Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικα , οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικο με ημερομηνια παραγωγης της συσκευης μου... Ουτε στο κουτι γραφει κατι.

 

edit: Λοιπον σε ενα σημειο που εχει το κουτι τα barcode λεει made in MEXICO 6 for RIM Canada 110313. Υποθετω οτι αυτο το νουμερο μπορει να ειναι 3 Νοεμβριου 2013. Εικασια. Ας το επιβεβαιωσει και αλλος.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον πηγα και πηρα το Ζ10.Δεν αντεξα :)

 

αλλα τοση ωρα παλευω 2 πραγματα..

 

!) ενω ερχονται notifications sto hub για το facebook οταν τις παταω μου λεει συνεχεια προβλημα φορτωσης δεδομενων.. ( ειμαι με wifi )

 

2) στο hub Μου δειχνει οτι εχω 20 email ενω οταν μπαινω να δω δεν υπαρχει κατι μη αναγνωσμενο ..WTF???

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα και πηρα το Ζ10.Δεν αντεξα :)

 

αλλα τοση ωρα παλευω 2 πραγματα..

 

!) ενω ερχονται notifications sto hub για το facebook οταν τις παταω μου λεει συνεχεια προβλημα φορτωσης δεδομενων.. ( ειμαι με wifi )

 

2) στο hub Μου δειχνει οτι εχω 20 email ενω οταν μπαινω να δω δεν υπαρχει κατι μη αναγνωσμενο ..WTF???

Για το 1 δεν ξερω... Για το δυο, κοιτα στον λογαριασμο email στο hub και κανε swipe προς τα κατω να δεις αλλους φακελους του λογαριασμου. Ισως εκει να εχεις αδιαβαστα που δεν σου τα εμφανιζει στο hub για καποιο λογο...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα , οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι σχετικο με ημερομηνια παραγωγης της συσκευης μου... Ουτε στο κουτι γραφει κατι.

 

edit: Λοιπον σε ενα σημειο που εχει το κουτι τα barcode λεει made in MEXICO 6 for RIM Canada 110313. Υποθετω οτι αυτο το νουμερο μπορει να ειναι 3 Νοεμβριου 2013. Εικασια. Ας το επιβεβαιωσει και αλλος.

99,9% για να μην πω σιγουρα εντελως αυτο ειναι και ειναι δομημένο με το αμερικανικο συστημα συντομευμενης προβολης της ημερομηνιας

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, μπορώ να βάλω ήχους όταν κλειδώνει και ξεκλειδώνει η οθόνη;
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, μπορώ να βάλω ήχους όταν κλειδώνει και ξεκλειδώνει η οθόνη;
Απο μονο του οχι. Με το Powertools γινεται( επι πληρωμη). Εκει εχω βαλει ηχο μεχρι και οταν κανει επανεκκίνηση το κινητο δικο μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η νεα 10.3.0.1052 την εχω φορτωσει ψες.μεχρι τωρα ολα οκ,το κινητο περαει!! :p
Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η νεα 10.3.0.1052 την εχω φορτωσει ψες.μεχρι τωρα ολα οκ,το κινητο περαει!! :p

Είδες τίποτα σημαντικές αλλαγές; (βασικά αν δεν έχει κάνεις δίπλα του μια παλιά συσκευή είναι δύσκολο να τα βρει όλα)

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

εγω ενημερωση δεν εχω δει ακομη,, με 10.2 ειμαι..και οταν πααταω ελενχο ενημεερωσης δεν μου λεει κατι...

 

Ρε παιδια επειδη θα σκασω...Απο χτες που εχω το κινητο , λαμπακι οταν φορτιζει ή οταν ειναι γεματο δεν εχω δει. Το κανει και εσας? εχω το 4g -02 μοντελο..

Link to comment
Share on other sites

εγω ενημερωση δεν εχω δει ακομη,, με 10.2 ειμαι..και οταν πααταω ελενχο ενημεερωσης δεν μου λεει κατι...

 

Ρε παιδια επειδη θα σκασω...Απο χτες που εχω το κινητο , λαμπακι οταν φορτιζει ή οταν ειναι γεματο δεν εχω δει. Το κανει και εσας? εχω το 4g -02 μοντελο..

H 10.2.1.2977 θα ειναι η τελευταια που θα εχεις. Η 10.3 δεν ειναι επισημη ακομη και θα την παρεις σε λιγους μηνες.

