Jump to content

Lenovo K900


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@mitsoschios:

Περάσαμε στο Κ900 του φίλου αρκετές εφαρμογές χωρίς πρόβλημα,ακόμα και περίεργες π.χ. παρακολούθηση καμερών παιχνίδια κ. α.

Όλες έπαιξαν κανονικά.

Πρόβλημα υπήρχε σε ένα παλιό ΖΤΕ, το Grand-x In που ήταν το πρώτο με Atom cpu.Σήμερα όλες οι εφαρμογές έχουν ξαναγραφτεί και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@mitsoschios:

Περάσαμε στο Κ900 του φίλου αρκετές εφαρμογές χωρίς πρόβλημα,ακόμα και περίεργες π.χ. παρακολούθηση καμερών παιχνίδια κ. α.

Όλες έπαιξαν κανονικά.

Πρόβλημα υπήρχε σε ένα παλιό ΖΤΕ, το Grand-x In που ήταν το πρώτο με Atom cpu.Σήμερα όλες οι εφαρμογές έχουν ξαναγραφτεί και δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Σε ευχαριστω πολυ anna2 για τις απαντησεις.

 

Παντως κατα 90% θα το παραγγειλω για λογαριασμο μιας φιλης,οποτε θα το δω και απο κοντα...Εχω φαει τωρα το σκαλωμα σχετικα με αν μπορει να παρει το miui της xiaomi.Μου αρεσει πολυ,αλλα απο οσο εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι.

Στο μεταξύ βλεπω οτι εχει πεσει η τιμη του Κ900 στα 280€.Εχω και απο την αλλη εναν φιλο που θελει να του παραγγειλω το Xiaomi Hongmi και επειδη εχω ακουσει και για αυτο πολυ καλα λογια,θα πρεπει να κανω υπομονη μου φαινεται...:)

Για το Μi3 που το σκεφτόμουν και αυτο,με αποθαρρύνει η τιμη του.Μπέρδεμα:p

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

την συσκευή την εχω παρει για έναν φιλο σε 5 μέρες θα έρθει να την πάρει μεχρι τότε την σκαλιζω........... όλα καλά και άψογα με την φωτογραφική τι παίζει? τόσο θόρυβο και τόσο κακές επιδόσεις δεν εχω πετύχει σε κινιτο με 13mp camera (ακομι και από το optimus g χειρότερο φάνηκε)

 

μηπος είναι προβληματικό να το στείλω πίσω?

 

 

όσο είναι καλός ο φωτισμός (ήλιος κλπ) βγαζει άψογα, λίγο να χειροτερέψει το φως πάει τα χάσε........

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το 32gb δεν το βρισκω πουθενα.διαθεσιμο...τι γινεται?

Τελικα υπαρχει πουθενα;;ξερετε καποιο εμπιστο μαγαζι που να το πουλαει;;ισχυει οτι υπαρχει international εκδοση του κινητου με προεγκστεστημενα τα google apps και βασικη γλωσσα τα αγγλικα και μια κινεζικη;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το 32gb δεν το βρισκω πουθενα.διαθεσιμο...τι γινεται?

Τελικα υπαρχει πουθενα;;ξερετε καποιο εμπιστο μαγαζι που να το πουλαει;;ισχυει οτι υπαρχει international εκδοση του κινητου με προεγκστεστημενα τα google apps και βασικη γλωσσα τα αγγλικα και μια κινεζικη;

 

minideal.net και θα σου έρθει με Ελληνικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

τόσο θόρυβο και τόσο κακές επιδόσεις δεν εχω πετύχει σε κινιτο με 13mp camera (ακομι και από το optimus g χειρότερο φάνηκε)

 

μηπος είναι προβληματικό να το στείλω πίσω?

 

 

όσο είναι καλός ο φωτισμός (ήλιος κλπ) βγαζει άψογα, λίγο να χειροτερέψει το φως πάει τα χάσε........

 

Ναι ή κάμερα με χαμηλό φωτισμό χάνει! Ειδικά τώρα που έχω το one στα χέρια μου μιλάμε για τρελλή διαφορά! Αλλά τη μέρα νομίζω υπερτερεί το Κ900. Πάντως όλα τα Lenovo υστερούν σε κάμερα από ότι έχω παρατηρήσει.

