Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το fix touch ειναι ενσωματώμενο σε όλες τις roms και μπορώ να πω ότι περνωντας πισω την εκδοση του minideal όπως σωστά ανέφερε κάποιος φίλος το touch ειναι διορθωμενο. Αφου από περιεργεια πέρασα την έκδοση του Ιουνίου και όντως δε μου εγκαθιστουσε το touch πάρολο που η rom έγραφε ότι το θέλει.

Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπιζεις; ποια εκδοση έχεις; και από ποια rom πηγες σε ποια;

 

Ευχαριστώ για την πρόθεση σου να βοηθήσεις, έχω το κινητό εδώ και 3 εβδομάδες από μίνιντιαλ με ελληνικά, το θέμα με το touch το βλέπω συνεχώς στην εφαρμογή της Wind και q όταν θέλω να ενεργοποιήσω πακέτο, επίσης στο Mobile ebay, όπου και στις δύο περιπτώσεις πατιούνται συνεχώς διάφορα(έχω γλιτώσει άχρηστες αγορές στο τσακ). Έτσι με τα πολλά και επειδή δεν έχω υπολογιστή αυτή τη στιγμή για να περάσω του lewa τη ροκ, πέρασα την g4l20130819-092942, ebay δεν ξαναμπαίνω, αλλά στις άλλες δύο εφαρμογές υπάρχει ακόμα το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ενω βρεθηκε και ομορφη και με Ελληνικα γρηγορη rom (μονο αρνητικο οτι το κανει S4:lol:) εχω προβλημα με το wifi!

Αν μπορει ας τη δοκιμασει και καποιος αλλος

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4-s4ui/

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόθεση σου να βοηθήσεις, έχω το κινητό εδώ και 3 εβδομάδες από μίνιντιαλ με ελληνικά, το θέμα με το touch το βλέπω συνεχώς στην εφαρμογή της Wind και q όταν θέλω να ενεργοποιήσω πακέτο, επίσης στο Mobile ebay, όπου και στις δύο περιπτώσεις πατιούνται συνεχώς διάφορα(έχω γλιτώσει άχρηστες αγορές στο τσακ). Έτσι με τα πολλά και επειδή δεν έχω υπολογιστή αυτή τη στιγμή για να περάσω του lewa τη ροκ, πέρασα την g4l20130819-092942, ebay δεν ξαναμπαίνω, αλλά στις άλλες δύο εφαρμογές υπάρχει ακόμα το προβλημα

 

Μισό το πρόβλημα με το touch είναι ότι δε πατάει με τη πρωτη τις επιλογές πολλές φορές. Εσύ λες με την εφαρμογή myfree2go που όταν πας στις επιλογές για κάποιο ανεξήγητο λόγο πατάει συνεχώς μόνο του. Αυτό δεν είναι θέμα του touch και δε ξέρω γιατί το κάνει αλλά μόνο η συγκεκριμένη εφαρμογή το κάνει και σε μένα και νομίζω σε όλες τις εκδόσεις. Κάποιο θέμα με την εφαρμογή και δε μου το κάνει πάντα πάντως δεν έχει σχέση με το touch fix

 

μπα μόνο για το μέλλον την ήθελα...(γιατί είναι σίγουρα αυθεντική και με 7μιση ευρώ ήταν ότι πρέπει)

έχει κανονικά ελληνική γλώσσα(τους το είχα γράψει στις σημειώσεις βέβαια ό,τι τα θέλω),επίσης είναι rooted χωρίς να βάλω την επιλογή...

έχει μέσα την G4HG 20130816-151656

Απ ότι κατάλαβα προς το παρών δε χρειάζεται να πάω σε κάτι άλλο σωστά;

 

Όντως είσαι στη τελευταία που σημαίνει ότι το minideal περνάει και στις νεώτερες εκδόσεις ελληνικά. Ας ελπίσουμε να κάνει το ίδιο και στις basic εκδόσεις να δούμε νεώτερη official rom με ελληνικα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει τα ίδια περίπου και στη σελίδα του ebay, άρα δεν χρειάζεται να το πετάξω άλλο?

Στη σελίδα η στην εφαρμογή του ebay; γιατι στην εφαρμογη δε μου το κανει που δοκίμασα, μόνο στο myfree2go το έχω παρατηρησει αυτό

 

Και ενω βρεθηκε και ομορφη και με Ελληνικα γρηγορη rom (μονο αρνητικο οτι το κανει S4:lol:) εχω προβλημα με το wifi!

