Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση :

 

Σε iPhone 5s φίλου, είδα φωνητική υπαγόρευση να γίνεται γραπτό κείμενο . . . Υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα και για WP???

 

Επίσης, προς μεγάλη μου έκπληξη, καθ' ότι η παραπάνω συσκευή, επίσης δεν υποστηρίζει Ελληνική αφήγηση, άκουσα loud & clear Ελληνικά . . . .

 

Υπάρχει πρόγραμμα που το κάνει . . .

 

Κάτι για WP???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση :

 

Σε iPhone 5s φίλου, είδα φωνητική υπαγόρευση να γίνεται γραπτό κείμενο . . . Υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα και για WP???

 

Επίσης, προς μεγάλη μου έκπληξη, καθ' ότι η παραπάνω συσκευή, επίσης δεν υποστηρίζει Ελληνική αφήγηση, άκουσα loud & clear Ελληνικά . . . .

 

Υπάρχει πρόγραμμα που το κάνει . . .

 

Κάτι για WP???

Από όσο ξέρω, WP apps που μετατρέπουν φωνητική υπαγόρευση σε γραπτό κείμενο υπάρχουν αρκετά

αλλά για γλώσσες τις οποίες υποστηρίζει το λειτουργικό με τις φωνητικές εντολές.

 

Άρα προς το παρόν για ελληνικά όχι.

 

ΥΓ: Στο iPhone η ελληνική φωνητική υπαγόρευση υποστηρίζεται πια και με το τελευταίο upgrade του iOS (v8).

ΥΓ2: Η τελευταία αναβάθμιση των MSN apps ώστε να υποστηρίζουν Ελλάδα-ελληνικά , μπορεί να μη σημαίνει και πολλά, αλλά τουλάχιστον κάτι αρχίζει να κινείται στη MS GR.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικές ειδήσεις έχω μόνο όταν η γλώσσα του τηλεφώνου είναι στα ελληνικά.

 

Κρίμα...

Εγώ έχω US όλα. Έτσι κι αλλιώς οι ελληνικές ειδήσεις είναι για...... :X :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, WP apps που μετατρέπουν φωνητική υπαγόρευση σε γραπτό κείμενο υπάρχουν αρκετά

αλλά για γλώσσες τις οποίες υποστηρίζει το λειτουργικό με τις φωνητικές εντολές.

 

Άρα προς το παρόν για ελληνικά όχι.

 

ΥΓ: Στο iPhone η ελληνική φωνητική υπαγόρευση υποστηρίζεται πια και με το τελευταίο upgrade του iOS (v8).

ΥΓ2: Η τελευταία αναβάθμιση των MSN apps ώστε να υποστηρίζουν Ελλάδα-ελληνικά , μπορεί να μη σημαίνει και πολλά, αλλά τουλάχιστον κάτι αρχίζει να κινείται στη MS GR.

 

 

 

Δηλ. με το τελευταίο update iOS 8, μπήκαν Ελληνικά . . . .???

 

Γιατι ξερώ ότι δεν υποστηρίζονταν . .

 

Άντε να δούμε εμείς . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα...

Εγώ έχω US όλα. Έτσι κι αλλιώς οι ελληνικές ειδήσεις είναι για...... :X :lol:

Σίγουρα οι ειδήσεις είναι ******, αλλά νόμιζα πως θα μπορούσε να λειτουργήσει σαν το android.

Edited by niotheros
αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα...

Εγώ έχω US όλα. Έτσι κι αλλιώς οι ελληνικές ειδήσεις είναι για...... :X :lol:

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης βαλε γλωσσα ελλαδα(ελληνικα) και οχι greece(english) .

Λογικα ετσι θα σου δουλευει ανεξαρτητως γλωσσας συσκευης.

 

Εγω παντως την σουταρα την εφαρμογη. Οι μονες ειδησεις που με ενδιαφερουν ειναι οι τεχνολογικες.

Μεχρι και πριν το update εδινε σαν επιλογες το insomnia.gr και άλλα 3-4 τεχνολογικα blogs/forums.

