Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου και εγώ για αυτό πήγαινα.. Αλλά η πολύ ολίγον υποστήριξη του από xda κτλ με οδήγησε σε nexus 5. Επίσης εκεί που κόλλησα ήταν ότι τελικά μου φάνηκε πολύ μεγάλο καθώς έχει και τεράστια bezels πάνω κάτω ..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου και εγώ για αυτό πήγαινα.. Αλλά η πολύ ολίγον υποστήριξη του από xda κτλ με οδήγησε σε nexus 5. Επίσης εκεί που κόλλησα ήταν ότι τελικά μου φάνηκε πολύ μεγάλο καθώς έχει και τεράστια bezels πάνω κάτω ..

 

Μμμμ ναι κι εγω αυτο εχω ακουσει για την υποστηριξη.Βεβαια δεν ειμαι και κανενας που πολυ-σκαλιζει τα κινητα.Απλα θα ηθελα να ηξερα αν π.χ. θα μπορουσε να παρει μια ενδεχομενη αναβαθμιση του adnroid (π.χ. μετα την 4.2).Για το μεγεθος δεν εχω προβλημα μιας και μου αρεσουν οι "ποντοφλες":lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εκανα και εγω σημερα την παραγγελια μου για το Κ900 το μεσημερακι..ελπιζω να ειναι τοσο καλο οσο εσεις που το πηρατε και ειπατε τις αποψεις σας!!

 

σημερα παρηγγειλα και το δικο μου! επειδη ειχα iphone και παω σε android θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με την rom και το playstore που ακουω!! Ας ερθει με το καλο και αυτα γινονται σιγα σιγα... Καλεσ γιορτες και καλη χρονια σε ολους

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Eυχάριστα νέα, Και εγώ που νόμιζα ότι έκλεισε το θέμα με το Κ900, γιατί πολύ νέκρα είχε πέσει :p Για πείτε εντυπώσεις παίδες, να το δώσω παραγγελία?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ για αυτό πήγαινα.. Αλλά η πολύ ολίγον υποστήριξη του από xda κτλ με οδήγησε σε nexus 5. Επίσης εκεί που κόλλησα ήταν ότι τελικά μου φάνηκε πολύ μεγάλο καθώς έχει και τεράστια bezels πάνω κάτω ..

 

να μην το πάρεις επειδή σου φαίνεται μεγάλο ~ θα άλλαζες άνετα γνώμη αν το έπιανες στο χέρι... Είναι τόσο λεπτό που δεν συγκρίνεται με κανενα για μένα. Και μεταλλικό!

 

Nα πω την αλήθεια, κι εγω αν ηταν να δώσω 400+ ευρώ θα έπαιρνα ένα με snap 800 και που να παίρνει εστω ενα cyanogenmod (μιας και ανέφερες το xda) αλλά το λενοβο το πηρα πολυ λιγοτερα!!!!!!!!!!!

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ολους με υγεια πανω απο ολα!

Να πω κι εγω τα ευχαριστα...Εγινε σημερα παραγγελια απο minideal:)

Ελα να αυξάνονται οι κάτοχοι του Κ900:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ολους με υγεια πανω απο ολα!

Να πω κι εγω τα ευχαριστα...Εγινε σημερα παραγγελια απο minideal:)

Ελα να αυξάνονται οι κάτοχοι του Κ900:lol:

 

Χρονιά πολλά και καλά σε όλους!!

Μπορούν τα παιδιά που το έχουν να τραβήξουν καμιά φώτο νύχτα αλλά και μέρα να δούμε περί τίνος πρόκειται? Ψήνομαι πολύ άσχημα για αγορά!!

Έχω το zopo 980 2/32 και είμαι υπέρ ευχάριστημένος, αλλά από την στιγμή που είδα το Lenovo σκέφτομαι να το δώσω..

Link to comment
Share on other sites

Χρονιά πολλά και καλά σε όλους!!

Μπορούν τα παιδιά που το έχουν να τραβήξουν καμιά φώτο νύχτα αλλά και μέρα να δούμε περί τίνος πρόκειται? Ψήνομαι πολύ άσχημα για αγορά!!

Έχω το zopo 980 2/32 και είμαι υπέρ ευχάριστημένος, αλλά από την στιγμή που είδα το Lenovo σκέφτομαι να το δώσω..

 

 

α....μα το θεο το "low light" του ειναι το μονο που δεν μου αρεσει στην καμερα ~ ειναι ΑΙΣΧΟΣ!!! εκτως του οτι την βγαζει στα 5ΜPixel κανει πολυ χαλια επεξεργασια που χαλαει σχεδον την εικονα...τι σχεδον...την χαλαει εντελως! ειναι το μονο κακο στην καμερα πραγματικα!!!! αλλα εχει πολυ καλο φλας!!!!

 

update!

να για του λογου του αληθες ανεβασα 3 φωτο!!!!

μια φωτο χωρις φλας

μια με φλας

και η χειροτερη απολες (θα καταλαβεται ποια εννοω!) ειναι με το low light

 

https://www.dropbox.com/sh/i9mer79jde6r1ik/A87mUIYU5g

 

θα υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη θα τραβαει καλυτερες low light βεβαια φανταζομαι.....ετσι δεν ειναι?

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά σε όλους.

Φίλε fotisg24 ποια rom πέρασες και που τη βρίσκουμε;

Έχει Ελληνικά;

Επίσης σε άλλο σου ποστ κάτι ανάφερες για miui.

