Jump to content

Κινητό για το στρατό


KostasMD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα κι εγώ το 130 από το Πλαίσιο σήμερα..

 

άντε καλή θητεία να έχουμε!! :p:p

 

Καλορίζικο ! Καλή μας θητεία και αναίμακτη ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 356
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει κάμερα. Τέλος.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάμερα. Τέλος.

 

Καλά ισχύει αυτό με τις κάμερες; Έχω 2 ξαδέρφια που πήγαν φέτος και δεν τους ενόχλησε κανείς που είχαν κάμερα στο κινητό. Γιατί έτσι; Αλλού ισχύει, αλλού δεν ισχύει;

ME45, S55, SX1, CX65 for ever!
Link to comment
Share on other sites

Καλά ισχύει αυτό με τις κάμερες; Έχω 2 ξαδέρφια που πήγαν φέτος και δεν τους ενόχλησε κανείς που είχαν κάμερα στο κινητό. Γιατί έτσι; Αλλού ισχύει, αλλού δεν ισχύει;

 

Έχει ξανασυζητηθεί. Το thread αυτό υπάρχει για ένα και μόνο λόγο: κινητό ΧΩΡΙΣ κάμερα.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά ισχύει αυτό με τις κάμερες; Έχω 2 ξαδέρφια που πήγαν φέτος και δεν τους ενόχλησε κανείς που είχαν κάμερα στο κινητό. Γιατί έτσι; Αλλού ισχύει, αλλού δεν ισχύει;

 

Γενικά στα περισσότερα στρατόπεδο πεζικού πυροβολικού κλπ δεν υπάρχει θεμα με το να εχει κάμερα το τηλέφωνο σου. Δεν τους ενδιαφέρει καν.

Όταν παρουσιαστικα εγω στο κέντρο εκπαίδευσης ειδικών δυνάμεων έκανα το λάθος να πάω με το κανονικό κινητό μου και παλι καλα που έπεσε σε φανταροπατερα και μου είπε να αφήσω σε αυτόν γιατί αν το πάρω μέσα θα μου σπάσουν την κάμερα. Φυσικά μου το έδωσε στην πρώτη έξοδο. Αργότερα στις καταδρομες δε, αν είχες κινητό με κάμερα έτρωγες ποοοοοολες μέρες φυλακή..

Γενικά πάντως άμα ξέρεις να κρυφτείς δεν παίζει θεμα.εμεις για παραδειγμα αν και αυστηρά απαγορευμένο το βράδυ φορτιζαμε αβέρτα τα κανονικά κινητά μας

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 207 τελικα αν ανοιξεις 3G η μπαταρια του πεφτει πιο γρηγορα και απο το i6 μου.

Καλο αλλα μπαταρια ψοφια αν θες λιγο net.

 

Θηβα δεν με ελεγξαν προσωπικα οποτε μετα απο λιγες ημερες μου στειλαν το i6 και το powerbank και ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Το 207 τελικα αν ανοιξεις 3G η μπαταρια του πεφτει πιο γρηγορα και απο το i6 μου.

Καλο αλλα μπαταρια ψοφια αν θες λιγο net.

 

Θηβα δεν με ελεγξαν προσωπικα οποτε μετα απο λιγες ημερες μου στειλαν το i6 και το powerbank και ειναι κομπλε.

 

Αν περάσεις τις πρώτες 10 μέρες χωρίς θέμα, μετά συνήθως φέρνεις ότι θες. ;)

Philips Twist, Sony Ericsson T18s, Nokia 3310, Nokia 6600, Nokia 8830, Sony Ericsson P800 for ever
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ.. Πρώτη βδομάδα με το 130 και στο επισκεπτήριο Note 3 Neo!! :D:D

Το 130 το έχω στην τσέπη μου για ξυπνητήρι, ρολόι και να ακούω mp3 για να μη τελειώνει η μπαταρία του note...

 

Καλές μεταθέσεις παιδιά!! ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το 130 είναι οτι πρέπει

Άκουγα 3-4 ώρες μουσική-ραδιο την μέρα μαζί με κλήσεις και μηνύματα και η μπαταρία κράταγε άνετα 6 μέρες

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
γιατί δεν έχει προτείνει κανείς το Samsung E1182 ?Ακόμα έχει μπαταρία το δικό μου :P

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν πωλείται κιόλας πλέον. Και εγώ αυτό είχα όταν μπήκα, τώρα πλέον το έχει ο πατέρας μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν πωλείται κιόλας πλέον. Και εγώ αυτό είχα όταν μπήκα, τώρα πλέον το έχει ο πατέρας μου.