Αν μπορει ας τη δοκιμασει και καποιος αλλος

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4-s4ui/

 

Αν και τη προηγούμενη αντίστοιχη του s4 που δοκίμασα δε μου άρεσε καθόλου είπα να τη δοκιμάσω. Έκανα τα απαραίτητα wipe και την εγκαταστήσα αλλά η συσκευή παρέμεινε στο σήμα της jiayu πολύ ώρα. Μπήκα πάλι Recovery ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα κολάει στο σήμα και μένει εκεί δέκα λεπτά που το άφησα κι έτσι εγκατέλειψα τις προσπάθειες

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και ενω βρεθηκε και ομορφη και με Ελληνικα γρηγορη rom (μονο από αρνητικο οτι το κανει S4:lol:) εχω προβλημα με το wifi!

Αν μπορει ας τη δοκιμασει και καποιος αλλος

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4-s4ui/

 

Την παλιά ρομ την είχα για 1.5 μήνα, πολύ καλή, αλλά και αυτή είχε θέμα με το wifi. Τώρα και στην καινούργια δεν το διόρθωσαν?

Εδώ και 3μερες έχω την τελευταία ισπανική και από wifi σκοτώνει σε σχέση με την προηγούμενη που είχα του S4

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ το antelife τι γινεται βρε παιδια; Εχω παραγγειλει απο τις 11/9 και με εχει ακομη στο processing, και κανεις δεν απαντα στα μηνυματα μου...

Εχει αλλος ιδιο προβλημα; Να παρω τα λεφτα μου πισω;

Link to comment
Share on other sites

Από το Antelife αγόρασα και τα δύο τα G4 μου και δεν είχα πρόβλημα κανένα.

Στείλε τους e-mail στο Antelife <service@antelife.com> ή καλύτερα ακόμα απάντα στο "AntElife: New Order # 100..... " e-mail που σου έχει έρθει, ρωτώντας τους τί γίνεται, έτσι ώστε να βλέπουν και το νούμερο της παραγγελίας σου. Και πες τους να σου στείλουν Tracking Information...

 

Για "μασημένη τροφή" εγώ τους είχα στείλει το παρακάτω:

 

Good morning.

 

When will my order be dispatched ?

What is the tracking number ?

 

Can you put lower price on the package, so that no one will know that it contains a mobile phone ?

 

Thanks in advance,

Apostolos

 

Απλά άλλαξε το όνομα και βάλε το δικό σου και στείλ' το.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου εχει ερθει ουτε καν εμαιλ, το μονο εμαιλ που ελαβα ειναι απο το paypal, οτι εγινε η χρεωση :(

Θα δοκιμασω με το εμαιλ που μου εδωσες, γιατι απο το site τους δεν καταφερα να βρω κανεναν online.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αύριο το παίρνω και εγώ μετά από 8 μήνες αναμονής!!!! :D Έχει κανείς να προτείνει την πιο καλή ρομ για το τουρμπο 2/32 3000 (ελληνικά δεν με ενδιαφέρει να έχει);;;;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια παρελαβα κι εγω το jiayu g4 slim.

 

Το παρηγγειλα απο minideal και για αγνωστο λογο το τσιμπησαν στο τελωνειο. Καθισε εκει αρκετες μερες τον Αυγουστο και λογω αδειων. Εστειλα τα δικαιολογητικα με φαξ αφου με ενημερωσαν να το κανω , και μετα απο μερικα ευτραπελα ακομα παρελαβα σημερα απ το ταχυδρομιο πληρωνοντας 56€ για δασμους.

 

 

Στο δια ταυτα, ποιοτητα κατασκευης καλη, στα επιπεδα του newman n1 που εχω τους τελευταιους 10 μηνες, οθονη αριστη. Το κινητο ηρθε με τη rom που εβαζε το minideal αρχες αυγουστου (οταν και εγινε η παραγγελια) και αφου του περασα titanium backup περασα ολες τις εφαρμογες που ειχα κανει backup απο το newman. Ολα καλα , δεν κολλησε κλπ κλπ

 

τα θεματα μου ειναι 3 ή μαλλον 2 γιατι το 3ο φαινεται να λυνεται:

 

1ον δεν αναβουν τα κουμπια. Εχω δοκιμασει και την τελευταια απο jiayu.es και παλι δεν αναβουν. Μικρο το κακο βεβαια αλλα θα ηθελα να αναβουν. Ελπιζω να μην εχω πεσει σε παρτιδα engineer sample ή δεν ξερω γω τι αλλο.

