Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, εχω παραγγείλει και εγω απο το minideal ενα jiayu g4 3000mah με ελληνικα και το περιμενω τις επομενες μερες. διαβαζω 3 μερες τις 250+ σελιδες για το g4. εκτος απο το gps που μαλλον θα ειναι για κλαματα για πιο λογο να πειραματιστώ και να αλλαξω ρομ; τι προβληματα θα συναντισω δλδ; και επειδη ειμαι λιγο ασχετος ειχα για πολλα χρονια symbian δεν εχω πολλη εμπειρια με android, οποιος θελει τα ελληνικα για το δικο του g4 να μου το πει και να μου δωσει οδηγιες φυσικα για το πως θα το κανω να του τα στειλω, ευχαριστω.

 

εχω παραγγειλει και εγω ενα απο TO2C 3000 αλλα με αγγλικα....:X

για πειραματισμο ...εγω θα το δοκιμασω μαμα...και βλεπω...

 

αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα τα ελληνικα...

πως??

πριν την πρωτη εκκινηση

βαζεις μια κενη SD..μην βαλεις SIM..

αν ειναι ελληνικα μπαίνεις στο recover...

και πατας backup/restore....και μετα backup..θα παρει κανα 2-3 λεπτα...

οταν τελειωσει θα εχει δημιουργισει μια θεση στην καρτα..clockworkmod..bakcup αντιγραφη...αποστολη.:p

αν εχω κανει καπου λαθος πειτε,,,:cry:

αφου αντεξες 250 σελιδες...παρε αλλη μια τζουρα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με βάση το παραπάνω, όλα τα G4 που στέλνονται Ελλάδα είναι έκδοσης "W";

 

Δε νομίζω κάποιο κατάστημα να στέλνει την W. Όλα στέλνουν με την αρχική κινέζικη L, H.

Κάι από το minideal και από to2c έρχονται οι κινέζικες εκδόσεις και όχι οι W

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

για οσους εστειλαν πισω συσκευη για επισκευη ή αντικατασταση, με ποια υπηρεσια ταχυδρομειου το εστειλαν πισω και με τι κοστος περιπου?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για οσους εστειλαν πισω συσκευη για επισκευη ή αντικατασταση, με ποια υπηρεσια ταχυδρομειου το εστειλαν πισω και με τι κοστος περιπου?

 

Έχουμε θεμα που συζητάμε ακριβώς αυτά τα πράγματα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374714

 

Ας μη βγαίνουμε off topic εδώ παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το εξαφάνισης του πληκτρολογίου σε LEWA και MIUI παραμένει ακόμα και αν βάλω άλλο πληκτρολόγιο. Έβαλα το A.I. Type Keyboard. Ποιός έχει καταφέρει κάτι και με ποιό πληκτρολόγιο?

 

Πιστεύω πάντως ότι οφείλετε σε ανεξήγητα crashes του launcher τουλάχιστον για την τελευταία έκδοση του LEWA μετά την εγκατάσταση του Play Store.

Edited by HarPa
Link to comment
Share on other sites

Εχω Miui και δεν εχω θεμα με πληκτρολογιο, κατι παραξενο συμβαινει...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και εγω ενα απο TO2C 3000 αλλα με αγγλικα....:X

για πειραματισμο ...εγω θα το δοκιμασω μαμα...και βλεπω...

 

αν σου ειναι ευκολο θα ηθελα τα ελληνικα...

πως??

πριν την πρωτη εκκινηση

βαζεις μια κενη SD..μην βαλεις SIM..

αν ειναι ελληνικα μπαίνεις στο recover...

και πατας backup/restore....και μετα backup..θα παρει κανα 2-3 λεπτα...

οταν τελειωσει θα εχει δημιουργισει μια θεση στην καρτα..clockworkmod..bakcup αντιγραφη...αποστολη.:p

αν εχω κανει καπου λαθος πειτε,,,:cry:

αφου αντεξες 250 σελιδες...παρε αλλη μια τζουρα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

 

Ανεβασε το καπου ωστε να το παρουν οποιοι θελουν...... εγω!

