Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δίκιο ο vastegial_74,ανανεώνεται το πλακίδιο μόνο του αυτόματα.

Έχω ένα θέμα με το viber, όταν ειμαι εκτός εφαρμογής με δείχνει συνέχεια εκτός σύνδεσης, πρέπει να είναι ανοιχτή η εφαρμογή συνεχώς για να με δείχνει εντός; Να ενημερώσω ότι έχω δεδομένα ανοιχτά συνέχεια.

 

Ναι έτσι δουλεύει και είναι και το απόλυτα λογικό και πραγματικό. Αφού είσαι εκτός εφαρμογής, είσαι εκτός σύνδεσης. Όχι σαν το "φοβερό" andoid όπου όσοι από τις επαφές έχουν viber τους δείχνει 24 ώρες το 24ωρο online! Τραγικό... Έτσι κι αλλιώς η ειδοποίηση θα σου έρθει. Και ούτε κανείς θα διστάσει να σου στείλει μήνυμα αν είσαι εκτός σύνδεσης! Να προσθέσω ότι και ανοικτή να έχεις την εφαρμογή, μόλις μπει η οθόνη στην αναμονή, πάλι εκτός σύνδεσης θα σε δείχνει, αφού και η εφαρμογή μπαίνει σε αναμονή. Κι αυτό λογικό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι δουλεύει και είναι και το απόλυτα λογικό και πραγματικό. Αφού είσαι εκτός εφαρμογής, είσαι εκτός σύνδεσης. Όχι σαν το "φοβερό" andoid όπου όσοι από τις επαφές έχουν viber τους δείχνει 24 ώρες το 24ωρο online! Τραγικό... Έτσι κι αλλιώς η ειδοποίηση θα σου έρθει. Και ούτε κανείς θα διστάσει να σου στείλει μήνυμα αν είσαι εκτός σύνδεσης! Να προσθέσω ότι και ανοικτή να έχεις την εφαρμογή, μόλις μπει η οθόνη στην αναμονή, πάλι εκτός σύνδεσης θα σε δείχνει, αφού και η εφαρμογή μπαίνει σε αναμονή. Κι αυτό λογικό.

 

Συμφωνώ σε ότι είπες, αλλά ποιος ο λόγος τότε το να σε λέει εντός σύνδεσης ή να δείχνει πριν πόση ώρα ήσουν σε σύνδεση; Τέλος πάντων δεν με χαλάει και πολύ γιατί τα μηνύματα που μου στέλνουν έρχονται real time.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά

 

Ποια εφαρμογή προτείνετε για να παίζει μουσική από φακέλους; και ποια για να σταματάει τελείως την μουσική; ευχαριστώ.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά

 

Ποια εφαρμογή προτείνετε για να παίζει μουσική από φακέλους; και ποια για να σταματάει τελείως την μουσική; ευχαριστώ.

 

Όλοι προτείνουν τον Moli player, λίγο δύσχρηστος αλλά μόλις τον μάθεις θα σε ικανοποιήσει αφάνταστα.

Όσο για το να σταματάει τελείως την μουσική τι εννοείς; Μόλις κλείσεις την εφαρμογή που ακούς κλείνει και η μουσική εντελώς.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να σταματάει τελείως η μουσική και να μην υπάρχει στην μπάρα της έντασης χρησιμοποιώ το killmymusic.

 

Για player χρησιμοποιώ τον loco music player που μου φαίνεται ελαφρύς και σχετικά εύχρηστος.

Edited by stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να σταματάει τελείως η μουσική και να μην υπάρχει στην μπάρα της έντασης χρησιμοποιώ το killmymusic

 

Είναι απαραίτητο να υπάρχει αυτή η εφαρμογή;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι θα εχει αναφερθει πιο πισω αλλα δεν εχω το κουραγιο να ψαξω τοσο μεγαλο θρεντ

 

ποια δωρεαν εφαρμογη για καθαρισμο cache εφαρμογων,μηνυματων,κλησεων και γενικοτερα καθαρισμα οπου χρειαζεται?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά

 

Ποια εφαρμογή προτείνετε για να παίζει μουσική από φακέλους; και ποια για να σταματάει τελείως την μουσική; ευχαριστώ.

