Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το 1/4 T thick έχει καμία άλλη διαφορά με το 2/32 T thick εκτός από Ram/Rom?

 

γιατι ρε Γιωργο πας για το χοντρο ?? το λεπτο ειναι μαγεία !!! και κραταει και ενα σκασμο μερες, μεχρι να ξανα-φορτισεις

 

το χοντρο ειναι σαν το G3, οποτε τι εννοια εχει να ξαναπαρεις σχεδον το ιδιο τηλεφωνο

παρε το λεπτο και θα με ευλογας ;)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ρομαντική που έχει δείξει ότι lewa έχει περασμένο το touch fix?

 

Και κάτι γενικό:στο παλιό μου κινητο(LG x2)κράτησα μέσω sd και τιτανιουμ όσες εφαρμογές ήθελα με τα δεδομένα τους, τώρα τα χρησιμοποιησα όσα ήθελα και λειτουργούν κανονικά. Το θέμα μου είναι ότι δεν βλέπω φάκελο obb, όπως μου ζητούν κάποιες οδηγίες για να περάσω modern combat 4πχ,και αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να κάνω φόρματ την κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Η ρομαντική που έχει δείξει ότι lewa έχει περασμένο το touch fix?

 

Και κάτι γενικό:στο παλιό μου κινητο(LG x2)κράτησα μέσω sd και τιτανιουμ όσες εφαρμογές ήθελα με τα δεδομένα τους, τώρα τα χρησιμοποιησα όσα ήθελα και λειτουργούν κανονικά. Το θέμα μου είναι ότι δεν βλέπω φάκελο obb, όπως μου ζητούν κάποιες οδηγίες για να περάσω modern combat 4πχ,και αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να κάνω φόρματ την κάρτα?

 

...ο φάκελος obb πρέπει να είναι μέσα στο φάκελο (root/)Android, όπου υπάρχει και ένας data. Αν δεν υπάρχει ο obb, τον δημιουργούμε και αντιγράφουμε μέσα του το subfolder του παιχνιδιού που θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε Γιωργο πας για το χοντρο ?? το λεπτο ειναι μαγεία !!! και κραταει και ενα σκασμο μερες, μεχρι να ξανα-φορτισεις, το χοντρο ειναι σαν το G3, οποτε τι εννοια εχει να ξαναπαρεις σχεδον το ιδιο τηλεφωνο, παρε το λεπτο και θα με ευλογας ;)

Καλα, οι σκεψεις ειναι για το βαθυ μελλον..

Μεχρι τοτε, θα βγει και το 5..

ομως δεν απαντησες, το 2/32 με το 1/4 τι διαφορες εκτος απο RAM/ROM?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! θέλω να πάρω τ κινητάκι τ 1/4

θέλω να τ έχω στις 4 τ Οκτωβρίου που κλείνω τ 19 μου:-P δεν έχω ούτε PayPal ούτε κάρτες κανονισμένές είμαι από Χανιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τ βήματα που πρέπει να κάνω; θα τ πάρω από minideal

ευχαριστώ κοπέλια!

 

(σορυ για τ σκέτα τ το κινητό τ βγάζει αυτόματα:-P)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! θέλω να πάρω τ κινητάκι τ 1/4

θέλω να τ έχω στις 4 τ Οκτωβρίου που κλείνω τ 19 μου:-P δεν έχω ούτε PayPal ούτε κάρτες κανονισμένές είμαι από Χανιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει με τ βήματα που πρέπει να κάνω; θα τ πάρω από minideal

ευχαριστώ κοπέλια!

 

Πρεπει να εχεις πιστωτικη καρτα η χρεωστικη που την προ-πληρωνεις στην τραπεζα και βαζεις τα χρηματα που σου χρειαζονται.