 

Επισης υπαρχει προβλημα με τις καρτες sim γιατι εβαλα και τις δυο και δεν βλεπει την μια που μπαινει στο sim2 (η αλλη ειναι αυτη που πηρα σημερα microsim και ειναι οκ)

 

Το ιδιο και στο δευτερο κινητο

 

Τελικα μετα απο επανεκκινηση κατα παραξενο τροπο ειναι οκ (απλα στη miui πρεπει να προσεχεις απο ποια καλεις)

Edited by panosb26
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου αντεξες 250 σελιδες...παρε αλλη μια τζουρα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

 

Το thread αυτό έγινε updated πριν 1μιση χρόνο.

Ισχύουν ολα αυτά; Δεν χρειάζεται update για το Android 4.2.1;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το jiayu g4 με την μεγαλη μπαταρια και τον 1200 επεξεργαστή και εχει ενα θεμα με την καμερα, πολυ κακη ποιοτητα βιντεο και φωτογραφία και απο οτι παρατηρισα με διαφορες αλλαγες που εκανα δεν αλλαζει η ποιοτητα στην φωτογραφικη αν και λεει οτι αλλαζω τα μεγαπιξελ... Ειναι θεμα ρομ η εχει η καμερα προβλημα και αν υπαρχει καποιο φιξ.... Η μπροστινη δουλευει κανονικα χωρις κανενα θεμα

 

Tι εννοείς;; Το βίντεο βγαίνει πραγματικά εκπληκτικό και οι φωτογραφίες αρκετά καλές σε νορμαλ συνθηκες φωτισμού. Το μόνο θέμα που έχει είναι με τις macro φωτογραφίες που θολώνει λίγο ο φακός. Εσένα τι ακριβώς σου κάνει δηλαδή;; Απλά απορώ γιατι και στη πρώτη έκδοση του Μαίου οι φώτο έβγαιναν μια χαρά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

γνωριζει καποιος εαν η jiayu αναβαθμισει τα κινητα της σε kit kat 4.4?

 

φίλε εδώ δεν εχουμε πάρει την 4.2.2 ακόμα .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αυτό το έχετε δεί ?????

 

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-107.html

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα

γνωριζει καποιος εαν η jiayu αναβαθμισει τα κινητα της σε kit kat 4.4?

 

Καμία ενημέρωση και... προς το παρόν εξαιρετικά δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΟΜΟΙΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ....ΕΙΝΑΙ ΘΑΜΠΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΟ ΖΟΥΜΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΟΛΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΚΗ.....ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΩ ΚΑΜΕΡΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Mισό αυτό στο κάνει μόνιμα;; δηλαδή οι φώτο βγαίνουν θολές δε κεντράρει τελικά ο φακός;; Γιατί στις κοντινές (κάτω από 2 εκατοστά) γίνεται αυτό αλλά στις κανονικές σε ένα δεύτερο έχει κεντράρει και βγαίνει κανονικότατα. Εσένα παραμένει θολή η εικόνα μόνιμα;; αν ναι έχεις θέμα δεν έχει τύχει σε κανέναν. Ποιο έκδοση firmware έχεις;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχω ενα θεματακι με την μπαταρια. Εχω το 1/8 3000mah και οταν το φορτιζω μεσω ρευματος, και η φορτιση φτασει στο 100% αν του κανω επανεκινηση πεφτει αμεσως στο 35% περιπου. Αντιθετα αυτο δεν συμβαινει οταν φορτιζεται μεσω usb. Εχω stock rom (την πρωτη του minideal) και GO Ex Launcher.. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες εχω ενα θεματακι με την μπαταρια. Εχω το 1/8 3000mah και οταν το φορτιζω μεσω ρευματος, και η φορτιση φτασει στο 100% αν του κανω επανεκινηση πεφτει αμεσως στο 35% περιπου. Αντιθετα αυτο δεν συμβαινει οταν φορτιζεται μεσω usb. Εχω stock rom (την πρωτη του minideal) και GO Ex Launcher.. Καμια ιδεα?

