Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή εσύ χρησιμοποιείς το G4 για navigation σε αυτοκίνητο μέσα στην πόλη και σε βγάζει συνέχεια στην κανονική πορεία χωρίς να μπερδεύει θέση ή να σε βγάζει ότι πας στα "χωράφια"?

Εννοειται οτι το χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα!

 

ακριβώς αυτό. Το πρόγραμμα είναι το google navigation.

Σήμερα δοκίμασα το sygic που είναι αρκετά καλύτερο αλλά και πάλι δεν απέφυγε μέσα στην πόλη τις παλινδρομήσεις προσπαθώντας να βρει που είμαι σε ορισμένα σημεία.

Το πες και μονο σου και οπως εγραψα και εγω με τα συγκεκριμενα προγραμματα παει πολυ καλα.

 

Να καταθέσω την εμπειρία μου (για G3S βεβαια, αλλα στο θέμα GPS, ίδια είναι...)

 

Δοκίμασα σήμερα αρκετά το θέμα Navigation, έχοντας πριν κάνει (προληπτικά) οτι λέει το

παραπάνω, περι Faster Fix & MTKMobileTools.

Εχω περασμένο το Sygic 13.1.14 με τον πρόσφατο χάρτη Ελλάδας και χρησιμοποιωντας το σε 2ωρη περιπλάνηση εντός Λάρισας, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, όσο και να το "παίδεψα"...! Υπολόγιζε γρήγορα διαδρομές, έκανε επαν-υπολογισμούς σε αλλαγές και γενικά, συμπεριφέρθηκε αριστα.

(παρένθεση: ΑΝ και έχω χρησιμοποιήσει πολλάκις σπασμενες εφαρμογές, θεωρώ οτι σε τέτοια σοβαρη εφαρμογη, χρειάζεται η αγορά... με αφορμή λοιπόν την προσφορά της Sygic - 50€ αρχική, -30% προσφορά (ως 03/9), -25% ακόμη με ένα κουπόνι που βρήκα μέσω google, βγήκε τελική τιμή 26 ευρώ και κάτι (Full Europe version), με ανανεώσεις εφ' όρου ζωής και μεταφορά σε οποια Android συσκευη θα έχεις (ή σε iOS!)

+1000:)

Πες τα βρε χρυσοστομε, μας φαγανε με το gps, αμα αποφασισω να γινω ταξιτζης και να το χρειζομαι 24 ωρες την μερα δεν παιρνω μια original συσκευη gps με κεραια?:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίτα ακόμα αυτήν έχω και είμαι ευχαριστημένος, αλλά έλεγα μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

Από bugs έχεις εντοπισει κατι σοβαρο; σε σχέση με την official του mini deal? Από μπαταρία;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αντε και Jiayu G4 avatar

 

αντε να αλλάξετε το avatar οσοι το εχετε παρει !!! ;):D

 

αν και εχει μονο σε λευκο :( ...... τελος παντων ...... θα το αντεξω εγω με το μαυρο :rolleyes:

εχουν βαλει Jiayu avatars για τα G2, G2s, G3s, G4, S1 ........ τρεχατε

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Από bugs έχεις εντοπισει κατι σοβαρο; σε σχέση με την official του mini deal? Από μπαταρία;

 

 

 

Κοιτά πάνω κάτω τα ίδια είναι. Η μπαταρία είναι μια χαρά με αρκετή χρήση μου βγάζει 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά πάνω κάτω τα ίδια είναι. Η μπαταρία είναι μια χαρά με αρκετή χρήση μου βγάζει 3 μέρες.

 

με δύο ή με μια sim? εμένα με δύο sim και μέση χρήση βγάζει κάτι παραπάνω από 48 ώρες αλλά ίσως η μπαταρία δεν έχει "στρώσει" ακόμα με μερικές φορτίσεις.

Εννοειται οτι το χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα!

 

Το πες και μονο σου και οπως εγραψα και εγω με τα συγκεκριμενα προγραμματα παει πολυ καλα.

 

+1000:)

Πες τα βρε χρυσοστομε, μας φαγανε με το gps, αμα αποφασισω να γινω ταξιτζης και να το χρειζομαι 24 ωρες την μερα δεν παιρνω μια original συσκευη gps με κεραια?:lol:

 

όταν χρησιμοποιείς το gps έχεις και data ανοιχτά ή μόνο gps?

