Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απιστευτη τιμη του pandawill, με 5% κουπονι εγγραφης βγαινει κατω απο 180ευρω!!!

 

MAΚΡΙΑ ΑΠΟ PANDAWILL!....τους κυνηγαω για τα λεφτα μου....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MAΚΡΙΑ ΑΠΟ PANDAWILL!....τους κυνηγαω για τα λεφτα μου....

 

εγω παντως που πηρα ενα jiayu g3 για ενα φιλο ηταν ταχυτατοι και η συσκευη υπεροχη

τι σου καναν?

Link to comment
Share on other sites

MAΚΡΙΑ ΑΠΟ PANDAWILL!....τους κυνηγαω για τα λεφτα μου....

Εχω αγορασει κινητο απο το pandawill (zopo 300+) και ολα πηγαν καλα.

Η τιμη του για το jiayu g4 (το μικρο) ειναι 80$ κατω απο αυτη του merimobiles.

 

Φυσικα και σε πιστευω οτι ειχες προβλημα με την παραγγελια σου αλλα δεν σημαινει

οτι ειναι αναξιοπιστο. Επισης, αν εχεις δικιο τα λεφτα σου θα τα παρεις μεσω Paypal:)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Απο 27/12 εχω κανει παραγγελια το g3...μετα απι πριξιμο δωσανε tracking 7/1,μεχρι σημερα το tracking δεν δουλευει...πλεον εχω κινηθει μεσο paypal
Link to comment
Share on other sites

Απο 27/12 εχω κανει παραγγελια το g3...μετα απι πριξιμο δωσανε tracking 7/1,μεχρι σημερα το tracking δεν δουλευει...πλεον εχω κινηθει μεσο paypal

 

Θύμισέ μου, τι αποστολή επέλεξες;

Link to comment
Share on other sites

China post,δεν θα επρεπε να φαινεται?κοντευω μηνα απο την παραγγελια και δεν εχει φυγει ακομα,ειναι αδικαιολογητο
Link to comment
Share on other sites

China post,δεν θα επρεπε να φαινεται?κοντευω μηνα απο την παραγγελια και δεν εχει φυγει ακομα,ειναι αδικαιολογητο

 

Δεν επρεπε να επιλεξεις απλο ταχυδρομειο αλλα μην αγχωνεσαι...θα φτασει. 40 μερες περιπουθελει το απλο. Μου εχει τυχει κι εμενα τετοια καθυστερηση. Παντως καλα εκανες και ανοιξες το dispute για να εισαι καλυμμενος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επρεπε να επιλεξεις απλο ταχυδρομειο αλλα μην αγχωνεσαι...θα φτασει. 40 μερες περιπουθελει το απλο. Μου εχει τυχει κι εμενα τετοια καθυστερηση. Παντως καλα εκανες και ανοιξες το dispute για να εισαι καλυμμενος.

 

οχι μονο dispute ....και Escalated to a Claim...η καθυστερηση που με ενοχλησε ηταν οτι δεν φαινεται πουθενα μεχρι και σημερα το tracking code

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο dispute ....και Escalated to a Claim...η καθυστερηση που με ενοχλησε ηταν οτι δεν φαινεται πουθενα μεχρι και σημερα το tracking code

 

http://en.4px.cc/

Δοκίμασε και σε αυτό αν δεν δοκίμασες ήδη. Αλλά μη φανταστείς ότι με το tracking θα πάρεις και σοβαρές πληροφορίες... Μόνο "έφτασε", "έφυγε" και κάτι τέτοια γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο 27/12 εχω κανει παραγγελια το g3...μετα απι πριξιμο δωσανε tracking 7/1,μεχρι σημερα το tracking δεν δουλευει...πλεον εχω κινηθει μεσο paypal

 

 

ΕΙΜΑΣΤΕ OFFTOPIC αλλα παρολα αυτα η δικη μου εμπειρια απο pandawill - jiayu g3 την ιδια ακριβως περιοδο:

 

και γω τοτε παριγγειλα to g3 αλλα ειδα οτι λεγαν οχι china post (το ιδιο το pandawill) τη στιγμη της παραγγελιας, οποτε με 3 ευρω παραπανω εβαλα singapore

