Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πω και την δική μου άποψη #dark_ds# . Ξεκίνησα από iphone πήγα σε android μετά σε bb Q10. Όταν έπιασα στα χέρια μου το τηλέφωνο έπαθα την πλάκα μου κανένα πρόβλημα με το λειτουργικό, άψογο. Το έδωσα όμως για να δοκιμάσω κάτι άλλο. Τώρα έχω στα χέρια μου το Ζ10 και με βλέπω να μένω σε αυτό . Σε όλα τελειο αλλά το μόνο μείον και το μοναδικό είναι η μπαταρία του.Ψάξε σε μεταχειρισμένα θα το βρεις κανένα 150€.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κι από εμένα, επειδή με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο κινητό, και λόγω τιμής, θα ήθελα να ρωτήσω αν τρέχει κανονικά android εφαρμογές και πιο συγκεκριμένα αν έχει δοκιμάσει κάποιος ιατρικές εφαρμογές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, επειδή με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο κινητό, και λόγω τιμής, θα ήθελα να ρωτήσω αν τρέχει κανονικά android εφαρμογές και πιο συγκεκριμένα αν έχει δοκιμάσει κάποιος ιατρικές εφαρμογές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ τελευταία είναι το tapatalk, με απόλυτη επιτυχία.

 

Μπορώ αν θες να δοκιμάσω κάποια εφαρμογή που σε ενδιαφέρει, αν είναι δωρεάν...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, με ενδιαφέρει το medscape, omnio και qxmd. Είναι όλα δωρεάν, αν μπορείς να τα δοκιμάσεις και να μου πεις. Σε ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, με ενδιαφέρει το medscape, omnio και qxmd. Είναι όλα δωρεάν, αν μπορείς να τα δοκιμάσεις και να μου πεις. Σε ευχαριστώ.

 

καλημέρα φίλε

απ ότι βλέπω από το avatar σου έχεις η είχες Ε6 , όπως και γω και άλλοι πολλοί χρήστες κάναμε τη μετάβαση από Ε6 σε Ζ10 . θα το αγαπήσεις και θα σου ταιριάξει πολύ , ώντας μια συσκευή σχεδιασμένη για επικοινωνία και χρηστικότητα

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Όντως είμαι με Ε5, έχω το Ε6 ακόμα στο κουτί έτοιμο, με όλες τις ανανεώσεις, αλλά δυστυχώς πλέον δε μου αρκεί. Θέλω κάτι αξιόπιστο, λειτουργικό, ασφαλές που να μη μου στερεί όμως κι εφαρμογές που εγώ θεωρώ απαραίτητες. Μέχρι στιγμής έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος με το ipad air και περιμένω το iphone 6, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω blackberry αν έχει πιθανότητες να με καλύψει, όπως θα έπαιρνα Nokia E, με κλειστά μάτια.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Goodlife περίμενε το iPhone 6 ,δε θα σε καλύψει το z10, ότι πληρώνεις παίρνεις φίλε, εγώ που ήμουν κάτοχος τριών iPhone μετανοιωσα που πήρα το z10
Link to comment
Share on other sites

Και τα τρία μου ανοίγουν κανονικά. Δεν έκανα σε κανένα registration για να δω τι υπάρχει παρακάτω, αλλά φαίνεται ότι δεν υπάρχουν προβλήματα.

Γενικά θα ανησυχούσα εάν έπρεπε μια εφαρμογή να συνεργάζεται εκτενώς με το hw, με λειτουργίες στο παρασκήνιο.

 

Goodlife περίμενε το iPhone 6 ,δε θα σε καλύψει το z10, ότι πληρώνεις παίρνεις φίλε, εγώ που ήμουν κάτοχος τριών iPhone μετανοιωσα που πήρα το z10

Προφανώς στο θέμα των εφαρμογών υπάρχει υστέρηση, για κάποιον που επί χρόνια κατέβαζε από το το iTunes.

Από εκεί και πέρα και το hw είναι πολύ διαφορετικό και η τιμή...

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Και τα τρία μου ανοίγουν κανονικά. Δεν έκανα σε κανένα registration για να δω τι υπάρχει παρακάτω, αλλά φαίνεται ότι δεν υπάρχουν προβλήματα.

Γενικά θα ανησυχούσα εάν έπρεπε μια εφαρμογή να συνεργάζεται εκτενώς με το hw, με λειτουργίες στο παρασκήνιο.

 

 

Προφανώς στο θέμα των εφαρμογών υπάρχει υστέρηση, για κάποιον που επί χρόνια κατέβαζε από το το iTunes.

Από εκεί και πέρα και το hw είναι πολύ διαφορετικό και η τιμή...

 

Ειλικρινά δεν έχω λόγια, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον κόπο σου. Το iphone 6 το περιμένω για το χειμώνα, για να έχει περάσει και λίγος καιρός από την κυκλοφορία. Μέχρι τότε θέλω κάτι αξιόπιστο και ικανό το οποίο θα χρησιμοποιώ σε 2ο (ξένο) νούμερο μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Goodlife περίμενε το iPhone 6 ,δε θα σε καλύψει το z10, ότι πληρώνεις παίρνεις φίλε, εγώ που ήμουν κάτοχος τριών iPhone μετανοιωσα που πήρα το z10

 

Σε ευχαριστώ, απλώς θέλω κάτι μέχρι το χειμώνα

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάτι στο store, όπως δε βρήκα και ένα προγραμματάκι για να μου το βάζει αυτόματα σε airplane mode τις βραδυνές ώρες. ;

 

To sleep mode δεν σε βόλεψε δλδ?

Ξέρεις μπορείς να όρισεις και αν θες κάποιο notification να χτυπάει...

