Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω παραγγείλει από το Dealsprime το 2/32/3000mAh. Η τιμή του μαζί με την έκπτωση 3% που εμφανίζει με το coupon που εμφανίζεται στην αρχική σελίδα τους βγαίνει στα 208€.

Από τα φθηνότερα 1/4/1850mAh είναι στα 170€.

Δεν νομίζω οτι 38€ είναι τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή.

Από διαθεσιμότητα πράγματι υπάρχει πρόβλημα από το λίγο που το έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το έχω παραγγείλει από το Dealsprime το 2/32/3000mAh. Η τιμή του μαζί με την έκπτωση 3% που εμφανίζει με το coupon που εμφανίζεται στην αρχική σελίδα τους βγαίνει στα 208€.

Από τα φθηνότερα 1/4/1850mAh είναι στα 170€.

Δεν νομίζω οτι 38€ είναι τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή.

Από διαθεσιμότητα πράγματι υπάρχει πρόβλημα από το λίγο που το έψαξα.

 

Να σε ρωτήσω φίλε μου,έχεις ψωνίσει από αυτό το site,είναι αξιόπιστο;Με ποια μεταφορική τα στέλνει και είναι δωρεάν;

Επίσης αυτό είναι το Turbo Thin;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τί έγραψες. Ποιός έδωσε link για το Turbo ?

Μπορείς να το παραθέσεις;

Εδω τα 2 τελευταια σχολια (εκτος αν δεν εισαι ο ιδιος):lol:

Λιγο ποιο πανω τον ειχα ρωτησει εγω αν υποστηριζει Ελληνικα....:)

 

Εγώ το έχω παραγγείλει από το Dealsprime το 2/32/3000mAh. Η τιμή του μαζί με την έκπτωση 3% που εμφανίζει με το coupon που εμφανίζεται στην αρχική σελίδα τους βγαίνει στα 208€.

Από τα φθηνότερα 1/4/1850mAh είναι στα 170€.

Δεν νομίζω οτι 38€ είναι τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή.

Από διαθεσιμότητα πράγματι υπάρχει πρόβλημα από το λίγο που το έψαξα.

Tracking nunber πηρες? και αν ναι να μας δειξεις αν εγινε despached to overseas?

Πολυ αμφιβαλλω για αυτο με αυτην την τιμη.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Tracking nunber πηρες? και αν ναι να μας δειξεις αν εγινε despached to overseas?

Πολυ αμφιβαλλω για αυτο με αυτην την τιμη.

 

Πήρα tracking number σε 24h μετά την παραγγελία μου (σήμερα το μεσημέρι). Προφανώς πρέπει να περάσουν κάποιες ώρες για να φανεί στο site και να γίνει dispatched to overseas. Έχω πάρει tracking number της μορφής RF.... που νομίζω οτι συνεπάγεται οτι είναι Singapure Post First Class.

Δεν είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Έχω πάρει και ένα Pipo M6 το οποίο ήρθε σε 9 ημέρες και με τιμή πράγματι πολύ χαμηλή.

Ε αφού πήγαν όλα καλά την πρώτη φορά δεν είχα λόγο να μην το επιλέξω ξανά.

Όπως και να 'χει σε λίγες ημέρες θα γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη τα σπαει.

εγω παρηγγειλα χτες το 1/4 3000mh στα 193 ευρω απο μινιντιλ.

μακαρι να σου ερθει γρηγορα :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα tracking number σε 24h μετά την παραγγελία μου (σήμερα το μεσημέρι). Προφανώς πρέπει να περάσουν κάποιες ώρες για να φανεί στο site και να γίνει dispatched to overseas. Έχω πάρει tracking number της μορφής RF.... που νομίζω οτι συνεπάγεται οτι είναι Singapure Post First Class.

Δεν είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Έχω πάρει και ένα Pipo M6 το οποίο ήρθε σε 9 ημέρες και με τιμή πράγματι πολύ χαμηλή.

