Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

427 me 2 film οθονης κ 2 θηκες.μια δερματηνη κ μια πλαστηκη..για ολα αυτα ειναι σουπερ η τιμη

 

Μακαρι να μπορουσα να τα διαθεσω για να το παρω γιατι μου αρεσει πολυ:rolleyes:.Απο gps και γενικοτερα ταχυτητα (στο ιντερνετ και σε ολες τις εφαρμογες) τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουμε κανενα νεο σχετικα με το gps?Ρωταω επειδη εχω ακουσει οτι τα κινεζικα εχουν ενα θεματακι.Το συγκεκριμενο μοντελο ομως πως τα παει?"Κλειδωνει" γρηγορα δορυφορους?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχουμε κανενα νεο σχετικα με το gps?Ρωταω επειδη εχω ακουσει οτι τα κινεζικα εχουν ενα θεματακι.Το συγκεκριμενο μοντελο ομως πως τα παει?"Κλειδωνει" γρηγορα δορυφορους?

 

Τα κινέζικα με mediatek επεξεργαστή έχουν θέματα με το GPS και το Κ900 προφανώς δεν είναι ανάμεσα τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα:rolleyes:.Η αντιπροσωπεία εδω στην Ελλαδα μπορει να αναλαβει τυχόν ελαττωματικές συσκευες (σχετικα με το θεμα της εγγύησης)?
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα:rolleyes:.Η αντιπροσωπεία εδω στην Ελλαδα μπορει να αναλαβει τυχόν ελαττωματικές συσκευες (σχετικα με το θεμα της εγγύησης)?

 

Απ´ όσο γνωρίζω όχι γιατί δεν τα έχει εισάγει αυτή εδώ. Ακούω πάντως ότι με το νέο έτος θα φέρουν κινητά στην ευρώπη, οπότε ίσως πρέπει να κάνουμε λίγη υπομονή μα δούμε τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απ´ όσο γνωρίζω όχι γιατί δεν τα έχει εισάγει αυτή εδώ.

 

Όντως, επιβεβαιώνω πως αυτό ισχύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα για την λενοβο ελλαδος...

Κ το σερβις κ με αγχωνει πολυ αυτο..κουφια η ωρα....

 

Μολις ειδα οτι δεν εχω notification led....!

Το gps σκοτωνει φιλε μου...

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι δεν εχω notification led....!

Το gps σκοτωνει φιλε μου...

 

Τι να πω,ειμαι σε δίλημμα.Απο τη μια το Κ900 και απο την αλλη βλεπω οτι σε λιγο χαμηλοτερη τιμη ειναι το xiaomi Mi3 το οποιο "σκοτωνει".Βεβαια ειναι αγνωστο ακομα το ποτε θα ειναι διαθεσιμο (προς το παρον μονο σα προπαραγγελια).Παντως το notification led ειναι πολυ χρήσιμο.Απο τη μια σκεφτομαι να κανω υπομονη μεχρι τα χριστουγεννα μπας και πεσουν και οι τιμες,αλλα απο την αλλη με "τρωει" να κανω αγορα..

Edited by mitsoschios
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει και εγώ πλάκα με το τηλ. Το φτηνότερο μέσω Κίνας το βρίσκω 350 απο eBay. Με τσινιζει λίγο η τιμή του αλλά φαίνεται απίστευτο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει και εγώ πλάκα με το τηλ. Το φτηνότερο μέσω Κίνας το βρίσκω 350 απο eBay. Με τσινιζει λίγο η τιμή του αλλά φαίνεται απίστευτο.

 

Κι εμενα μου αρεσει παρα πολυ,αλλα σε εαυτη τη τμη και λιγο πιο κατω (αν δε κανω λαθος) υπαρχει το xiaomi Mi3 το οποιο πρεπει να ειναι πιο τουμπανιασμενο:p

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου αρεσει παρα πολυ,αλλα σε εαυτη τη τμη και λιγο πιο κατω (αν δε κανω λαθος) υπαρχει το xiaomi Mi3 το οποιο πρεπει να ειναι πιο τουμπανιασμενο:p

 

Είναι και ολίγον τι τεράστιο όμως....

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Είναι και ολίγον τι τεράστιο όμως....

