Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβαστε και εδω σχετικα με το trustonbuy πρωην hootablet

http://tabletrepublic.com/forum/tablet-manufacturers-suppliers/hootablet-legit-fraud-2957-24.html

και βγαλτε τα συμπερασματα σας..

 

ΜΑΚΡΥΑ, ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥΦΑ...

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβαστε και εδω σχετικα με το trustonbuy πρωην hootablet

http://tabletrepublic.com/forum/tablet-manufacturers-suppliers/hootablet-legit-fraud-2957-24.html

και βγαλτε τα συμπερασματα σας..

 

σωστός... έκανες καλό ψάξιμο να το βρεις :cool:

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

γεια σας... εχω δει εδω και 3-4 μερες το jiayu g4 και μου φαινετε καλο για τα λεφτα του, δεν γνωριζω πολλα απο κινητα και θελω αν εχει καποιος απο εσας λιγο χρονο να μου πει τι παιζει με τον επεξεργαστη που φοραει ΜΤΚ6589 cortex a7...!! ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

στο meromobile λεει οτι εχει και τις δυο εκδοσεις του ετοιμαπαραδοτες...δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο το εν λογω καταστημα ειναι αξιοπιστο η ειναι παπατζηδες??? εχει κανενας εμπειρια απο αναλογη αγορα σε αυτο το καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

το ποιο? αν εννοεις το http://www.merimobiles.com και στις 2 εκδοσεις λεει "This product is available for pre-order only"

οποτε υποθετω εννοεις αλλο...

Link to comment
Share on other sites

ωπα ωπα τωρα το ειδα...ναι εχεις δικαιο ετσι γραφει αλλα ηταν στο κατω μερος της οθονης και μικρα γραμματα και δεν το ειχα προσεξει
Link to comment
Share on other sites

γεια σας... εχω δει εδω και 3-4 μερες το jiayu g4 και μου φαινετε καλο για τα λεφτα του, δεν γνωριζω πολλα απο κινητα και θελω αν εχει καποιος απο εσας λιγο χρονο να μου πει τι παιζει με τον επεξεργαστη που φοραει ΜΤΚ6589 cortex a7...!! ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Διάβασε αυτό. Το πόσο καλός είναι στην πράξη θα το δούμε σε λίγο καιρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό. Το πόσο καλός είναι στην πράξη θα το δούμε σε λίγο καιρό.

 

σε ευχαριστω πολυ για το link... πριν λιγο το ειδα και σε ενα μαγαζι που λεγετε geekmobile και δεν γραφει πουθενα για προπαραγγελια, το πουλαει κανονικα...εκτος και αν ειμαι τοσο γκαβακας πια και δεν προσεξα καλα

 

τελικα ειμαι πολυ γκαβακας..το ειδα τωρα οτι γραφει pre order

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ας μη πιασουμε ενα ενα τα μαγαζια πιστευοντας οτι το εχουν. κανεις δεν το εχει.-

αρχες - μεσα μαρτη. οσο για τον επεξεργαστη ξαρουμε ηδη τα benchmark του

12000-14000 antutu

θα επαναλαβω:

ενας 4πυρηνος, νορμαλ επιδοσεων και καλης διαχειρισης ενεργειας

θα καλυψει καθε αναγκη

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στις δυνατότητες του επεξεργαστή τα

  • dual-SIM dual-active
  • miracast
  • HSPA+

Edited by joss54

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

το usb otg που ακριβως το ειδες?

 

το διάβασα εδώ για το G5 με το ίδιο CPU. Άρα θεωρώ πως θα το υποστηρίζει γενικός ο 6589

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

οχι για το g4 απο αυτα που εχω δει ΔΕΝ ισχυει

και για το g5 τα πραγματα ακομα ειναι πολυυυυυυυυυυυυ θολα....

λενε μεχρι και nfc ενω η cpu δεν υποστηριζει...

αν ηταν feature της cpu Θα το λεγε πρωτα απ ολους ο κατασκευαστης (mediatek) και γω προσωπικα δεν το εχω δει πουθενα...

 

τελος ο συλλογισμος αααα το υποστηριζει το ενα μοντελο αρα και το αλλο που εχει την ιδια cpu απ οτι φαινεται δεν ειναι σωστος.

πχ Samsung Galaxy S3 vs Newman N2

το ενα υποστηριζει πληρως usb otg & mhl το δευτερο τιποτα

εχουν ομως την ιδια cpu

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

οχι για το g4 απο αυτα που εχω δει ΔΕΝ ισχυει

και για το g5 τα πραγματα ακομα ειναι πολυυυυυυυυυυυυ θολα....

λενε μεχρι και nfc ενω η cpu δεν υποστηριζει...

αν ηταν feature της cpu Θα το λεγε πρωτα απ ολους ο κατασκευαστης (mediatek) και γω προσωπικα δεν το εχω δει πουθενα...

 

τελος ο συλλογισμος αααα το υποστηριζει το ενα μοντελο αρα και το αλλο που εχει την ιδια cpu απ οτι φαινεται δεν ειναι σωστος.

