Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε φωτη οταν με το καλο μου ερθει το δικο μου θελω μια βοηθεια σχετικα με rom,MIUI και ολα τα σχετικα γιατι προερχομαι απο iphone και παω σε Lenovo!! ελπιζω συντομα να τα μαθω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει MIUI για το K900;

 

Σα να μου φαινεται οτι κατι ειχε αναφερθει σε μια απαντηση που ειχε δωσει ενα παιδι, οτι με μια αναβαθμηση μοιαζει καπως σε MIUI.Κι εμενα θα με ενδιεφερε πολυ να του περασω MIUI αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι.Οποιος μπορει να βοηθήσει θα τον ευγνωμονούμε:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πει οτι η τελευταια εκδωση του λογισμικου που έχει έτσι κιαλλιως είναι miui based....

Αν παίρνει custom δεν έχω βρει κατι προσωπικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω εδω οτι εκανα ερωτηση στο minideal σχετικα με το που μπορω να βρω πληροφοριες σχετικα με ενδεχόμενα updates του Κ900 καθως και αν μπορει να του περαστει MIUI.Η απάντησή τους ηταν η παρακατω:

you can find it on official website.

if you are not familiar with digital products,you'd better not to updates phone system,it may caused google play and multilingual doesn't work.

Πιστευω οτι ηταν κατι το αναμενομενο. Είδομεν...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο άσχετο το post μου, αν μπει πάντως κάποιος στο Facebook της Lenovo, θα δει ότι διαφημίζει την σειρά Ζ. Υποθέτω αυτό μάλλον σημαίνει ότι έρχεται και ευρώπη. Πάντως σε ερώτηση που τους κάνω για τιμές και υποστήριξη (συγκεκριμένα για το κ900)...δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα...

https://www.facebook.com/LenovoGR

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο άσχετο το post μου, αν μπει πάντως κάποιος στο Facebook της Lenovo, θα δει ότι διαφημίζει την σειρά Ζ. Υποθέτω αυτό μάλλον σημαίνει ότι έρχεται και ευρώπη. Πάντως σε ερώτηση που τους κάνω για τιμές και υποστήριξη (συγκεκριμένα για το κ900)...δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα...

https://www.facebook.com/LenovoGR

 

Μακαρι παντως να το υποστιρίζουν οταν ερθουν Ευρωπη...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο άσχετο το post μου, αν μπει πάντως κάποιος στο Facebook της Lenovo, θα δει ότι διαφημίζει την σειρά Ζ. Υποθέτω αυτό μάλλον σημαίνει ότι έρχεται και ευρώπη.

 

όντως! good news αυτά!!!

 

για αυτους που το εχουν..nfc εχει?

 

*nfc δεν έχει δυστυχώς

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι πολυ ανυπομονος...:)Οπως εχω προαναφερει,η παραγγελια εγινε απο minideal και θελω να πιστευω οτι σε καμια 15αρα μερες θα το εχω στα χερια μου:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

απο minideal και μενα απλως εβαλα μεσω ems και ελεγε 7-15 μερες! τελικα φιλε τουσ εστειλα mail για να μου βαλουν αυτα που ειχες πει και εσυ και ενω το κιν. ηταν ηδη στο τελωνειο τους το πηραν πισω,τα εβαλαν (ετσι τουλαχιστον ειπαν) και το ξαναεστειλαν. σχετικα με την εγγυηση τι ισχυει, ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

απο minideal και μενα απλως εβαλα μεσω ems και ελεγε 7-15 μερες! τελικα φιλε τουσ εστειλα mail για να μου βαλουν αυτα που ειχες πει και εσυ και ενω το κιν. ηταν ηδη στο τελωνειο τους το πηραν πισω,τα εβαλαν (ετσι τουλαχιστον ειπαν) και το ξαναεστειλαν. σχετικα με την εγγυηση τι ισχυει, ξερει κανενας?