Μετα απο το update εξαφανιστηκαν ολα αυτα και η μονη επιλογη για τεχνολογια ειναι το ...athinorama digital.

Αντι να την βελτιωνουν, την χαλανε.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζετε μήπως υπάρχει καποια εφαρμογή που να καταγράφει την διάρκεια των τηλεφωνικών μας κλήσεων?

Βρήκα μόνο στα settings του κινητού μου (Nokia Lumia 520) την συνολική διάρκεια κλήσεων απο τότε που πήρα το κινητό.

Θα ήθελα να μετράω κάθε μήνα όπως είναι η εφαρμογή για τα δεδομένα κινητής (MB).

Eυχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καλός torrent client υπάρχει?

 

Torrex pro. Είναι paid -κατά καιρούς τον βγάζουν δωρεαν- αλλά είναι ίσως ο καλύτερος torrent client για τα wp.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καλός torrent client υπάρχει?

 

 

 

Εγώ είμαι ικανοποιημένος και με το free wpTorrent http://www.windowsphone.com/s?appid=c8ba596f-95ca-4b64-bece-cce498d891d2

 

 

 

Έχει κάποια όρια στις ταχύτητες η free version αλλα για περιστασιακη χρήση με βόλεψε.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

η ερωτηση μου ειναι η εξης:υπαρχει εφαρμογη που να σταθεροποιει το τρεμουλιασμα που εχουν τα βιντεο που τραβαμε απ΄το κινητο;πολυ κουνημα ρε παιδι μου!

τιποτα.κανενας;

Link to comment
Share on other sites

τιποτα.κανενας;

 

δεν υπάρχει σε καμιά πλατφόρμα απ όσο ξέρω , εκτός από κανα πανάκριβο video editor desktop πρόγραμμα

 

σταθερό χέρι θέλει

Link to comment
Share on other sites

 

χμ.. δεν το έχω δει το hyperlapse αλλά είμαι σίγουρος ότι η σταθεροποίηση που κάνει δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο

απλά ως συνήθως το παραφουσκώνουν

 

πολλά lumia έχουν οπτικό σταθεροποιητή πάντως

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχη εφαρμογή που να λεω ότι με ενδιαφέρουν οι τάδε εφαρμογές και όταν θα είναι δωρεάν να με ειδοποιειση;;;

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω και εγω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποτίθεται 1.5 χρόνο απο την τελευταία εμπειρία μου με WP τα πράγματα θα εχουν καλυτερέψει πλέον.

Πάντως τον ξήλωσα τον amazing weather hd αφού δεν κάνει τίποτα απο αυτα που θέλω.

Σήμερα το πρωί επι μισή ώρα σε wifi και δεν ανενεωσε καν τις πληροφορίες για τον καιρό(απο χθες στις 23:00 ηταν στάσιμος)

Θα αρχίσω να δοκιμάζω έναν έναν μου φαίνεται εως βρω κάποιον της προκοπής.

Θα φάει και μαυρο ο developer στην αξιολόγηση μου.

 

Ρε παιδιά μην παιδεύεστε με διάφορες εφαρμογές. Η μαμισια ειναι τέλεια και πέφτει πάντα μέσα, καρατσεκαρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο ψάχνω και εγω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε παιδιά μην παιδεύεστε με διάφορες εφαρμογές. Η μαμισια ειναι τέλεια και πέφτει πάντα μέσα, καρατσεκαρισμενο.

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/appdeals/e09858f0-0cf7-4b33-b754-54dd121b3c5d

αυτην μονο ξερω εγω αλλα δεν ξερω αν μπορεις να βαλεις λιστα με εφαρμογες που σε ενδιαφερουν

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση για το battery saver μπορεις να δεις την χρηση ανα διήμερο και εβδομάδα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και επιτέλους νουμεράκι

Υποθέτω πως είναι επι του 100% της μπαταρίας.

