Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα μια αναπάντητη στο Ζ10 και το κόκκινο λαμπάκια αναβοσβήνει έχοντας τη συσκευή μέσα στη θήκη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις έκανα μια αναπάντητη στο Ζ10 και το κόκκινο λαμπάκια αναβοσβήνει έχοντας τη συσκευή μέσα στη θήκη.

 

Ευχαριστώ πολύ....

 

Ξέρει κανείς πιο συγκεκριμένα για το πότε θα δωθεί επίσημα η 10.2; Ισχύει ο Σεπτέμβριος που έλεγαν;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια αναπάντητη στο Ζ10 και το κόκκινο λαμπάκια αναβοσβήνει έχοντας τη συσκευή μέσα στη θήκη.

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Όποτε μπορέσετε, δείτε σας παρακαλώ, αν το led διαρκεί πάνω απο 15 λετπά, διότι στην προηγούμενη έκδοση μετά απο αυτόν τον χρόνο, έπαυε να αναβοσβήνει.
Link to comment
Share on other sites

Όποτε μπορέσετε, δείτε σας παρακαλώ, αν το led διαρκεί πάνω απο 15 λετπά, διότι στην προηγούμενη έκδοση μετά απο αυτόν τον χρόνο, έπαυε να αναβοσβήνει.

 

Καλημέρα, σε μήνυμα που μου ήρθε στις 03:38 το πρωί, το led στις 6:30 που το είδα ΔΕΝ αναβόσβηνε. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος ακόμα..?

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει για πάντα το led. Ίσως πρέπει να κατεβάσετε κάποια εφαρμογή. Ακόμα και έτσι όμως το μέγιστο είναι τρεις ώρες.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που θυμήθηκα μόλις....

 

Με την 10.2 μπορείτε να αλλάξετε γραμμή οταν γράφετε sms ή όταν γράφετε μήνυμα στο BBM.

Υπάρχει δηλ στο πληκτρολόγιο το enter;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που θυμήθηκα μόλις....

 

Με την 10.2 μπορείτε να αλλάξετε γραμμή οταν γράφετε sms ή όταν γράφετε μήνυμα στο BBM.

Υπάρχει δηλ στο πληκτρολόγιο το enter;

 

Nope :mad:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έλεος..... δεν τους κόβει ότι είναι απαραίτητο;

 

Φυσικά και μπορείς...!!!

 

Πατάς shift (γίνεται highlight) και μετά πατάς Αποστολή για να αλλάξει γραμμή. Επίσηε στα sms, αν γράψεις πρώτα το κείμενο και μετά τον παραλήπτη το κουμπί Αποστολή είναι πάντα Enter.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς...!!!

 

Πατάς shift (γίνεται highlight) και μετά πατάς Αποστολή για να αλλάξει γραμμή. Επίσηε στα sms, αν γράψεις πρώτα το κείμενο και μετά τον παραλήπτη το κουμπί Αποστολή είναι πάντα Enter.

 

Αυτό με το sms το κάνει σε μένα. Αλλά το shift με το Αποστολή δεν πιάνει σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το sms το κάνει σε μένα. Αλλά το shift με το Αποστολή δεν πιάνει σε μενα

 

Μπορεί να είναι βελτίωση στην 10.2. Οπότε αν είσαι ακόμα σε 10.0 ή 10.1 να μην παίζει σε εσένα... Ας μας το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος με 10.2...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι βελτίωση στην 10.2. Οπότε αν είσαι ακόμα σε 10.0 ή 10.1 να μην παίζει σε εσένα... Ας μας το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος με 10.2...

 

Τελικά έκανα την αναβάθμιση και τώρα με την έκδοση 10.1.0.4181 μπορώ να αλλάξω γραμμή πατώντας shift + send :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από 7 ημέρες συμβίωση με το Z10 ( Έκδοση 1 ) έχω να πώ ότι η ΒΒ πραγματικά έχει σχεδιάσει ένα πολύ καλό λειτουργικό αλλά το έδωσε σε λάθος χρονική στιγμή. Δουλεύει άψογα και δεν χρείαζεται σαν άλλα λειτουργικά οκταπύρινους και extreme επεξεργαστές. Το εικονικό του πληκτρολόγιο είναι πραγματικά κορυφαίο και μαθαίνει το πως γράφεις. Είναι ένα κινητό που απλά δουλεύει σωστά. Για εμένα που με ενδιαφέρει η λειτουργία του σαν ένα κινητό με smart δυνατότητες και όχι μια παιχχνιδομηχανή είναι απλά τέλειο. Μακάρι η ΒΒ να κρατήσει και να μην κλείσει όπως λένε. Απλά αν κάποιοι το θέλετε κάντε μια δοκιμή και θα καταλάβετε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 ημέρες συμβίωση με το Z10 ( Έκδοση 1 ) έχω να πώ ότι η ΒΒ πραγματικά έχει σχεδιάσει ένα πολύ καλό λειτουργικό αλλά το έδωσε σε λάθος χρονική στιγμή. Δουλεύει άψογα και δεν χρείαζεται σαν άλλα λειτουργικά οκταπύρινους και extreme επεξεργαστές. Το εικονικό του πληκτρολόγιο είναι πραγματικά κορυφαίο και μαθαίνει το πως γράφεις. Είναι ένα κινητό που απλά δουλεύει σωστά. Για εμένα που με ενδιαφέρει η λειτουργία του σαν ένα κινητό με smart δυνατότητες και όχι μια παιχχνιδομηχανή είναι απλά τέλειο. Μακάρι η ΒΒ να κρατήσει και να μην κλείσει όπως λένε. Απλά αν κάποιοι το θέλετε κάντε μια δοκιμή και θα καταλάβετε.