 

Για σταμάτημα της μουσικής χρησιμοποίησε το quick settings. Έχει και πολλές ακόμη λειτουργίες που θα σε βολέψουν (πχ εναλλαγή σε 2g/3g)

Για αναπαραγωγή φακέλων υπάρχει ο folder player. Εγώ χρησιμοποιώ τον quick play pro που είναι αρκετά καλό και υπήρχε σε προσφορά (δωρεάν).

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φανταζομαι θα εχει αναφερθει πιο πισω αλλα δεν εχω το κουραγιο να ψαξω τοσο μεγαλο θρεντ

 

ποια δωρεαν εφαρμογη για καθαρισμο cache εφαρμογων,μηνυματων,κλησεων και γενικοτερα καθαρισμα οπου χρειαζεται?

 

 

Μήπως εννοείς αυτό?

http://www.windowsphone.com/s?appid=904f30c1-46f9-4796-a07b-3a76f4e88f16

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή εφαρμογή για να διαγράφεις ανεπιθύμητα αντικείμενα (ή και ανθρώπους) από τις φωτογραφίες είναι η TouchRetouch. Την δοκίμασα χθες και κάνει πολύ καλή δουλειά.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα και χρόνια πολλά

Υπάρχει εφαρμογή αναγνώριση ομολίας για να γραφεις σε κείμενο ( word πχ) οπως το swype+dragon στο android

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή εφαρμογή για να διαγράφεις ανεπιθύμητα αντικείμενα (ή και ανθρώπους) από τις φωτογραφίες είναι η TouchRetouch. Την δοκίμασα χθες και κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

Μόλις την αγόρασα, τι να πω...δηλωνω εντυπωσιασμένος, από τις πιο χρήσιμες εφαρμογές, φθηνή και κάνει παπάδες....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προηγούμενες προτάσεις. Υπάρχει εφαρμογή που να παίρνει backup τα SMS ή να τα μετατρέπει σε html ή κάτι άλλο;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Backup των SMS μπορείς να πάρεις ενεργοποιώντας της επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις και μετά αντίγραφα ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό. Δε θέλω ετσι. Θέλω να μπορώ να αποθηκευσω τα SMS στον υπολογιστή.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

VLC for Windows Phone public version is now available :D

 

 

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=44fa83f7-a98d-4647-b9d4-c35ed729d0c9

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

VLC for Windows Phone public version is now available :D

 

 

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=44fa83f7-a98d-4647-b9d4-c35ed729d0c9

 

Δεν παίζει φακέλους ακόμη οπότε μένει στην άκρη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει φακέλου ακόμη οπότε μένει στην άκρη.

 

Τι εννοείς δεν παίζει φακέλους ακόμα, Εγώ το μόνο θέμα που βρήκα είναι ότι δεν υπάρχει κωδικοποίηση για τα ελληνικά, διαβάζει και αυτά που γράφει είναι ότι να ναι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν παίζει φακέλους ακόμα, Εγώ το μόνο θέμα που βρήκα είναι ότι δεν υπάρχει κωδικοποίηση για τα ελληνικά, διαβάζει και αυτά που γράφει είναι ότι να ναι.

 

Να αναπαράγει μουσική από φακέλους. Κάτι σαν folder player. Αυτό κοίταξα πρώτο και αφού δεν το έχει το άφησα στην άκρη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

για μεταφορά SMS από Android σε WP (Lumia 930) παίζει τπτ?

Το μεταφορά δεδομένων με bluetooth δεν στα μεταφέρει?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Το μεταφορά δεδομένων με bluetooth δεν στα μεταφέρει?

 

Εγώ με το Transfer my data τα μετέφερα κανονικά (όπως είπε ο φίλος από πάνω).

Εξαρτάται όμως αν το υποστηρίζει το android κινητό και η έκδοση που είσαι. Εγώ ήμουν με custom rom σε kit-kat.

Link to comment
Share on other sites

από Galaxy Nexus (4.3) σε Lumia 930 μόνο contacts έχει ως επιλογή...

 

Τι παιδεύεσαι, σύνδεσε τον λογαριασμό σου Google στο τηλέφωνο και θα είσαι μια χαρά. Τα πάντα θα μεταφερθούν στο τηλ σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για τις φασεις της σελήνης με live tile ποιό προτείνετε;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...