το εχω ΗΔΗ το κινητο στα χερια μου εδω και 3 μερες

 

οποτε αγνοησες την προειδοποιηση που σου καναν

και εβαλες china post και μαλιστα περιμενεις και σε 20 μερες να το εχεις στα χερια σου και κανεις dispute στο Paypal

 

εχεις αδικο. Με το china post που ΕΣΥ επελεξες να περιμενεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΗΝΑ

 

Λεω οτι εχεις αδικο γιατι εγω τουλαχιστον την ιδια ακριβως μερα ειδα στο site τους με κοκκινα γραμματα ΜΗ βαλετε china post

 

Τα dispute χωρις λογο η για δικο μας λαθος ειναι κατα της χωρας μας. Ετσι για παραδειγμα ορισμενα καταστηματα δε στελνουν σε ορισμενες χωρες πλεον γιατι ειχαν πολλα θεματα με τη συγκεκριμενη χωρα, πχ τουρκια. Στελνουν δηλαδη αλλα μονο με τραπεζικο εμβασμα κατι που ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν παραγγειλα δεν ειχε καμια προιδοποιηση για china post οπως επισης ΔΕΝ περιμενα να το εχω σε 20 μερες στα χερια μου!περιμενα ομως να εχω ενα tracking number το οποιο να ισχυει!πιστευω ειναι λογικο αυτο που λεω.

και ναi οντως ειμαστε offtopic ,αν θελετε να συνεχισουμε την κουβεντα υπαρχει και το αναλογο νημα οπου εχω γραψει την εμπειρια απο pandawill.

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν παραγγειλα δεν ειχε καμια προιδοποιηση για china post οπως επισης ΔΕΝ περιμενα να το εχω σε 20 μερες στα χερια μου!περιμενα ομως να εχω ενα tracking number το οποιο να ισχυει!πιστευω ειναι λογικο αυτο που λεω.

και ναi οντως ειμαστε offtopic ,αν θελετε να συνεχισουμε την κουβεντα υπαρχει και το αναλογο νημα οπου εχω γραψει την εμπειρια απο pandawill.

 

ok σε μενα παντως ακριβως την ιδια περιοδο ειχε ΕΝΤΟΝΗ προειδοποιηση με κοκκινο, μη βαλεις china post.

και συ γιατι δεν εβαλες singapore με 3 ευρω παραπανω?

οκ δεκτο να μη ξερεις, ποτε ξανα china post, ΠΟΤΕ :P

με 3 ευρουδακια παραπανω θα το χες στα χερια σου τωρα, οπως και εγω, αν και και εγω θα το δωσω, απλα το δοκιμαζω (το g3) πολυ καλο αλλα ο νεος επεξεργαστης και gpu του g4 του χρειαζονταιιιι

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

http://bbs.ejiayu.com/images/g4/g4gcj1.jpg

http://bbs.ejiayu.com/images/g4/g4gcj2.jpg

http://bbs.ejiayu.com/images/g4/g4gcj3.jpg

http://bbs.ejiayu.com/images/g4/g4gcj4.jpg

http://bbs.ejiayu.com/images/g4/g4gcj5.jpg

http://bbs.ejiayu.com/images/g4/g4gcj6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει παρα πολύ με xiaomi m2 ή έτσι μου φαίνεται. Κάποια καταστήμα αναφέρουν ότι το κινητό θα διατεθεί στα μέσα Μαρτίου. Πολύ αργά.:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, ολα τα Κινεζικα androids ιδια τα βλεπω, σαν..παξιμαδακια Elite..μικρα η μεγαλα..