 

Γιατί πήρες το STL-001 και όχι το STL-002..?

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Διότι σε δίκτυο 4G (μεγάλο θέμα κατά πόσο στην Ελλάδα είναι πραγματικό 4G) η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα. Δεύτερον βρες μου εσύ που έχει δίκτυο 4G στην Ελλάδα....Εδώ καλά καλά δεν έχει 2.5G και GSM σε πολλά μέρη. Όταν φτάσει η Ελλάδα να δίνει 4G σε λογικές τιμές και παντού τότε ήδη θα έχω αλλάξει 3 συσκευές. Ο επεξεργαστής που έχει και η κάρτα γραφικών είναι μια χαρά (η κάρτα καλύτερη από την -2), και όπως είπα δεν χρειάζεται να έχεις καλό hardware αλλά καλό κώδικα στο λειτουργικό σου σύστημα....και το BBOS 10 έχει καλό κώδικα.
Link to comment
Share on other sites

Διότι σε δίκτυο 4G (μεγάλο θέμα κατά πόσο στην Ελλάδα είναι πραγματικό 4G) η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα. Δεύτερον βρες μου εσύ που έχει δίκτυο 4G στην Ελλάδα....Εδώ καλά καλά δεν έχει 2.5G και GSM σε πολλά μέρη. Όταν φτάσει η Ελλάδα να δίνει 4G σε λογικές τιμές και παντού τότε ήδη θα έχω αλλάξει 3 συσκευές. Ο επεξεργαστής που έχει και η κάρτα γραφικών είναι μια χαρά (η κάρτα καλύτερη από την -2), και όπως είπα δεν χρειάζεται να έχεις καλό hardware αλλά καλό κώδικα στο λειτουργικό σου σύστημα....και το BBOS 10 έχει καλό κώδικα.

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου και εγώ τις ίδιες σκέψεις έκανα, αλλά 1ον το τηλέφωνο το δουλεύω σε mode 2G-3G οπότε δεν τρώει μπαταρία και έχω τη δυνατότητα όταν θα είμαι σε μέρος που έχει 4G και το χρειάζομαι να το αλλάξω και 2ον η υποστήριξη των STL-001 συσκευών (και αυτό φαίνεται και από τις leaked BB10 εκδόσεις) είναι σαφέστατα μικρότερη...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη δεν νομίζω ότι θα έχουμε πρόβλημα. Εξάλλου η αγορά της μέσης ανατολής (STL-1) είναι πλέον η κύρια αγορά της BB. Leaked εκδόσεις προς το παρόν δεν έχω ρισκάρει να βάλω γιατί δεν θέλω να είμαι ο beta tester της BB. 4G ταχύτητες πραγματικά πότε τις χρειάζεσαι?? Για χρήση email και καμία σελίδα και το 3.5G (hspa) που υποστηρίζει το 1 είναι μια χαρά (ακόμα και για video)....
Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη δεν νομίζω ότι θα έχουμε πρόβλημα. Εξάλλου η αγορά της μέσης ανατολής (STL-1) είναι πλέον η κύρια αγορά της BB. Leaked εκδόσεις προς το παρόν δεν έχω ρισκάρει να βάλω γιατί δεν θέλω να είμαι ο beta tester της BB. 4G ταχύτητες πραγματικά πότε τις χρειάζεσαι?? Για χρήση email και καμία σελίδα και το 3.5G (hspa) που υποστηρίζει το 1 είναι μια χαρά (ακόμα και για video)....

 

Μια χαρά είναι οι leaked εκδόσεις και δέκα λεπτά δουλειά, θα εκτιμήσεις ακόμα πιο πολύ το κινητό. Εγώ τώρα φοράω την τελευταία leaked 10.2 που βγήκε το Σάββατο, όλα δουλεύουν μιά χαρά.

 

Όταν θα θελήσεις να κάνεις το κινητό mobile hotspot, θα τις χρειαστείς τις ταχύτητες...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 ημέρες συμβίωση με το Z10 ( Έκδοση 1 ) έχω να πώ ότι η ΒΒ πραγματικά έχει σχεδιάσει ένα πολύ καλό λειτουργικό αλλά το έδωσε σε λάθος χρονική στιγμή. Δουλεύει άψογα και δεν χρείαζεται σαν άλλα λειτουργικά οκταπύρινους και extreme επεξεργαστές. Το εικονικό του πληκτρολόγιο είναι πραγματικά κορυφαίο και μαθαίνει το πως γράφεις. Είναι ένα κινητό που απλά δουλεύει σωστά. Για εμένα που με ενδιαφέρει η λειτουργία του σαν ένα κινητό με smart δυνατότητες και όχι μια παιχχνιδομηχανή είναι απλά τέλειο. Μακάρι η ΒΒ να κρατήσει και να μην κλείσει όπως λένε. Απλά αν κάποιοι το θέλετε κάντε μια δοκιμή και θα καταλάβετε.

