Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον κάνεις τους καθαρισμούς, δεν θα έπρεπε να κολλάει κάπου (αλήθεια, που σταματάει?)

 

Αν κατάλαβα καλά, έχεις και συ thin 1/4

Εγω φορούσα αυτήν G4L-20130819-092942 CWM

Κανε μια δοκιμή λοιπον (official και μετά > miui) να δούμε αν θα αλλάξει κάτι...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφόσον κάνεις τους καθαρισμούς, δεν θα έπρεπε να κολλάει κάπου (αλήθεια, που σταματάει?)

 

Αν κατάλαβα καλά, έχεις και συ thin 1/4

Εγω φορούσα αυτήν G4L-20130819-092942 CWM

Κανε μια δοκιμή λοιπον (official και μετά > miui) να δούμε αν θα αλλάξει κάτι...

Ναι το thin 1/4 εχω και εγω.

Εννοειται οτι παντα κανω ολους τους καθαρισμους ακομη και οταν επιστρεφω σε restore .........:)

Κατεβαζω να επιστρεψω σε official γιατι ισως να εχω καπου bad blogs (γινοταν αυτο και ποιο παλια σε πολλα τηλεφωνα μετα απο πολλα φλασαρισνατα) και ξαναδοκιμαζω απο αυριο!

Αποτελεσματα θα γραψω ετσι και αλλιως, ευχαριστω ετσι και αλλιως!:D

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Στις δυο αποφορτίσεις (με την 1850) που έκανα, δεν παρατήρησα κάτι παράξενο

Πριν λίγο (το κινητό "ανοιξε" χτες Δευτέρα, γύρω στις 11.00)

[ATTACH]36971[/ATTACH]

-----------------

Update

Σχεδόν ενα 12ώρο μετά (με στιγμές "εντονης" χρήσης), η καμπύλη δείχνει οτι όντως υπάρχει "απότομο" σκαλί...

[ATTACH]36996[/ATTACH]

____________________________________________________

Τα ιδανικά ακουστικά για κινητό

Xiaomi headphones

http://img6.imageshack.us/img6/4283/ucbl.jpg

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

σε μερικές μέρες παραλαμβάνω μία εγώ

 

Έχει καιρό που τη έχω αγοράσει και τώρα μου λέει να περιμένω 5 μέρες και μετα η να μου δωσει τα λεφτά η να την ξαναστείλει! Απλό γράμμα το στέλνει!

Πρεπει να ειναι καλη παντός ελπίζω να μη λερώνει σαν τις αυθεντικές!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα εδώ και μερικές μέρες δεν ανάβει πάντα η οθόνη μόλις πατάω το Power button, κάποιες φορές μ το κάνει για κάνα λεπτό,(πατάω στο γάμο του καραγκιόζη) τώρα έχει κλείσει δεκάλεπτο..

 

με πήραν τηλ το σήκωσα με bluetooth (η οθόνη δεν άναψε καθόλου, τέλειωσα το τηλ, πάτησα μια δύο κλπ τίποτα τώρα χτύπησε και μνμα καια αναβοσβήνει μόνο το Indicator light..)

 

Τι κάνουμε?

Η Ρομ μ είναι η official π φαίνεται στην υπογραφή μου..:mad:

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι προφανές... το πρώτο πράγμα που θα σου προτείνουν οι περισσότεροι: Αναβάθμιση ROM (τουλάχιστον την έκδοση Αυγούστου)

Μετά, Gravity Box: εχει μια επιλογή για να ανάβει η οθόνη και με τα VOL Up / VOL Down

 

Αν συνεχίζει, το ξανα-κουβεντιάζουμε...

 

Γενικώς, οφείλουμε να θεωρούμε οτι τα περισσότερα θέματα δυσλειτουργιών έχουν να κάνουν με τις rom, ειδικά στην 1η έκδοση κυκλοφορίας (αυτή του Μαΐου που φοράς)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι προφανές... το πρώτο πράγμα που θα σου προτείνουν οι περισσότεροι: Αναβάθμιση ROM (τουλάχιστον την έκδοση Αυγούστου)

Μετά, Gravity Box: εχει μια επιλογή για να ανάβει η οθόνη και με τα VOL Up / VOL Down

 

Αν συνεχίζει, το ξανα-κουβεντιάζουμε...