 

ακριβώς και εγώ όταν είχα μπεί αυτό είχα ζήτημα να το φόρτισα 4-5 φορές που λέει ο λόγος :P

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γιατί δεν έχει προτείνει κανείς το Samsung E1182 ?Ακόμα έχει μπαταρία το δικό μου :P

 

Νομίζω η πλειοψηφία των φαντάρων Nokia και αυτό είχαμε :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω εχω παραγγειλει αυτο απο κινα.

DOOGEE TITANS2 DG700 IP67 Waterproof Dustproof Shockproof Fast charging 4000mAh

βασικα για την πολυ μεγαλη μπαταρια του και την αντοχη στις καρπαζιες.

Στην βασικη εκπαιδευση, βεβαια και μεχρι και τον πρωτο μηνα στην μοναδα παρε ενα κινητο χωρις φωτογραφικη μηχανη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλη την παρέα!!Πριν λίγες μέρες ορκίστηκα και ειμαι με άδεια μέχρι την Πέμπτη πρωί.Στην αρχη όταν πήγα είχα στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν ενα Samsung των 20€ και το Νοκια 206.Δεν με έψαξε κανεις και βασικά ούτε τα πράγματα δεν μου έψαξαν αλλα αυτο είναι αλλο θέμα.Εγω τώρα θελω να ρωτήσω:Πέμπτη πρωί θα είμαστε εκεί,μας ανακοινώνουν που πάμε και σε 2 ώρες φευγουμε αμέσως.Επειδη δεν έχω ιδέα που θα πάω και επειδή όπου και να πάω θα ειναι δυσκολο να έρθουνε οι δικοί μου να με δουνε σκέφτηκα να πάρω το Lumia 920 μαζί μου....υπαρχει περίπτωση όταν μπω ξανά αυριο βραδυ η στην μονάδα που θα πάω να με ψάξουν;;
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη μονάδα που θα πας. Πάντως καλό είναι να μην πάρεις ακριβό smartphone μαζί σου. Για την ακρίβεια πάρε ότι πιο φθηνό βρεις (να παίρνει μόνο τηλ. καλό είναι).
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ θα σε ψαξουν. να το χεις στην τσεπη σου. 'η σε εσωτερικη τσεπη.

σχεδον ολες οι μοναδες ειναι χαλαρες!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ένα φτηνό και καλό Samsung E1200 είναι ότι πρέπει για στρατό. Δεν είναι να κουβαλας ακριβά πράγματα εκει μέσα. Ασε που έχει τεθεί και το θεμα ασφάλειας και μπορεί αν εχεις Smartphone να στο κρατήσουν μέχρι να απολυθείς...Αν δεν έχει εξαφανιστεί μέχρι τότε.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας,

μπαινω και εγω φανταρος σε λιγους μηνες. τι προτεινετε ρε παιδια?τι να παρω μαζι μου?

ναυτικο ειμαι,σκαραμαγκα για εκπαιδευση,και μετα μαλλον θα κατεβω χανια.

 

αυτο το dogdee titans 2 αξιζει λετε?

Link to comment
Share on other sites

οτι σ αρεσει παρε απλα μην πεις οτι εχεις κινητο με καμερα κ μην βγαζεις φωτο μπροστα σε ανωτερους να σαι διακριτικος:ninja:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σε λίγες μέρες μπαίνω φαντάρος, και ψάχνω ενα κινητό χωρίς κάμερα αλλά να συνδέεται σε 3G και να δέχεται email!

Διαπιστώνω ότι αυτός ο συνδιασμός είναι εξαιρετικά δυσεύρετος...

Εντόπισα αυτό το αξιοπρεπέστατο Νοκια 207

http://www.gsmarena.com/nokia_207-5559.php

Αλλά δεν το βρίσκω να πουλιέται πουθενά.

Θα ήθελα να μου πεί κανείς αν έχει υπόψην του που μπορώ να το βρώ (είτε νέο είτε μεταχειρισμένο) ή αν έχει κάτι άλλο να μου προτείνει με αυτά τα χαρακτηρηστικά.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...