Κανεις εναν λογαριασμο στο paypal,κανεις την παραγγελια στο καταστημα που θες,προσοχη να εχεις σωστη διευθυνση στο paypal την βαζεις κι εκει και αυτο ηταν,τους ζητας να γραψουν χαμηλη τιμη για το τελωνειο και να στο στειλουν με sing post.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειδη μαρεσει πολυ το κινητακι και λεω να το παρω εχω αρχισει και ψαχνω σε διαφορα σαιτ...στο antelife για παραδειγμα εχει διαφορα μοντελα...απ τα λιγα που εχω διαβασει και δω, χωριζονται σε λεπτο και χοντρο?αν μπορουσε καποιος να μου πει ποσα μοντελα υπαρχουν και ποιο μου προτεινει να παω...δν κοιταζω για advanced μοντελα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη εχω μπερδευτει, ξερει καποιος να μου πει αν το 1/4 με το 2/32 εχει αλλες διαφορες εκτος απο RAM/ROM?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου καποιος που πηρε το τηλεφωνο απο το minideal αν ειχε ρομ στα ελληνικα.αν ναι απο που μπορουμε να βρουμε αυτην την ρομ?
Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι το jiayu.es έβγαλε καινούργια σειρά με δικές του ROMs με ημερομηνία 20130907...θα δοκιμάσω αυτή για το G4T το σ/κ Edited by tomcat_

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Και η gpu τρεχει σε πιο ανεβασμενη ταχυτητα

 

λαθος

το turbo με το μη turbo εχουν διαφορα σε cpu gpu

το thin με το thick εχουν διαφορα στη μπαταρια

το advanced με το basic αν ειναι και τα 2 turbo & thick εχουν διαφορα μονο σε ram rom

ram ειναι μια χαρα το 1gb, rom βαζεις μια Microsd 32αρα με 20 ευρω.

μεγαλη διαφορα χρηματων ομως που δε δικαιολογειται

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι το jiayu.es έβγαλε καινούργια σειρά με δικές του ROMs με ημερομηνία 20130907...θα δοκιμάσω αυτή για το G4T το σ/κ

Μολις εβαλα μια τετοια .....:)

http://www.needrom.com/mobile/g4b-basic-jiayu-es-edition/

 

Εντυπωσεις απο αυριο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη εχω μπερδευτει, ξερει καποιος να μου πει αν το 1/4 με το 2/32 εχει αλλες διαφορες εκτος απο RAM/ROM?

 

καμια αλλη διαφορα..... αλλα να ειναι ιδια π.χ και τα δυο TURBO

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω καποιες αποριες. Που μπορω να βρω G4 στη χαμηλοτερη τιμη, το μαυρο μου μοιαζει πιο ποιοτικο στο πλαστικο ισχυει; και για την μπαταρια ποσο κρατει η μεγαλη , ποσο η μικρη;
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:P γιατι την εβαλες? προσφερει κατι?

Με αυτην που μου ειχε ερθει καπου καπου την μια καρτα μου την πεταγε εκτος σηματος.......και δεν μπορουσα να την χρησιμοποησω!

Οποτε επρεπε καποια στιγμη να βαλω μια ποιο καινουργια, γι αυτο και ειναι η πρωτη που μου αρεσε και μου εκανε κλικ και λογω pure vanilla launcher!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα μια τετοια .....:)

http://www.needrom.com/mobile/g4b-basic-jiayu-es-edition/

 

Εντυπωσεις απο αυριο!

 

επίσης να προσθέσω ότι υπάρχει και καινούργια έκδοση του app jiayu.es διότι η προηγούμενη προκαλούσε battery drain. Ίσως τώρα εξηγούνται μερικά πράγματα....

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Και η gpu τρεχει σε πιο ανεβασμενη ταχυτητα

καμια αλλη διαφορα..... αλλα να ειναι ιδια π.χ και τα δυο TURBO

το turbo με το μη turbo εχουν διαφορα σε cpu gpu

Παιδια ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις. Η ερωτηση μου αφορουσε ιδιας κατηγοριας τηλεφωνα και απ οτι καταλαβα μονο σε RAM/ROM ειναι η διαφορα.

Ομως Αντωνη δεν καταλαβα αυτο, βλεπω παντου τα Τ και τα απλα να εχουν ιδια GPU SGX 544. Εσυ γιατι λες οτι διαφερουν?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις. Η ερωτηση μου αφορουσε ιδιας κατηγοριας τηλεφωνα και απ οτι καταλαβα μονο σε RAM/ROM ειναι η διαφορα.

