Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απ'οτι ειδα στο λινκ που ειχα δωσει φαινεται ευκολα αλλα μιας και που ο φωτης την περασε ηδη γι'αυτο θελω καποιες περισσοτερες πληροφοριες να μου πει.στο facebook οταν κανεις login σου βγαζει πριν να κανεις συγχρονισμο με lenovo facebook τις επαφες κτλ. η σε βαζει κατευθειαν?

 

Επεσες στη περιπτωση...Δεν εχω facebook...:p

Άρα περιμενουμε τα νεα του Φωτη:happy:

Μακαρι ολα να πανε καλα.Παντως δεν υπαρχει κανενας απο αυτους τους xda να ασχοληθει λιγο πιο πολυ για αυτο το μοντελο της lenovo?Ενας φιλος μου ειχε πει οτι το "κολλημα" μπορει να ειναι και ο επεξεργαστης που χρησιμοποιει (intel) και για αυτο δεν εχει βγει και MIUI.Τι να πω,ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φωτη επειδη ειμαι λιγο ασχετος με ολα αυτα υπαρχει κανενα θεμα αν δεν περασω καλα την viberom που ειχα δωσει το λινκ και τι πιθανοτητα υπαρχει αν κατι δεν περασω καλα να χασω επαφες,εφαρμογες και γενικα να δημιουργησω καποιο προβλημα στο κινητο? οσο για το antutu benchmark δε καταλαβα τι εννοεις?

 

οχι δεν θα εχεις κανενα θεμα...και ποτε να μην το εχεις ξανακανει ειναι πανευκολο αν απλα διαβασεις τις οδηγιες ακριβως στο αρθρο που εστειλες...

 

απλα να κανεις και αντικατασταση το BUILD.PROP οπως λεει και να του αλλαξεις τα permissions... ειναι το μονο πραγμα (οχι δυσκολο κιαυτο) που απλα θελει προσοχη γιατι αν δεν το κανεις θα μπεις σε bootloop.

 

εγω το εκανα γιατι και τα πολλα κινεζικα εβγαλε και ετοιμο root Και playstore πηρα...! πολυ ευκολια δλδ!

 

να ρωτησω κιολας... αυτη την στιγμη το κινητο σου εχει viberom την επισημη? ή εχει την πρωτη ρομ που ειχε το κινητο απο το λανσαρισμα?

 

Στο μεταξύ εχω μια φιλη που με εχει φαει να της το πουλησω γιατι δε μπορει να περιμενει λογω του οτι χαλασε το δικο της και καιγεται για καλο κινητο.Μου περναει η ιδεα να τη κανω τη κινηση για να παω προς Mi3 λογω καλης υποστηριξης και MIUI (αχ και να μπορουσε να το παρει και το Κ900 και τι στο κοσμο:rolleyes:).:)

 

κιεγω η αληθεια ειναι οτι οποιος μου παν στο αγοραζω και τους το δινω ανετα!!!! τους εχει μαγεψει ολους σε ομορφια! 2 συμφοιτητες μου το ζητησαν!!!!! οχι για mi3 βεβαια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω φωτη. οσο για την ROM που λες νομιζω πως ειναι η επισημη δεν ξερω.εμενα με ενδιαφερει να μη χασω επαφες και εφαρμογες αν κατι παει στραβα.να μπορω δηλαδη να φερω το κινητο στην κατασταση που ειναι τωρα αν γινει καμια στραβη
Link to comment
Share on other sites

ενω το κινητο ειναι πραγματικα φοβερο κ εγω ψηνομαι να το πουλησω γιατι δεν με βολευει που δεν εχει 2 καρτες sim οποιος ενδιαφερεται ας στειλει π.μ

τι να πω ρε ****το και ειναι οτι καλυτερο εχω αγορασει απο κινα πραγματικα τουμπανο.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω φωτη. οσο για την ROM που λες νομιζω πως ειναι η επισημη δεν ξερω.εμενα με ενδιαφερει να μη χασω επαφες και εφαρμογες αν κατι παει στραβα.να μπορω δηλαδη να φερω το κινητο στην κατασταση που ειναι τωρα αν γινει καμια στραβη

 

