Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογη folders pro εχει την δυνατοτητα να δημιουργεις κρυφο και κλειδωμενο φακελο, αλλα δεν ειναι δωρεαν.

 

δεν εχω προβλημα να πληρωσω για μια εφαρμογη που να δουλευει ομως.εχω παρει στη σειρα τις δωρεαν αλλα καμια δεν το κανει

 

Δοκίμασε το kyms calc. Κρύβει τουλάχιστον αρχεία.

 

τη δοκιμασα αλλα ουτε αυτη δουλεψε.δεν ξερω αν κανω κατι λαθος.δε νομιζω να ειμαι τοσο ηλιθιος.εχω καποια βιντεο στην σε φακελο στην sd και θελω να τα κρυψω η κλειδωσω.στη συλλογη φαινονται κανονικα.καμια εφαρμογη ομως δεν τα βλεπει.εχουν μονο επιλογη να κρυψουν βιντεο που θα τρβηχτει απο την καμερα εκεινη τη στιγμη η καποιο που θα κατεβει απο ιντερνετ.οχι απο τοπικο φακελο.τα περασα και στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου αλλα τα ιδια.αν βοηθαει το κινητο ειναι το lumia 730 με τα 8.1.

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα να πληρωσω για μια εφαρμογη που να δουλευει ομως.εχω παρει στη σειρα τις δωρεαν αλλα καμια δεν το κανει

 

Αμα κοιταξες στο λινκ που σου εστειλα, στις φωτογραφιες της εφαρμογης εχει ενα φακελο που γραφει secure folder. Μεσα σε αυτον μπορεις να φτιαξεις οσους φακελους θες και αν αποθηκευσεις καποιο βιντεο η φωτογραφια μεσα σε αυτον, δεν θα φαινεται πουθενα στο κινητο. Εννοειται για να εχει καποιος προσβαση στον secure folder. θα πρεπει να γνωριζει τον κωδικο που θα εχεις θεσει εσυ.

Link to comment
Share on other sites

παίζει στο παρασκήνιο. Πριν πατήσεις play στο βίντεο, πατάς το τέρμα δεξί κουμπάκι(ένα τετράγωνο με τον αριθμό 20 στη μέση) και μετά επιλέγεις Windows Phone Audio

Ναι παιζει έτσι αλλά αυτος είναι ο τρόπος για να κάνεις cast σε Tv η άλλη συσκευή ...

Παλιά έπαιζε ο ήχος χωρίς να κάνεις cust

Link to comment
Share on other sites

Αμα κοιταξες στο λινκ που σου εστειλα, στις φωτογραφιες της εφαρμογης εχει ενα φακελο που γραφει secure folder. Μεσα σε αυτον μπορεις να φτιαξεις οσους φακελους θες και αν αποθηκευσεις καποιο βιντεο η φωτογραφια μεσα σε αυτον, δεν θα φαινεται πουθενα στο κινητο. Εννοειται για να εχει καποιος προσβαση στον secure folder. θα πρεπει να γνωριζει τον κωδικο που θα εχεις θεσει εσυ.

 

και στις αλλες εφαρμογες δημιουργω φακελους και υποφακελους.ως εδω καλα.το προβλημα ειναι οτι δεν με αφηνουν να περασω αυτα που εγω θελω.δεν εχουν επιλογη για φορτωμα τοπικου φακελου και σε αλλες περιπτωσεις δεν βλεπουν καν τ`αρχεια

Link to comment
Share on other sites

και στις αλλες εφαρμογες δημιουργω φακελους και υποφακελους.ως εδω καλα.το προβλημα ειναι οτι δεν με αφηνουν να περασω αυτα που εγω θελω.δεν εχουν επιλογη για φορτωμα τοπικου φακελου και σε αλλες περιπτωσεις δεν βλεπουν καν τ`αρχεια

 

Αφού φτιάξεις τον ασφαλή φάκελο μετά πηγαινε στον κατάλογο που έχει αυτά που θέλεις και κρατά πατημένο το αρχείο που θεέ να κρύψεις και επέλεξε από το μενού αντιγραφή η αποκοπή.

Μετά πηγαινε στον ασφαλή κατάλογο που και στα εικονίδια επάνω πατησε το κόκκινο δεξιά.

Θα σε ρωτήσει για επιβεβαίωση και θα μεταφέρει τα αρχεία που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τικαρει στις ρυθμίσεις να παίζει με κλειδωμένη οθόνη?

 

Ηταν τικαρισμενο αυτο. Απο πανω εχει ενα κουτακι που δεν γραφει κατι διπλα. Τικαρα και εκεινο.

 

παίζει στο παρασκήνιο. Πριν πατήσεις play στο βίντεο, πατάς το τέρμα δεξί κουμπάκι(ένα τετράγωνο με τον αριθμό 20 στη μέση) και μετά επιλέγεις Windows Phone Audio

 

Το εκανα αυτο και παιζει τωρα background. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορούμε αλλάξουμε χρώμα σε φάκελο που έχουμε δημιουργήσει στην αρχική οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Αφού φτιάξεις τον ασφαλή φάκελο μετά πηγαινε στον κατάλογο που έχει αυτά που θέλεις και κρατά πατημένο το αρχείο που θεέ να κρύψεις και επέλεξε από το μενού αντιγραφή η αποκοπή.

