Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην περιμένεις αναβάθμιση σε παραεισαγωγής Ζ10. Αν θες την 10.1, είτε βγάλε την σιμ εκτός τηλεφώνου και κάνε restore το κινητό μέσω Link (θα σου βρει αυτόματα την 10.1 και θα την κατεβάσει μόνο του), είτε κατέβασε την 10.1 από το crackberry ( με ένα απλό search στο forum θα την βρεις ) και εγκατέστησε την απλά ξεζιπάροντας το αρχείο. Αν δεν το αγοράσεις από ελληνικό πάροχο εδώ, δεν ξέρω τι γίνεται διαφορετικά, δεν βρίσκεις άκρη με τα updates της blackberry.

 

Ξέρεις αν με τον δεύτερο τρόπο θα χάσω τα δεδομένα μου; Μεγάλη βλακεία αυτό με τις αναβαθμίσεις πάντως...!

Για version 1 είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό! Έχει πολλά να δώσει αυτό το λειτουργικό!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρεις αν με τον δεύτερο τρόπο θα χάσω τα δεδομένα μου; Μεγάλη βλακεία αυτό με τις αναβαθμίσεις πάντως...!

Για version 1 είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό! Έχει πολλά να δώσει αυτό το λειτουργικό!!! ;)

 

Κάνε ένα backup νομίζω τα χάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις αναβάθμιση σε παραεισαγωγής Ζ10. Αν θες την 10.1, είτε βγάλε την σιμ εκτός τηλεφώνου και κάνε restore το κινητό μέσω Link (θα σου βρει αυτόματα την 10.1 και θα την κατεβάσει μόνο του), είτε κατέβασε την 10.1 από το crackberry ( με ένα απλό search στο forum θα την βρεις ) και εγκατέστησε την απλά ξεζιπάροντας το αρχείο. Αν δεν το αγοράσεις από ελληνικό πάροχο εδώ, δεν ξέρω τι γίνεται διαφορετικά, δεν βρίσκεις άκρη με τα updates της blackberry.

 

Μπορεί κάποιος να δώσει αναλυτικές οδηγίες για το πώς μπορούμε να περάσουμε την 10.1; το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από εξωτερικό και δουλεύει με κάρτα VODAFONE. Όταν το πρωτοπήρα αν δεν κάνω λάθος εβγαλε την αρχική αναβάθμιση σε WIFI χωρίς κάρτα.

 

Αν βγάλω τη κάρτα και είμαι σε WIFI θα φέρει την 10.1; αν ναι, θα χάσω ότι υπάρχει ήδη στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει αναλυτικές οδηγίες για το πώς μπορούμε να περάσουμε την 10.1; το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από εξωτερικό και δουλεύει με κάρτα VODAFONE. Όταν το πρωτοπήρα αν δεν κάνω λάθος εβγαλε την αρχική αναβάθμιση σε WIFI χωρίς κάρτα.

 

Αν βγάλω τη κάρτα και είμαι σε WIFI θα φέρει την 10.1; αν ναι, θα χάσω ότι υπάρχει ήδη στο τηλέφωνο;

 

Κάνε ένα backup τα δεδομένα σου. Βγάλε την κάρτα σιμ, και σύνδεσέ το με τον υπολογιστή σου και κάνε restore την συσκευή από το blackberry link. θα σου βρει μόνο του την αναβάθμιση. Ειδάλλως κατέβασε από το crackberry το αρχείο της 10.1 σε μορφή rar, αποσυμπίεσέ το και τρέξτο και θα στην κάνει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα backup τα δεδομένα σου. Βγάλε την κάρτα σιμ, και σύνδεσέ το με τον υπολογιστή σου και κάνε restore την συσκευή από το blackberry link. θα σου βρει μόνο του την αναβάθμιση. Ειδάλλως κατέβασε από το crackberry το αρχείο της 10.1 σε μορφή rar, αποσυμπίεσέ το και τρέξτο και θα στην κάνει αυτόματα.

 

Μετά θα έχω χάσει όλα τα δεδομένα και θα πρέπει να κάνω restore το back up;

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος με sim που ηταν πριν σε Bis να μας πει αν εξακολουθει να περναει μεσα απο αυτο?
Ελληνική κοινότητα BlackBerry : http://www.greekberry.com
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Το backup δεν κοιτάει έκδοση λογισμικού.