 

Μακάρι να κρατήσει. Χρειαζόμαστε περισσότερες Ελληνικές εφαρμογές ώστε να μπορέσει ο άλλος να το αγοράσει χωρίς να φοβάται ότι δεν θα βρει κάτι. Οι χάρτες υποστηρίζουν πλέον και την Ελλάδα μας. Είναι εξαιρετικό το λειτουργικό. Θα μπορούσε να δώσει άδειες και σε άλλες εταιρίες ( όπως πχ Sony που ενδιαφέρεται ) ώστε να το χρησιμοποιήσουν και να τραβήξουν και άλλο κόσμο. Δεν πιστεύω να πουληθεί. Άλλωστε έχει πολύ κόσμο από πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κρατήσει. Χρειαζόμαστε περισσότερες Ελληνικές εφαρμογές ώστε να μπορέσει ο άλλος να το αγοράσει χωρίς να φοβάται ότι δεν θα βρει κάτι. Οι χάρτες υποστηρίζουν πλέον και την Ελλάδα μας. Είναι εξαιρετικό το λειτουργικό. Θα μπορούσε να δώσει άδειες και σε άλλες εταιρίες ( όπως πχ Sony που ενδιαφέρεται ) ώστε να το χρησιμοποιήσουν και να τραβήξουν και άλλο κόσμο. Δεν πιστεύω να πουληθεί. Άλλωστε έχει πολύ κόσμο από πίσω.

 

Όσο υπάρχει η BlackBerry εγώ θα είμαι πιστός... Το μόνο κακό που έχει είναι ότι πάντα βγάζει τα προϊόντα της με διαφορά φάσης, δηλαδή καθυστερημένα, κάτι πρωτοποριακό έχουμε χρόνια να δούμε. Από εκεί και πέρα και σε σχέση με τις εφαρμογές, δεν ευθύνεται η BlackBerry αν κάποιες εταιρίες εφαρμογών ή προγραμματιστές αδιαφορούν για τη πλατφόρμα της. Ξέρουν ότι το παραδάκι θα το πάρουν από τους πολλούς με τα iPhone και Android, οπότε αδιαφορούν για το πολύ μικρό ποσοστό στο μερίδιο αγοράς που έχει η BlackBerry. Ακριβώς το ίδιο έγινε και με τους παρόχους που καθυστερημένα τέσταραν τις συσκευές και άργησαν να δοθούν στην αγορά...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Όταν θελήσω να το κάνω hotspot σίγουρα. Αλλά φέτος εκεί που ήμουν διακοπές (Βόρεια Κέρκυρα) πραγματικά δεν έπιανα ούτε GSM. Μέχρι τότε ελπίζω να έχω πάρει το Z10000 και να υπάρχει η ΒΒ γιατί και εγώ είμαι "οπαδός" της.
Link to comment
Share on other sites

Όταν θελήσω να το κάνω hotspot σίγουρα. Αλλά φέτος εκεί που ήμουν διακοπές (Βόρεια Κέρκυρα) πραγματικά δεν έπιανα ούτε GSM. Μέχρι τότε ελπίζω να έχω πάρει το Z10000 και να υπάρχει η ΒΒ γιατί και εγώ είμαι "οπαδός" της.

 

Ok, πάντως δεν χάνεις τίποτα να βάλεις μία leaked έκδοση. Δεν ξέρω τι φοράς 10.0 ή 10.1 αλλά δεν έχει σημασία. Οι leaked εκδόσεις είναι από την BlackBerry και σίγουρα δουλεύουν πολύ καλύτερα από την επίσημη (παλαιότερη) που φοράς. Αν κάποια πράγματα δεν δουλεύουν σωστά ή έχουν bugs δεν είναι τα βασικά, αλλά κάποια νέα features. Η τελευταία που κυκλοφόρησε το Σαβ/κο έχει φτιαχτεί στα μέσα Αυγούστου. Εγώ από το Σάββατο που το έχω λιώσει δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα, όλα δουλεύουν τέλεια. Και αν κάτι βρεθεί, σίγουρα δεν είναι από τα ουσιώδη. Επίσης σε προτρέπω να κάνεις εγγραφή στο Beta Zone, εκτός από τις Beta θα έχεις πρόσβαση και σε εφαρμογές πριν κυκλοφορήσουν στο κοινό.

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Με καμία από τις δύο εκδόσεις 10.2 που έχω βάλει δεν έχω πρόβλημα με το Skype. Όλα δουλεύουν μια χαρά...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...