 

Θα έλεγα να δοκιμάσεις άλλο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Άμα περάσω την τελευταία MIUI Advanced από πάνω από την υπάρχουσα με recovery θα χάσω τις ρυθμίσεις μου τις υπάρχουσες;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Άμα περάσω την τελευταία MIUI Advanced από πάνω από την υπάρχουσα, με recovery, θα χάσω τις ρυθμίσεις μου τις υπάρχουσες;

 

From CWM, update >choose zip file εννοείς φαντάζομαι, οχι, δεν πειράζει τίποτα, αναβαθμίζει μονο οτι πρέπει (το κάνω σταθερά κάθε βδομάδα που βγαίνει το full update...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα αρχίσω να πιστεύω ότι το θέμα με το GPS είναι όντως κάποια ασυμβατότητα κι όχι θέμα κεραίας. Χθες το έβαλα να με φέρει από Πειραιά στου Ζωγράφου,με έφερε μέσω παραλιακης Συγγρού κλπ χωρίς να με χάσει κάι να με δείξει σε άλλο σημείο. Έκανε αναπροσαρμογή στιγμιαία τουλάχιστον δέκα φορές μιας κάι πήγαινα από άλλους δρόμους αλλά πάντα με έδειχνε σωστά. Σημειώνω ότι χθες έβρέχε και είχε απίστευτη συννεφιά πάνω από τη πολη που υποτίθεται κάνει ασθενές το σήμα. Το ίδιο είχε γίνει κάι πριν δυο μέρες στην ίδια διαδρομή. Αντίθετα τη προηγούμενη βδομάδα ηλιόλουστη κι όλας στην ίδια διαδρομή πάλι δυο φορές έκανε σα τρελό με έδειχνε διαρκώς σε άλλους δρόμους μέχρι και στη παραλιακή με πετούσε μέσα στη θάλασσα διαρκώς. Η από γκάζι που το είχα βάλει με το που σταματούσα σε φανάρι έκανε σαν τρελό ήμουν ακίνητος και μου άλλαζε τρεις δρόμους στο καπάκι.

Δε ξέρω αλλά μου φαίνεται κάπως παράλογο όλο αυτό τελικά... δε μπορεί να είναι θέμα κεραίας θα το έκανε πάντα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ καλή rom πιστεύω είναι αυτή:

vredniiy mod v2.3

Patch G4 thick

Patch G4 thin

Camera Patch

Internal Memory Patch

Volume Keys Wake Patch

 

Την έχω για 2η μέρα και όλα πάνε ρολόι. Περιμένω να δω αν θα δουλέψει το patch για την μπαταρία. Ουσιαστικά είναι μία τροποποιημένη stock rom βασισμένη στην έκδοση του Οκτωβρίου από ότι είδα στο forum.

 

Και η ρώσικη σελίδα της είναι vredniiy mod 2.3

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ καλή rom πιστεύω είναι αυτή:

vredniiy mod v2.3

Patch G4 thick

Patch G4 thin

Camera Patch

Internal Memory Patch

Volume Keys Wake Patch

 

Την έχω για 2η μέρα και όλα πάνε ρολόι. Περιμένω να δω αν θα δουλέψει το patch για την μπαταρία. Ουσιαστικά είναι μία τροποποιημένη stock rom βασισμένη στην έκδοση του Οκτωβρίου από ότι είδα στο forum.

 

Και η ρώσικη σελίδα της είναι vredniiy mod 2.3

κράτησε μας ενήμερους!

Το patch για την κάμερα τι βελτιώνει ?

Με το gps είσαι οκ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...