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το minideal πως βαζει ελληνικα;

Με morelocal 2;

 

Απ' ότι έχω καταλάβει έχουν προσλάβει androidάδες developers οι οποίοι τροποποιούν τις stock roms προσθέτοντας γλώσσες.

Αλλοιώς δεν υπήρχε περίπτωση να πουλήσουν.

 

Φίλε egodemis αν μπορείς κάνε μου μία χάρη.

Βάλε στο Κ900 μία εφαρμογή benchmark που λέγεται sunspider (υπάρχει κανονικά στο play) και πόσταρε το αποτέλεσμα.

Θα σου πω το γιατί το θέλω.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ή κάμερα με χαμηλό φωτισμό χάνει! Ειδικά τώρα που έχω το one στα χέρια μου μιλάμε για τρελλή διαφορά! Αλλά τη μέρα νομίζω υπερτερεί το Κ900. Πάντως όλα τα Lenovo υστερούν σε κάμερα από ότι έχω παρατηρήσει.

 

κατάλαβα...... δεν το συγκρινα με το one κλπ με το xperia p το συγκρινα καμία σχέση μέρα με νύχτα είναι...........

Link to comment
Share on other sites

Από τις 2 εβδομάδες συμβιωσης μαζι του πρεπει να παραδεχτω ότι εμεινα πολύ ευχαριστημένος, είναι οντως γρηγορο, με πολύ αξιολογη φωτογραφικη και με ποιοτητα κατασκευης κορυφαια. Και αν και είναι μεγαλο σε μέγεθος το χαμηλο βαρος αλλα και το ποσο λεπτο είναι το καθιστουν πρακτικο.

 

Στα αρνητικα τωρα, ότι παρα το καταπληκτικο HW υστερει σε SW αυτά τα Lenovo Menu (το δικο μου χωρις ελληνικα) και όταν ερχεσαι από το HTC Sense πραγματικα μπορει να σε εκνευρισουν!

 

Τουλάχιστον για τις γνωστές εφαρμογές Εγώ δεν είδα περιορισμους. Τώρα να μην παίζει κανένα σπάνιο παιχνίδι μπορεί αν και δεν νομιζω. Από αναβάθμισεις πάντως στη Lenovo μην περιμένεις και πολλά, τα τηλέφωνα τους είναι καλά ποιοτικά αλλά στο sw δεν το έχουν. Έχουν περάσει κάμποσα από τα χέρια μου και πάντα παιδευομουν να βρω λύσεις μέσα από κινέζικα Φόρουμ!!!

Να μην ξεχνάμε ότι η Lenovo δεν υπάρχει επίσημα σε χώρες εκτός Κίνας και Ρωσίας και αυτό γίνεται γιατί υπάρχει μεγάλο παρασκήνιο από την απόκτηση αδειών, περιορισμών ευρωπαϊκής ένωσης κτλ. Το ίδιο φυσικά ισχύει λίγο πολύ για όλα τα κινητά που είναι στην ίδια κατάσταση. Υποστήριξη αυτή την στιγμή, επίσημα η Lenovo δεν μπορεί να δώσει, αφού δεν υπάρχει αντίστοιχη αντιπροσωπία στην Ευρώπη. Δίνει για τα tablet, laptop,pc που κάνει επίσημα εισαγωγή. Ξέρω από εσωτερική, πολύ αξιόπιστη πηγή, ότι φτιάχνεται micro site αυτή την στιγμή, που θα παρέχει υποστήριξη στα κινητά της τηλέφωνα, για τις ευρωπαϊκές χώρες, μόλις μπορέσει να μπει επίσημα στην ευρωπαϊκή αγορά. Γνωρίζω ότι το παλεύουν να το καταφέρουν μέσα στο 2014, γιατί το ίδιο θέλουν και άλλες αντίστοιχες εταιρείες, αλλά δεν γνωρίζω εάν θα τα καταφέρουν. Σίγουρα θα είναι κάτι το πολύ θετικό για την προώθηση της εταιρείας. Από την ίδια πηγή μου είπε για το Lenovo Vibe X, που το είδε, ότι πραγματικά είναι φανταστικό!

 

Υποθέτω απο το 2014 που η λενόβο θα έρθει επίσημα, θα μπορεί, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά.:p
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο γινεται να ερθει με ελληνικα; Επισης, εφαρμογες θα μπορω να του περναω κανονικα ή θελει root και να βαλω custom firmware; Γενικα δε το κατεχω και πολυ με τα android..