 

τι είναι προτιμότερο; μέσω αρχείου ή μεσω link σε WIFI περιβάλλον?

Link to comment
Share on other sites

τι είναι προτιμότερο; μέσω αρχείου ή μεσω link σε WIFI περιβάλλον?

 

Με το link δεν χρειάζεσαι wifi... αφού το κατεβάζει ο υπολογιστής.. δεν υπάρχει προτιμότερο, δεν είναι και τίποτα το update καντο όπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλατε ως απλη κληση ζεσταινεται το κινητό και κατά συνέπεια το αυτί σας ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να πει με λεπτομέρεια τα βήματα για το update μέσω link? συγνώμη αλλά είμαι τελείως αρχάριος σε OS 10 & Link.
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να πει με λεπτομέρεια τα βήματα για το update μέσω link? συγνώμη αλλά είμαι τελείως αρχάριος σε OS 10 & Link.

 

Τοχα ξαναγράψει λίγο πιο πάνω. Συνδέσε το κινητό στον υπολογιστή και άνοιξε το Link. Ψάξε αριστερά στο παράθυρο στο μενού του κινητού όταν το αναγνωρίσει κάπου λέει δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας τώρα. Κάνε ένα backup τα δεδομένα σου. Κλείσε κινητό, βγάλε την κάρτα σιμ, και σύνδεσέ το ξανά με τον υπολογιστή σου και κάνε restore την συσκευή από το blackberry link, επιλέγοντας το "επαναφορά" στο παραθυράκι που σου έχει το όνομα του κινητού σου.. θα σου βρει μόνο του την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τοχα ξαναγράψει λίγο πιο πάνω. Συνδέσε το κινητό στον υπολογιστή και άνοιξε το Link. Ψάξε αριστερά στο παράθυρο στο μενού του κινητού όταν το αναγνωρίσει κάπου λέει δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας τώρα. Κάνε ένα backup τα δεδομένα σου. Κλείσε κινητό, βγάλε την κάρτα σιμ, και σύνδεσέ το ξανά με τον υπολογιστή σου και κάνε restore την συσκευή από το blackberry link, επιλέγοντας το "επαναφορά" στο παραθυράκι που σου έχει το όνομα του κινητού σου.. θα σου βρει μόνο του την αναβάθμιση.

 

αφού κάνω restore device data ΧΩΡΙΣ τη SIM πότε βάζω την SIM?

Link to comment
Share on other sites

επίσης μια αφελής ερώτηση...το link πως εντοπίζει το νεό OS?

 

έκανα το back up και πήγα να κάνω το restore στο οποίο απλά μου έβγαλε να διαλέξω το αρχείο back up που θέλω να κάνει restore. Δεν έβγαλε πουθενά μύνημα για update....κάνω κάτι λάθος;

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

έκανα το back up και πήγα να κάνω το restore στο οποίο απλά μου έβγαλε να διαλέξω το αρχείο back up που θέλω να κάνει restore. Δεν έβγαλε πουθενά μύνημα για update....κάνω κάτι λάθος;

 

Ποια έκδοση έχει το κινητό σου;

 

επίσης μια αφελής ερώτηση...το link πως εντοπίζει το νεό OS?

 

Δεν σχέση έχει το Link με το λειτουργικό του τηλεφώνου σου. Θα σου γράψει ποια έκδοση έχεις.

 

αφού κάνω restore device data ΧΩΡΙΣ τη SIM πότε βάζω την SIM?

 

Τσέκαρε ποια έκδοση έχεις. Αν έχεις την τελευταία (10.1) βάλτην..

 

Αλλιώς googlaρε και πήγαινε στο crackberry φόρουμ, κάνε ένα απλό search γράφοντας 10.1, βρες ένα από τα πολλά θέματα που έχουν αναρτήσει την έκδοση, κατέβασε το αρχείο και τρέξτο έχοντας συνδεδεμένο το κινητό σου στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να επαναφέρω στις επαφές, μία επαφή που έχω στο facebook αλλά την έσβησα κατα λάθος και θέλω να την ξαναβάλω;;

Link to comment
Share on other sites

Το birdphone έχει το παρακάτω

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/c4cb0f33f0fe4544a2e3d2b6e6d07032/productinfo.aspx

και λέει ότι έιναι vodafone.

