Jump to content

[Επαφές - Δεδομένα] Backup / Restore / Sync / Διαγραφή κτλ


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι μου γεια σας. Έκανε η συζηγος τη χαζομάρα και έβαλα restrictions on για να μην της σβήνει η κορούλα μας επαφές και Apps . Ξέχασε τον κωδικό , γέμισε το τηλέφωνο, δεν έχει άλλη μνήμη και δεν μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε. Έχουμε 7.1.2 Είναι 4S και προσπάθησα να το κάνω Jailbreak με το Pangu αλλά λόγω restriction on ούτε jailbreak μπορεί να γίνει. Επειδή νομίζω δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο με support line θα μας το φτιάξουν? Ξέρετε το τηλέφωνο για το Support line? Εκτός , εκτός και αν υπάρχει κάποια άλλη λύση...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις όποιες απαντήσεις....

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 201
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλοι μου γεια σας. Έκανε η συζηγος τη χαζομάρα και έβαλα restrictions on για να μην της σβήνει η κορούλα μας επαφές και Apps . Ξέχασε τον κωδικό , γέμισε το τηλέφωνο, δεν έχει άλλη μνήμη και δεν μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε. Έχουμε 7.1.2 Είναι 4S και προσπάθησα να το κάνω Jailbreak με το Pangu αλλά λόγω restriction on ούτε jailbreak μπορεί να γίνει. Επειδή νομίζω δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο με support line θα μας το φτιάξουν? Ξέρετε το τηλέφωνο για το Support line? Εκτός , εκτός και αν υπάρχει κάποια άλλη λύση...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις όποιες απαντήσεις....

 

Μην απελπιζεστε, θέστε τη συσκευή σας σε DFU Mode και στη συνέχεια restore από iTunes. Φυσικά θα γίνει πλήρης διαγραφή της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γεια σας. Έκανε η συζηγος τη χαζομάρα και έβαλα restrictions on για να μην της σβήνει η κορούλα μας επαφές και Apps . Ξέχασε τον κωδικό , γέμισε το τηλέφωνο, δεν έχει άλλη μνήμη και δεν μπορούμε να το ξεκλειδώσουμε. Έχουμε 7.1.2 Είναι 4S και προσπάθησα να το κάνω Jailbreak με το Pangu αλλά λόγω restriction on ούτε jailbreak μπορεί να γίνει. Επειδή νομίζω δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο με support line θα μας το φτιάξουν? Ξέρετε το τηλέφωνο για το Support line? Εκτός , εκτός και αν υπάρχει κάποια άλλη λύση...

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις όποιες απαντήσεις....

Με το Restore από το iTunes όμως θα γίνει και αναβάθμιση λογισμικού. Ίσως ο φίλος να μην επιθυμεί να αναβαθμίσει σε iOS 8.1. Το iOS 8 έχει αναφερθεί πως επιβαρύνει το iPhone 4S αρκετά.

Καλύτερα δοκίμασε πρώτα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από τη συσκευή. Αυτό γίνεται από Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Όλες οι Ρυθμίσεις. Δεν θα χάσεις τα δεδομένα σου. Αν δεν λυθεί το πρόβλημά σου, δοκίμασε και το "Περιεχόμενο και ρυθμίσεις". Με αυτό όμως θα χάσεις τα δεδομένα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκοπεύω να μεταβώ από iphone 4S σε 6, δίνοντας το 4αρι στην οικογένεια.

 

Πώς κάνω την μεταφορά όλων των δεδομένων (επαφών, φωτο, εφαρμογών, σημειώσεων, ημερολόγιο κτλ) στο 6; Στο iTunes χρησιμοποιώ το local backup (computer), πρέπει να το γυρίσω σε cloud; Άλλα το cloud κάνει πλήρες backup;

 

Επίσης, το παλιό 4αρι να το κάνω factory reset για να το γίνει καθαρό; Και μετά με family share να βάλει όποιες από τις εφαρμογές μου θέλει;

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να μεταβώ από iphone 4S σε 6, δίνοντας το 4αρι στην οικογένεια.