 

Ένα update για το θέμα της γρήγορης αποφόρτισης που αντιμετώπιζα. Προς το παρόν το κινητό αποφορτίζει λογικά κάτω από τα 40% και όχι απότομα. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι αυτή τη φορά το φόρτισα ανοιχτό και όχι κλειστό όπως τις άλλες φορές. Όταν φορτίζεται κλειστό παρατηρώ ότι φορτίζει πολύ γρήγορα, ενώ όταν είναι ανοιχτό φορτίζει πολύ πιο "λογικά"

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξεκολλάτε με το GPS μας έχετε ζαλίσει. Οι τελευταίες 50 σελίδες ανακυκλώνουν τις ίδιες και τις ίδιες χαζομάρες για το GPS. Αν βρεθεί κάτι θα το μάθουμε (που αν δεν ήταν θέμα hardware θα είχε βρεθεί ήδη). Στην τελική με τα λεφτά που δώσατε για αυτό που πήρατε πρέπει να είστε υπέρ ευχαριστημένοι και όχι να κλαίγεστε για το GPS. :wacko:

 

 

Στο minideal http://www.minideal.net/jiayu-g4-android-4-1-smart-phone-mtk6589-quad-core-2g-32g-with-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-13mp-camera.html επιλογή "Original 3000mah battery +$9.99" είναι για αγορά δεύτερης μπαταρίας;

Επίσης κανά κουπονάκι παίζει; :D

 

Άντε και δώστε και καμιά βοήθεια και εδώ να το πάρουμε και εμείς. :D

Link to comment
Share on other sites

με δύο ή με μια sim? εμένα με δύο sim και μέση χρήση βγάζει κάτι παραπάνω από 48 ώρες αλλά ίσως η μπαταρία δεν έχει "στρώσει" ακόμα με μερικές φορτίσεις.

 

Πως καταφέρνετε όλοι τόσες ώρες απορώ... Εγώ πάλι με συνεχώς 3g ανοιχτό, wifi λίγες κλήσεις και αρκετό whats app και λίγο χαζεμα στο ίντερνετ με το ζόρι φτάνω τη 1,5 μερα. Με οθόνη κοντά στο 4ωρο ανοιχτή σε χαμηλή φωτεινότητα όμως.

Πάντως με την ισπανική την τελευταία δεν είδα μετά τη δεύτερη φορτιση απότομη πτώση δείχνει να πέφτει φυσιολογικά η μπαταρία.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφέρνετε όλοι τόσες ώρες απορώ... Εγώ πάλι με συνεχώς 3g ανοιχτό, wifi λίγες κλήσεις και αρκετό whats app και λίγο χαζεμα στο ίντερνετ με το ζόρι φτάνω τη 1,5 μερα. Με οθόνη κοντά στο 4ωρο ανοιχτή σε χαμηλή φωτεινότητα όμως.

Πάντως με την ισπανική την τελευταία δεν είδα μετά τη δεύτερη φορτιση απότομη πτώση δείχνει να πέφτει φυσιολογικά η μπαταρία.

Οταν καποιος σχολιαζει για το κινητο δε πιστευετε οτι θα ηταν καλυτερα να αναφερει πιο μοντελο ειναι, με πια μπαταρια και με πια ROM; Ετσι οι συγκρισεις θα ειναι πιο ευκολες. Και προτεινω για να μη βαριεται να τα γραφει καθε φορα, να το βαλει στην υπογραφη του. Τί λετε;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει λυση στο προβλημα με το touch? Bαζω κανονικα το fix αλλα δεν εμφανιζει πουθενα επιλογη για αναβαθμιση λογισμικου αφης

 

jiayu G4 turbo thin white απο minideal με ελληνικα

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ κάνεις?

 

1. Unpack the contents of the archive to your external SD-card in your phone. Extract "download.ldr" in the root of the card. (/mnt/sdcard)

2. Unplug USB cable, disable Wi-Fi, Bluetooth autorotate, GPS etc and put your phone in airplane mode. And then set the screen timeout to 5 minutes or more.

3. Go to Settings – Display – at the bottom – update software touch screen.

4. DO NOT touch the screen. Wait patiently until the whole updated is done. (Blue line) if correct it will update version 13 to version 25.

5. Now reboot your phone and then calibrate the screen, go to Settings – Display -. Put the phone on a table or completely flat surface and click "calibrate". Again DO NOT toch the screen until the end of the calibration.

6. From the root of SD-card delete the file "download.ldr".

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ κάνεις?

 

1. Unpack the contents of the archive to your external SD-card in your phone. Extract "download.ldr" in the root of the card. (/mnt/sdcard)

2. Unplug USB cable, disable Wi-Fi, Bluetooth autorotate, GPS etc and put your phone in airplane mode. And then set the screen timeout to 5 minutes or more.