 

Με το μεγεθος δεν εχω κανενα προβλημα (το αντιθετο μαλιστα).Το θεμα ειναι οτι το xiaomi ειναι ανωτερο και στην ιδια πανω-κατω τιμη,οποτε η ζυγαριά για μενα θα εγερνε προς xiaomi (αν και το Κ900 μου αρεσει αξίσου πολυ,αλλά τα χαρακτηριστικά του xiaomi ειναι αρκετα καλυτερα νομιζω).Το θεμα ειναι αν μεχρι τα χριστουγεννα θα πεσουν καθόλου οι τιμες και στα 2 μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να τον έχει να μας πει πως πάει; Εννοώ σε γενική χρηση το android κτλ έχει τίποτα λαγκαρισματα; Σε αίσθηση στο χέρι πως είναι; Δούλευετε με το ενα χερι; Έχω τώρα το s3 και μου αρέσει πολύ αλλά φοβάμαι λίγο αυτό το 5.5 ίντσες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπάρχει πουθενά υποστήριξη για Custom Rom;

 

Βασικά θέλω Vanilla έκδοση "καθαρό" android!

 

Και εγώ πηγαινα γι αυτή τη συσκευή και απελπιστικά απο την υποστήριξη και παρήγγειλαν nexus 5.

Οτι υπάρχει θα το βρεις στο xda

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Από τις 2 εβδομάδες συμβιωσης μαζι του πρεπει να παραδεχτω ότι εμεινα πολύ ευχαριστημένος, είναι οντως γρηγορο, με πολύ αξιολογη φωτογραφικη και με ποιοτητα κατασκευης κορυφαια. Και αν και είναι μεγαλο σε μέγεθος το χαμηλο βαρος αλλα και το ποσο λεπτο είναι το καθιστουν πρακτικο.

 

Στα αρνητικα τωρα, ότι παρα το καταπληκτικο HW υστερει σε SW αυτά τα Lenovo Menu (το δικο μου χωρις ελληνικα) και όταν ερχεσαι από το HTC Sense πραγματικα μπορει να σε εκνευρισουν!

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έπιασα στα χέρια μου πρόσφατα ένα Κ900 φίλου που αγοράστηκε από minideal.

Απίστευτη συσκευή, κορυφαία ποιότητα σε όλα.(Έχει και Ελληνικά)

Ο διπύρηνος Atom χτυπάει πολλά ακριβότερα τετραπύρηνα.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερεται πολυ σοβαρα μια φιλη μου για το κινητο,με εβαλε (οχι οτι δεν το ηθελα κι εγω να ρωτησω:lol:) να σας ρωτησω ,αν υπαρχει καποιος περιορισμος στις εφαρμογες που υπαρχουν λογω επεξεργαστη (ετσι λεει οτι ειχε διαβασει καπου).Επισης,απο αναβαθμισεις πως παει?Βγαζει η εταιρια συχνά ή μια στο τοσο,γενικα υπαρχει υποστηριξη?Επισης μπορει να το βαλει miui?

Aν καποια απο τις ερωτησεις ειναι λανθασμενη συγχωρέστε με.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον για τις γνωστές εφαρμογές Εγώ δεν είδα περιορισμους. Τώρα να μην παίζει κανένα σπάνιο παιχνίδι μπορεί αν και δεν νομιζω. Από αναβάθμισεις πάντως στη Lenovo μην περιμένεις και πολλά, τα τηλέφωνα τους είναι καλά ποιοτικά αλλά στο sw δεν το έχουν. Έχουν περάσει κάμποσα από τα χέρια μου και πάντα παιδευομουν να βρω λύσεις μέσα από κινέζικα Φόρουμ!!!

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον για τις γνωστές εφαρμογές Εγώ δεν είδα περιορισμους. Τώρα να μην παίζει κανένα σπάνιο παιχνίδι μπορεί αν και δεν νομιζω. Από αναβάθμισεις πάντως στη Lenovo μην περιμένεις και πολλά, τα τηλέφωνα τους είναι καλά ποιοτικά αλλά στο sw δεν το έχουν. Έχουν περάσει κάμποσα από τα χέρια μου και πάντα παιδευομουν να βρω λύσεις μέσα από κινέζικα Φόρουμ!!!

 

Ναι καταλαβα...Προβληματιστηκα λιγο να πω την αληθεια.Οχι βεβαια οτι ειμαι κανενας που αλλαζει τα φωτα στη καθε συσκευη που θα πεσει στα χερια του μιας και ειμαι νεουδη στις γνωσεις των κινητων.Ξερεις αν μπορει να περαστει η miui?

Eυχαριστω για την απαντηση:)

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα:rolleyes:.Η αντιπροσωπεία εδω στην Ελλαδα μπορει να αναλαβει τυχόν ελαττωματικές συσκευες (σχετικα με το θεμα της εγγύησης)?

 

 

Υποθέτω απο το 2014 που η λενόβο θα έρθει επίσημα, θα μπορεί, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά.:p

Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή πραγματικά σαν design κτλ τη λατρεύω. Επειδή όμως είμαι από τους τύπους που του αρέσουν να σκαλίζει τις συσκευές του τελικά επέλεξα nexus 5. Πάντως πραγματικά πρέπει να είναι πανέμορφο αν και λίγο μεγάλο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...