Το LED στην φορτιση αναβει μονο οταν το κινητο ειναι κλειστο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Είδες τίποτα σημαντικές αλλαγές; (βασικά αν δεν έχει κάνεις δίπλα του μια παλιά συσκευή είναι δύσκολο να τα βρει όλα)

 

πολυ γρηγορη ανταποκριση εως τωρα κ καλη μπαταρια σε STL100-1.Στο Crackberry λενε οσοι εχουν τα αλλα variants οτι εχουν lag με τα γραφικα κ με τον χαμηλο ηχο ειδοποιησεων..Νεα: Automatic story maker,What's app(native),Data usage reminders ,BlackBerry Assistant,Panorama,flip to wake/sleep,εικονα ξεχωριστη για lockscreen.Νομιζω οτι η νεα 10.3.1 οταν βγει θα ειναι πιο σουπερ! :D

Επιτρέπεται μόνο 1 εικόνα
Link to comment
Share on other sites

πολυ γρηγορη ανταποκριση εως τωρα κ καλη μπαταρια σε STL100-1.Στο Crackberry λενε οσοι εχουν τα αλλα variants οτι εχουν lag με τα γραφικα κ με τον χαμηλο ηχο ειδοποιησεων..Νεα: Automatic story maker,What's app(native),Data usage reminders ,BlackBerry Assistant,Panorama,flip to wake/sleep,εικονα ξεχωριστη για lockscreen.Νομιζω οτι η νεα 10.3.1 οταν βγει θα ειναι πιο σουπερ! :D

 

Επιτέλους data usage... Και το πανόραμα το ήθελα. :)

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια με το viber. Η εφαρμογή του κινητού δεν βγάζει ελληνικά. Αλλά και από snap/amazon το ίδιο. Δεν γίνεται τιποτα;
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

με το Viber κανεις δεν εχει βγαλει ακρη απο οσο εχω διαβασει.

 

Να ρωτησω κατι :

1) υπαρχει προγραμμα που βλεπουμε ποσο χρονο ομιλιας , sms, internet εχουμε ( Vodafone ? )

2 ) αφαιρεση προγραμματων κανουμε μονο απο την αρχικη οθονη που κραταμε πατημενο το εικονιδιο? ή πρεπει να παω καπου αλλου για να τα αφαιρεσω?

 

Επισης παρατήρησα :

 

1) απο Snap παιζουν ολες οι εφαρμογες που ΔΕΝ χρειαζονται λογ/μο google play ( οπως πχ το Asphalt 8 που θελει λογ/μο και ειναι και free αντι του BBW που ειναι μεπληρωμη )

 

2) Το κινητο ST-02 4g με gps navfree που το δοκιμασα σημερα σε ταξιδι κοντευε να βγαλει φλογες απο τη ζεστη..

 

3) η μπαταρια με 4g και gps ανοιχτο μου κρατησε 6 ωρες

 

4) Η εφαρμογη του facebook δεν δουλευει σωστα του BBW .. ( Το εχετε δει και εσεις? )

 

5) Το Hub με εχει τρελανει στα email κυριολεκτικα, μου ερχονται ειδοποιησεις μεχρι και για διαφημιστικα spam και δεν ξερω και πως να τα σβησω να μην ερχονται. χαμος γινετε

 

6) Η καμερα τα σπαει , σε κινηση μεσα σε αυτοκινητο εβγαζε πολυ καθαρες , σε club με μηδεν φωτισμο διπλα απο s4 το Ζ10 ηταν πολυ καλυτερο με διαφορα

 

7) Το σημα ειναι αριστο παντου , φανταζομαι το SAR θα βαραει ραδιενεργεια καργα. αλλα δεν το χω ψαξει ακομα

 

8) Γενικα με τα store γινετε ενα μπαχαλο, αλλα δουλευουν αλλα οχι.. Το μονο ξενερωμα..

 

............................

 

Εχει καταφερει κανεις να συνδεσει Hdmi , mouse , keyboard σε οθονη και ταυτοχρονα να το εχει σε μπριζα ??

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα backup από το Android με την εφαρμογή SMS backup and restore, τωρα μπορω με την ίδια να κάνω restore τώρα στο z10
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

με το Viber κανεις δεν εχει βγαλει ακρη απο οσο εχω διαβασει.

 

Να ρωτησω κατι :

1) υπαρχει προγραμμα που βλεπουμε ποσο χρονο ομιλιας , sms, internet εχουμε ( Vodafone ? )

2 ) αφαιρεση προγραμματων κανουμε μονο απο την αρχικη οθονη που κραταμε πατημενο το εικονιδιο? ή πρεπει να παω καπου αλλου για να τα αφαιρεσω?