2ον το wifi ειναι μετριο στην καλυτερη. Κακο επιπεδο σηματος και αποσυνδεσεις εκει που το newman επιανε αριστα. Βασικα μπορει να δειχνει σημα 3/4 αλλα μολις απομακρυνθω λιγο να γιενι απο μπλε γκρι, και να βγαλει 0/4 επιπεδο σηματος και να πεσει. Και η μαμα ρομ αλλα και η τελευταια ρομ εμφανιζουν το ιδιο συμπτωμα.

3ον το gps στη ρομ του minideal δεν βρηκε δορυφορο (δεν το αφησα και πολυ βεβαια) ενω η ισπανικη βρηκε μετα απο λιγο. Με εβγαλε στο διπλα τετραγωνο αλλα μετα απο μισο λεπτο ηρθε στη σωστη μερια. wi-fi positioning λειτουργει κανονικα, για το 3g positioning δεν ειμαι σιγουρος.

 

 

Επειδη λοιπον τα ποστ ειναι απειρα κι ακομα κι εγω εχασα τη μπαλα θελω να μου προτεινετε μια ρομ που θα διορθωνει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το wifi, θα λειτουργει το gps (αν κι αυτο μαλλον το φτιαχνω ευκολα μονος μ γτι βρηκα τον οδηγο), ακι εί δυνατον να αναβουν και τα κουμπια

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια παρελαβα κι εγω το jiayu g4 slim.

 

Το παρηγγειλα απο minideal και για αγνωστο λογο το τσιμπησαν στο τελωνειο. Καθισε εκει αρκετες μερες τον Αυγουστο και λογω αδειων. Εστειλα τα δικαιολογητικα με φαξ αφου με ενημερωσαν να το κανω , και μετα απο μερικα ευτραπελα ακομα παρελαβα σημερα απ το ταχυδρομιο πληρωνοντας 56€ για δασμους.

 

 

Στο δια ταυτα, ποιοτητα κατασκευης καλη, στα επιπεδα του newman n1 που εχω τους τελευταιους 10 μηνες, οθονη αριστη. Το κινητο ηρθε με τη rom που εβαζε το minideal αρχες αυγουστου (οταν και εγινε η παραγγελια) και αφου του περασα titanium backup περασα ολες τις εφαρμογες που ειχα κανει backup απο το newman. Ολα καλα , δεν κολλησε κλπ κλπ

 

τα θεματα μου ειναι 3 ή μαλλον 2 γιατι το 3ο φαινεται να λυνεται:

 

1ον δεν αναβουν τα κουμπια. Εχω δοκιμασει και την τελευταια απο jiayu.es και παλι δεν αναβουν. Μικρο το κακο βεβαια αλλα θα ηθελα να αναβουν. Ελπιζω να μην εχω πεσει σε παρτιδα engineer sample ή δεν ξερω γω τι αλλο.

2ον το wifi ειναι μετριο στην καλυτερη. Κακο επιπεδο σηματος και αποσυνδεσεις εκει που το newman επιανε αριστα. Βασικα μπορει να δειχνει σημα 3/4 αλλα μολις απομακρυνθω λιγο να γιενι απο μπλε γκρι, και να βγαλει 0/4 επιπεδο σηματος και να πεσει. Και η μαμα ρομ αλλα και η τελευταια ρομ εμφανιζουν το ιδιο συμπτωμα.

3ον το gps στη ρομ του minideal δεν βρηκε δορυφορο (δεν το αφησα και πολυ βεβαια) ενω η ισπανικη βρηκε μετα απο λιγο. Με εβγαλε στο διπλα τετραγωνο αλλα μετα απο μισο λεπτο ηρθε στη σωστη μερια. wi-fi positioning λειτουργει κανονικα, για το 3g positioning δεν ειμαι σιγουρος.

 

 

Επειδη λοιπον τα ποστ ειναι απειρα κι ακομα κι εγω εχασα τη μπαλα θελω να μου προτεινετε μια ρομ που θα διορθωνει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το wifi, θα λειτουργει το gps (αν κι αυτο μαλλον το φτιαχνω ευκολα μονος μ γτι βρηκα τον οδηγο), ακι εί δυνατον να αναβουν και τα κουμπια

 

Mεγειά φίλε μου κρίμα για ταλαιπωρία, με singapore post και στο τσιμπησε το τελωνειο;

Για τα κουμπιά ποτέ δεν άναψαν, αν και υπήρξε μεγάλη παραφιλολογία αποδείχτηκε οτι απλά τα κουμπιά δεν έχουν led για να ανάψουν δεν είναι θέμα έκδοσης.