Μετά πηγαινε στον ασφαλή κατάλογο που και στα εικονίδια επάνω πατησε το κόκκινο δεξιά.

Θα σε ρωτήσει για επιβεβαίωση και θα μεταφέρει τα αρχεία που θέλεις

 

οκ το εκανα και δουλεψε μια χαρα.το κακο ειναι οτι δεν εχει λειτουργια gallery για φωτος και πρεπει να κλεινεις την μια να ανοιγεις αλλη.μικρο το κακο ομως.και αφου ειμαστε εδω γνωριζει κανεις μια εφαρμογη οπως το handsent sms που υπαρχει στο android για windows?καλο ειναι να εχει και private επαφες

Link to comment
Share on other sites

Hyperlapse Mobile από την MS. Εφαρμογή που σου επιτρέπει να φτιάχνεις timelapse videos από τα videos που έχεις τραβήξει με την συσκευή σου.

http://chart.apis.google.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chld=%7C1&chl=https%3A%2F%2Fwww.windowsphone.com%2Fel-gr%2Fstore%2Fapp%2Fhyperlapse-mobile%2F35781f83-3495-4204-b994-e939c0b29000

 

Υποστηριζόμενες συσκευές:

  • Lumia 435
  • Lumia 530
  • Lumia 532
  • Lumia 535
  • Lumia 630
  • Lumia 635
  • Lumia 636
  • Lumia 638
  • Lumia 640
  • Lumia 640 XL
  • Lumia 730
  • Lumia 735
  • Lumia 830
  • Lumia 930
  • Lumia 1520

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

αυτό το 925 γιατί τέτοιο φτύσιμο; το έχω παρατηρήσει σε πολλές ανακοινώσεις της ΜΣ...
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

αυτό το 925 γιατί τέτοιο φτύσιμο; το έχω ; σε πολλές ανακοινώσεις της ΜΣ...

 

Πως θα σε κάνουν να πάρεις καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

αυτό το 925 γιατί τέτοιο φτύσιμο; το έχω παρατηρήσει σε πολλές ανακοινώσεις της ΜΣ...

 

Πως θα σε κάνουν να πάρεις καινούριο;

 

Ίσως κάνω λάθος αλλά δεν ήταν το 925 από την προηγούμενη φορά ????

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη adblock υπαρχει? που να βγαζει adds απο τις εφαρμογες οχι μονο απο browser?

 

Μάλλον είσαι συνηθισμένος από το Android φίλε μου, όχι δεν υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές στα Windows.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υποψήφιος αγοραστής και εγώ lumia συσκευής και προερχόμενος από android έχω αρκετές απορίες. Θα μου πείτε και θα έχετε και δίκιο, πάρε πρώτα τη συσκευή και μετά ρώτα. Είμαι λίγο βιαστικός και αν όλα πάνε καλά, από Πέμπτη και μετά θα είμαι κάτοχος windows smartphone, ή τουλάχιστον θα έχω προχωρήσει στην παραγγελία. Στο android συγχρονίζω όλους τους σελιδοδείκτες με τον chrome σε υπολογιστή, smartphone και tablet. Στα windows γίνεται κάτι ανάλογο, με τον explorer π.χ. ή και με κάποιον άλλον browser;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, υποψήφιος αγοραστής και εγώ lumia συσκευής και προερχόμενος από android έχω αρκετές απορίες. Θα μου πείτε και θα έχετε και δίκιο, πάρε πρώτα τη συσκευή και μετά ρώτα. Είμαι λίγο βιαστικός και αν όλα πάνε καλά, από Πέμπτη και μετά θα είμαι κάτοχος windows smartphone, ή τουλάχιστον θα έχω προχωρήσει στην παραγγελία. Στο android συγχρονίζω όλους τους σελιδοδείκτες με τον chrome σε υπολογιστή, smartphone και tablet. Στα windows γίνεται κάτι ανάλογο, με τον explorer π.χ. ή και με κάποιον άλλον browser;

 

Γίνεται με τον explorer ...ότι bookmark έχεις στο Pc/tablet/phone είναι κοινα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν chrome και αλεπού δεν υπάρχουν. Κάτι άλλοι browser δεν ξέρω αν συγχρονιζουν με αυτούς. Όμως ο ΙΕ όχι μόνο συγχρονίζει σελιδοδείκτες αλλα άμα για παράδειγμα ανοίξεις ένα tab στον υπολογιστή, αυτο μετά υπάρχει στα πρόσφατα tabs στον ΙΕ στο κινητό. Επίσης αν περάσεις έναν κωδικό σε μια συσκευή αυτός σώνεται και στην άλλη κτλ. Με λίγα λόγια, ειναι σαν να δουλεύεις σε μια συσκευή. Πολύ καλός συγχρονισμός.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με τον explorer ...ότι bookmark έχεις στο Pc/tablet/phone είναι κοινα

 

Καταρχήν chrome και αλεπού δεν υπάρχουν. Κάτι άλλοι browser δεν ξέρω αν συγχρονιζουν με αυτούς. Όμως ο ΙΕ όχι μόνο συγχρονίζει σελιδοδείκτες αλλα άμα για παράδειγμα ανοίξεις ένα tab στον υπολογιστή, αυτο μετά υπάρχει στα πρόσφατα tabs στον ΙΕ στο κινητό. Επίσης αν περάσεις έναν κωδικό σε μια συσκευή αυτός σώνεται και στην άλλη κτλ. Με λίγα λόγια, ειναι σαν να δουλεύεις σε μια συσκευή. Πολύ καλός συγχρονισμός.