μπορεις να στειλεις ενα screenshot?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! χθες δεν ημουν σπιτι και ειδα τωρα το μηνυμα.νομιζω πως ειναι η επισηση,μπορει να κανω και λαθος! τωρα λεω να περασω την viberom. Το εψαξα πολυ και δεν υπαρχει φακελος sdcard οταν συνδεω το κινητο στο pc. μαλλον δεν ειναι καλα rootαρισμενο τι να πω? ανοιξα διαφορες σελιδες να δω τι γινται κτλ. αλλα δεν πολυεβγαλα ακρη και το αφησα... Edited by agantho
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! χθες δεν ημουν σπιτι και ειδα τωρα το μηνυμα.νομιζω πως ειναι η επισηση,μπορει να κανω και λαθος! τωρα λεω να περασω την viberom. Το εψαξα πολυ και δεν υπαρχει φακελος sdcard οταν συνδεω το κινητο στο pc. μαλλον δεν ειναι καλα rootαρισμενο τι να πω? ανοιξα διαφορες σελιδες να δω τι γινται κτλ. αλλα δεν πολυεβγαλα ακρη και το αφησα...

 

οτι ειναι επισημη ~ επισημη θα ναι αφου δεν το πειραξες...

βασικα ρωταω αν ειναι η απισημη-viberom ή ειναι η επισημη-πριν-τη-viberom

γιατι θα αλλαξει και πολυ σε εμφανιση αν δεν εχεις viberom οπως καταλαβαινεις...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω να σου πω πανω σε αυτο.αλλα οπως ειπα δεν μπορεσα να την βαλω,δεν ειχε τον φακελο αυτον και γενικα δε μπορεσα. βασικα μπορει να ειναι η επισημη πριν την viberom κατι τετοιο ψιλοκαταλαβα
Link to comment
Share on other sites

Δευτερη μερα χρησης και ολα πανε καλα:)

Απλα περιμενω να στρωσει καπως η μπαταρια (3η φορτιση) για να εχω μια πιο ολοκληρωμενη εικονα.Καλα στη δουλεια οσοι το ειδαν επαθαν τη πλακα τους.Οσο για τη γνωστη μου που ηθελε να της το πουλησω,μολις το επιασε στα χερια της,ειδα και επαθα να της το παρω πισω:lol:

Μαλλον δε με βλεπω να το πουλαω και ας μη παρει και αναβαθμιση...:cool:

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω 2 ερωτησεις τους κατοχους!

1ον εχει κανεις καταλαβει τι ειναι το wide touch? δεν ξερω τι ειναι... δεν βλεπω να γινεται κατι διαφορετικο οταν το ενεργοποιω! και δεν το περιγραφει και πουθενα... ειναι κατι? δουλευει?

2ον ξερει κανεις πως ενεργοποιω αυτο το feature που ξυπναει το τηλεφωνο με διπλο χτυπημα?!

Καλησπέρα. Σήμερα έπεσα στο νήμα για το k900,κι επειδή είχα χρόνο το διάβασα ολο:lol:

Εγώ έχω το ξαδερφάκι του, το P780.

Φίλε, Φώτη το wide touch είναι κάτι σαν floating menu. Είναι αρκετά βολικό για κινητά με μεγάλες οθόνες αν το συνηθίσεις. Πως δουλεύει... Ενεργοποιησε σε το από τις ρυθμίσεις και έπειτα πάτησε με τον αντίχειρα σου σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης για 2 δευτερόλεπτα και θα σου εμφανιστούν τα πλήκτρα home-back-menu-status bar και επιλέγεις όποιο θες.

Το δεύτερο που ρωτάς δεν το γνωρίζω, γιατί δεν έχω την συσκευή.

Επίσης, βλέπω ότι αρκετά παιδιά ρωτάνε για το ota update. Το ota update το παίρνουν κανονικά οι συσκευές που φοράνε επίσημες ρομ. Αν κάτι αλλάξει στην ρομ, π.χ αλλαχτεί το stock recovery με custom ή έχουν διαγραφεί κάποιες εφαρμογές, όπως οι "κινεζιές" που λέμε όλοι, θα αποτυγχάνει το update γιατί δεν θα "βλέπει" τις σωστές παραμέτρους.

Μην με ρωτήσετε όμως τι μπορείτε να κάνετε, γιατί θυμίζω ότι δεν έχω την συσκευή :)

Επιπλέον έπεσα και πάνω σε αυτό http://www.hard-reset.org/factory-default/how-to-easily-master-format-lenovo-ideaphone-k900-with-safety-hard-reset/

Το παραθέτω μήπως σας βοηθήσει κάπου.