Ε αφού πήγαν όλα καλά την πρώτη φορά δεν είχα λόγο να μην το επιλέξω ξανά.

Όπως και να 'χει σε λίγες ημέρες θα γνωρίζω.

 

Ποια η διαφορά αυτού που παράγγειλες,με αυτό http://dealsprime.com/jiayu-g4t-android-4-2-1-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-phone-3g-gps-4-7-ips-1280-720-13mp.html
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά αυτού που παράγγειλες,με αυτό http://dealsprime.com/jiayu-g4t-android-4-2-1-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-phone-3g-gps-4-7-ips-1280-720-13mp.html

 

Αντιγράφω από τα specs:

 

Memory

Built-in Memory: 1GB RAM, 4GB ROM(2GB Ram, 32GB Rom is optional)

 

Τώρα τι θέλει να πει ο ποιητής με αυτό, δεν ξέρω. Το πρώι μπορείς να τους ρωτήσεις στο chat αν σε ενδιαφέρει. Και εγώ έτσι κατάφερα να μιλήσω μαζί τους γιατί με mail που προσπάθησα με γειώσανε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα tracking number σε 24h μετά την παραγγελία μου (σήμερα το μεσημέρι). Προφανώς πρέπει να περάσουν κάποιες ώρες για να φανεί στο site και να γίνει dispatched to overseas. Έχω πάρει tracking number της μορφής RF.... που νομίζω οτι συνεπάγεται οτι είναι Singapure Post First Class.

Δεν είναι η πρώτη παραγγελία που κάνω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Έχω πάρει και ένα Pipo M6 το οποίο ήρθε σε 9 ημέρες και με τιμή πράγματι πολύ χαμηλή.

Ε αφού πήγαν όλα καλά την πρώτη φορά δεν είχα λόγο να μην το επιλέξω ξανά.

Όπως και να 'χει σε λίγες ημέρες θα γνωρίζω.

Μακαρι να ειναι ετσι και να ειναι το 2ραμο γιατι μιλαμε για 100$ κοντα διαφορα!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από τα specs:

 

Memory

Built-in Memory: 1GB RAM, 4GB ROM(2GB Ram, 32GB Rom is optional)

 

Τώρα τι θέλει να πει ο ποιητής με αυτό, δεν ξέρω. Το πρώι μπορείς να τους ρωτήσεις στο chat αν σε ενδιαφέρει. Και εγώ έτσι κατάφερα να μιλήσω μαζί τους γιατί με mail που προσπάθησα με γειώσανε κανονικά!

 

Δεν ξέρω τι να πω,κάπου αρχίζω και χάνω τη μπάλα :w00t:

Μάλλον θα περιμένω να παραλάβεις εσύ πρώτα,μια που το παράγγειλες και μετά θα προχωρήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά αυτού που παράγγειλες,με αυτό http://dealsprime.com/jiayu-g4t-android-4-2-1-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-phone-3g-gps-4-7-ips-1280-720-13mp.html

 

παταω checkout with paypal απο περιέργεια και μου βγάζει item price 276 δολλαρια. απάτη τo site και μάλλον ειναι το 1/4

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παταω checkout with paypal απο περιέργεια και μου βγάζει item price 276 δολλαρια. απάτη τo site και μάλλον ειναι το 1/4

 

αν βαλεις στην αρχη της σελιδας τιμες σε $ Αμερικανικα, η τιμη βγαινει 276.99 .....σωστα

ομως, αν ειναι το 2/32 τοτε ειναι ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ

αν ειναι ομως το 1/4 ..... τοτε ειναι ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΌ;)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Έθεσα τέλος στην αναμονή για zp980+ με gorilla, χτυπώντας και εγώ ένα G4 2/32 ( υποτίθεται) στα 276 δολλάρια ( gsir, σωστά είναι http://goo.gl/X1YPgN). Θα ενημερώαω για ό,τι προκύψει

 

paschalism thanks :cool:

ƒ
Link to comment
Share on other sites

και εγώ αυτό έχω διαβάσει και βλέποντας τα βίντεο μάλλον ισχύει

Ετσι ακριβως, δεν μου γλυστραει ποτε:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση...