 

Γενικώς, οφείλουμε να θεωρούμε οτι τα περισσότερα θέματα δυσλειτουργιών έχουν να κάνουν με τις rom, ειδικά στην 1η έκδοση κυκλοφορίας (αυτή του Μαΐου που φοράς)

 

δεν ανάβει πλέον καθόλου...

να δοκιμάσω να βγάλω τη μπαταρία, ή μπορεί να κάνω βλακεία - τώρα μπορώ να δέχομαι κλήσεις, μετά θα ανάψει??

 

UPDATE: ΜΕ Power button + Vol Down μηδέν αποτέλεσμα

έβγαλα την μπαταρία κ προς το παρρόν παίζει καλά..

να βάλω Mui? (με το Jiayu Es app μπορώ να μπω σε clockwork κ απο εκεί να περάσω Ρομ?)

Το κιν το έχω σαν πρώτη κ μοναδική συσκευή (ούτε σταθ δεν έχω..)

κ χρησιμοποιώ πάντα bluetooth handsfree..

Edited by ntopas
νέα δεδομένα..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά να την βγάλεις - αν δεν ανάψει, τότε ίσως είναι θέμα "hardware" και καλό είναι να το αντιμετωπίσεις νωρίς...

Σχολιάζω το Update και γώ:

Τα power + Vol(+) δεν κάνουν κάτι, τι περίμενες να δεις?

Για miui, εγω λέω ΝΑΙ.

ΟΜΩΣ, έχεις εκκρεμότητες: Πρέπει να βάλεις CWM (Συνήθως με MTKMobileUncle, αναφέρθηκε ξανα πρόσφατα)

Και για μένα, μοναδική συσκευή είναι, αν την "χειριστείς" σωστά, δεν υπάρχουν (λέμε...) ρίσκα...

Δεν εχω δοκιμάσει BT headset @ miui αλλα δεν βλέπω γιατί να μην δουλευει (δεν είμαι όμως σίγουρος), google it

Στην άλλη περίπτωση, official 201308xx or 201310xx οπωσδήποτε!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα δυο "παροπλισμένα" Bluetooth ακουστικά στο σπίτι

Samsung WEP410

Sony Ericcson HBH-IV840

και τα δύο, δούλεψαν χωρίς πρόβλημα με την miui 3.10.25 και το G4

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδανικά ακουστικά για κινητό

Xiaomi headphones

ucbl.jpg

 

Ωραία κι έψαχνα κάτι σε Hand's Free της προκοπής και οπωσδήποτε In-Ear. Δουλεύουν όλα όπως θα έπρεπε(κουμπιά next-prev track, μικρόφωνο κτλ)? Επίσης μου έβαλαν μέσα μια θήκη, η οποία είναι εμφανώς για το Thin και δεν χωράει το κινητό καλά. Έχει κανείς καμιά ιδέα(κάτι σε μαύρο λεπτό πλαστικό, ίσα να μην γρατζουνίζεται/γλιστράει το κινητό εύκολα);

 

http://img547.imageshack.us/img547/3386/xry9.jpg

 

Φιλικά, Πρόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κι έψαχνα κάτι σε Hand's Free της προκοπής και οπωσδήποτε In-Ear.

Δουλεύουν όλα όπως θα έπρεπε (κουμπιά next-prev track, μικρόφωνο κτλ)?

Φιλικά, Πρόδρομος

 

Ναι, πλήρης λειτουργικότητα (και ως Music Player, και ως τηλέφωνο)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει που εχει παρει το τηλεφωνο απο το MINIDEAL ποια ROM φοραει?

