Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από 15/8 εχω παραγγηλει το turbo thin από minideal αλλα ακόμα τίποτα από τις 16/8 ειναι στο despatches to overseas.. Αν δεν ερθει αυριο μεθαυριο αρχιζω να ανησυχω.. Στο site των ελτα δεν διχνει τιποτα ακόμα.. Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτό
Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από 15/8 εχω παραγγηλει το turbo thin από minideal αλλα ακόμα τίποτα από τις 16/8 ειναι στο despatches to overseas.. Αν δεν ερθει αυριο μεθαυριο αρχιζω να ανησυχω.. Στο site των ελτα δεν διχνει τιποτα ακόμα.. Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτό

 

Αν σε παρηγορεί, και γω έχω δυο διαφορετικες αποστολές dispatched at 16/8 (Geek and Minideal), οι οποιες δεν εμφανίστηκαν ακόμα - ασυνήθιστο, γιατί από SG σε 7 μέρες "μπαίνανε" Ελλάδα παλαιότερα... προφανώς κάποιοι υπάλληλοι ΕΛΤΑ (ή Αεροδρόμιο) είναι σε άδεια και οι "διεκπεραιώσεις" έχουν άλλους ρυθμούς...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε παρηγορεί, και γω έχω δυο διαφορετικες αποστολές dispatched at 16/8 (Geek and Minideal), οι οποιες δεν εμφανίστηκαν ακόμα - ασυνήθιστο, γιατί από SG σε 7 μέρες "μπαίνανε" Ελλάδα παλαιότερα... προφανώς κάποιοι υπάλληλοι ΕΛΤΑ (ή Αεροδρόμιο) είναι σε άδεια και οι "διεκπεραιώσεις" έχουν άλλους ρυθμούς...

 

2013-08-18 07:55:05

ITEM DESPATCHED TO OVERSEAS δηλαδή εγώ ποτε να περιμένω;;;;

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Στο σύνολο των περιπτώσεων που έχω κάνει πλοήγηση με το w7s και το primo δε με έχει προδώσει.2-3 φορές με έχει πετάξει σε διπλανούς δρόμους αλλά διορθώνει άμεσα.Το ότι έχουν κεραία γομάρι ειναι στα θετικά της και φυσικά μπορούσε να το κάνει και η jiayu αυτό.Επισης καλό gps (καλύτερο απο το w7s μου) είδα στο zte v967s.

 

το ξέρω ότι προσπαθούν με την καιρεα αλλά πολύ συχνά έχανα στροφές κλπ δλδ πάω να στρίψω σε δύο στενά που είναι κοντά και δεν ξέρω σε ποιο κλπ (φαντάσου έβριζα το xperia p που έχει accuracy 10 μέτρα........ εν έχει κάτι τερατα που ολα καλά gps έχει accuracy 50 100 μέτρα...........)

 

μόνο όσα έχουν αυτόνομο gps chip είναι οκ (από αυτά που φορανε mtk) όλα τα άλλα έχουμε gps για ανα λέμε.........

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω ότι προσπαθούν με την καιρεα αλλά πολύ συχνά έχανα στροφές κλπ δλδ πάω να στρίψω σε δύο στενά που είναι κοντά και δεν ξέρω σε ποιο κλπ (φαντάσου έβριζα το xperia p που έχει accuracy 10 μέτρα........ εν έχει κάτι τερατα που ολα καλά gps έχει accuracy 50 100 μέτρα...........)

 

μόνο όσα έχουν αυτόνομο gps chip είναι οκ (από αυτά που φορανε mtk) όλα τα άλλα έχουμε gps για ανα λέμε.........

Δηλαδή στο g4 του φίλου σου αν ανοίξεις το gps test σου λέει accuracy 50-100 μέτρα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο g4 του φίλου σου αν ανοίξεις το gps test σου λέει accuracy 50-100 μέτρα;

 

το gps data βγάζει accuracy 6-10m και βρίσκει τη θέση στο maps. Όμως το πρόβλημα είναι στο navigation και ειδικά μέσα σε πόλεις ανάμεσα σε κτήρια.