Για το gps γενικά όλες τις λύσεις που δοκιμάστηκαν δεν απέδωσαν και πολλά, μπορει το κινητο να κλειδώνει γρήγορα αλλά στη κίνηση μια σε δείχνει εδώ και μια στο δίπλα δρόμο, δυστυχώς εδώ υπάρχει θέμα.

Για τo wifi το σήμα είναι ικανοποιητικό αλλά όχι και σουπερ, και σε μένα στα 8-10 μέτρα απόσταση με 3-4 τοίχους ανάμεσα δείχνει μεν οτι εχει σημα αλλά κατεβαζει με σχεδον μηδενική ταχυτητα ενώ το ταμπλετ ainol δίπλα του παίζει μια χαρά. Βέβαια έχω ακομα την εκδοση του ΜΑιου οποτε δε ξερω αν διορθωνεται με νεωτερη version

 

ΥΓ: Η εκδοση Αυγουστου του minideal υποθετω δεν είχε ελληνικα μέσα σωστά; αλλιως να μας εκανες ενα upload

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τα κουμπια λυθηκαν οκ... ξενερωσα αλλα συμβιβαζομαι

 

το wifi με χαλαει απιστευτα. ειμαι αναμεσα σε 3-4 τοιχους και περιπου κι 6-8 μετρα αποσταση και κανει καποια disconnects οταν κινουμαι ελαφρως ή αλλαζω τη θεση του τηλεφωνου.

 

Η ρομ του minideal εχει κανονικα ελληνικα μεσα. Το τηλεφωνο αγοραστηκε 9 αυγουστου και η εκδοση που φοραει αν ειμαι σωστος ειναι η G4H 20130515-202809. Τη ρομ την εχω κανει backup μεσω recovery αρα για να την ανεβασω σε zip δε νομιζω πως γινεται. Την εκανα restore τωρα γιατι η τελευταια ισπανικη δεν εχει καμια διαφορα, ισα ισα που ειχε μια βλακεια για το tethering που πεταγοταν και δεν καταλαβα τι εκανε.

Link to comment
Share on other sites

2η περιπτωση,και στο τοπικ του 967s εγινε σε ενα παιδι το ιδιο σημερα,μαλλον αρχιζουν να τα ψαχνουν ολα τα δεματα στο τελωνειο
Link to comment
Share on other sites

2η περιπτωση,και στο τοπικ του 967s εγινε σε ενα παιδι το ιδιο σημερα,μαλλον αρχιζουν να τα ψαχνουν ολα τα δεματα στο τελωνειο

 

ειναι ευρωπαϊκη κινητοποίηση για να πιασουν λαθρεμπόρους και διακινητές ναρκωτικών, και να αυξησουν τα εσοδα απο τους δασμους

 

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=458194

http://www.xronos.gr/detail.php?ID=89611

 

το κρατος χανει αρκετα και εχει δοθει εντολη να σταματουν οσο περισσοτερα γινεται. Προφανως δεν τα σταματανε ολα, και δεν ξερω με ποιο τροπο γινεται η δειγματοληψια. Το σιγουρο ειναι οτι ειναι πλεον πιο συχνο φαινομενο.

 

δε με ενοχλει που πληρωσα, με ενοχλει η απιστευτη καθυστερηση. 12€ ειναι η αμοιβη των ελτα για τα διαδικαστικα. Στιςι ιδιωτικες μεταφορικες κουριερ το ποσο ειναι καπου 60-80€ μονο για τα διαδικαστικα συν τους δασμους, οποτε και παλι θα προτιμησω καποια απλη μεταφορικη.