Προς το παρόν τα ποσοστά δε φαίνονται σωστά, θα του δώσω λίγο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασες την συγκεκριμενη; Τι σε χαλασε;

 

QuickPlay

Το ότι αυτή η εφαρμογή δεν θα τόλμαγε να εμφανιστεί στα άλλα δύο store, ή αν εμφανιζόταν θα αγωνιζόταν να πάρει ένα αστεράκι.

Αν έχεις χρησιμοποιήσει κάποιο σοβαρό player σε android ή τον μαμίσιο της Apple καταλαβαίνεις.

Μόνο και μόνο το ότι φθάσαμε στο 2014 και η Microsoft δεν έχει ακούσει τη λέξη flac καταντάει το ανέκδοτο του αιώνα.

Μη μιλήσουμε για ισοσταθμιστές, fade in - fade out στα κομμάτια, προενίσχυση, στάθμη αναπαραγωγής, εμφάνιση στίχων, διάβασμα IDtag, κατέβασμα εξώφυλλων, επιλογή των φακέλλων που θα ψάξει για μουσική και πάει λέγοντας.

Και δεν μπαίνω σε κομμάτια επιστημονικής φαντασίας του στυλ εμφανίζεται το εξώφυλλο του δίσκου με τα κοντρόλ της αναπαραγωγής στην οθόνη κλειδώματος για να μπορώ να σταματάω την μουσική χωρίς να κατεβάζω έξτρα πρόγραμμα από το store, ή απλά να πηγαίνω στο επόμενο κομμάτι!

Αν υπάρχει ένας λόγος που θα αλλάξω το 1020 με κάτι άλλο φεύγοντας από τα windows είναι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

QuickPlay

Το ότι αυτή η εφαρμογή δεν θα τόλμαγε να εμφανιστεί στα άλλα δύο store, ή αν εμφανιζόταν θα αγωνιζόταν να πάρει ένα αστεράκι.

Αν έχεις χρησιμοποιήσει κάποιο σοβαρό player σε android ή τον μαμίσιο της Apple καταλαβαίνεις.

Μόνο και μόνο το ότι φθάσαμε στο 2014 και η Microsoft δεν έχει ακούσει τη λέξη flac καταντάει το ανέκδοτο του αιώνα.

Μη μιλήσουμε για ισοσταθμιστές, fade in - fade out στα κομμάτια, προενίσχυση, στάθμη αναπαραγωγής, εμφάνιση στίχων, διάβασμα IDtag, κατέβασμα εξώφυλλων, επιλογή των φακέλλων που θα ψάξει για μουσική και πάει λέγοντας.

Και δεν μπαίνω σε κομμάτια επιστημονικής φαντασίας του στυλ εμφανίζεται το εξώφυλλο του δίσκου με τα κοντρόλ της αναπαραγωγής στην οθόνη κλειδώματος για να μπορώ να σταματάω την μουσική χωρίς να κατεβάζω έξτρα πρόγραμμα από το store, ή απλά να πηγαίνω στο επόμενο κομμάτι!

Αν υπάρχει ένας λόγος που θα αλλάξω το 1020 με κάτι άλλο φεύγοντας από τα windows είναι αυτός.

 

Συμφωνω σε ολα, το θεμα μουσικη στα windows phone ειναι αρκετα παραμελημενο..Και δεν γνωριζω αν υπαρχει περιορισμος απο το λειτουργικο και δεν βγαινουν εφαρμογες με ολα αυτα τα features που ανεφερες. Ειδικα equalizer, φακελοι και στιχοι θα επρεπε χτες να υπαρχουν..

Απλα παλιοτερα δεν ειχαμε καν επιλογη να παιζουμε φακελους και γι αυτο ποσταρα την εφαρμογη αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Στα Lumia, υπάρχει equalizer, στις ρυθμίσεις της συσκευής ( όχι της μουσικής ). Και με presets. Τώρα, γιατί δεν είναι στην εφαρμογή της μουσικής.. Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σε ολα τα lumia ομως, πχ στο 620 εχω equalizer αλλα στο 630 οχι..

 

Δεν υπάρχει σε όλα; Α, τόσο καλά..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...