Τέλεια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν με νοιάζει για ποικιλία ας πούμε browsers, αλλά να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου, οπότε εφόσον υπάρχει συγχρονισμός με καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει βρες κάποιον με WP και δες αν γίνεται το λειτουργικό από κοντά.

 

Το μόνο που πραγματικά μου λείπει από android είναι ένα σοβαρό πληκτρολόγιο ή πιο σωστά, να εχω επιλογή για αυτό που θέλω. Ακόμη και στο iOS επέτρεψαν την είσοδο και τρίτων πληκτρολογίων.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν chrome και αλεπού δεν υπάρχουν. Κάτι άλλοι browser δεν ξέρω αν συγχρονιζουν με αυτούς. Όμως ο ΙΕ όχι μόνο συγχρονίζει σελιδοδείκτες αλλα άμα για παράδειγμα ανοίξεις ένα tab στον υπολογιστή, αυτο μετά υπάρχει στα πρόσφατα tabs στον ΙΕ στο κινητό. Επίσης αν περάσεις έναν κωδικό σε μια συσκευή αυτός σώνεται και στην άλλη κτλ. Με λίγα λόγια, ειναι σαν να δουλεύεις σε μια συσκευή. Πολύ καλός συγχρονισμός.

 

 

Μπορείς να μου πεις πως γίνεται αυτό;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλοι browser στα WP που κάνουν συγχρονισμό ανάμεσα σε PC-WP

πχ uc btowser, opera, maxthon κλπ.

 

Κάτι άλλοι browser δεν ξέρω αν συγχρονιζουν με αυτούς. Όμως ο ΙΕ όχι μόνο συγχρονίζει σελιδοδείκτες αλλα άμα για παράδειγμα ανοίξεις ένα tab στον υπολογιστή, αυτο μετά υπάρχει στα πρόσφατα tabs στον ΙΕ στο κινητό. Επίσης αν περάσεις έναν κωδικό σε μια συσκευή αυτός σώνεται και στην άλλη κτλ. Με λίγα λόγια, ειναι σαν να δουλεύεις σε μια συσκευή. Πολύ καλός συγχρονισμός.

Ακριβώς. Θέλει Windows 8.1 σε PC και smartphone, χρήση ίδιου Microsoft account και ενεργοποίηση συγχρονισμού ΙΕ στις ρυθμίσεις.

 

ΥΓ: Στο PC γίνεται και import των bookmarks μεταξύ browsers, για όποιον διευκολύνεται κι έτσι.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλοι browser στα WP που κάνουν συγχρονισμό ανάμεσα σε PC-WP

 

πχ uc btowser, opera, maxthon κλπ.

 

 

 

 

 

Ακριβώς. Θέλει Windows 8.1 σε PC και smartphone, χρήση ίδιου Microsoft account και ενεργοποίηση συγχρονισμού ΙΕ στις ρυθμίσεις.

 

 

 

ΥΓ: Στο PC γίνεται και import των bookmarks μεταξύ browsers, για όποιον διευκολύνεται κι έτσι.

 

 

 

 

 

 

 

Στις ρυθμίσεις του browser στο pc πως γίνεται;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλοι browser στα WP που κάνουν συγχρονισμό ανάμεσα σε PC-WP

πχ uc btowser, opera, maxthon κλπ.

 

 

Ακριβώς. Θέλει Windows 8.1 σε PC και smartphone, χρήση ίδιου Microsoft account και ενεργοποίηση συγχρονισμού ΙΕ στις ρυθμίσεις.

 

ΥΓ: Στο PC γίνεται και import των bookmarks μεταξύ browsers, για όποιον διευκολύνεται κι έτσι.

Δηλαδή εγώ που έχω windows 7 στο pc δεν θα μπορέσω να κάνω συγχρονισμό των σελιδοδεικτών; Εάν κατεβάσω στο pc τον opera, που απ' ότι είδα εδώ υπάρχει και στα windows phones και αντιγράψω τους σελιδοδείκτες από τον IE στον opera, θα μπορέσω μετά να συγχρονίσω τον opera στο laptop με τον opera στο smartphone;

Link to comment
Share on other sites

το Readit(client του reddit) πλέον στην νέα του έκδοση γίνεται FREE

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/readit/77ca2a13-7a17-43bb-84c4-1cba1e514b78?signin=true

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...