 

Επισης παρατήρησα :

 

1) απο Snap παιζουν ολες οι εφαρμογες που ΔΕΝ χρειαζονται λογ/μο google play ( οπως πχ το Asphalt 8 που θελει λογ/μο και ειναι και free αντι του BBW που ειναι μεπληρωμη )

 

2) Το κινητο ST-02 4g με gps navfree που το δοκιμασα σημερα σε ταξιδι κοντευε να βγαλει φλογες απο τη ζεστη..

 

3) η μπαταρια με 4g και gps ανοιχτο μου κρατησε 6 ωρες

 

4) Η εφαρμογη του facebook δεν δουλευει σωστα του BBW .. ( Το εχετε δει και εσεις? )

 

5) Το Hub με εχει τρελανει στα email κυριολεκτικα, μου ερχονται ειδοποιησεις μεχρι και για διαφημιστικα spam και δεν ξερω και πως να τα σβησω να μην ερχονται. χαμος γινετε

 

6) Η καμερα τα σπαει , σε κινηση μεσα σε αυτοκινητο εβγαζε πολυ καθαρες , σε club με μηδεν φωτισμο διπλα απο s4 το Ζ10 ηταν πολυ καλυτερο με διαφορα

 

7) Το σημα ειναι αριστο παντου , φανταζομαι το SAR θα βαραει ραδιενεργεια καργα. αλλα δεν το χω ψαξει ακομα

 

8) Γενικα με τα store γινετε ενα μπαχαλο, αλλα δουλευουν αλλα οχι.. Το μονο ξενερωμα..

 

............................

 

Εχει καταφερει κανεις να συνδεσει Hdmi , mouse , keyboard σε οθονη και ταυτοχρονα να το εχει σε μπριζα ??

 

Α

1. Κι εγώ ήθελα αλλά δεν έχω βρει κάτι. Υπάρχει μια εφαρμογή που υποτίθεται ότι είναι καλή αλλά δεν την έχω δοκιμάσει. Με υπηρεσία ενημέρωσης μέσω SMS έχεις ψαχτεί;

2. Δεν έχω βρει κατάλοιπα προγραμμάτων κάπου αλλού στα αρχεία του κινητού. Τουλάχιστον όχι από τον περιορισμένο file manager.

 

B

1. Εγώ έχω 1 Mobile Market

2. Ναι τα δεδομένα το ζεσταίνουν

3. Και τρώνε και μπαταρία

4. Την native έχω, τί είναι ο BBW;

5. Με hub δεν έχω ασχοληθεί

6. Η κάμερα είναι πράγματι ευχάριστη έκπληξη

7. Για sar δε ξέρω

8. Από store έχω της ΒΒ και το 1ΜΜ, δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σε εφαρμογές που δεν θέλουν λειτουργία παρασκηνίου

 

.................

 

Ούτε σε οθόνη, ούτε στο Ζ10!

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

με το Viber κανεις δεν εχει βγαλει ακρη απο οσο εχω διαβασει.

 

Να ρωτησω κατι :

1) υπαρχει προγραμμα που βλεπουμε ποσο χρονο ομιλιας , sms, internet εχουμε ( Vodafone ? )

2 ) αφαιρεση προγραμματων κανουμε μονο απο την αρχικη οθονη που κραταμε πατημενο το εικονιδιο? ή πρεπει να παω καπου αλλου για να τα αφαιρεσω?

 

Επισης παρατήρησα :

 

1) απο Snap παιζουν ολες οι εφαρμογες που ΔΕΝ χρειαζονται λογ/μο google play ( οπως πχ το Asphalt 8 που θελει λογ/μο και ειναι και free αντι του BBW που ειναι μεπληρωμη )

 

2) Το κινητο ST-02 4g με gps navfree που το δοκιμασα σημερα σε ταξιδι κοντευε να βγαλει φλογες απο τη ζεστη..