Πολύ ωραία συσκευή πάντως. Να την χαίρεστε και εύχομαι απροβληματιστη λειτουργία :D

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας σε διαφορα site βρηκα αυτο. http://www.viberom.com/xiazai_k900_nk.html Εχει την καινουρια Viberom αλλα ρε παιδια εδω δεν μπορεσαμε να περασουμε την Viberom V4 θα βαλουμε την 6? εχω μπερδευτει απιστευτα γιατι διαβασα πως με την ROM δε ζεστενεται το κινητο τοσο πολυ,εχει καλυτερη αναλυση στην μηχανη,μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας και στο antutu εχει βαθμολογια οντως γυρω στις 27000.. τι να πω!!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας σε διαφορα site βρηκα αυτο. http://www.viberom.com/xiazai_k900_nk.html Εχει την καινουρια Viberom αλλα ρε παιδια εδω δεν μπορεσαμε να περασουμε την Viberom V4 θα βαλουμε την 6? εχω μπερδευτει απιστευτα γιατι διαβασα πως με την ROM δε ζεστενεται το κινητο τοσο πολυ,εχει καλυτερη αναλυση στην μηχανη,μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας και στο antutu εχει βαθμολογια οντως γυρω στις 27000.. τι να πω!!

 

Αυτή που έστειλες είναι η επίσημη viberom που φτιάχνει η lenovo!

 

H αλλη στο xda (η ν4) είναι custom

 

Mε τις Viberom πάει πιο Καλά το κινητό είναι αλήθεια...

 

Vortex78 , Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Οκ τα έχω λύσει τα θεματακια μου μεαυτα! :)

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ''ΤΟ2C'' ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΝΑ Μ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΣΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΑΝ ΓΛΩΣΣΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΟΝΟ Η ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΚΑΙ Η ΑΓΓΛΙΚΗ. ΣΕ ΚΑΜΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ!;):mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Το κινητο ειναι πολυ καλο μονο που μου ζεσταινεται πολυ οταν το δουλευω πολυ.Μακαρι να καταφερουμε να βαλουμε την Viberom οπως λεει ο φιλος ο agantho.
Link to comment
Share on other sites

θα σκασω ρε συ φωτη! δε μπορω να περασω αυτη την ROM που λες στο XDA που ειναι η custom! καποιος που να μας πει ακριβως τι κανουμε και πως?? η καποιος οδηγος στα ελληνικα. Διαβαστε εδω τι γραφει ο τυπος.. Hi everybody,

 

I have this phone now for 9 months

I have tried all rom

this rom : K900_1_S_2_009_0145_130508_DVT3_CPU

is the best for me!!

best Camera : with this rom the quality of the pictures is insane!!

the phone doesnt get hot

The battery lasts longer!!

Rooted ROM 629 mb

Only in Chinese and English language

Εχει καποιος την συγκεκριμενη? το λινκ ειναι αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2256075&page=246

Edited by agantho
Link to comment
Share on other sites

Μηπως βρε παιδια αν τους πει καποιος (που θελει να το παραγγειλει) να του εβαζαν τα Αγγλικα (μιας και θα ηταν η official rom),τοτε να μπορουσε να παρει κανονικα αναβαθμισεις ΟΤΑ?
Link to comment
Share on other sites

Φωτη!!!! επειγον φιλε!!! περασα την συγκεκριμενη viberom που σου ειχα στειλει αλλα δεν βρικα πουθενα να αντικαταστησω το build.prop αρχειο και να μετονομασω οτι ελεγε το λινκ και το κινητο ανοιξε κανονικα σε αγγλικο μενου αλλα μου εχει και πολλα κινεζικα μεσα!! ΒΟΗΘΕΙΑ...πως κανω αυτο με το build.prop που το βρισκω και το κανω αντικατασταση..................... Σε ζαλισα φωτη και συγνωμη αλλα το εψαξα παρα πολυ,κατεβασα μια εφαρμογη βρηκα το αρχειο αυτο στο root μεσω της εφαρμογης αλλα οχι στην καρτα οταν συνδεω το κιν. με usb. Δεν μπορω και να αλλαξω τα permissions του και ενα τελευταιο ειναι οτι εκτος των πολλων κινεζικων που εχω και δεν σβηνονται οταν παταω να δω την εκδοση της Viberom μου βγαζει V1 οτι ειναι και οχι V4. Sorry για την ολη ταλαιπωρια και την κουραση.. Edited by agantho
Link to comment
Share on other sites