 

το δεμα μου , οπως με πληροφορησαν απ το τηλεφωνο, το ειχε δεσμευσει η ομαδα του σδοε στο αεροδρομιο , και γι αυτο μου ζητησαν τηλεφωνικως να τους στειλω τα δικαιολογητικα με φαξ. Δεν παιζουμε με το σδοε, ουτε θελουμε το ονομα μας να φτανει στα χαρτια τους. Εστειλα λοιπον την αποδειξη του paypal και το αντιγραφο της κινησης της καρτας για να φανει οτι δεν εχω παραποιησει καποιο νουμερο, και να μπορουν αν το διασταυρωσουν αμα θελουν. Δε νομιζω να φταναν τοσο βαθυα, ομως αν εστελνα τιμη 80-100€ πιθανον να το εκτελωνιζαν με δικη τους κριση, θεωρωντας οτι το παραστατικο δεν ειναι αντιπροσωπευτικο. Ναι , γινεται κι αυτο για ευνοητους λογους, χρονια στο χωρο οι εκτελωνιστες ξερουν τι παιζει πλεον και με τις αγορες απο το ιντερνετ

 

 

ΥΓ τωρα ειδα το θεμα εξ ολοκληρου στο zte v967s οποτε δε θα επεκταθω κι εδω κι ας μην το κανουν και οι υπολοιποι γτι θα ξεφυγουμε

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

@dimzan

 

Με αυτή τη rom που έχεις (είναι αρχαία του Μαϊου) λογικά θα σου κάνει περίεργες βουτιές η μπαταρία στο ποσοστό.

Η πιο σωστή που έχω δοκιμάσει και έχω και τώρα για το thin turbo είναι η rom του Λεωνίδα :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4879910#post4879910

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα κουμπια λυθηκαν οκ... ξενερωσα αλλα συμβιβαζομαι

 

το wifi με χαλαει απιστευτα. ειμαι αναμεσα σε 3-4 τοιχους και περιπου κι 6-8 μετρα αποσταση και κανει καποια disconnects οταν κινουμαι ελαφρως ή αλλαζω τη θεση του τηλεφωνου.

 

Η ρομ του minideal εχει κανονικα ελληνικα μεσα. Το τηλεφωνο αγοραστηκε 9 αυγουστου και η εκδοση που φοραει αν ειμαι σωστος ειναι η G4H 20130515-202809. Τη ρομ την εχω κανει backup μεσω recovery αρα για να την ανεβασω σε zip δε νομιζω πως γινεται. Την εκανα restore τωρα γιατι η τελευταια ισπανικη δεν εχει καμια διαφορα, ισα ισα που ειχε μια βλακεια για το tethering που πεταγοταν και δεν καταλαβα τι εκανε.

 

Στην ίδια περίπτωση είμαστε τότε ίδια απόσταση και τοιχοι εμένα δεν δείχνει να αποσυνδέει απλά μηδενιζει σα ταχύτητα.

Οκ είπες αρχές Αυγούστου στο πρώτο post και με μπέρδεψες τη παλιά εκδοση του μαιου έχεις κι εσύ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

@dimzan

 

Με αυτή τη rom που έχεις (είναι αρχαία του Μαϊου) λογικά θα σου κάνει περίεργες βουτιές η μπαταρία στο ποσοστό.

Η πιο σωστή που έχω δοκιμάσει και έχω και τώρα για το thin turbo είναι η rom του Λεωνίδα :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4879910#post4879910

 

Στην ίδια περίπτωση είμαστε τότε ίδια απόσταση και τοιχοι εμένα δεν δείχνει να αποσυνδέει απλά μηδενιζει σα ταχύτητα.

Οκ είπες αρχές Αυγούστου στο πρώτο post και με μπέρδεψες τη παλιά εκδοση του μαιου έχεις κι εσύ

 

 

το gps το διορθωσα πανευκολα

 

δε βρισκω log file που να λεει τις βελτιωσεις αυτης της ρομ σε σχεση μ αυτη που εχω εγω, οποτε λεω να τη δοκιμασω μερικες μερες.

 

για το θεμα της μπαταριας εχω το batterymonitorwidget και με εχει βολεψει. Εκανα εξ αρχης wipe statistics και clear history οποτε δε νομιζω να εχω θεμα.

 

ψαχνω τι ακριβως παιζιε με το wifi τωρα. εχω βεβαια πολλες ηλεκτρονικες συσκευες στους διπλανους τοιχους και παιζει ενα ρολο αυτο αλλα και παλι το newman δεν εχει τετοια θεματα. μυριζομαι φτηνιαρα κεραια (μειωση κοστους κι απο εκει??) . καπου πηρε το ματι μου για καποια αλχημεια με αλουμινοχαρτο, θα το ερευνησω λιγο το θεμα και θα ξαναποσταρω

Link to comment
Share on other sites

το gps το διορθωσα πανευκολα

 

δε βρισκω log file που να λεει τις βελτιωσεις αυτης της ρομ σε σχεση μ αυτη που εχω εγω, οποτε λεω να τη δοκιμασω μερικες μερες.