To minideal βάζει την πρώτη έκδοση του Μαΐου G4H20130515-202809 σε περιπτωση που ζητήσεις να περάσουν Ελληνικά αλλιώς μπαίνει έκδοση αυγούστου φαντάζομαι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετά, Gravity Box: εχει μια επιλογή για να ανάβει η οθόνη και με τα VOL Up / VOL Down

 

Έχει το Gravity Box option για να ανάβει το κινητό με τα volume keys...;

 

Μέχρι την τελευταία φορά που είχα δει, είχε option για να μην ανάβει (και μάλιστα έλεγε ότι είναι για κινητά όπως τα Jiayu, στα οποία τα πλήκτρα αυτά ανάβουν την οθόνη), αλλά το... μπαγάσικο ο developer προσθέτει καινούρια features και επιλογές με τέτοια ταχύτητα, που είναι εξαιρετικά πιθανό να μου έχει ξεφύγει!

 

Αν έχει προσθέσει κάτι τέτοιο, θα κάνουν... πάρτυ φίλοι που έχουν πάρει το ThL W100, για το οποίο μέχρι στιγμής δεν έχουμε βρει τρόπο να το κάνουμε ν' ανάβει με τα volume!

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το κινητο απο aliexpress. Εχω την τελευταια επισημη. Μπορει να μου πει καποιος ποια ROM να βαλω που να δουλευει καλα και να εχει και Ελληνικα. Διαβαζω εδω και μερες το φορουμ και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει λιγακι.
Link to comment
Share on other sites

Έχει το Gravity Box option για να ανάβει το κινητό με τα volume keys...;

 

Αν και εχω μια βδομάδα στην miui (και δεν έχω πλεόν Gravity Box), έτσι θυμάμαι...

Φαντάζομαι κάποιος θα μπορεί να το επαληθεύσει...

Ανάβει, εννοώ να ανοιγει από screen off...!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει το Gravity Box option για να ανάβει το κινητό με τα volume keys...;

 

Μέχρι την τελευταία φορά που είχα δει, είχε option για να μην ανάβει (και μάλιστα έλεγε ότι είναι για κινητά όπως τα Jiayu, στα οποία τα πλήκτρα αυτά ανάβουν την οθόνη), αλλά το... μπαγάσικο ο developer προσθέτει καινούρια features και επιλογές με τέτοια ταχύτητα, που είναι εξαιρετικά πιθανό να μου έχει ξεφύγει!

 

Αν έχει προσθέσει κάτι τέτοιο, θα κάνουν... πάρτυ φίλοι που έχουν πάρει το ThL W100, για το οποίο μέχρι στιγμής δεν έχουμε βρει τρόπο να το κάνουμε ν' ανάβει με τα volume!

Nα ανάβει όταν λέμε;; η οθόνη εννοούμε;; αν ναι αυτο το κανει από μονη της η συσκευή ανάβει με τα volume keys κανονικά και με την εργοστασιακή rom

 

Μολις πηρα το κινητο απο aliexpress. Εχω την τελευταια επισημη. Μπορει να μου πει καποιος ποια ROM να βαλω που να δουλευει καλα και να εχει και Ελληνικα. Διαβαζω εδω και μερες το φορουμ και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει λιγακι.

 

Βασικά επίσημη έκδοση με ελληνικά δεν υπάρχει, μόνο κάποια καταστήματα περνάνε την ελληνική γλώσσα ως έξτρα αλλά σε πολύ παλιές εκδόσεις οπότε δεν έχει νόημα αναγκαστικά αναβαθμίζεις και χάνεις ελληνικά. Οπότε γι αυτό μπερδεύτηκες. Θεωρητικά μόνο αυτή http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4-s4ui/ η custom έκδοση έχει ελληνικά και κάποιοι λένε ότι παίζει καλά

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει το Gravity Box option για να ανάβει το κινητό με τα volume keys...;

 

Μέχρι την τελευταία φορά που είχα δει, είχε option για να μην ανάβει (και μάλιστα έλεγε ότι είναι για κινητά όπως τα Jiayu, στα οποία τα πλήκτρα αυτά ανάβουν την οθόνη), αλλά το... μπαγάσικο ο developer προσθέτει καινούρια features και επιλογές με τέτοια ταχύτητα, που είναι εξαιρετικά πιθανό να μου έχει ξεφύγει!

 

Αν έχει προσθέσει κάτι τέτοιο, θα κάνουν... πάρτυ φίλοι που έχουν πάρει το ThL W100, για το οποίο μέχρι στιγμής δεν έχουμε βρει τρόπο να το κάνουμε ν' ανάβει με τα volume!

