατελείωτη μπαταρία που σου δίνει την σιγουριά ότι θα βγάλεις 2 μερες άνετα χωρίς να ψάχνεις πρίζες. Έχει Gorilla Glass και η κατασκευή του απέχει πολύ σε σχέση με αυτήν του Ζ10.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έβαλα στο 3G. Από τις 06:20 έως τις 22:20 με πολύ καλό σήμα. Μιάμιση - δύο ώρες Browsing, Facebook, Tapatalk. Ένα τηλεφώνημα των 5 λεπτών.

 

Σύμφωνα με τον έλεγχο της μπαταρίας η Εμφάνιση είχε 16% της κατανάλωσης (η οθόνη προφανώς - ~55% φωτεινότητα με αυτόματη ρύθμιση), το Σύστημα 15% και η Αναμονή 14%. Το Tapatalk ήταν στο 5% και η Περιήγηση στο 3%. Τα άλλα πιο κάτω.

 

Το πρωί είχε 100% φόρτιση και το βράδυ 15% - στις ώρες ακριβώς που είπα.

 

 

Να σημειωθεί ότι η μπαταρία λειτουργεί 1.5 χρόνο, τώρα, ενώ τους τελευταίους μήνες δε διστάζω να τη λειτουργώ ενώ την φορτίζω - δηλαδή καταπονείται έντονα.

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Με καλυψατε πολύ με της απάντησης σας οπότε βλέπω το z30 βέβαια έχω ακούσει ότι αυτό τον μήνα θα βγει και το z20 οπότε θα περιμένω λίγες μέρες πάντως και πολύ σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο 10.2.1 λέω να πάω σε leak 10.3.1 για δοκιμή.

Αν δεν μου αρέσει μπορώ να γυρίσω σε 10.2.1;

Ευχαριστώ περιμένω απάντηση με το τηλέφωνο στο χέρι για δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο 10.2.1 λέω να πάω σε leak 10.3.1 για δοκιμή.

Αν δεν μου αρέσει μπορώ να γυρίσω σε 10.2.1;

Ευχαριστώ περιμένω απάντηση με το τηλέφωνο στο χέρι για δοκιμή

 

Φυσικα και μπορεις, ειναι πανευκολο!

Κανεις ενα reload os μεσω blackberry link και γυρνας παλι στην 10.2.1 που εισαι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...