σαφώς καλυτερο από flight mode

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

To sleep mode δεν σε βόλεψε δλδ?

Ξέρεις μπορείς να όρισεις και αν θες κάποιο notification να χτυπάει...

σαφώς καλυτερο από flight mode

Τι είναι το sleep mode; Για πες έχει ζουμί το πράμα... Εμένα με ενδιαφέρει να ανοιγοκλείνει μόνο του.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 10.2.2.932 από την Κυριακή. Αρκετά smooth με λιγότερο lag όταν πληκτρολογείς στο BBM.

Υπάρχουν και μικρές αλλαγές στην εφαρμογή του τηλεφώνου.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανέβει στα γνωστά sites του εξωτερικού http://crackberry.com/blackberry-os-10221531-now-rolling-out-regionally

Ως αλλαγές αναφέρονται και τα εξής :

Applications – No more limits on the number of applications that can run in the background.

64GB Support – Now with support for 64GB (or higher) SD Cards.

Enhancements to Bluetooth, Media and Browser amongst other improvements.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ενα z10 μεσα στη εγγυηση απο e-shop.το κιν εσβησε στην φορτιση πανω με ξυπνητηρη.το εχω στειλει εδω και 2 μηνες στο e-shop. και μου λενε οτι εχει παει εξωτερικο !!!δεν υπαρχει εδω service!!στο e-shop ολοι κρυβονται και σου λενε οτι δικαιωλογια τους κατεβει!που το καταγγελω αυτο?στο ινκα?Μακρυα απο e-shop!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ενα z10 μεσα στη εγγυηση απο e-shop.το κιν εσβησε στην φορτιση πανω με ξυπνητηρη.το εχω στειλει εδω και 2 μηνες στο e-shop. και μου λενε οτι εχει παει εξωτερικο !!!δεν υπαρχει εδω service!!στο e-shop ολοι κρυβονται και σου λενε οτι δικαιωλογια τους κατεβει!που το καταγγελω αυτο?στο ινκα?Μακρυα απο e-shop!!!!

Είναι κλασσικό bug, αναφέρθηκα κι εγώ σε αυτό λίγες σελίδες πιο πριν. Έπρεπε απλά να κάνεις επανεκκίνηση, ή σε χειρότερη περίπτωση αφαίρεση μπαταρίας επανατοποθέτηση και επανεκκίνηση...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει στην κατοχη του κανεις αυτο το headset? http://www.skroutz.gr/s/2993207/Blackberry-HS-250.html?keyphrase=BLACKBERRY+HS-250 ,αν ναι μπορει να μου πει τις εντυπωσεις ?αξιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Μου εσπασε ενα σιρματακι στην υποδοχη της καρτας σιμ, εχει κανεις να προτεινει που να το παω για σερβις
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες το εκανα!με αφαιρεση μπαταριας αλλα τιποτα!

hard reset θα μπορουσες να κανεις και εαν μετα τιποτα τοτε restore και reload os .

Αν μετα τα παραπανω συνεχιζε , τοτε θα τους το εδινες ...

καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Μου εσπασε ενα σιρματακι στην υποδοχη της καρτας σιμ, εχει κανεις να προτεινει που να το παω για σερβις

 

Είτε στη Vodafone , είτε googlare, νομίζω το blackberryrepair.gr (κάπως έτσι) αναλαμβάνει τέτοια.. Μόνο πρόσεχε γιατί τέτοια ανταλλακτικά συνήθως δεν υπάρχουν και σου λένε άστο κάνα δίμηνο να δουν αν έχουν οι προμηθευτές τους.

Link to comment
Share on other sites

Μου εσπασε ενα σιρματακι στην υποδοχη της καρτας σιμ, εχει κανεις να προτεινει που να το παω για σερβις

 

πως τα καταφερες φιλε? το ιδιο επαθε και φιλος σε αλλη μαρκα κινητου, αιτια ηταν ο ανταπτορας που εβαλε, γι αυτο λοιπον ποτε ανταπτορα sim , δωστε 5 ευρω και παρτε μια καινουρια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω ενα z10 μεσα στη εγγυηση απο e-shop.το κιν εσβησε στην φορτιση πανω με ξυπνητηρη.το εχω στειλει εδω και 2 μηνες στο e-shop. και μου λενε οτι εχει παει εξωτερικο !!!δεν υπαρχει εδω service!!στο e-shop ολοι κρυβονται και σου λενε οτι δικαιωλογια τους κατεβει!που το καταγγελω αυτο?στο ινκα?Μακρυα απο e-shop!!!!

 

Φίλε μου όχι μόνο από eshop αλλά και εγώ είμαι παθών από σκρουτζομαγαζο... Είναι Γερμανία το κινητό εδώ και 1μηνα γιατί ήταν νεκρό και μου είπαν ότι το πρόβλημα το προκάλεσα εγώ γιατί είχε πρόβλημα και το sim tray(έσπασα το σιδερακι). Το θέμα είναι ότι μου ζητάνε 150 ευρώ για να το φτιάξουν ή 50 ευρώ για να μου το στείλουν (σε αυτες τις τιμές βάλε και ΦΠΑ επιπλέον) το κινητό το είχα 2μηνες. Δηλαδή ποια είναι η εγγύηση της bb? Δεν φταίνε μόνο τα μαγαζιά για εμένα... Εγώ βέβαια θα τα βάλω με το μαγαζί που το πήρα γιατί όταν του είπα για ινκα μου είπε θες να μας κλείσεις; δηλαδή πρέπει να τα πληρώσω εγώ; εγώ προσωπικά δεν θέλω να πληρώσει κανένας απλά θέλω το κινητό μου.... Δυστυχώς η BlackBerry με απογοήτευσε....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...