 

Sorry για το ξεθωριάσμα είναι απο πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγο συνέβη κάτι αρκετά τρομακτικό (τουλάχιστον για μένα ). Το κινητό εκεί έβλεπα κάτι φωτογραφίες ξαφνικά γκρίζαρε όλη η οθόνη και δεν έκανε τπτ ούτε έκλεινε με το κουμπί ούτε τπτ. Έβγαλα την μπαταρία το άναψα και όλα οκ. Τι λέτε να έγινε το έχει ξανά δει κάποιος κάτι τέτοιο;

ROM 20130515

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγο συνέβη κάτι αρκετά τρομακτικό (τουλάχιστον για μένα ). Το κινητό εκεί έβλεπα κάτι φωτογραφίες ξαφνικά γκρίζαρε όλη η οθόνη και δεν έκανε τπτ ούτε έκλεινε με το κουμπί ούτε τπτ. Έβγαλα την μπαταρία το άναψα και όλα οκ. Τι λέτε να έγινε το έχει ξανά δει κάποιος κάτι τέτοιο;

ROM 20130515

 

Καθόλου καλό αυτό σίγουρα τι Ρομ εχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν από λίγο συνέβη κάτι αρκετά τρομακτικό (τουλάχιστον για μένα ). Το κινητό εκεί έβλεπα κάτι φωτογραφίες ξαφνικά γκρίζαρε όλη η οθόνη και δεν έκανε τπτ ούτε έκλεινε με το κουμπί ούτε τπτ. Έβγαλα την μπαταρία το άναψα και όλα οκ. Τι λέτε να έγινε το έχει ξανά δει κάποιος κάτι τέτοιο;

ROM 20130515

 

Souli καλησπέρα, όταν λες γκρίζαρε?

αν εννοείς δεν είχε καμία ένδειξη ότι παίρνει ρεύμα - το έπαθα κ εγώ το πρωί - με την ίδια ρομ..

δεν είναι hardware related - λογικά γιατί όταν πατούσα το Power button δεν ακουγόταν ο χαρακτηριστικός ήχος- σε μένα φταίει η ρομ - κ θα φάει σούτι..:p

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου καλό αυτό σίγουρα τι Ρομ εχεις βάλει;

 

Είναι με τη ROM 20130515 που ήρθε από το to2c. Το γράφω και πάνω. Δεν έχει ξανά κάνει κάτι τέτοιο. Τη λέτε να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Souli καλησπέρα, όταν λες γκρίζαρε?

αν εννοείς δεν είχε καμία ένδειξη ότι παίρνει ρεύμα - το έπαθα κ εγώ το πρωί - με την ίδια ρομ..

δεν είναι hardware related - λογικά γιατί όταν πατούσα το Power button δεν ακουγόταν ο χαρακτηριστικός ήχος- σε μένα φταίει η ρομ - κ θα φάει σούτι..:p

 

Όχι είχε ρεύμα κανονικά. Η οθόνη ήταν αναμένει και ήταν γκρι όλα τα pixel. Για το αν δούλευαν τα κουμπιά δεν είμαι σίγουρος διότι με το που έγινε αυτό προσπάθησα να το κλείσω είδα ότι δεν έγινε και έβγαλα τη μπαταρία (μπορεί να μην περίμενα αρκετά αλλά δεν έχει ξανά κάνει κάτι τέτοιο και έβγαλα τη μπαταρία κατευθείαν) .

Link to comment
Share on other sites

Όχι είχε ρεύμα κανονικά. Η οθόνη ήταν αναμένει και ήταν γκρι όλα τα pixel. Για το αν δούλευαν τα κουμπιά δεν είμαι σίγουρος διότι με το που έγινε αυτό προσπάθησα να το κλείσω είδα ότι δεν έγινε και έβγαλα τη μπαταρία (μπορεί να μην περίμενα αρκετά αλλά δεν έχει ξανά κάνει κάτι τέτοιο και έβγαλα τη μπαταρία κατευθείαν) .

 

Θα ενημερώσω σχετικά..:p

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...