:lol:

Τουλαχιστον πριν εβγαιναν σε διαφορα σχηματα και σχεδια..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

το newman n2 παντως εμενα μου φαινεται λιγο χοντροκοψια με το μεγαλυτερο μεγεθος - πλατος του, ασχημο πισω καπακι του (φλουδα πλαστικου) και τεραστιο bezel του. συν οτι δεν παιρνει dual sim οποτε σαφως και προτιμω jiayu g4 με 3000 μπαταρια και 2gb ram που ειναι και 50 ευρω φθηνοτερο (pandawill). Οσο για το mtk6589 τα πρωτα τεστ του δινουν αξιοπρεπεστατο score 13.000-14.000 (antutu) σε συνδιασμο με το chip γραφικων 544 Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

το newman n2 παντως εμενα μου φαινεται λιγο χοντροκοψια με το μεγαλυτερο μεγεθος - πλατος του, ασχημο πισω καπακι του (φλουδα πλαστικου) και τεραστιο bezel του. συν οτι δεν παιρνει dual sim οποτε σαφως και προτιμω jiayu g4 με 3000 μπαταρια και 2gb ram που ειναι και 50 ευρω φθηνοτερο (pandawill). Οσο για το mtk6589 τα πρωτα τεστ του δινουν αξιοπρεπεστατο score 13.000-14.000 (antutu) σε συνδιασμο με το chip γραφικων 544

 

Δεν ξερω, δεν εχω δει κανενα "ζωντανο", σιγουρα παντως το G4 με εντυπωσιασε με το εσωτερικο του, τον "συμπυκνωμενο" χαρακτηρα του αλλα και την αξιολογη τιμη του.

Σιγουρα το εχω στο στοχαστρο..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

το newman n2 παντως εμενα μου φαινεται λιγο χοντροκοψια με το μεγαλυτερο μεγεθος - πλατος του, ασχημο πισω καπακι του (φλουδα πλαστικου) και τεραστιο bezel του. συν οτι δεν παιρνει dual sim οποτε σαφως και προτιμω jiayu g4 με 3000 μπαταρια και 2gb ram που ειναι και 50 ευρω φθηνοτερο (pandawill). Οσο για το mtk6589 τα πρωτα τεστ του δινουν αξιοπρεπεστατο score 13.000-14.000 (antutu) σε συνδιασμο με το chip γραφικων 544

 

Εμφανισιακά το jiayu είναι πολύ καλύτερο αλλά το θέμα είναι ότι αργεί να έρθει και ακόμα δεν ξέρουμε την τιμή του στα σίγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αν είναι αυτές είναι πολύ καλές άλλα απο την στιγμή που δεν έχει κυκλοφορήσει δεν είναι σίγουρα αυτές, ίσως τις αλλάξουν μετά.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι τιμες προπαραγγελιας. δε παιζει να αλλαξουν τουλαχιστον για τους πρωτους ανυπομονους

επισης ως το μαρτη θα χουν κυκλοφορησει παρουσιαστει ανακοινωθει ΤΕΡΑΤΑ

οποτε δε βρισκω λογο να ακριβυνουν

 

και παλι ειναι ακριβοτερες απο τις τιμες που εχουν ανακοινωθει απο τη jiayu

το φθηνο μοντελο θα πρεπε να κανει 999Yuan δηλαδη 160$ και οχι 220$

ε βαλε λιγο φορους, λιγο "free shipping"

η τιμη εγινε 220$ και ειναι just right

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

η διαφορα του basic με το advanced ειναι μονο στη μπαταρια??

 

εγω θελω το λεπτο με τη μικρη μπαταρια.. δεν πιστευω να ειναι και διαφορετικα χαρακτηριστικα οπως στο g2 με τις 2 εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα του basic με το advanced ειναι μονο στη μπαταρια??

 

εγω θελω το λεπτο με τη μικρη μπαταρια.. δεν πιστευω να ειναι και διαφορετικα χαρακτηριστικα οπως στο g2 με τις 2 εκδοσεις

 

Έχει και 2gb ram.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά φαντάζομαι οτι και να βγει στην αγορά συντομα, περαν της τιμής που θα ειναι αρκετά παραπάνω απο 200$, ίσως να βγαζει και μερικές δυσλειτουργίες που καλα θα ηταν να μην ειμαστε οι πρωτοι δοκιμαστες του... αλλά ας διορθωθούν και σε κανα χρόνο τουλαχιστον το κοιταμε.

Ειμαι και λιγο διστακτικός ;)

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...