 

Απο ιντερνετ πως τα πηγαινει; Ζοριζεται πουθενα; Flash και java παιζει ανετα;

 

Υπαρχει κατι καλυτερο, σε αυτη την τιμη; Επισης, εχει κατι που να του λειπει; Πχ, ειναι 4g;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω πως αν η Lenovo φέρει τα κινητά της στην Ευρώπη μάλλον θα αλλάξουν και οι τιμές. Έχω δει να πωλούνται και σε ελληνικό site όπως το vivacoltd, ίσως κάποια να αξίζει να τα πάρεις για να έχεις την εγγύηση.

 

Αυτό το vibeX φαίνεται ενδιαφέρον!!!

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι να το αγοράσω ή καινούργιο ή μεταχείρα(αν το βρω) αλλά λίγο οι διαστάσεις και το βάρος με χαλάνε...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
την συσκευή την εχω παρει για έναν φιλο σε 5 μέρες θα έρθει να την πάρει μεχρι τότε την σκαλιζω........... όλα καλά και άψογα με την φωτογραφική τι παίζει? τόσο θόρυβο και τόσο κακές επιδόσεις δεν εχω πετύχει σε κινιτο με 13mp camera (ακομι και από το optimus g χειρότερο φάνηκε)

 

μηπος είναι προβληματικό να το στείλω πίσω?

 

 

όσο είναι καλός ο φωτισμός (ήλιος κλπ) βγαζει άψογα, λίγο να χειροτερέψει το φως πάει τα χάσε........

 

Φιλε egodemis την πηρες τελικα τη συσκευη για το φιλο σου που έλεγες?Αν την εχεις στα χερια σου,πες μας αν εχεις τη καλοσυνη εντυπωσεις να μαθουμε τι παιζει με αυτη τη συσκευη.:)

Link to comment
Share on other sites

Το Ibuygou ρίχνει την τιμή του κατά 1$ για κάθε 2 like που θα πάρει εδώ. Εάν θέλει κάποιος να το πάρει, ευκαιρία να οργανωθεί με κάμποσα likes, ώστε να ρίξει αρκετά την τιμή

 

Hi,ibuygou's year-end sale is coming!! For all these five smartphones, the final price will be decided by the likes. Every two likes counts as one us dollar reducing, so if you want to buy it, you could like it. Also, if you want any one of these phones, please contact ibuygou facebook by sending private message. Thank you.

http://www.ibuygou.com/Six-days-crazy-sale-for-five-smartphones/ (5 φωτογραφίες)

https://www.facebook.com/pages/Ibuygou/177937042251142?ref=stream&hc_location=timeline

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!

ειμαι και εγω κατοχος του lenovo εδω και 3 μερες! μου ηρθε απευθειας απο κινα σε καταμαυρο χρωμα!!!

πραγματικα το κινητο ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ και η αισθηση στο χερι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

λεπτο οσο παει και μεταλλο ~ απιστευτο!

 

προσωπικα το προιγουμενο μου τηλεφωνο ηταν s3 lte και πιστευα οτι πολυ δυσκολα θα το αποχωριστω. και οντως ακομα λυπαμαι που θα το βαλω στο συρταρι αλλα απο την πρωτη ωρα που κρατησα το k900 στο χερι αρχισε να μου καλοφαινεται η αριστη κατασκευη! και εχω ηδη 3 μερες την σιμ μου στο λενοβο που δεν θα το περιμενα πραγματικα!!!

 

περιττο να πω οτι οσοι το ειδαν επαθαν πλακα.. γνωστες και μη το λατρεψαν και 5 λεπτα να το κρατησαν ~ και το πιστευω κιεγω οτι αν τους το δινα για ενα 24ωρο δεν θα μου το διναν πισω!

 

οσο αφορα το λογισμικο κομματι να πω οτι με πεδεψε λιγο μεχρι να το φερω σε μια κατασταση που να μου αρεσει. ουτε εμενα ειχε ελληνικα αλλα και στα αγγλικα να ναι ολο και καπου θα δεις κανα κινεζικο. προσωπικα δεν θελω να βλεπω ιχνος κινεζικου μεσα (ουτε το miui μαρεσει αφου με το πρωτο UPDATE μου περαστηκε και αυτη η απαισια viberom ~ και απο κιριλε που ηταν οταν το πηρα εγινε ενα τσιρκο) και χωρις να υπερβαλω μου πηρε πανω απο τρις ωρες μονο και μονο για να "βγαζω" πραγματα που δεν ηθελα να υπαρχουν στο κινητο μου και δεν ειχα περασει ουτε τις επαφες μου. και μετα επρεπε να περασω και το playstore φυσικα. αλλα τωρα που ειναι ετοιμο πραγματικα αξιζε καθε κοπο!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου και καλοδούλευτο.