3. Go to Settings – Display – at the bottom – update software touch screen.

4. DO NOT touch the screen. Wait patiently until the whole updated is done. (Blue line) if correct it will update version 13 to version 25.

5. Now reboot your phone and then calibrate the screen, go to Settings – Display -. Put the phone on a table or completely flat surface and click "calibrate". Again DO NOT toch the screen until the end of the calibration.

6. From the root of SD-card delete the file "download.ldr".

 

ναι φιλε μου αλλα δεν μου εμφανιζει καμια τετεια επιλογη

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αλλα δεν μου εμφανιζει καμια τετεια επιλογη

 

Όπως έχει αναφερθεί τόσες φορές η αναβάθμιση γίνεται μόνο αν περάσεις την επόμενη έκδοση. Η έκδοση του mini deal είναι του Μαΐου ενώ το συγκεκριμένο fix είναι διαθέσιμο από την έκδοση του Ιουνίου και μετα οπότε αναγκαστικά χάνεις τα ελληνικά γιατί η official έκδοση δεν έχει. Αν και θα πρότεινα να βάλεις την έκδοση του Αυγούστου που έχει ενσωματωμένο το fix.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι το χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα!

 

 

Το πες και μονο σου και οπως εγραψα και εγω με τα συγκεκριμενα προγραμματα παει πολυ καλα.

 

 

+1000:)

Πες τα βρε χρυσοστομε, μας φαγανε με το gps, αμα αποφασισω να γινω ταξιτζης και να το χρειζομαι 24 ωρες την μερα δεν παιρνω μια original συσκευη gps με κεραια?:lol:

 

Δοκιμασα τα παραπανω και υστερα faster gps,το αποτελεσμα με sygig να κλειδωνει αμεσα σε 10 δευτερα χωρις δεδομενα και καλη πλοηγηση,θεση εχασε ελαχιστα και βρηκε παλι γρηγορα,η δοκιμη εγινε στη δουλεια μου,στο ταξι!

Link to comment
Share on other sites

Στο minideal http://www.minideal.net/jiayu-g4-android-4-1-smart-phone-mtk6589-quad-core-2g-32g-with-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-13mp-camera.html επιλογή "Original 3000mah battery +$9.99" είναι για αγορά δεύτερης μπαταρίας;

Επίσης κανά κουπονάκι παίζει; :D

 

Κανείς για αυτό?!?!?! :(

Link to comment
Share on other sites

Πως καταφέρνετε όλοι τόσες ώρες απορώ... Εγώ πάλι με συνεχώς 3g ανοιχτό, wifi λίγες κλήσεις και αρκετό whats app και λίγο χαζεμα στο ίντερνετ με το ζόρι φτάνω τη 1,5 μερα. Με οθόνη κοντά στο 4ωρο ανοιχτή σε χαμηλή φωτεινότητα όμως.

Πάντως με την ισπανική την τελευταία δεν είδα μετά τη δεύτερη φορτιση απότομη πτώση δείχνει να πέφτει φυσιολογικά η μπαταρία.

 

Το 3g ρουφαει την μπαταρία.

Εγω προσωπικα το εχω σε απλο gsm και ανοιγω σε 3g οποτε χρειαζεται κατι γρηγορο.

Βγαζω ανετα 2 μερες.

Επισης απενεργοποίησε τις εφαρμογες που κανουν download στο παρασκήνιο οταν τα data ειναι ανοικτα.

 

Εγω βεβαια εχω το g2s αλλα και εσυ θα δεις διαφορα.

 

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

με δύο ή με μια sim? εμένα με δύο sim και μέση χρήση βγάζει κάτι παραπάνω από 48 ώρες αλλά ίσως η μπαταρία δεν έχει "στρώσει" ακόμα με μερικές φορτίσεις.

 

 

όταν χρησιμοποιείς το gps έχεις και data ανοιχτά ή μόνο gps?

 

Ένα update για το θέμα της γρήγορης αποφόρτισης που αντιμετώπιζα. Προς το παρόν το κινητό αποφορτίζει λογικά κάτω από τα 40% και όχι απότομα. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι αυτή τη φορά το φόρτισα ανοιχτό και όχι κλειστό όπως τις άλλες φορές. Όταν φορτίζεται κλειστό παρατηρώ ότι φορτίζει πολύ γρήγορα, ενώ όταν είναι ανοιχτό φορτίζει πολύ πιο "λογικά"

 

με 2 sim ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς για αυτό?!?!?! :(

 

Είναι Δεύτερη μπαταρία, αλλά μ φαίνεται too much (2 χ 3,000 mah)

 

Λοιπόν πήρα το G4T thick (3.000 mah battery)

 

1. Η μπαταρία τα σπάει (σήμερα έβγαλε από τις 14:00 μέχρι τώρα με συνεχόμενο σκάλισμα..