απ ότι καταλαβαίνω στο g4 σαν κινητό και ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλύτερο από το w8s της thl σωστά;

αυτή την περίοδο θα αγοράσω κάποιο από αυτά και δεν είμαι σίγουρος...

απλά πιστεύω ότι το 1080p του thl είναι υπερβολικό και από θέμα μπαταρίας αλλά και επιδόσεων( αφού τα 2 κινητά έχουν τον ίδιο επεξεργαστή)

εσείς τι λέτε;λογικό δεν είναι να σκέφτομαι περισσότερο το g4?

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο ακριβως αυτα που γραφεις αλλα να σου πω και οτι οθόνη του συγκεκριμενα εχει και καλυτερη ευκρινεια-φωτεινοτητα οθονης ισως απο ολα τα 1080 .

Περασε απο τα χερια μου ενα Umi X2 2/32 και πιστεψε με η οθονη του ηταν πολυ μετρια και ειδικα στο

πολυ φως της ημερας που εκει υποτιθεται θα ηταν το δυνατο του σημειο σε σχεση με το G4!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να πατήσω το confirm στο PayPal το οποίο παρεμπιπτόντως σου κρατάει ~10 € έχτρα από την αλλαγή $ σε €.(Άλλοι κλέφτες και αυτοί)

http://dealsprime.com/jiayu-g4-advanced-quad-core-phone.html

Και εκεί που περιστρέφω το ποντική γύρο από το confirm ανοίγω ένα ταμπ και ψάχνω για αξιολογήσεις στο γοογλε να δω με τις μαγικές λέξεις "DealsPrime.com scam fraoud" και διαβαζω τέρατα , δεν έχουν τον θεό τους τα συγκεκριμένα κινεζακια και κατέληξα με την εντύπωση πως όντος θα στείλουν το Jiayu αλλα μάλλον δεν θα είναι το advanced και στην καλύτερη αφού πας στην Paypal να βγάλεις άκρη θα σου επιστρέψουν την διαφορά η οποία είναι περίπου $10 καθώς βλέπω στην σελίδα τους το Basic είναι μόλις $10 λιγότερα .

 

Ελπίζω να κάνω λάθος και να παραλάβουν το advanced όσοι το πληρώσανε αλλα εγώ το confirm στην PayPal δεν το πάτησα :ninja:

 

Edit: Παρεμπιπτόντως αν κάποιος παρήγγειλε το μαύρο από το DealsPrime και του το έστειλαν δίνοντας του tracking number τότε σίγουρα του την φέρανε καθώς πριν λίγο μίλησα με τουλάχιστον 10 προμηθευτές (στο Ali) που έχουν στοκ το advanced και όλοι είχαν το λευκό (και αυτό από δευτέρα να το στείλουν), το μαύρο αναμένετε σε τουλάχιστον 2 εβδομάδες !

Edited by loukasd
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να πατήσω το confirm στο PayPal το οποίο παρεμπιπτόντως σου κρατάει ~10 € έχτρα από την αλλαγή $ σε €.(Άλλοι κλέφτες και αυτοί)

http://dealsprime.com/jiayu-g4-advanced-quad-core-phone.html

Και εκεί που περιστρέφω το ποντική γύρο από το confirm ανοίγω ένα ταμπ και ψάχνω για αξιολογήσεις στο γοογλε να δω με τις μαγικές λέξεις "DealsPrime.com scam fraoud" και διαβαζω τέρατα , δεν έχουν τον θεό τους τα συγκεκριμένα κινεζακια και κατέληξα με την εντύπωση πως όντος θα στείλουν το Jiayu αλλα μάλλον δεν θα είναι το advanced και στην καλύτερη αφού πας στην Paypal να βγάλεις άκρη θα σου επιστρέψουν την διαφορά η οποία είναι περίπου $10 καθώς βλέπω στην σελίδα τους το Basic είναι μόλις $10 λιγότερα .