Ομως Αντωνη δεν καταλαβα αυτο, βλεπω παντου τα Τ και τα απλα να εχουν ιδια GPU SGX 544. Εσυ γιατι λες οτι διαφερουν?

 

Υπήρχε και η φήμη ότι η advance έκδοση θα είχε και καλύτερη κάμερα. Τώρα τελικα δε ξέρω τι έγινε κι αν όντως ισχύει γιατί τελικά όσοι το πηραμε F/2.2 έχουμε

 

http://www.gizchina.com/2013/07/05/jiayu-g4-advanced-also-gets-updated-camera-hardware/

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις. Η ερωτηση μου αφορουσε ιδιας κατηγοριας τηλεφωνα και απ οτι καταλαβα μονο σε RAM/ROM ειναι η διαφορα.

Ομως Αντωνη δεν καταλαβα αυτο, βλεπω παντου τα Τ και τα απλα να εχουν ιδια GPU SGX 544. Εσυ γιατι λες οτι διαφερουν?

 

Ίδιες CPU και GPU είναι, απλά αμφότερες χρονισμένες υψηλότερα.

4xCortex-A7, 1.2Ghz VS 4xCortex-A7, 1.5Ghz

SGX544 286Mhz VS SGX544 357Mhz

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και η φήμη ότι η advance έκδοση θα είχε και καλύτερη κάμερα. Τώρα τελικα δε ξέρω τι έγινε κι αν όντως ισχύει γιατί τελικά όσοι το πηραμε F/2.2 έχουμε

 

http://www.gizchina.com/2013/07/05/jiayu-g4-advanced-also-gets-updated-camera-hardware/

Μιας και αναφέραμε την κάμερα...

 

Που και πού όταν ξεκινάω την εφαρμογή της κάμερας μου εμφανίζεται το εικονίδιο επάνω που μου γράφει HDR. Τις περισσότερες φορές εξαφανίζεται. Ξέρει κσνείς τί παίζει με αυτό;

 

Και μια τελευταία ερώτηση. Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να βρώ το dialpad autocomplete ? Αυτό που όταν έγραφες κάποια νούμερα από τα πρώτα π.χ. 6936... σου έγραφε τις επαφές που είχαν μέσα αυτά τα νούμερα ή ξεκινούσαν από αυτά. Βρήκα αυτό

http://android.stackexchange.com/questions/50030/android-4-3-how-to-get-the-dial-pad-autocomplete

αλλά δεν έχω εγώ τέτοιες επιλογές. Έχω για Video calling (λες και θα το χρησιμοποιήσω ποτέ)...

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει το κινητο απ το antelife απο τις 4 σεπτεμβριου και ακομα δεν εχουν στειλει επιβεβαιωση ουτε tracking number το μονο εμαιλ που εχω παρει εινει απ το paypal...ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παραγγειλει το κινητο απ το antelife απο τις 4 σεπτεμβριου και ακομα δεν εχουν στειλει επιβεβαιωση ουτε tracking number το μονο εμαιλ που εχω παρει εινει απ το paypal...ειναι φυσιολογικο?

 

σου απαντησα,οχι.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέραμε την κάμερα...

 

Που και πού όταν ξεκινάω την εφαρμογή της κάμερας μου εμφανίζεται το εικονίδιο επάνω που μου γράφει HDR. Τις περισσότερες φορές εξαφανίζεται. Ξέρει κσνείς τί παίζει με αυτό;

 

Και μια τελευταία ερώτηση. Μπορεί κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να βρώ το dialpad autocomplete ? Αυτό που όταν έγραφες κάποια νούμερα από τα πρώτα π.χ. 6936... σου έγραφε τις επαφές που είχαν μέσα αυτά τα νούμερα ή ξεκινούσαν από αυτά. Βρήκα αυτό

http://android.stackexchange.com/questions/50030/android-4-3-how-to-get-the-dial-pad-autocomplete

αλλά δεν έχω εγώ τέτοιες επιλογές. Έχω για Video calling (λες και θα το χρησιμοποιήσω ποτέ)...

Μόνο εγώ έχω τα συγκεκριμένα προβλήματα;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...