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα αυτό ειναι το περίεργο.Οτι το accuracy που δείχνουν όλα τα mtk που έχω δοκιμάσει είναι εξαιρετικά καλό.Λες και οι κινέζοι κάνουν κάποιο κόλπο ώστε να δείχνει αυτή την ακρίβεια.Γιατι με τέτοια πραγματική ακρίβεια το gps θα έπρεπε να έχει εξαιρετική λειτουργία.Το snr όμως των δορυφόρων δείχνει την πραγματική αλήθεια.Tελευταία δοκίμασα το umi x2 turbo όπου τα προβλήματα πολλά μέσα στην Κοζάνη που δεν ειναι Αθήνα από άποψη κτιρίων και το αποτέλεσμα ήταν απλά τραγικό.Τέλος Εγώ θα πω και πάλι ότι με μια πατέντα σαν της Τhl το αποτέλεσμα θα ήταν πολύ καλύτερο.Και επιμένω ότι δεν είναι τελείως άχρηστο με ένα τέτοιο απλό κολπάκι και κάνεις άνετα δουλειά και χωρίς ξεχωριστό gps chipset. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο g4 του φίλου σου αν ανοίξεις το gps test σου λέει accuracy 50-100 μέτρα;

 

ναι και μετά ξαφνικά παει 10 12 μετά πάλι στο άκυρο έναν περίεργο αριθμό πετάει πχ 150 μετά πάλι 8 9 και πάει λέγοντας

 

όταν είμαστε σε κίνηση πάντα αν δεν κινούμαστε σταθερά 6 7 μέτρα είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Tότε ειναι μακράν χειρότερο φίλε από αυτό που λέω εγώ με το thl μου.Φτάνει την αθλιότητα που είδα στο umi.
Link to comment
Share on other sites

στο πηγαδι εχω κατ...σει μου φαιινεται.

 

7 μερες κολλημενο το δεμα μου στο αεροδρομιο. αυριο θα απρω τηλ το ταχυδρομειο μπας και εγινε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

στο πηγαδι εχω κατ...σει μου φαιινεται.

 

7 μερες κολλημενο το δεμα μου στο αεροδρομιο. αυριο θα απρω τηλ το ταχυδρομειο μπας και εγινε τιποτα

 

Φοβουμαι τελώνη

Link to comment
Share on other sites

στο πηγαδι εχω κατ...σει μου φαιινεται.

 

7 μερες κολλημενο το δεμα μου στο αεροδρομιο. αυριο θα απρω τηλ το ταχυδρομειο μπας και εγινε τιποτα

 

Τους είπες να γράψουν στο δεμα μικρότερο ποσο?

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τους είπες να γράψουν στο δεμα μικρότερο ποσο?

 

παρε τα ελτα,κι εγω με κατι ανταλλακτικα περιμενα αλλα εδειχνε αεροδρομιο,ηταν ηδη στο ταχυδρομειο ομως

Link to comment
Share on other sites

στο πηγαδι εχω κατ...σει μου φαιινεται.

 

7 μερες κολλημενο το δεμα μου στο αεροδρομιο. αυριο θα απρω τηλ το ταχυδρομειο μπας και εγινε τιποτα

 

Δεν έγινε τπτ , μακακιζετε το τρακ της ΕΛΤΑ καμιά φορά , μόλις το παραλάβεις και πας σπίτι να δεις το tracking θα στα βγάλει μαζεμένα η την επόμενη, αν είχε κολλήσει τελωνείο θα σου είχε έρθει ειδοποίηση , χαλάρωσε μου έχει τύχει άπειρες φορές , ειδικα αύγουστο μηνά .

 

Edit :

Η πλάκα είναι πως πριν λίγο είδα πως ένα ανταλλακτικό (αξιας $30) που περιμένω από κορεα βλέπω απο κορεα πως έφτασε τελωνείο εδώ και 4 μέρες , στα ΕΛΤΑ δεν φαίνεται , αχ συμπάσχουμε :p

Edited by loukasd
Link to comment
Share on other sites

το φανταστηκα πως θα πεφτα σε διακοπες... πφφφ τσαμπα η παραγγελια απο το minideal για να μου ρθει γρηγορα.. ειμαι μαλλον ατυχος, κλεινω 20 μερες
Link to comment
Share on other sites

το φανταστηκα πως θα πεφτα σε διακοπες... πφφφ τσαμπα η παραγγελια απο το minideal για να μου ρθει γρηγορα.. ειμαι μαλλον ατυχος, κλεινω 20 μερες

 

Δεν κατάλαβες ,το κινητό κάνει κανονικά την πορεία του από το αεροδρόμιο στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και από εκεί στα ΕΛΤΑ την γειτονιάς σου , άπλα δεν καταγράφετε στην σελίδα track n trace των ΕΛΤΑ και συνήθως οι εγγραφές μπαίνουν την τελευταία στιγμή σε τέτοιες περιπτώσεις .

