Jump to content

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8


montoya_42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε το Taxibeat

Ενδιαφέρον φαίνεται. Μου θυμίζει το TaxiPal του Symbian...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς κάνει αυτό;

 

βάζεις τα αγαπημένα σου site και βλέπεις μαζικά τα τελευταια νέα. (μεσώ του RSS)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτό;

 

βάζεις τα αγαπημένα σου site και βλέπεις μαζικά τα τελευταια νέα. (μεσώ του RSS)

 

Το καλύτερο και με υποστήριξη feebly είναι το Nextgen reader. Aξιζει τα λεφτά του.

Κάντε ενα λογαριασμο στο feebly από το pc βάλτε τα σαιτ που θέλετε για νέα και απλά ανοίξτε την εφαρμογή από το τηλ η την ταμπλέτα. Επίσης είναι εκεί κάθε φορα που αλλάζετε τηλ η κάνετε hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο και με υποστήριξη feebly είναι το Nextgen reader. Aξιζει τα λεφτά του.

Κάντε ενα λογαριασμο στο feebly από το pc βάλτε τα σαιτ που θέλετε για νέα και απλά ανοίξτε την εφαρμογή από το τηλ η την ταμπλέτα. Επίσης είναι εκεί κάθε φορα που αλλάζετε τηλ η κάνετε hard reset.

 

Δυστυχώς δεν έχω δυνατότητα αγοράς μέσω οποιασδήποτε κάρτας, παρα μονο με τον λογαριασμό κινητής, τον οποίο όμως δεν μου παρέχει η Cosmote!!!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω δυνατότητα αγοράς μέσω οποιασδήποτε κάρτας, παρα μονο με τον λογαριασμό κινητής, τον οποίο όμως δεν μου παρέχει η Cosmote!!!!! :(

 

Κατάλαβα ... υπάρχουν και οι κάρτες της Microsoft που μπορείς να πάρεις. Δεν το έχω ψάξει αλλα νομίζω τα μεγάλα κομπιουτερομαγαζα θα έχουν.

Είναι κάποιες εφαρμογές που αξίζει να δώσεις 1 η 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ... υπάρχουν και οι κάρτες της Microsoft που μπορείς να πάρεις. Δεν το έχω ψάξει αλλα νομίζω τα μεγάλα κομπιουτερομαγαζα θα έχουν.

Είναι κάποιες εφαρμογές που αξίζει να δώσεις 1 η 2 ευρώ.

 

Ποια η διαφορα της Microsoft κάρτας απο της άλλες; Ειδικά αν δεν έχεις τίποτα στον.... "κουμπαρά"!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο και με υποστήριξη feebly είναι το Nextgen reader. Aξιζει τα λεφτά του.

Κάντε ενα λογαριασμο στο feebly από το pc βάλτε τα σαιτ που θέλετε για νέα και απλά ανοίξτε την εφαρμογή από το τηλ η την ταμπλέτα. Επίσης είναι εκεί κάθε φορα που αλλάζετε τηλ η κάνετε hard reset.

 

Και εγώ αυτό έχω,το είχα πάρει δωρεάν! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα της Microsoft κάρτας απο της άλλες; Ειδικά αν δεν έχεις τίποτα στον.... "κουμπαρά"!!!!!

 

Η Microsoft gift card είναι προπληρωμένης αξίας και δεν είναι πιστωτική. Δίνεις 20 ευρώ και στην ουσία αγοραζεις ενα κωδικο που όταν τον βάλεις στον λογαριασμο σου της Microsoft σου πιστώνει το ποσο για αγορά εφαρμογών κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καμία αξιόλογη εφαρμογή σαν το retrica σε android έχουμε; Να βλέπεις δηλαδή σε real time τα φίλτρα.

 

Νομίζω η Proshot θα σε βοηθήσει σε αυτό που θες..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Update για τον Messenger και αναβαθμίστηκε επιτέλους και το Truecaller.

Δυο φορές έχει αναβαθμιστεί το Messenger απο τον Ιανουάριο που πήρα το Lumia, αλλά δεν είδα καμια απολύτως ουσιαστική διαφορα απο τότε!!!! Τι ακριβώς αναβάθμισαν έως τώρα;

Το Truecaller τι ειναι;

Μόλις αναβαθμίστηκαν Podcast και My Tube HD.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές έχει αναβαθμιστεί το Messenger απο τον Ιανουάριο που πήρα το Lumia, αλλά δεν είδα καμια απολύτως ουσιαστική διαφορα απο τότε!!!! Τι ακριβώς αναβάθμισαν έως τώρα;

Το Truecaller τι ειναι;

Μόλις αναβαθμίστηκαν Podcast και My Tube HD.

 

Το truecaller ειναι αναγνωρίση καλούντων ακόμη και για αριθμούς που δεν έχεις.