πχ Samsung Galaxy S3 vs Newman N2

το ενα υποστηριζει πληρως usb otg & mhl το δευτερο τιποτα

εχουν ομως την ιδια cpu

 

οκ οκ τα είπες όλα!! :X το έβγαλα από το list για να μην μπερδέψουμε άλλους

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις τις ιδιες αποριες ειχα και γω απλα κανα μηνα πριν :P

 

το καλο ειναι οτι με 32gb rom + micro sd καρτα επεκτασης η ελλειψη usb otg εχει λιγοτερη σημασια

σε σχεση με ενα nexus 4, 8-16gb rom και χωρις καρτα επεκτασης.

 

η ελλειψη mhl,hdmi ΙΣΩΣ στο μελλον απαλυνει με αναβαθμιση σε android 4.2 με υποστηριξη miracast

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

παντως σε ενα jiayu g3 που εχω δανεικο

του περασα τη last official jelly bean rom (4.1.2) beta (18/1/13)

και αν και beta δινει αλλο αερα στο τηλεφωνο. πολυ πιο smooth

το jiayu g4 ευτυχως θα την εχει απο το κουτι του και θα περιμενουμε τη 4.2 (miracast)

βαλε και το 4πυρηνο + 2gb ram + το κλασεις καλυτερο chip γραφικων και εχουμε ενα τηλεφωνο που ποτε δε προκειται να απογοητευσει με τις επιδοσεις του. αυτο ειναι το μονο σιγουρο οποτε μη σας ανησυχουν οι επιδοσεις

4πυρηνος qualcom σε κινητο ισως να ειναι ασκοπη σπαταλη χρηματων + μπαταριας

Δε ξερω το jiayu g4 hardware πως θα τα πηγαινει σε 1920x1080. εκει ισως να θελει λιγο βοηθεια. ισως και οχι. μιλαω για το umi x2 και οχι μονο.

Παντως ο συνδιασμος οθονης + μπαταριας + cpu του jiayu g4 advanced αναμενεται να δωσει ΚΟΡΥΦΑΙΑ αυτονομια. Εκει ειναι ανετα στη κορυφη.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

παντως σε ενα jiayu g3 που εχω δανεικο

του περασα τη last official jelly bean rom (4.1.2) beta (18/1/13)

και αν και beta δινει αλλο αερα στο τηλεφωνο. πολυ πιο smooth

το jiayu g4 ευτυχως θα την εχει απο το κουτι του και θα περιμενουμε τη 4.2 (miracast)

βαλε και το 4πυρηνο + 2gb ram + το κλασεις καλυτερο chip γραφικων και εχουμε ενα τηλεφωνο που ποτε δε προκειται να απογοητευσει με τις επιδοσεις του. αυτο ειναι το μονο σιγουρο οποτε μη σας ανησυχουν οι επιδοσεις

4πυρηνος qualcom σε κινητο ισως να ειναι ασκοπη σπαταλη χρηματων + μπαταριας

Δε ξερω το jiayu g4 hardware πως θα τα πηγαινει σε 1920x1080. εκει ισως να θελει λιγο βοηθεια. ισως και οχι. μιλαω για το umi x2 και οχι μονο.

Παντως ο συνδιασμος οθονης + μπαταριας + cpu του jiayu g4 advanced αναμενεται να δωσει ΚΟΡΥΦΑΙΑ αυτονομια. Εκει ειναι ανετα στη κορυφη.

 

Ρε παιδια miracast ποιες τηλεοράσεις έχουν? Εγώ από ότι έχω καταλάβει ελάχιστες έχουν επειδή είναι καινούργια τεχνολογία. Κάνω λάθος?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

presell γραφει αμα δεις καλα λιγο παρακατω.

 

ειπαμε, μεσα μαρτιου δηλωνει η jiayu, υπολογιστε παραλαβη Ελλαδα μεσα απριλη για να ειστε μεσα

Link to comment
Share on other sites

presell γραφει αμα δεις καλα λιγο παρακατω.

 

ειπαμε, μεσα μαρτιου δηλωνει η jiayu, υπολογιστε παραλαβη Ελλαδα μεσα απριλη για να ειστε μεσα

 

end of Februry shipping λεει μετα το presale.

ΜΑΣ ΚΛΕΒΕΙΣ..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

end of Februry shipping λεει μετα το presale.

ΜΑΣ ΚΛΕΒΕΙΣ..

 

και με δεδομενο το φιασκο του g3 , καθως και την αξιοπιστια των κινεζων θα φτασουμε στα λεγομενα μου...

 

μακαρι να βγω ψευτης

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε τίποτα για την κάμερα; Κυρίως σε σχέση με αυτή του Newman N2.

 

13αρες και οι 2. τα ιδια _κατα :P

μη περιμενετε πολλα πραγματα απο τοσο μικρους αισθητηρες με τοσο μικρα pixel

επισης φωτεινοτητα φακου (διαφραγμα) μου διαφευγει αυτη τη στιγμη

οσο για την αφιξη του g4, απο τη πρωτη μερα παρουσιασης του ακουω οτι θα ειναι διαθεσιμο το 2014, 15, 16 κτλ...

δεν μπορω να συμμετεχω σε εικασιες ουτε δεισιδαιμονίες. με το καλο να ερθει ΟΤΑΝ ερθει. οι κινεζοι ειπαν αρχες με μεσα μαρτη.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...