Το ότι παράγγελλες από το συγκεκριμένο σιτε δεν λέει κάτι σχετικά με το πόσο γρήγορα θα έρθει , είναι καθαρά θέμα τύχης και ανάλογα την ταχυδρομική υπηρεσια θα στο στείλουν .

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες ,το κινητό κάνει κανονικά την πορεία του από το αεροδρόμιο στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και από εκεί στα ΕΛΤΑ την γειτονιάς σου , άπλα δεν καταγράφετε στην σελίδα track n trace των ΕΛΤΑ και συνήθως οι εγγραφές μπαίνουν την τελευταία στιγμή σε τέτοιες περιπτώσεις .

Το ότι παράγγελλες από το συγκεκριμένο σιτε δεν λέει κάτι σχετικά με το πόσο γρήγορα θα έρθει , είναι καθαρά θέμα τύχης και ανάλογα την ταχυδρομική υπηρεσια θα στο στείλουν .

 

Στη δική μου περίπτωση το link παρακάτω μου έδινε ακριβής πληροφορίες για το που βρίσκεται το πακέτο, μιας και τα άλλα links που δοκίμασα μου το δείχνανε στο αεροδρόμιο.

 

http://212.205.82.71/trackandtrace/

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση το link παρακάτω μου έδινε ακριβής πληροφορίες για το που βρίσκεται το πακέτο, μιας και τα άλλα links που δοκίμασα μου το δείχνανε στο αεροδρόμιο.

 

http://212.205.82.71/trackandtrace/

 

Πάντα σε αυτό αναφέρομαι , συνήθως δειχνει αλλα καμια φορα μαλακ...:X :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την θηκη http://www.aliexpress.com/item/Horizontal-Leather-Pouch-Holster-Belt-Clip-Case-For-Jiayu-G4-MTK6589-the-best-safe-home-for/766715122.html που μπορουμε να την βρουμε, αλλα να πληρωσουμε μεσω paypal?
Link to comment
Share on other sites

Λέω να παραγγείλω το Advance Turbo 3000mah. Έχει να προτείνει κανείς το φθηνότερο δυνατό κατάστημα (αξιόπιστο φυσικά); Επίσης... αξίζει τα λεφτά του;

 

Την MIUI την έβαλε κανείς να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να γράψουμε στην πρώτη σελίδα για το προβληματικό GPS?

 

εγώ το παρήγγειλα αλλά κάποιος άλλος μπορεί να θεωρεί το GPS σημαντικό στις μέρες μας..

 

 

Επίσης αν έχει κάποιος άκρη μπορεί να πάρει το ανώτερο nexus 4 στα 200 ή 249 $ (8/16 gb):D

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες ,το κινητό κάνει κανονικά την πορεία του από το αεροδρόμιο στα κεντρικά των ΕΛΤΑ και από εκεί στα ΕΛΤΑ την γειτονιάς σου , άπλα δεν καταγράφετε στην σελίδα track n trace των ΕΛΤΑ και συνήθως οι εγγραφές μπαίνουν την τελευταία στιγμή σε τέτοιες περιπτώσεις .

Το ότι παράγγελλες από το συγκεκριμένο σιτε δεν λέει κάτι σχετικά με το πόσο γρήγορα θα έρθει , είναι καθαρά θέμα τύχης και ανάλογα την ταχυδρομική υπηρεσια θα στο στείλουν .

 

γνωριζω οτι δε φταιει το minideal για τηνε δω καθυστρηση. το καλο του minideal ειναι οτι τα στελνει απευθειας απο εκει , και λογω sg post εχουν σχετικα καλη προτεραιοτητα.

 

Το θεμα μ ειναι πως επεσα στις αδειες των ελληνων ταχυδρομων. πηγα και στα ελτα της γειτονιας μου, και στο τοπικο κεντρο διανομης. τιποτα. ειναι ακομα στο αεροδρομιο το δεματακι μ.

 

διαβαζω και για το προβληματικο gps και ξενερωνω η αληθεια ειανι. εγω θελω να λειτουργει στο sygic. Με το newman n1 π εχω λειτουργει μαι χαρα χωρις να χανει σημα ή να δειχνει λαθος

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν γνωρίζουν και για να μην ιδρώνουν αν σε κάποια rom αναβάθμιση πέσουν σε bootloop.

Power ON + Volume Up ---> Recovery Mode

Power ON + Volume Down ---> Factory Mode. ( Μην με ρωτήσετε τι γράφει απλά η τελευταία γραμμή είναι σίγουρα reboot. Αν μπειτε κατα λάθος απλά μη δινετε τις άλλες επιλογες.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...