α. Skype καμιά ώρα + κ με χρήση βίντεο

β. Ραλάκι καμιά μιάμιση ώρα

γ. Gps + endomondo για μιάμιση ώρα

δ. και εννοείται πως έστειλα κ πολλά μυνηματάκια μέσω whatsapp

ε. επίσης πέρασα κ κάποιες εφαρμογές (p.x. jiayu.es το οποίο όμως μ τη σπάει - δεν έχει Αγγλικά - πόσο κάφροι μπορούν να είναι?? όποιος καταλαβαίνει ισπανικά ας μας κάνει έναν οδηγό για το Gps conf)

 

2. Η οθονάρα είναι φοβερή αλλά στο αυτόματο - ντεν βλέπει στον ήλιο :O (μικρό το κακό)

 

3. Το GPS ενώ θα το χαρακτήριζα για τα μπάζα, μπορώ να το χρησιμοποιώ για να μ γράφει διαδρομές με το ποδήλατο (με endomondo), δηλαδή μπορεί να καταγράφει τη διαδρομή - αξιόπιστα - αλλά δίνει ότι να'ναι δεδομένα όσον αφορά την απόσταση (μ έγραψε 200κμ αντί για 25 περίπου / ταχύτητα εννοείται για τα μπάζα / ΑΛΛΑ θερμίδες κ hydration πρέπει να τα μέτρησε περίπου σωστά 2400 κ 0,7 λίτρα - περίπου) έχω κάνει τις ρυθμίσεις του Faster Gps..

 

4. To WiFi μ έκανε κάποιες αποσυνδέσεις σήμερα μ ψιλοέσπασε τα νεύρα αλλά μπορεί να φταίει το πανάθλιο ρούτερ της Wind π χρησιμοποιώ το οποίο κάνει νερά ακόμη κ με το πισι..:X

ή μπορεί κ να φταίει κυρίως το skype το οποίο πλέον φαίνεται πολύ κακογραμένο..:cry:

 

5. Οι κάμερές του μ άρεσαν (πρόερχομαι όμως από την 3,2 mp του blade..)

to video είναι πραγματικά πολύ καλό :D

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Είναι Δεύτερη μπαταρία, αλλά μ φαίνεται too much (2 χ 3,000 mah)

 

Έσω έτοιμος! ;)

 

Λοιπόν πήρα το G4T thick (3.000 mah battery)

 

1. Η μπαταρία τα σπάει (σήμερα έβγαλε από τις 14:00 μέχρι τώρα με συνεχόμενο σκάλισμα..

α. Skype καμιά ώρα + κ με χρήση βίντεο

β. Ραλάκι καμιά μιάμιση ώρα

γ. Gps + endomondo για μιάμιση ώρα

δ. και εννοείται πως έστειλα κ πολλά μυνηματάκια μέσω whatsapp

ε. επίσης πέρασα κ κάποιες εφαρμογές (p.x. jiayu.es το οποίο όμως μ τη σπάει - δεν έχει Αγγλικά - πόσο κάφροι μπορούν να είναι?? όποιος καταλαβαίνει ισπανικά ας μας κάνει έναν οδηγό για το Gps conf)

 

2. Η οθονάρα είναι φοβερή αλλά στο αυτόματο - ντεν βλέπει στον ήλιο :O (μικρό το κακό)

 

3. Το GPS ενώ θα το χαρακτήριζα για τα μπάζα, μπορώ να το χρησιμοποιώ για να μ γράφει διαδρομές με το ποδήλατο (με endomondo), δηλαδή μπορεί να καταγράφει τη διαδρομή - αξιόπιστα - αλλά δίνει ότι να'ναι δεδομένα όσον αφορά την απόσταση (μ έγραψε 200κμ αντί για 25 περίπου / ταχύτητα εννοείται για τα μπάζα / ΑΛΛΑ θερμίδες κ hydration πρέπει να τα μέτρησε περίπου σωστά 2400 κ 0,7 λίτρα - περίπου) έχω κάνει τις ρυθμίσεις του Faster Gps..