 

Ελπίζω να κάνω λάθος και να παραλάβουν το advanced όσοι το πληρώσανε αλλα εγώ το confirm στην PayPal δεν το πάτησα :ninja:

 

Edit: Παρεμπιπτόντως αν κάποιος παρήγγειλε το μαύρο από το DealsPrime και του το έστειλαν δίνοντας του tracking number τότε σίγουρα του την φέρανε καθώς πριν λίγο μίλησα με τουλάχιστον 10 προμηθευτές (στο Ali) που έχουν στοκ το advanced και όλοι είχαν το λευκό (και αυτό από δευτέρα να το στείλουν), το μαύρο αναμένετε σε τουλάχιστον 2 εβδομάδες !

 

 

παρήγγειλα από το συγκεκριμένο σιτε και μετά από 1002 εμαιλ ζήτησα refund από το paypal και πείρα τα λεφτά μου πίσω. Όντως μακριά απο αυτό το σιτε. Αμα αγοράσεις κάτι μετά δεν σου ξανάμιλανε. Το παίζουν κινέζοι :)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.., είναι και μαύρο το δικό μου

Βέβαια, αυτό που λες:

στην καλύτερη αφού πας στην Paypal να βγάλεις άκρη θα σου επιστρέψουν την διαφορά

δεν πολυισχύει, με την έννοια ότι ο τίτλος αυτού που παρήγγειλες τους δεσμεύει, δεν είναι ενδεικτικός :lol:

 

Βλέπω το άκυρο να έρχεται :O

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.., είναι και μαύρο το δικό μου

Βέβαια, αυτό που λες:

 

δεν πολυισχύει, με την έννοια ότι ο τίτλος αυτού που παρήγγειλες τους δεσμεύει, δεν είναι ενδεικτικός :lol:

 

Βλέπω το άκυρο να έρχεται :O

 

100% ούτε στο taobao.com υπάρχει μαύρο και για το άσπρο λένε σε 7 μέρες εκεί !

 

Όσο για τον τίτλο που μου λες απλά θα πουν πως έκαναν λάθος και σου στείλανε το απλό , άρα η δέχεσαι την διάφορα , η επιστρέφεις το κινητό πίσω να σου κάνουν επιστροφή του ποσού που έδωσες - το κόστος του restocking το οποίο κάπου διάβασα πως είναι ~30% (το οποίο δέχτηκες στους ορούς πριν πληρώσεις) κάτι που μαζί με τα έξοδα αποστολής προς κίνα δεν σε συμφέρει σίγουρα άρα θα το κρατήσεις και θα πεις και ένα κινέζικο τραγούδι :P . Παρακάλα να έμπλεξαν τα χρώματα και όχι τις συσκευές !

 

Ελπίζω να κάνω λάθος γτ κ γω ένα καταραμένο advanced μαύρο περιμένω εδώ και κάτι μήνες :worry:

Link to comment
Share on other sites

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Το εφερε το minideal πραγματι, εγω μιλησα στο chat και την αλλαξα τη παραγγελια (μου ειπε οτι δε μπορει να βαλει ελληνικα...τεσπα καλα και τα αγγλικα). Θα το στειλει αυριο ειπε
Link to comment
Share on other sites

 

Το εφερε το minideal πραγματι, εγω μιλησα στο chat και την αλλαξα τη παραγγελια (μου ειπε οτι δε μπορει να βαλει ελληνικα...τεσπα καλα και τα αγγλικα). Θα το στειλει αυριο ειπε

 

Τσατ απο μινιδεαλ

I 14:05:53
white is in stock ?
I 14:06:11
if i pay for the phone now when can you send it ?
tony 14:06:22
yes white 
tony 14:06:33
tomorrow 

 

Λένε πως το έχουν και σε εμένα αλλα δεν με ενδιαφέρει το άσπρο (λερώνετε εύκολα :p)

Μαύρο πάπαλα ! :(

Edited by loukasd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...