Φωτη!!!! επειγον φιλε!!! περασα την συγκεκριμενη viberom που σου ειχα στειλει αλλα δεν βρικα πουθενα να αντικαταστησω το build.prop αρχειο και να μετονομασω οτι ελεγε το λινκ και το κινητο ανοιξε κανονικα σε αγγλικο μενου αλλα μου εχει και πολλα κινεζικα μεσα!! ΒΟΗΘΕΙΑ...πως κανω αυτο με το build.prop που το βρισκω και το κανω αντικατασταση..................... Σε ζαλισα φωτη και συγνωμη αλλα το εψαξα παρα πολυ,κατεβασα μια εφαρμογη βρηκα το αρχειο αυτο στο root μεσω της εφαρμογης αλλα οχι στην καρτα οταν συνδεω το κιν. με usb. Δεν μπορω και να αλλαξω τα permissions του και ενα τελευταιο ειναι οτι εκτος των πολλων κινεζικων που εχω και δεν σβηνονται οταν παταω να δω την εκδοση της Viberom μου βγαζει V1 οτι ειναι και οχι V4. Sorry για την ολη ταλαιπωρια και την κουραση..

 

καλημεεεεερα!

καταρχας μην αγχωνεσαι!!!!

καταδευτερον αν δεν εχεις αντικαταστησει το build.prop αυτη την στιγμη μην κλεισεις το κινητο και πεσεις σε κανενα bootloop και ξαναθες φλασαρισμα!

κατα τα αλλα v1 την λεει στο version information γιατι ειναι βασισμενη στην επισημη v1 της λενοβο .... το "viberom v4" ειναι μονο το ονομα που εχει δωσει ο προγραμματιστης αυτος για την ρομ του.... επισης αν θεωρεις οτι αυτη η ρομ εχει πολλα κινεζικα μεσα που να την εβλεπες και απειραχτη!!!!!

 

τωρα οσο για το build.prop

δεν μπορεις να δεις ολους τους φακελους του κινητου απο το pc....

 

ανοιγεις στο κινητο τον root explorer (βαλε το superuser να το ξερει το προγραμμα παντα)

πας απο το root -> στον φακελο system και εκει μεσα βαζεις το build.prop

αφου το βαλεις το κρατας πατημενο, πας στο permissions και τις βαζεις

owner - μαρκαρισμενο read write

group - μαρκαρισμενο read

others - μαρκαρισμενο read

και τιποτε αλλο μαρκαρισμενο απο τα υπολοιπα!

πατας οκ και τελειωσε το θεμα!

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτακι φιλε μου να το κανω και σου στελνω!! τι τραβας και εσυ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταρχην το αρχειο build.prop που το κατεβασα μαζι με την Viberom το βαζω στην sd card οταν συνδεω το κινητο με το usb? και οταν λες οτι απο το root παω στο φακελο system και βαζω το build.prop, ΠΩΣ το βαζω εκει αφου δεν το βρισκω!! Μπορεις να με βρισεις ανετα..

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτακι φιλε μου να το κανω και σου στελνω!! τι τραβας και εσυ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καταρχην το αρχειο build.prop που το κατεβασα μαζι με την Viberom το βαζω στην sd card οταν συνδεω το κινητο με το usb? και οταν λες οτι απο το root παω στο φακελο system και βαζω το build.prop, ΠΩΣ το βαζω εκει αφου δεν το βρισκω!! Μπορεις να με βρισεις ανετα..

 

βαλε το build.prop καπου που να το βρισκεις και απο το κινητο μπες σε εκεινο τον φακελο και καντο αντιγραφη....

οπως ανοιγεις το root explorer θα πηγαινεις τερμα πανω και θα πατας τις δυο τελειες....με τις δυο τελειες πας πισω!

πας πισω μεχρι να μην πηγαινει αλλο! αυτο ειναι το root!

εκει μεσα ειναι ο φακελος system...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα τελευταιο και δεν θα σε ζαλισω αλλο! εβαλα λιγο την καμερα να δω και μου φαινεται πολυ χειροτερη σε αναλυση κτλ. απ'οτι ηταν οταν πρωτοπηρα το κινητο! εβγαλα κανα 2 φωτο και μου φανηκαν πολυ μαπα! εχεις κανενα τετοιο θεμα εσυ? τωρα θα πρεπει να σβησω πολυ κινεζικο πραμα κτλ. αλλα αν βγει καινουρια Viberom θα πρεπει να ξανακανω αυτο με το build.prop η απλα περναω τον sdfuse φακελο, update και ολα οκ? Σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ για τον κοπο και τον χρονο σου!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...