Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως σας φαινεται ;; knight concept

Θα ήθελα λιγότερο bezel. To επάνω μέρος από την οθόνη θα μπορούσε να μην υπαρχει, όπως το Ζ30. Το Ζ10 έχει μικρότερη οθόνη από κινητά όπως το s4 mini και είναι αισθητά μεγαλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καλώδιο ταιριάζει;

http://m.birdphone.gr/ecs/gr/products/HDMI-Cable-Eaxus.aspx

 

Το docking station το έχει πάρει κανείς; Πολύ καλή τιμή:

http://m.birdphone.gr/gr/prdid/7beb69e6b6b54e04913ed81aa7104f74/productinfo.aspx

 

Το bulk σημαίνει ασυσκεύαστο; Πάντως original φαινεται.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

3€ το dock??? Παρτο. Θα μπορείς να συνδέσεις κανονικό HDMI καλώδιο. Όχι μίνι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θέματα με οθόνη η κάτι άλλο hardware έχουν παρουσιαστεί?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κανενα!!! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το αγορασα!!!

 

Η πλακα ειναι οτι η συσκευη (Ζ10) σαν συσκευη γ@μαει σε ολα ! (σταθερη , ποιοτητα κατασκευης , ποιοτητα ομιλιας , ευκολο μενου) και τα αξεσουαρ ακομα ποιο πολυ (γνησιος φορτιστης 12ε, γνησια θηκη 13ε ) , ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι τα funboys samsung , apple , ακομα πανε και τα χρυσο-χωνουν , τοσο μοδα ποια???

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλό σμαρτφον αλλά κάτι η ανύπαρκτη παρουσία τη BB στην Ελλάδα, κάτι η πληθώρα των άρθρων για την κατάσταση της BB διεθνώς, κάτι η αρχική τιμή λανσαρίσματος που μάλλον ήταν εξωπραγματική για τα δεδομένα του ανταγωνισμού και φυσικά η αρχική έλλειψη εφαρμογών που χρησιμοποιεί η πλειονότητα των χρηστών ήταν καταλυτικά για την μη εμπορική επιτυχία.

Σήμερα είναι από τα best value for money τηλέφωνα που μπορεί να πάρει κάποιος με μόνο (κατά την ταπεινή μου άποψη) σοβαρό μειονέκτημα την απαράδεκτη μπαταρία, που ευτυχώς είναι αποσπώμενη και μπορεί να λύσει το πρόβλημα. Τo VfM όμως ήρθε κάπως αργά...

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με κλειστό (μόνιμα) το 3G και με διαθέσιμο wifi όλη μέρα (το πρωί στο γραφείο, το βράδυ στο σπίτι), βγάζω άνετα 1,5 μέρα (το βράδυ μένει ανοιχτό). Σε κάθε πάντως περίπτωση, δεν είχα ποτέ θέμα εξάντλησης της μπαταρίας σε λιγότερο από μέρα. Η χρήση μου είναι μέτρια, δεν το λιώνω αλλά δεν κάθεται κιόλας. Μπορώ όμως να κατανοήσω πώς σε άλλους κρατάει τόσο λίγο, είναι καθαρά θέμα χρήσης του καθενός.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα περίπου ένα μήνα. Μετά το n9 ήταν το μοναδικό κινητο που ήταν full touch και ευχαριστιομουν να το λειτουργώ. Δεν κολλάνε πουθενά. Αλλα επειδή λόγω δουλειάς δεχόμουν και έπερνα αρκετά τηλέφωνα,είχα ανοικτά δεδομένα με 2G ,περιστασιακά 3G . Δεν έπαιζα παιχνίδια ,σπάνια. Μέχρι το απόγευμα είχα 20-30%. Επειδή βαριέμαι να αλλάζω μπαταρία το έδωσα. Περιμένω να βγάλει παρόμοιο στις ίδιες ιντσες(δεν θελω μεγαλύτερο) με καλύτερη μπαταρία. Τώρα θα πάρω το z1 compact κ βλέπουμε. Μπράβο στην blackberry πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που μιλαω συνεχως στο viber ειμαι με ενα φορτιστη στο χερι. τουλαχιστον 3 φορες την μερα το φορτιζω
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό το βρίσκω υπερβολή. Αν όμως ισχύει, έκανες την χειρότερη επιλογή συσκευής :-(

 

Ναι ισχυει αλλα δεν το αφηνω το αμοιρο και καθολου φαντασου ειναι ζεστο συσνεχεια. Ενταξει πιστευω και με αλλη συσκευη με τοσες ωρες λειτουργιας δεν πιστευω να εβγαζε πολυ περισσοτερο.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βλέπω στην χρήση μπαταρίας το BBM έχει φτάσει στο 25% και μέσα σε μια ώρα με άφησε από μπαταρία, πως το απενεργοποιώ ; γιατί συμβαίνει αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι οι αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell τμήμα του myphone.gr.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Djhoya έκανα το καλιμπραρισμα,δουλεψε μια φορά ως 9%,αλλη μια μου έκλεισε στο 30...

 

είδομεν, σε λίγες μέρες θα έχω απόψη καλυτερη.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Χμ μαλιστα.. τι αλλο μπορει να ειναι τωρα?

 

στην 1η φορα που ξεφορτιζε επιασε 9% και

μετα εμεινε στο 0% για καμμια ωρα....

 

θα δω αμα θα φτιαξει,αλλα μαλλον ελλατωματικη η μπαταρια.

 

ισως το ξανακανω το καλιμπραρισμα..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εσβησε στο 10 τα εκατο djhoya φιλε μου,

νταξει νομιζω πια ανεκτο.

 

βεβαια οταν παει 20 τα εκατο πεφτει γρηγοροτερα,ή εγω αγχώνομαι πια χαχα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μετα απο αυτη τη διαδικασια φτανει μεχρι το 0% κανονικα.. μου εκανε παλι δυο φορες κ εσβησε στο 9% κ την ξαναεκανα τη διαδικασια κ εστρωσε παλι.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως το ΙΜΕΙ που εμφανίζεται με το *#06# έχει δύο επιπλέον ψηφία από αυτό που αναγράφεται στο κουτί ή κάτω από την μπαταρία. Ειναι ακριβώς το ίδιο αλλά με τα παραπάνω νούμερα. Συμβαίνει και σε αλλους;
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως το ΙΜΕΙ που εμφανίζεται με το *#06# έχει δύο επιπλέον ψηφία από αυτό που αναγράφεται στο κουτί ή κάτω από την μπαταρία. Ειναι ακριβώς το ίδιο αλλά με τα παραπάνω νούμερα. Συμβαίνει και σε αλλους;

Και σε μένα. Επιπλέον στο τέλος έχει δύο νούμερα. Τα 26. Συνολικά 17 νούμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

26 και μένα. Όταν το πρωτοπήρα το τσέκαρα και ήταν κανονικά. Μάλλον με κάποιο update έγινε ο,τι εγινε.
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μετα απο αυτη τη διαδικασια φτανει μεχρι το 0% κανονικα.. μου εκανε παλι δυο φορες κ εσβησε στο 9% κ την ξαναεκανα τη διαδικασια κ εστρωσε παλι.

 

θα την ξανακανω οποτε μια φορα!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος εχει φαγωθει να παρει το ζ10 για την ποιοτητα και το λειτουργικο...

κι εγω το χω πιασει στα χερια μου, σαν iphone ειναι!

 

μηπως πουλαει καποιος το δικο του αμεσα απο αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...