Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια πως αλλαζουμε wallpaper ? (οχι την οθονη κλειδωματος )

 

Είσαι στα 8.1?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμισεις->Εναρξη+θέμα και επιλεγεις φωτογραφία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι ειπα να περιμενω να ρθει το official update.. παιζει ρολο ? α ψαχνω και μια εφαρμογη ετσι ωστε οταν βγαζω καποια φωτογραφια με το που ανοιγω τα δεδομενα η συνδεθω σε wifi να την μεταφερει στο google + ( google drive)
Link to comment
Share on other sites

οχι ειπα να περιμενω να ρθει το official update.. παιζει ρολο ? α ψαχνω και μια εφαρμογη ετσι ωστε οταν βγαζω καποια φωτογραφια με το που ανοιγω τα δεδομενα η συνδεθω σε wifi να την μεταφερει στο google + ( google drive)

 

για google drive υπάρχει 3rd party εφαρμογή νομίζω αλλά μιας και η google δεν επιτρέπει πρόσβαση στα google services δεν γίνεται auto upload

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή εφαρμογή για rss reader δεν είναι καινούργια αλλά τώρα την δοκίμασα και με εντυπωσίασε. http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/phonly/3bc60b34-c66f-4dc8-8fd0-dd497ba38711 . Είναι δωρεάν αλλά υπάρχει και η pro έκδοση χωρίς διαφημίσεις και μαύρο φόντο για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update για τους χάρτες :)

 

Έχει δημιουργηθεί ξεχωριστό θέμα για τις εφαρμογές πλοήγησης εδώ ώστε να είναι όλες οι συζητήσεις μας συγκεντρωμένες!

Οπότε οτιδήποτε αφορά πλέον τους χάρτες το γράφουμε εκεί!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

οχι ειπα να περιμενω να ρθει το official update.. παιζει ρολο ? α ψαχνω και μια εφαρμογη ετσι ωστε οταν βγαζω καποια φωτογραφια με το που ανοιγω τα δεδομενα η συνδεθω σε wifi να την μεταφερει στο google + ( google drive)

 

Ναι παιζει ρολο ... Μονο στην 8.1 μπορεις να βαλεις wallpaper ...

Οσον αφορα το GoogleDrive εχε υποψη σου οτι η google κανει οτι ειναι δυνατο να κανει την ζωη δυσκολη σε οσους ερχονται σε wp απο ανδροιδες ... Αν δεν εχεις καποιο συγκεκριμενο λογο χρησιμοποιησε το OneDrive που ειναι ενσωματωμενο στο λειτουργικο και κανει αυτο που θες ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα πρότεινα κ εγώ... Απαράδεκτη στάση της Google απέναντι στους καταναλωτές... Ευτυχώς δεν χρησιμοποιούσα καμία υπηρεσία της γτ με όλα αυτά που έχω διαβάσει όλο αυτό το καιρό θα είχα φρίξει... Γενικα στα WP προτιμήστε της υπηρεσίες της Microsoft γιατί η Google δεν δείχνει καμία διάθεση να συμμορφωθεί κ να μην ταλαιπωρεί τους χρηστες των υπηρεσιών της επειδή άλλαξαν λειτουργικό....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μαλλον στο onedrive θα παω και τελειωνει η υποθεση..επιπλεον..εχω βαλει το gmail εκει που λεει google mail αλλα δε παιζει να το συγχρονιζει εφοσων δεμου δειχνει τπτ..θα μου προτεινατε καποια αλλη εφαρμογη ? η κανω κατι λαθος ?
Link to comment
Share on other sites

μαλλον στο onedrive θα παω και τελειωνει η υποθεση..επιπλεον..εχω βαλει το gmail εκει που λεει google mail αλλα δε παιζει να το συγχρονιζει εφοσων δεμου δειχνει τπτ..θα μου προτεινατε καποια αλλη εφαρμογη ? η κανω κατι λαθος ?

 

 

Πολλες φορες τραβαει κολλες ο συγχρονισμος.τοχω παρατηρησει και σε ιος.η γκουγκλ φταιει.θα προτεινα να το βγαλεις,να το ξαναβαλεις κλπ μπας και αποδωσει.

Onedrive και απο μενα.τοχω auto camera upload και στο og και στο 620 και στο ipad.δουλευει αψογα σε ολα.απλα προσεξε να εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη οι φωτο να ανεβαινουν σε κανονικη ποιοτητα και οχι κουτσουρεμενες...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον στο onedrive θα παω και τελειωνει η υποθεση..επιπλεον..εχω βαλει το gmail εκει που λεει google mail αλλα δε παιζει να το συγχρονιζει εφοσων δεμου δειχνει τπτ..θα μου προτεινατε καποια αλλη εφαρμογη ? η κανω κατι λαθος ?

 

το gmail συγχρονίζει κανονικά , στις ρυθμίσεις συγχρονισμού κοίτα πότε κάνει "λήψη νέου περιεχομένου" και το "περιεχόμενο για συγχρονισμό"

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι δε κάνω σωστά..ωστοσο τις εφαρμογές πως τις ενημερώνουμε?στα αντροιντ γινοταν απο το μαρκετ..εδω??

 

Και εδώ απο το store τις ενημερώνουμε!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι δε κάνω σωστά..ωστοσο τις εφαρμογές πως τις ενημερώνουμε?στα αντροιντ γινοταν απο το μαρκετ..εδω??

 

στα 8.1 θα γίνεται force update από το store , τώρα σου βγάζει ενημερώσεις όποτε ψάχνει αυτό . Αλλά αν δεν θες να περιμένεις να τις βγάλει μόνο του υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται sysapp pusher οπου έχει όλες τις εφαρμογές συστήματος και μπορείς να προσθέσεις και τις δικές σου και κάνει force check για updates

Link to comment
Share on other sites

Ώστε έτσι..την κατεβάζω!ποτέ θα ρθει η 8.1 η επίσημη?

 

ανεπίσημα υπάρχει ήδη 8.1 preview , επίσημα στα μέσα του καλοκαιριού

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι δε κάνω σωστά..ωστοσο τις εφαρμογές πως τις ενημερώνουμε?στα αντροιντ γινοταν απο το μαρκετ..εδω??

Αυτό που ζητάς δεν υπάρχει στα wph. Οι ενημερώσεις εμφανίζονται αυτόματα, όποτε θέλει η Microsoft. Μενού που μπορείς να βλέπεις τις εφαρμογές σου αλλά android μη ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όλα αυτά στα 8.1... Οπότε καλύτερα διευκρινισε ότι γράφεις για τα 8 γτ κοιτούσα 3 λεπτά το ποστ σου :D :D
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

χανω εγγυηση εαν βαλω τη developers preview ?

 

Οι περισσότεροι λένε πως την χάνεις. Φίλος μου με 1020 και 8.1 το πήγε σε Nokia store λόγω προβλήματος και τον κάλυψαν κανονικά. Κανένα θέμα....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...