 

1 χρονο απο οτι λεει στο site του minideal.Παντως μια δοση που μπηκα στο site της lenovo,δεν ειδα να εχει τιποτα αναβαθμισεις στο Κ900.Μαλλον προς xda θα εχει κατι.Οποιος γνωριζει,ας μας δωσει λιγο τα "φωτα" του και σε εμας τα στραβαδια:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το εχω 4 μηνες το κινητο το πηρα απο ινδια .Ειναι με την international rom με google play χωρις ελληνικα.

Αν θελετε να ρωτησετε κατι ευχαριστως

Link to comment
Share on other sites

πες μας γενικα τις εντυπωσεις σου απο την χρηση,την μπαταρια φυσικα,οσον αφορα το ΜΙUI και γενικα αν εισαι ευχαριστημενος ,τα υπερ και τα κατα!! σε κουρασα :lol:
Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος δεν με χαλαει ,παντα ειχα μεγαλα κινητα, καμερα καταπληκτικη, πολυ καλη οθονη,τρομερη ποιοτητα κατασκευης.

δεν εχει καρτα μνημης, nfc ,μπαταρια που δεν βγαινει.το δικο μου εχει international rom εχω κανει μεχρι στιγμης 2 update,

η μπαταρια του σε χαλαρη χρηση 3-4 ημερες σε χρηση με παιχνιδια ουτε μερα!βαρυ ui το χρησιμοποιω με αλλον launcher.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου! εμεις που το παραγγειλαμε απο το minideal και την κινα λογικα θα εχει και ελληνικο μενου που ζητησαμε αλλα αυτο με την ROM κτλ. δε μπορω να καταλαβω αλλα ας ερθει με το καλο και τα μαθαινουμε στην πορεια αυτα μαζι με τα update και ολα τα σχετικα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...εχω βγαλει τα ματια μου στο διαβασμα....κ το συμπερασμα δεν γινεται να μπουν ελληνικα χωρις να αλαχτει εντελως το υι τις lenovo οσο βαρη κ να ειναι....οσο αχαρο....κ να ειναι..

Ψαχνω να δω πως γινεται με το morelocal 2 αλλα δεν το βλεπω σηγουρο...

Επισης παιδια δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα κ το δικο μου απο το μινιντιλ ηταν κ δεν ηταν η ιντερνασιοναλ εκδοση με οτι σηνεπαγεται αυτο.....

Απο το χοτμιντ που το παρηγγειλα ειναι η ιντερνασιοναλ εκδοση...κ 100%γνησια...

Το μιουι ολοι μας το ξεχναμε...

Οποτε πρεπει να σταφουμε αλλου..

Επισης ηθελα να αναφερω οτι το μονο μα μονο προβλημα που ειχα με το τηλ ειναι ο πολυ λιγος ελευθερος χωρος κ οτι ζεστενετε εξωπραγματικα πολυ...σε σημειο εγκαυματος...!!!

Ειμαι απιστευτα ερωτευμενος με αυτην την συσκευη...

Καλως να σας ερθουν..

Χρονια πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...εχω βγαλει τα ματια μου στο διαβασμα....κ το συμπερασμα δεν γινεται να μπουν ελληνικα χωρις να αλαχτει εντελως το υι τις lenovo οσο βαρη κ να ειναι....οσο αχαρο....κ να ειναι..

Ψαχνω να δω πως γινεται με το morelocal 2 αλλα δεν το βλεπω σηγουρο...

Επισης παιδια δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα κ το δικο μου απο το μινιντιλ ηταν κ δεν ηταν η ιντερνασιοναλ εκδοση με οτι σηνεπαγεται αυτο.....

Απο το χοτμιντ που το παρηγγειλα ειναι η ιντερνασιοναλ εκδοση...κ 100%γνησια...

Το μιουι ολοι μας το ξεχναμε...

Οποτε πρεπει να σταφουμε αλλου..