 

Πώς κάνω την μεταφορά όλων των δεδομένων (επαφών, φωτο, εφαρμογών, σημειώσεων, ημερολόγιο κτλ) στο 6; Στο iTunes χρησιμοποιώ το local backup (computer), πρέπει να το γυρίσω σε cloud; Άλλα το cloud κάνει πλήρες backup;

 

Επίσης, το παλιό 4αρι να το κάνω factory reset για να το γίνει καθαρό; Και μετά με family share να βάλει όποιες από τις εφαρμογές μου θέλει;

 

ευχαριστώ :)

 

Συνδεσε το στο iTunes πατα backup και μετά βάλε την καινούργια συσκευή και θα κανεις restore from iTunes backup

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαίρετε, σήμερα πήγα να ανοίξω τις επαφές στο 4s μου(7.1.2) και διαπιστώνω οτι εχουν σβηστεί ΟΛΕΣ.

Μετά απο 10' διαπιστώνω οτι κάποιες εχουν αρχίσει και επανέρχονται και εμφανίζονται με πλαγια γράμματα, κάποιες άλλες οχι.

 

Περνάει λίγη ώρα ακομα και πλέον νομιζω οτι ολες οι επαφές επανήλθαν αλλα πλέον εχω το εξής πρόβλημα: κάποιες επαφές μου που εχουν κοινό το μικρό όνομα εχουν συγχωνευθεί. Δηλαδη πριν είχα μια επαφή "Κατερίνα" και μια επαφή "Κατερίνα Παπαδοπούλου" και τωρα εχω μια επαφή "Κατερίνα Παπαδοπούλου" όπου εκει ειναι και ολα τα στοιχεία της επαφής "Κατερίνα", φωτό, τηλέφωνο κτλ...

Η επαφή "Κατερίνα" δεν υπάρχει πλέον...

 

Σημειωτέον οτι οι επαφές εμφανίζονται ετσι και στο iPad Air μου (7.1.2) άρθρο και στο cloud μου.

 

Ψιλό απαράδεκτο βασικά...

Edited by panos_vz
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, σήμερα πήγα να ανοίξω τις επαφές στο 4s μου(7.1.2) και διαπιστώνω οτι εχουν σβηστεί ΟΛΕΣ.

Μετά απο 10' διαπιστώνω οτι κάποιες εχουν αρχίσει και επανέρχονται και εμφανίζονται με πλαγια γράμματα, κάποιες άλλες οχι.

 

Περνάει λίγη ώρα ακομα και πλέον νομιζω οτι ολες οι επαφές επανήλθαν αλλα πλέον εχω το εξής πρόβλημα: κάποιες επαφές μου που εχουν κοινό το μικρό όνομα εχουν συγχωνευθεί. Δηλαδη πριν είχα μια επαφή "Κατερίνα" και μια επαφή "Κατερίνα Παπαδοπούλου" και τωρα εχω μια επαφή "Κατερίνα Παπαδοπούλου" όπου εκει ειναι και ολα τα στοιχεία της επαφής "Κατερίνα", φωτό, τηλέφωνο κτλ...

Η επαφή "Κατερίνα" δεν υπάρχει πλέον...

 

Σημειωτέον οτι οι επαφές εμφανίζονται ετσι και στο iPad Air μου (7.1.2) άρθρο και στο cloud μου.

 

Ψιλό απαράδεκτο βασικά...

 

καλημέρα, ποιες ενέργειες έκανες και βρέθηκες σε αυτή την κατάσταση; Η ταξινόμηση είχε οριστεί σωστά (επίθετο - όνομα); Μήπως επέλεξες κάποια συγχώνευση απο Facebook και επηρεάστηκαν; Πρόσβαση στο icloud, απο υπολογιστή έχεις απο http://www.icloud.com κάνε τις αλλαγές που επιθυμείς και αυτόματα θα μεταφερθούν σε όλες τις συσκευές :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, ποιες ενέργειες έκανες και βρέθηκες σε αυτή την κατάσταση; Η ταξινόμηση είχε οριστεί σωστά (επίθετο - όνομα); Μήπως επέλεξες κάποια συγχώνευση απο Facebook και επηρεάστηκαν; Πρόσβαση στο icloud, απο υπολογιστή έχεις απο http://www.icloud.com κάνε τις αλλαγές που επιθυμείς και αυτόματα θα μεταφερθούν σε όλες τις συσκευές :)

 

Γεια χαρά,δεν έκανα τίποτα απολύτως. Πήγα κάποια στιγμή να πάρω μια κλήση και διαπίστωσα ολα τα παραπάνω, μέχρι εκείνη την στιγμή δεν είχα κανέναν πρόβλημα και είχα καιρό να πείραξε τις επαφές μου είτε στο 4s είτε στο iPad...