 

για το θεμα της μπαταριας εχω το batterymonitorwidget και με εχει βολεψει. Εκανα εξ αρχης wipe statistics και clear history οποτε δε νομιζω να εχω θεμα.

 

ψαχνω τι ακριβως παιζιε με το wifi τωρα. εχω βεβαια πολλες ηλεκτρονικες συσκευες στους διπλανους τοιχους και παιζει ενα ρολο αυτο αλλα και παλι το newman δεν εχει τετοια θεματα. μυριζομαι φτηνιαρα κεραια (μειωση κοστους κι απο εκει??) . καπου πηρε το ματι μου για καποια αλχημεια με αλουμινοχαρτο, θα το ερευνησω λιγο το θεμα και θα ξαναποσταρω

 

Ίσως επειδή η κεραία δεν έιναι τόσο δυνατή. Τώρα θα περάσω κι εγώ τη τελευταία έκδοση από jiayu.es και θα δω αν υπάρξει αλλαγή με wifi. Πάντως για gps έχει διαπιστωμενα αθλιο πομπο και γι αυτό δε διορθώνεται με κανένα κόλπο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το wifi ναι είναι μέτριο, σε παρόμοιο επίπεδο με ένα motorola RAZR που είχα. Απο κάπου πρέπει να κάνουν περικοπές όπως λές, δεν γίνεται με τέτοια τιμή και τέτοια χαρακτηριστικά να μην κάνεις συμβιβασμούς. Ένα ZTE V970 που είχα για ένα διάστημα είχε αρκετά καλύτερο wifi.
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το wifi ναι είναι μέτριο, σε παρόμοιο επίπεδο με ένα motorola RAZR που είχα. Απο κάπου πρέπει να κάνουν περικοπές όπως λές, δεν γίνεται με τέτοια τιμή και τέτοια χαρακτηριστικά να μην κάνεις συμβιβασμούς. Ένα ZTE V970 που είχα για ένα διάστημα είχε αρκετά καλύτερο wifi.

 

ειναι ξεφτυλα για 170€ τηλεφωνο (100€ στο εργοστασιο) να τσιγγουνευονται ή να μη σχεδιαζουν σωστα την κεραια, ακομα και το software. Εχω παρει android τηλεφωνο των 60€ και δεν ειχα κανενα θεμα με wifi και gps. Το μονο που δεχομαι ειναι οτι ειναι πολυ στενος ο χωρος αφου προσπαθουν να τα στιμωξουν ολα σε ελαχιστες διαστασεις, ομως εαν θελουν αν ειναι επαγγελματιες ας σχεδιασουν σωστα καιτ ις κεραιες ωστε να μην επηρρεαζονται απο τον ηλεκτρονικο θορυβο των υπολοιπων κυκλωματων.

 

 

Αξιζει να δοκιμασω την τελευταια επισημη ? τι παραπανω προσφερει απο τη minideal μαιου? τα σαβουροπρογραμματα βγαινουν ευκολα με το titanium οποτε ειναι ευκολο να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Είχα το galaxy s2 το οποίο είχε θέμα με το wifi και έστρωσε με update και θέμα με την κάμερα (ροζ στο κέντρο) το οποίο δεν έφτιαξε ποτέ (μέχρι την ήμερα που το βάφτισα στην θάλασσα). Aν το μόνο θέμα του G4 είναι ότι δεν έχει φοβερό wifi θα είμαι πραγματικά :):):)
Link to comment
Share on other sites

Το wifi ναι είναι μέτριο, σε παρόμοιο επίπεδο με ένα motorola RAZR που είχα. Απο κάπου πρέπει να κάνουν περικοπές όπως λές, δεν γίνεται με τέτοια τιμή και τέτοια χαρακτηριστικά να μην κάνεις συμβιβασμούς. Ένα ZTE V970 που είχα για ένα διάστημα είχε αρκετά καλύτερο wifi.

 

φίλε και εγώ το RAZR είχα (το οποίο μου έκλεψαν στις αρχές του καλοκαιριού :cry:)...

σε καμία περίπτωση το σήμα του G4 είναι τόσο χάλια όσο του RAZR...είναι πολύ καλύτερο...το RAZR δεν έπιανε στα 6 μέτρα που λέει ο λόγος(πρόβλημα που μεταξύ μας είναι πολύ χειρότερο από το να μην έχει το κινητό καλό GPS)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...