Jump to content

Samsung Galaxy S II Plus (I9105)


bromiaris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 771
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο νεότερο για επισημη αναβάθμιση σε 4.2.2 ; Ξερω για διαθεση σε Ρωσια και Γερμανια (διαβασα κι εδω για Ισπανια) . Θα γινει αυτόματη ενημέρωση ή πρέπει να κατεβάσουμε κάποιο πακέτο και να γίνει η διαδικασία μέσω υπολογιστή; (ή απλά περιμένουμε μέχρι νεοτέρας; :p )
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πουλησα το advance μου και θελω να παρω το plus αλλα εχει δυο διαφορετικα το i9105 και το i9105p ποια ειναι η διαφορα τουs ?usb otg δεχετε? Edited by nikos1986
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πουλησα το advance μου και θελω να παρω το plus αλλα εχει δυο διαφορετικα το i9105 και το i9105p ποια ειναι η διαφορα τουs ?usb otg δεχετε?

 

To ένα έχει nfc ενώ το άλλο όχι. Έτσι το i9105P είναι λίγο πιο παχύ και δεν παίρνει τις ίδιες θήκες με τα άλλα.

 

Επεσε ένα i9105P (με το NFC) στα χέρια μου, με τιμή ελαφρώς κάτω από τα 300 ευρώ. Αισθητικά δείχνει καλύτερο από το παλιό SII λόγω της ολόϊδιας μπλέ γυαλιστερής βαφής με τα SIII. Το "χρώμιο" τριγύρω είνια επίσης μπλέ και πολύ όμορφο. Το πίσω καπάκι είναι πιό χοντρό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πουλησα το advance μου και θελω να παρω το plus αλλα εχει δυο διαφορετικα το i9105 και το i9105p ποια ειναι η διαφορα τουs ?usb otg δεχετε?

 

usb otg δέχεται. Δοκίμασα πληκτρολόγιο ασύρματο, μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τον τελευταιο καιρο ψαχνομουνα για να αγορασω κινητο,με πρωτη μου σκεψη το SIII mini,τελικα διαβαζοντας ολα αυτα που γραφονται εδω,και ρωτωντας,αποφασισα να παρω το SII PLUS,θεωρωντας οτι ειναι μια πολυ καλη αγορα και πολυ καλο vfm!

Αυριο το πρωι θα παω να το παρω απο το γνωστο καταστημα σε Blue- Gray!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τον τελευταιο καιρο ψαχνομουνα για να αγορασω κινητο,με πρωτη μου σκεψη το SIII mini,τελικα διαβαζοντας ολα αυτα που γραφονται εδω,και ρωτωντας,αποφασισα να παρω το SII PLUS,θεωρωντας οτι ειναι μια πολυ καλη αγορα και πολυ καλο vfm!

Αυριο το πρωι θα παω να το παρω απο το γνωστο καταστημα σε Blue- Gray!

 

Aπό το s3 mini είναι πολύ καλύτερο μην το σκέφτεσαι καν.;)

Link to comment
Share on other sites

Aπό το s3 mini είναι πολύ καλύτερο μην το σκέφτεσαι καν.;)

 

 

Οντως εχεις δικιο(απλα μου ειχε κολλησει το συγκεκριμενο:)),αλλα βλεποντας τις φωτο του πλας,διαβαζοντας και τα τεχνικα του χαρακτηριστικα,θεωρω οτι η συγκεκριμενη επιλογη ειναι μονοδρομος για τα λεφτα που κοστιζει βεβαια!

Παιζει βεβαια ρολο οτι θα παρει και την αναβαθμιση σε 4.2!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Οντως εχεις δικιο(απλα μου ειχε κολλησει το συγκεκριμενο:)),αλλα βλεποντας τις φωτο του πλας,διαβαζοντας και τα τεχνικα του χαρακτηριστικα,θεωρω οτι η συγκεκριμενη επιλογη ειναι μονοδρομος για τα λεφτα που κοστιζει βεβαια!

Παιζει βεβαια ρολο οτι θα παρει και την αναβαθμιση σε 4.2!

 

Μπορεις αμεσως να πας σε 4.2.2!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αμεσως να πας σε 4.2.2!!!!