 

Το διόρθωσα πλέον αλλα με προβληματίζει το γιατι έγινε όλο αυτο χωρις να πειραξω τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ipad 2 με τη τελευταια αναβαθμιση του ios7. Να παω στην 8.1.3 ή να μην το σκεφτω καν λογω υστερησης επιδοσεων?

Αν θα παω, ποσο ελευθερο χωρο χρειαζομαι, διοτι εχω ελαχιστο λογω φωτογραφιων και εφαρμογων. Το αρχειο εγκαταστασης απονοτι ειδα εχει κατεβει και ειναι περιπου 750mb.

Αν διαγραψω φωτογραφιες νθα μπορεσω να τις κατεβασω μετα πισω απο το icloud?

Αν διαγραψω εφαρμογες, free ή αγορασμενες θα μπορεσω ν τις κατεβασω ξανα?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ipad 2 με τη τελευταια αναβαθμιση του ios7. Να παω στην 8.1.3 ή να μην το σκεφτω καν λογω υστερησης επιδοσεων?

Αν θα παω, ποσο ελευθερο χωρο χρειαζομαι, διοτι εχω ελαχιστο λογω φωτογραφιων και εφαρμογων. Το αρχειο εγκαταστασης απονοτι ειδα εχει κατεβει και ειναι περιπου 750mb.

Αν διαγραψω φωτογραφιες νθα μπορεσω να τις κατεβασω μετα πισω απο το icloud?

Αν διαγραψω εφαρμογες, free ή αγορασμενες θα μπορεσω ν τις κατεβασω ξανα?

 

Θα σε συμβούλευα να παραμείνεις στην iOS 7, ο επεξεργαστής του δύσκολα θα σηκώσει το νέο λειτουργικό και δεν υπάρχει και η δυνατότητα επιστροφής σε περίπτωση που συναντήσεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πέρασα τα Windows10 στο laptop μου και έχασα τις επαφές μου που είχα συγχρονίσει από το iphone 5s με το Outlook.

Πώς μπορώ να τις συγχρονίσω πάλι;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπέρα να ρωτήσω...εκανα ενημέρωση το 9.1 και μου διαγράφτηκαν οι σημειώσεις μου...δεν εχω μπακαπ νομιζω...γινεται καπως να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω...εκανα ενημέρωση το 9.1 και μου διαγράφτηκαν οι σημειώσεις μου...δεν εχω μπακαπ νομιζω...γινεται καπως να το επαναφέρω?

 

Καλησπέρα φίλες μου, πήγαινε στην τοποθεσία από υπολογιστή http://www.icloud.com και δες εάν βρίσκονται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν βρίσκονται εκει υπάρχει αλλος τρόπος?? ������

 

Έχεις ενεργοποιημένη την εναλλαγή "στο iPhone μου"; Ρυθμίσεις > σημειώσεις > στο iPhone μου.

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω ήδη αυτο :/

 

Πήγαινε Ρυιμθμίαεις > Mail, Επαφές, Ημερολόγια > και δες στους λογαριασμούς Mail εάν έχεις ανοιχτές τις σημειώσεις. Αν όχι κάνε το.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυιμθμίαεις > Mail, Επαφές, Ημερολόγια > και δες στους λογαριασμούς Mail εάν έχεις ανοιχτές τις σημειώσεις. Αν όχι κάνε το.

 

ανοιχτές τις εχω αλλα τπτ...μάλλον τις έχασα :(

Link to comment
Share on other sites

ανοιχτές τις εχω αλλα τπτ...μάλλον τις έχασα :(

 

Ρυθμίσεις > Σημειώσεις > είναι ενεργή η εναλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

έχει προεπιλογή για το Siri

στιλ νέων σημειώσεων

λογοριασμος:στο iPhone

 

Δεν κατάλαβα την απάντησης σας

Link to comment
Share on other sites

μπαίνω ρυθμίσεις>σημειώσεις και έχει αυτα που ειπα πιο πάνω

 

Έχεις δίκιο δίκο μου λάθος ήθελα να πω Ρυθμίσεις > iCloud > Σημειώσεις :(

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ενεργό ειναι αλλα τίποτα...

 

Μπορείς να δείτε εάν υπάρχει κρατημένο αντίγραφο ασφαλείας στο icloud ή τοπικά στο iTunes, και σε ποια ημερομηνία; Ρωτάω για το λόγο εάν υπάρχει πριν την ημερομηνία διαγραφής, να κάνεις την επαναφορά στη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...