Πραγματικά είναι μία εξαιρετική συσκευή.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!

ειμαι και εγω κατοχος του lenovo εδω και 3 μερες! μου ηρθε απευθειας απο κινα σε καταμαυρο χρωμα!!!

πραγματικα το κινητο ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ και η αισθηση στο χερι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

λεπτο οσο παει και μεταλλο ~ απιστευτο!

 

προσωπικα το προιγουμενο μου τηλεφωνο ηταν s3 lte και πιστευα οτι πολυ δυσκολα θα το αποχωριστω. και οντως ακομα λυπαμαι που θα το βαλω στο συρταρι αλλα απο την πρωτη ωρα που κρατησα το k900 στο χερι αρχισε να μου καλοφαινεται η αριστη κατασκευη! και εχω ηδη 3 μερες την σιμ μου στο λενοβο που δεν θα το περιμενα πραγματικα!!!

 

περιττο να πω οτι οσοι το ειδαν επαθαν πλακα.. γνωστες και μη το λατρεψαν και 5 λεπτα να το κρατησαν ~ και το πιστευω κιεγω οτι αν τους το δινα για ενα 24ωρο δεν θα μου το διναν πισω!

 

οσο αφορα το λογισμικο κομματι να πω οτι με πεδεψε λιγο μεχρι να το φερω σε μια κατασταση που να μου αρεσει. ουτε εμενα ειχε ελληνικα αλλα και στα αγγλικα να ναι ολο και καπου θα δεις κανα κινεζικο. προσωπικα δεν θελω να βλεπω ιχνος κινεζικου μεσα (ουτε το miui μαρεσει αφου με το πρωτο UPDATE μου περαστηκε και αυτη η απαισια viberom ~ και απο κιριλε που ηταν οταν το πηρα εγινε ενα τσιρκο) και χωρις να υπερβαλω μου πηρε πανω απο τρις ωρες μονο και μονο για να "βγαζω" πραγματα που δεν ηθελα να υπαρχουν στο κινητο μου και δεν ειχα περασει ουτε τις επαφες μου. και μετα επρεπε να περασω και το playstore φυσικα. αλλα τωρα που ειναι ετοιμο πραγματικα αξιζε καθε κοπο!!!!

Γεια σου φιλε fotisg24.Καταρχάς καλορίζικο και αγρατζουνιστο το τουμπανο.Για δωσε και σε εμας τους υποψήφιους αγοραστες μερικες πληροφοριες.Απο θεμα μπαταριας και gps πως παει?Εχεις ψαξει καθολου να δεις αν γενικα υπαρχουν roms (αν λεω καμια βλακεια διορθώστε με οι γνώστες του αντικειμενου μιας και ειμαι νεουδι) και αν υποστιριζεται το κινητο απο διαδορες κοινότητες?

Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το παρηγγειλα και εγω πραγματικα φενεται πολυ ωραιο το προηγουμενω τηλ μου ηταν το THL W8+ το περιμενω πως και πως απο minideal
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε fotisg24.Καταρχάς καλορίζικο και αγρατζουνιστο το τουμπανο.Για δωσε και σε εμας τους υποψήφιους αγοραστες μερικες πληροφοριες.Απο θεμα μπαταριας και gps πως παει?Εχεις ψαξει καθολου να δεις αν γενικα υπαρχουν roms (αν λεω καμια βλακεια διορθώστε με οι γνώστες του αντικειμενου μιας και ειμαι νεουδι) και αν υποστιριζεται το κινητο απο διαδορες κοινότητες?

Σε ευχαριστω.

 

το gps σημερα το πρωτοδοκιμασα αλλα με τα data ανοιχτα και με βρηκε αμεσως...

rom δεν βρηκα και πολλες... μακαρι να ειχαμε ενα cyanogenmod... να πω την αληθεια θα μπορουσε να ειναι και πιο σβελτο θεωρω (οχι οτι εχω ιδιαιτερο παραπονο) αλλα το βλεπω στα ιδια πλαισια με το παλιο μου s3 (ουτε καλυτερο ουτε χειροτερο) ενω υποτιθεται οτι ειναι καλυτερο απο το s4 το lenovo... και πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα software...