Τι σημαίνει πρακτικά>?

Ας πούμε εγώ έχω wind....δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τσαμπέ εφαρμογές ΔΕΝ αξίζει να το πάρεις γτ πολύ απλά δεν έχει σχεδόν τίποτα! Από την άλλη είναι το πιο όμορφο και το πιο εύχρηστο κινητό!έχει το ιδανικό μέγεθος και κάθεται τέλεια στο χέρι. Από σήμα έχει ένα θεματάκι όταν το έχεις στο αυτόματο στην ρύθμιση δικτύου και πολλές φορές και έξω να είσαι σε παίρνουν και τους δείχνει ότι δεν έχεις σήμα.

Εννοείς ότι πρέπει να το γυρίσω στο χειροκίνητο και να επιλέξω τον πάροχο ή να το αφήσω στο αυτόματο ;

Link to comment
Share on other sites

Το birdphone έχει το παρακάτω

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/c4cb0f33f0fe4544a2e3d2b6e6d07032/productinfo.aspx

και λέει ότι έιναι vodafone.

Τι σημαίνει πρακτικά>?

Ας πούμε εγώ έχω wind....δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω?

 

δεν νομίζω ότι είναι κλειδωμένο στη vodafone

προφανώς εννοεί ότι είναι branded vodafone, δηλαδή όταν το ανοίγεις μπορεί να σου δείχνει το λογότυπο της vodafone, να σου έχει καμία εφαρμογή μέσα και κάτι τέτοια χαζά, αλλά λογικά θα λειτουργεί κανονικά το κινητό και με κάρτα wind

πάρε όμως ένα τηλ στο birdphone μα ρωτήσεις για σίγουρα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι είναι κλειδωμένο στη vodafone

προφανώς εννοεί ότι είναι branded vodafone, δηλαδή όταν το ανοίγεις μπορεί να σου δείχνει το λογότυπο της vodafone, να σου έχει καμία εφαρμογή μέσα και κάτι τέτοια χαζά, αλλά λογικά θα λειτουργεί κανονικά το κινητό και με κάρτα wind

πάρε όμως ένα τηλ στο birdphone μα ρωτήσεις για σίγουρα

 

και εγώ αυτό καταλαβαίνω...θα ρωτήσω τηλεφωνικώς....αν ξέρουν....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την εναλλαγη του σηματος (άρα χαμενες κλήσεις) το εχει και η εκδοση 10.1;

Υπαρχει καποιος χρήστης να το επιβεβαιώσει ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την εναλλαγη του σηματος (άρα χαμενες κλήσεις) το εχει και η εκδοση 10.1;

Υπαρχει καποιος χρήστης να το επιβεβαιώσει ή οχι;

 

Το έχει! Τσεκαρισμένο σε 3 Ζ10!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση νέκρα στο φόρουμ????

Για πείτε μετά από τόσο καιρό κυκλοφορίας αυξήθηκαν καθόλου οι εφαρμογές;;;;;

Επίσης οι εφαρμογές facebook / viber / gmail / google maps/ youtube υπάρχουν όλες? Έχουν φτάσει σε χρηστικότητα τα επίπεδα ios/android ή ακόμα παραμένουν σε παιδικό επίπεδο???

Όσοι το έχουν για primary phone είναι ικανοποιημένοι;;

Link to comment
Share on other sites

Δουλευω την εκδοση 10.1.

Ολα λειτουργουν ρολοι!

Facebook, whatsapp, gmail κτλ κτλ ολα υπαρχουν.

viber απο το BBmarket δεν υπαρχει ακομα.

Του εχω εγκαταστησει πανευκολα αρκετες android εφαρμογες. Δουλευουν αριστα χωρις κοληματα.

Κατεβασα και google maps.

Θα ηθελα λιιιιγο καλυτερη ποιοτικα φωτογραφικη μηχανη (ισως επειδει συνηθησα απο το iphone5 που εχω).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...