Βοηθάει αρκετά αν και δεν βρίσκει πάντα το νούμερο που σε παίρνει.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές έχει αναβαθμιστεί το Messenger απο τον Ιανουάριο που πήρα το Lumia, αλλά δεν είδα καμια απολύτως ουσιαστική διαφορα απο τότε!!!! Τι ακριβώς αναβάθμισαν έως τώρα;

 

Την "εμπειρία χρήσης"!! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ρε παιδιά, κάνας browser να παίζει τα videos από stoiximan ή bet365 υπάρχει? είναι σε μορφή .m3u8

 

To m3u8 player το έχει δοκιμάσει κανείς; Προς το παρόν, δεν μπορώ να τον αγοράσω να τον δοκιμάσω λόγω του ότι δεν δέχεται χρεωστική/πιστωτική αλλά ούτε κ paypal εξαιτίας της οικονομικής κατάστασης .

 

Eπίσης, κατέβασα την εφαρμογή του skrill αλλά μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν είναι συμβατή με την συσκευή μου (Lumia 532). any ideas_

Link to comment
Share on other sites

Το truecaller ειναι αναγνωρίση καλούντων ακόμη και για αριθμούς που δεν έχεις.

Βοηθάει αρκετά αν και δεν βρίσκει πάντα το νούμερο που σε παίρνει.

Τι εννοείς που δεν έχω; Αν εμφάνιζε την απόκρυψη καλά θα ήταν!!!!!

 

Την "εμπειρία χρήσης"!! :lol:

Μάλλον νέα stickers απ' ότι είδα!!!! :lol:

Περίμενα να ενσωματώσουν και τη δυνατότητα φωνητικών κλήσεων όπως στο Android! Αλλά μάλλον θα περιμένω πολύ ακόμα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/lumia-living-images/6c0d96cd-8a10-417a-a018-5f36aa34f025

 

Lumia Living Images. Αποθήκευση και διαμοιρασμός των living images (για όσα κινητά το υποστηρίζουν).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς που δεν έχω; Αν εμφάνιζε την απόκρυψη καλά θα ήταν!!!!!

 

Αν σε παρω εγώ τηλ πχ που δεν έχεις το νούμερο μου αποθηκευμενο θα σου δείχνει στην κλήση και το όνομα μου. Ακόμη δεν έχεις μπλοκάρει τις κλήσεις με απόκρυψη ????

Link to comment
Share on other sites

https://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/lumia-living-images/6c0d96cd-8a10-417a-a018-5f36aa34f025

 

Lumia Living Images. Αποθήκευση και διαμοιρασμός των living images (για όσα κινητά το υποστηρίζουν).

Εκδότης εφαρμογής 'MJT Software & Services Inc' .

Το υπογραμμίζω για το λόγο ότι μπορεί να γίνει παρανόηση πως πρόκειται για επίσημη εφαρμογή.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Εκδότης εφαρμογής 'MJT Software & Services Inc' .

Το υπογραμμίζω για το λόγο ότι μπορεί να γίνει παρανόηση πως πρόκειται για επίσημη εφαρμογή.

 

Ναι, δεν είναι επίσημη. Απλά μπορείς να επεξεργαστείς την ταχύτητα απο τα living images, Και να τα κάνεις τύπου gif.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι επίσημη. Απλά μπορείς να επεξεργαστείς την ταχύτητα απο τα living images, Και να τα κάνεις τύπου gif.

Γι αυτό δεν είχε καμιά αξιολόγηση η εφαρμογή; Καλή ειναι, τη δοκίμασες καθόλου;

 

Αν σε παρω εγώ τηλ πχ που δεν έχεις το νούμερο μου αποθηκευμενο θα σου δείχνει στην κλήση και το όνομα μου. Ακόμη δεν έχεις μπλοκάρει τις κλήσεις με απόκρυψη ????

Α κατάλαβα, αλλά δεν είναι τόσο αξιόπιστη η εφαρμογή!!!

Το ξέρω. Δεν έχω μπλοκάρει της κλήσεις με απόκρυψη διότι, όντως περιέργως, απο τότε που πήρα το 830 δεν μου έχουν κάνει κλήσεις με απόκρυψη μέχρι στιγμής! Ενώ στη προηγούμενη συσκευή είχα πολλές!!! ;)

 

Ενημερώθηκε το Skype!

http://www.windowsphone.com/s?appid=c3f8e570-68b3-4d6a-bdbb-c0a3f4360a51

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by niotheros
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που πρέπει να πατήσεις δύο φορές διαγραφή για να σβήσεις μια πρόσφατη συνομιλία να δω πότε θα το φτιάξουν :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν είχε καμιά αξιολόγηση η εφαρμογή; Καλή ειναι, τη δοκίμασες καθόλου;

 

Έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις. Καλή φαίνεται. Μπορείς να ρυθμίσεις ταχύτητα κίνησης στις εικόνες, και μετά να το κάνεις share σε κοινωνικά δίκτυα. Αυτό το τελευταίο δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...