Υπάρχει miui για το Κ900;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα είχε ένα συμπαθητικο launcher της lenovo αλλά μόλις έκανα update πήρε την viberom (η lenovo την δίνει. Αυτή υιοθέτησε λεει και είναι miui based)

 

εμενα μου ήρθε απευθείας από Κίνα και έχει μόνο κινέζικα και αγγλικά το δικό μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το camera zoom fx... Εμένα τουλάχιστον με το zopo με εσωσε(στο 980 έχουμε πρόβλημα συγχρονισμού φλας με φακο) πολύ καλή εφαρμογή!

Το βρήκα το lenovo από merimobile στα 250 ευρώ.. Πιστεύω αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειδα στο hotmid 32gb ασημι σε πολυ καλη τιμη...εσεις απο που θα το παρετε; το 16 που ειχα δεν μπωρεσα ποτε να βαλω ελληνικα...τωρα δεν ξερω τι κανει αυτο το morelocal 2 που λενε ολα τα μαγαζια κ πως δουλευει...

Εχει καποιος ελληνικα; αν ναι πως δουλεβουν;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειδα στο hotmid 32gb ασημι σε πολυ καλη τιμη...εσεις απο που θα το παρετε; το 16 που ειχα δεν μπωρεσα ποτε να βαλω ελληνικα...τωρα δεν ξερω τι κανει αυτο το morelocal 2 που λενε ολα τα μαγαζια κ πως δουλευει...

Εχει καποιος ελληνικα; αν ναι πως δουλεβουν;

 

Φιλε arkoydos007 απο minideal το πηρα και τους εστειλα καλου-κακου μηνυμα για να μου βαλουν Ελληνικα και screen protector (δωρο).Το καταστημα απο μονο του δινει σα δωρο και μια γνησια δερματινη θηκη.Η απαντηση τους ηταν αμεση :

we will install multilingual including Greek language and google play,

we will root it for you and updates the phone to the latest version android(fit the phone).

we will send you silicone case+screen film as gift

have a nice day

Σκεφτομαι να τους ρωτησω και σχετικα με μελλοντικες αναβαθμισεις αν μπορουν να βοηθήσουν.Μολις εχω νεα θα σας ενημερωσω.

Να εισαι καλα και με το καλο η αγορα...:)

Link to comment
Share on other sites

βλακεια μου που δεν τους εστειλα μηνυμα πιο πριν να παρω και εγω αυτα τα δωρα :(

 

Κοιτα,αν κανεις καμια αλλη αγορα (οχι απαραίτητα κινητο) μπορεις να τους στειλεις ενα μηνυμα και να τους το ζητήσεις.Δεν εχεις να χασεις τιποτα.Το πολυ πολυ να σου ριξουν ακυρο.Δε χανεις ομως τιποτα να το πεις.Εχει τύχει σε φιλο μου,για αυτο στο λεω.:)

Link to comment
Share on other sites

η βλακεια ειναι πως παρηγγειλα και την Nillkin μια θηκη που ειχε στο site. αν τυχει και παραγγειλω τιποτα αλλο πως να τους το πω? εννοω δεν θα πρεπει να εχουν το κινητο εκει για να περασουν την rom και το update,την ελληνικη γλωσσα κτλ. ?
Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω 2 ερωτησεις τους κατοχους!

1ον εχει κανεις καταλαβει τι ειναι το wide touch? δεν ξερω τι ειναι... δεν βλεπω να γινεται κατι διαφορετικο οταν το ενεργοποιω! και δεν το περιγραφει και πουθενα... ειναι κατι? δουλευει?

2ον ξερει κανεις πως ενεργοποιω αυτο το feature που ξυπναει το τηλεφωνο με διπλο χτυπημα?!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τα ελληνικα τι γινεται;

Εβαλε κανεις κ πως;

Αν στο στειλουν ετοιμο με ελληνικα αλλαζουν εντελος το στοκ ui της λενοβο;

Ειδε κανεις προβληματα στο 3g ? Εγω ειχα κατι θεματα..δεν επιανε ευκολα σημα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως βρε παιδια,αν ερθει η Lenovo τελικα στην Ευρωπη,πιστευω οτι θα υπαρχει ακομα πιο καλη υποστηριξη στα κινητα.

 

μακαρι να γινει οπως λες!!! αλλα οταν ερθει θα ξεκινησει υποστηριξη στα κινητα που θα ερθουν φανταζομαι...

οχι αναδρομικα για αυτα που κυκλοφορουσαν τοσο καιρο μονο κινα... Αλλα μακαρι να γινει οπως λες

 

Ειδε κανεις προβληματα στο 3g ? Εγω ειχα κατι θεματα..δεν επιανε ευκολα σημα.

 

προσωπικα απολυτως κανενα.

βεβαια και στο xda λεγεται οτι η stock rom (πριν την αναβαθμιση σε viberom) ειχε 3g-dis-connectivity

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινει οπως λες!!! αλλα οταν ερθει θα ξεκινησει υποστηριξη στα κινητα που θα ερθουν φανταζομαι...

οχι αναδρομικα για αυτα που κυκλοφορουσαν τοσο καιρο μονο κινα... Αλλα μακαρι να γινει οπως λες

 

 

 

προσωπικα απολυτως κανενα.

βεβαια και στο xda λεγεται οτι η stock rom (πριν την αναβαθμιση σε viberom) ειχε 3g-dis-connectivity

 

φωτη εσυ απο minideal το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

για αυτο δεν εχει ελληνικα??

 

ειχε μονο κινεζικα και αγγλικα το δικο μου και δεν το εψαξα να περασω ελληνικα σου πω την αληθεια δεν με πολυενδιεφερε (πληκτρολογιο να γραφω εβαλα φυσικα)

 

νομιζω οτι γενικα απο την μανα τους δεν εχουν ελληνικα κατα τα αλλα...αφου μονο κινα κυκλοφορει το κ900

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...