 

3) η μπαταρια με 4g και gps ανοιχτο μου κρατησε 6 ωρες

 

4) Η εφαρμογη του facebook δεν δουλευει σωστα του BBW .. ( Το εχετε δει και εσεις? )

 

5) Το Hub με εχει τρελανει στα email κυριολεκτικα, μου ερχονται ειδοποιησεις μεχρι και για διαφημιστικα spam και δεν ξερω και πως να τα σβησω να μην ερχονται. χαμος γινετε

 

6) Η καμερα τα σπαει , σε κινηση μεσα σε αυτοκινητο εβγαζε πολυ καθαρες , σε club με μηδεν φωτισμο διπλα απο s4 το Ζ10 ηταν πολυ καλυτερο με διαφορα

 

7) Το σημα ειναι αριστο παντου , φανταζομαι το SAR θα βαραει ραδιενεργεια καργα. αλλα δεν το χω ψαξει ακομα

 

8) Γενικα με τα store γινετε ενα μπαχαλο, αλλα δουλευουν αλλα οχι.. Το μονο ξενερωμα..

 

............................

 

Εχει καταφερει κανεις να συνδεσει Hdmi , mouse , keyboard σε οθονη και ταυτοχρονα να το εχει σε μπριζα ??

 

και δεν βαζεις την εφαρμογη της vodafone απο ανδροειδες μηπως σου κανει?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

με το Viber κανεις δεν εχει βγαλει ακρη απο οσο εχω διαβασει.

 

7) Το σημα ειναι αριστο παντου , φανταζομαι το SAR θα βαραει ραδιενεργεια καργα. αλλα δεν το χω ψαξει ακομα

 

 

 

SAR US 1.07 W/kg (head) 1.07 W/kg (body)

SAR EU 0.87 W/kg (head) 0.99 W/kg (body)

Link to comment
Share on other sites

Α

1. Κι εγώ ήθελα αλλά δεν έχω βρει κάτι. Υπάρχει μια εφαρμογή που υποτίθεται ότι είναι καλή αλλά δεν την έχω δοκιμάσει. Με υπηρεσία ενημέρωσης μέσω SMS έχεις ψαχτεί;

2. Δεν έχω βρει κατάλοιπα προγραμμάτων κάπου αλλού στα αρχεία του κινητού. Τουλάχιστον όχι από τον περιορισμένο file manager.

 

B

1. Εγώ έχω 1 Mobile Market

2. Ναι τα δεδομένα το ζεσταίνουν

3. Και τρώνε και μπαταρία

4. Την native έχω, τί είναι ο BBW;

5. Με hub δεν έχω ασχοληθεί

6. Η κάμερα είναι πράγματι ευχάριστη έκπληξη

7. Για sar δε ξέρω

8. Από store έχω της ΒΒ και το 1ΜΜ, δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σε εφαρμογές που δεν θέλουν λειτουργία παρασκηνίου

 

.................

 

Ούτε σε οθόνη, ούτε στο Ζ10!

 

 

BBW εννοουσα,, :) οταν εννοεις την native εφαργμογη για Face ενοοεις αυτην που εχει στο ΒΒW Μαρκετ ή κατεβασεις απο αλλου ? Εγω παντως που εβαλα την εφαρμογη απο το snap ειδα οτι αργει δραματικα..

 

χρησιμοποει κανεις το BBM ? Wtf is this?

 

Οσον αφορα τις συνδεσεις περι bluetooth εχει κανει κανεις τιποτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

SAR US 1.07 W/kg (head) 1.07 W/kg (body)

SAR EU 0.87 W/kg (head) 0.99 W/kg (body)

 

ειναι τσιμπιμενο το SAR ..δε το λες και λιγο :ninja::worry::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και δεν βαζεις την εφαρμογη της vodafone απο ανδροειδες μηπως σου κανει?

 

πριν καποιο διαστημα υπηρχε, τωρα που κοιταω λεει στο κινητο οτι δεν κανει αυτη η εφαρμογη.:mad::!:

. Απο snap δεν ανοιγει .. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έκανα backup από το Android με την εφαρμογή SMS backup and restore, τωρα μπορω με την ίδια να κάνω restore τώρα στο z10
σε εμένα η εφαρμογή δεν κανει backup τα sms οποτε θεωρώ οτι δεν θα τα κανει και restore...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα η εφαρμογή δεν κανει backup τα sms οποτε θεωρώ οτι δεν θα τα κανει και restore...

 

ετσι ειναι, δεν κανει τπτ. Θα πρεπει να πλερωσουμε, δεν πειραζει ας ενισχυσουμε και κανενα developer στο BBW:p

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. έχω μία ερώτηση. ξέρει κανείς αν στο z10 παίζει ρόλο η έκδοση δηλαδή 100-1, 100-2 κλπ για να εκμεταλεύεται κανείς όλες τις δυνατότητες του δικτύου (4g); επειδή θυμάμαι στο q10 ήθελε συγκεκριμένο μοντέλο για την ελλάδα, το 100-3. ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...