 

4. To WiFi μ έκανε κάποιες αποσυνδέσεις σήμερα μ ψιλοέσπασε τα νεύρα αλλά μπορεί να φταίει το πανάθλιο ρούτερ της Wind π χρησιμοποιώ το οποίο κάνει νερά ακόμη κ με το πισι..:X

ή μπορεί κ να φταίει κυρίως το skype το οποίο πλέον φαίνεται πολύ κακογραμένο..:cry:

 

5. Οι κάμερές του μ άρεσαν (πρόερχομαι όμως από την 3,2 mp του blade..)

to video είναι πραγματικά πολύ καλό :D

 

Φίλε το ποστ σου μου εξαφάνισε και τις τελευταίες αμφιβολίες που είχα! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως κάνουμε update το κινητό χωρις να χασω τα αρχεία και πρόγραμμα μου. Εχω βαλει την έκδοση jiayu.es και τωρα πέρασα την την καινουρια απο CWM και μου σβήστηκαν τα προγράμματα χωρις να κανω reset...
Link to comment
Share on other sites

Σε γλώσσα π να καταλαβαίνουμαι π.χ. Αγγλικά ..

 

με τους απαράδεκτους..

π στο διάολο να ξέρουμε Ισπανικά..:mad:

 

thx in advance!

 

κ μόλις το τεστάρω θα ποστάρω κ εγώ εντυπώσεις..:D

(έχω βάλει την εφαρμογή Jiayu.es αλλά δεν την παλεύω με τα Ισπανικά..):X

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ οτι οι οδηγίες του
ειναι ο απλούστερος τρόπος επίλυσης του θέματος GPS (Εχει και γραπτές οδηγίες πάνω στο βίντεο, στα Αγγλικά)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο δεν ειναι και τοσο ευδιακριτο, οι γραπτες οδηγιες που ειναι και δεν τις βλεπω?

 

Α, τις ειδα, εβλεπα το βιντεο με το κινητο και δεν φαινοταν..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ οτι οι οδηγίες του
ειναι ο απλούστερος τρόπος επίλυσης του θέματος GPS (Εχει και γραπτές οδηγίες πάνω στο βίντεο, στα Αγγλικά)

 

φίλε μ ρωτάω για τις οδηγίες π δίνουν στο jiayu.es για το gps.config.. νομίζω ότι δεν αναφέρεται σε αυτό το βίντεο..:blink:

 

τελικώς το δοκίμασα...

κατέβασα το gps.con από την εφαρμογή jiayu.es (το έκανα extract)

 

μετά μπήκα στο root explorer άλλαξα τα δικαιώματα σε read-write/

έκανα μετονομασία στο αρχείο system\etc\gps.con σε gpsold.con

πήγα στο φάκελο π έκανα extract το αρχείο το έκανα copy κ μετά paste sto system\etc\

 

Το αποτέλεσμα στο μπαλκόνι Δεν κλείδωνε στο GpsTest , είχα κ ανοιχτό Wifi epo agps τα πάντα όλα..

 

Καμιά ιδέα (να σημειώσω πως έχω κάνει πρωτύτερα τις ρυθμίσεις στο FasterGps..)

Edited by ntopas
νέες πληροφορίες..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

φίλε μ ρωτάω για τις οδηγίες π δίνουν στο jiayu.es για το gps.config.. νομίζω ότι δεν αναφέρεται σε αυτό το βίντεο..:blink:

 

τελικώς το δοκίμασα...

κατέβασα το gps.con από την εφαρμογή jiayu.es (το έκανα extract)

 

μετά μπήκα στο root explorer άλλαξα τα δικαιώματα σε read-write/

έκανα μετονομασία στο αρχείο system\etc\gps.con σε gpsold.con

πήγα στο φάκελο π έκανα extract το αρχείο το έκανα copy κ μετά paste sto system\etc\

 

Το αποτέλεσμα στο μπαλκόνι Δεν κλείδωνε στο GpsTest , είχα κ ανοιχτό Wifi epo agps τα πάντα όλα..

 

Καμιά ιδέα (να σημειώσω πως έχω κάνει πρωτύτερα τις ρυθμίσεις στο FasterGps..)

 

σβήσε το mtkgps.dat και ξαναδοκίμασε

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ακομα δεν εχω παραλαβει και προβληματιζομαι με το τι μπορει να συμβαινει, οποτε θελω τη συμβουλη σας αν εχετε να προτεινετε κατι.

 

Σε αυτο το site των Ελτα βγαζει το εξης περιεργο αποτελεσμα http://www.elta-courier.gr/en/search.asp

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=35487&d=1378122235

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...