Επισης ηθελα να αναφερω οτι το μονο μα μονο προβλημα που ειχα με το τηλ ειναι ο πολυ λιγος ελευθερος χωρος κ οτι ζεστενετε εξωπραγματικα πολυ...σε σημειο εγκαυματος...!!!

Ειμαι απιστευτα ερωτευμενος με αυτην την συσκευη...

Καλως να σας ερθουν..

Χρονια πολλα.

Φιλε arkoydos007 σε ευχαριστουμε για τις πολυτιμες πληροφοριες σου.Κι εγω που τα συζητουσα χθες με ενα φιλο γνώστη των κινητων,μου ειπε οτι λόγω intel επεξεργαστη δε μπορει να παρει MIUI:(.

Επισης η υποστηριξη του κινητου ειναι περιορισμενη με οτι συνεπαγεται αυτο...Μου εδειξε οτι υπαρχουν αρκετα μοντελα της lenovo που μπορουν να παρουν MIUI καθως και οτι εκεινος το επομενο που θα παρει θα ειναι xiaomi.

Να πω την αληθεια μου εκοψε τα φτερα.Ελα ομως που η συσκευη ειναι πολυ πολυ ομορφη και τουμπανο:happy:

Ας ελπισουμε οτι κατι θα βγει μελλοντικα για το Κ900...

Εσυ παντως δε βλεπω να το εχεις μετανοιωσει παντως απο τα λεγόμενά σου.Αντε να μας ερθει με το καλο να το δουμε και live...

Edited by mitsoschios
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το morelocale2 πρέπει να υπάρχει root.

Αλλιώς δεν γίνεται.

Αυτή τη rom

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48704738&postcount=2209

τη δοκίμασε κανένας στο Κ900;

Γράφουν ότι είναι εξαιρετική.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

το μεγεθος δεν με χαλαει ,παντα ειχα μεγαλα κινητα, καμερα καταπληκτικη, πολυ καλη οθονη,τρομερη ποιοτητα κατασκευης.

δεν εχει καρτα μνημης, nfc ,μπαταρια που δεν βγαινει.το δικο μου εχει international rom εχω κανει μεχρι στιγμης 2 update,

η μπαταρια του σε χαλαρη χρηση 3-4 ημερες σε χρηση με παιχνιδια ουτε μερα!βαρυ ui το χρησιμοποιω με αλλον launcher.

 

Σε ευχαριστουμε κι εσενα φιλε stavrosmart για τις εμπειριες με το Κ900 που μοιραζεσαι μαζι μας.Εμενα η απορια μου ειναι αν θα παραμεινουμε εμεις με τα Ελληνικα στο android 4.2 και τελος ή θα μπορεσουμε να αναβαθμιστουμε και σε μετεπειτα εκδοσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να δουλέψει το morelocale2 πρέπει να υπάρχει root.

Αλλιώς δεν γίνεται.

Αυτή τη rom

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48704738&postcount=2209

τη δοκίμασε κανένας στο Κ900;

Γράφουν ότι είναι εξαιρετική.

 

anna2, απο το minideal μου ειχαν γραψει οτι το κινητο θα ειναι και root,οπότε λες να μπορει να δουλεψει το morelocale2?

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου από το minideal το πήρε.

Είχε root, play και Ελληνικά.Όμως το root δεν δουλεύει 100% (βγάζει μήνυμα ότι λείπουν κάποια αρχεία του superuser) και ίσως αύριο το πάρω για σκάλισμα.

Δεν είναι μεταφρασμένη 100% η rom στα Ελληνικά.

Σκέφτομαι λοιπόν να βάλω την Viberom V4 και να βάλω τα Ελληνικά με το morelocale2.

Φοβάμαι όμως μήπως αποτύχει η μετάφραση και ο φίλος θέλει οπωσδήποτε Ελληνικά και πως θα το ξαναγυρίσω;

Μάλλον θα ζητήσω από το minideal να μου στείλουν τη rom τους πρώτα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...