 

 

Το ξερω οτι υπαρχει αυτη η δυνατοτητα,αλλα βεβαια δεν ειμαι και πολυ καλος γνωστης του Android!:O

Κατσε βεβαια πρωτα να το μαθω και μετα βλεπουμε!:cool::)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος με την μπαταρία του. Έχω το κινητό ένα εξάμηνο περίπου και όταν κάνω χρήση απλή (ημερησίως 20 λεπτά τηλ με bluetooth, 2-3 μηνύματα) κρατάει 6 μέρες (εννοείται χωρίς να το κλείνω το βράδυ)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος με την μπαταρία του. Έχω το κινητό ένα εξάμηνο περίπου και όταν κάνω χρήση απλή (ημερησίως 20 λεπτά τηλ με bluetooth, 2-3 μηνύματα) κρατάει 6 μέρες (εννοείται χωρίς να το κλείνω το βράδυ)

 

Εγω το πηρα την Παρασκευη σε μπλε,και θα το σεταρω απο βδομαδα που επιστρεφω Ελλαδα!

Πολυ καλο το γεγονος οτι η μπαταρια του αντεχει πολυ!

Μηπως ξερεις εσυ η καποιος αλλος να με ενημερωσει ποτε πρωτοκυκλοφορησε το συγκεκριμενο κινητο Ελλαδα?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αμεσως να πας σε 4.2.2!!!!

 

καλησπερα.

πως πας στην 4.2.2??

μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου στην ενημερωση λογισμικου δεν γινετε.

εχεις καποιο λινκ να ακολουθησω τις οδηγιες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

πως πας στην 4.2.2??

μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου στην ενημερωση λογισμικου δεν γινετε.

εχεις καποιο λινκ να ακολουθησω τις οδηγιες?

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2439104

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καποια σταθερη και καλη ρομ σαν την supernova η ακομα και αυτη,υπαρχει για μας που εχουμε το s2 plus??

η απλη κουμπωνει πανω στο s2 plus? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καποια σταθερη και καλη ρομ σαν την supernova η ακομα και αυτη,υπαρχει για μας που εχουμε το s2 plus??

η απλη κουμπωνει πανω στο s2 plus? ευχαριστω.

 

Δεν νομίζω να κουμπώνει η απλή αφού το hw είναι τελείως διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

 

Οπως ειναι ακριβως θα κανω εγκατάσταση; Πρωτη φορα θα το επιχειρησω και θελω να ξερω αν πρεπει να κανω κατι αλλο ή οχι. Μην γινει στραβη :p

 

Αν υπαρχουν οδηγιες ακριβως πως πρεπει να γινει ας μας πει καποιος..

Edited by AnthiP
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησε η τιμη του SII PLUS,ενα 5ρακι ευρω!

Απο τα 207 πηγε στα 212.

Εγω το προλαβα και το πηρα την Παρασκευη με την παλια τιμη!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ειναι μονο ενα μαγαζι στο σκρουτζ....

 

 

Σωστα,απλα αναφερθηκα στο συγκεκριμενο,και βεβαια υποθετω οτι λογω αυξημενης ζητησης τσιμπησε η τιμη!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Σωστά... εγω θα έλεγα οτι επεσε η τιμη...!!! Με 207 το εκλεισα απο tokinito.gr (πριν μια βδομαδα ακριβως) και μετα απο 2 μερες επεσε στα 204. Τώρα 202. Παντως.... ειμαι πολυ ευχαριστημενη εγω προσωπικα..!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω το κινητο αλλα δεν φορτιζει.λογικα φταιει η usb port.το ανοιξα εχθες και την εβγαλα.απο που μπορω να παρω αλλη?η δεν αξιζει.εχει αντιμετοπισει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αγορασα πριν 2 βδομαδες το σ2 πλας και εχω προβλημα με την μπαταρια του!διαβαζω συνεχεια να λετε οτι κραταει αρκετα κλπ ενω το δικο μου δεν κραταει πανω απο 24 ωρες!δεν του κανω τρομερη χρηση για να δικαιολογειται! εχω κανει καποιο λαθος εγω η μηπως εχω παραλειψει κατι και συμβαινει αυτο; ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II Plus (I9105)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...