 

α για την μπαταρια ηθελα να γραψω και το ξεχασα! νομιζω οτι τα παει καλα με την μπαταρια του (για τα δικα μου δεδομενα) αλλα φανταζομαι επειδη ειναι και διπυρηνο... για να σας δωσω να καταλαβετε μενω θεσσαλονικη εγω και ηρθα τωρα γιαννενα για τις γιορτες και δεν εχω και υπολογιστη εδω οποτε ειμαι ολη μερα με το κινητο στο χερι και ολη μερα στο ιντερνετ (στο σπιτι μου στην θεσσαλονικη θελω να πω οταν ειμαι σπιτι θα ειμαι στο dekstop...δεν θα ειμαι στο κινητο)... που λετε λοιπον μου βγαζει μια ολοκληρη μερα ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ και μαλιστα ειναι και πρωτες μερες και το παραπειραζω κιολας ... που αποταν ηρθα γιαννενα (ηρθα 21 δεκεμβρη και το κινητο μουρθε την τριτη) το s3 ολοκληρη μερα δεν μου εβγαζε....

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!

ειμαι και εγω κατοχος του lenovo εδω και 3 μερες! μου ηρθε απευθειας απο κινα σε καταμαυρο χρωμα!!!

πραγματικα το κινητο ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ και η αισθηση στο χερι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

λεπτο οσο παει και μεταλλο ~ απιστευτο!

 

προσωπικα το προιγουμενο μου τηλεφωνο ηταν s3 lte και πιστευα οτι πολυ δυσκολα θα το αποχωριστω. και οντως ακομα λυπαμαι που θα το βαλω στο συρταρι αλλα απο την πρωτη ωρα που κρατησα το k900 στο χερι αρχισε να μου καλοφαινεται η αριστη κατασκευη! και εχω ηδη 3 μερες την σιμ μου στο λενοβο που δεν θα το περιμενα πραγματικα!!!

 

περιττο να πω οτι οσοι το ειδαν επαθαν πλακα.. γνωστες και μη το λατρεψαν και 5 λεπτα να το κρατησαν ~ και το πιστευω κιεγω οτι αν τους το δινα για ενα 24ωρο δεν θα μου το διναν πισω!

 

οσο αφορα το λογισμικο κομματι να πω οτι με πεδεψε λιγο μεχρι να το φερω σε μια κατασταση που να μου αρεσει. ουτε εμενα ειχε ελληνικα αλλα και στα αγγλικα να ναι ολο και καπου θα δεις κανα κινεζικο. προσωπικα δεν θελω να βλεπω ιχνος κινεζικου μεσα (ουτε το miui μαρεσει αφου με το πρωτο UPDATE μου περαστηκε και αυτη η απαισια viberom ~ και απο κιριλε που ηταν οταν το πηρα εγινε ενα τσιρκο) και χωρις να υπερβαλω μου πηρε πανω απο τρις ωρες μονο και μονο για να "βγαζω" πραγματα που δεν ηθελα να υπαρχουν στο κινητο μου και δεν ειχα περασει ουτε τις επαφες μου. και μετα επρεπε να περασω και το playstore φυσικα. αλλα τωρα που ειναι ετοιμο πραγματικα αξιζε καθε κοπο!!!!

καλοριζικο φιλε το περιμενω και εγω πιστευω πως εκανα καλη επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το ασημενιο 16gb k θελω να παρω μαυρο 32 gb εχετε να πρωτηνετε κανα μαγαζι;

Δεν το βρησκω πουθενα.....μαυρο 32αρι ..!!

καλη χρονιαααα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το ασημενιο 16gb k θελω να παρω μαυρο 32 gb εχετε να πρωτηνετε κανα μαγαζι;

Δεν το βρησκω πουθενα.....μαυρο 32αρι ..!!

καλη χρονιαααα

 

Φιλε arkoydos007 για πες μας τις εμπειριες σου απο την ολη συμβιωση με το Κ900?Μαλλον σημερα παω για παραγγελια απο minideal:rolleyes:

H μπαταρια τι λεει?Το εχεις "πειραξει" καθολου? Συγγνωμη αν ρωταω τα ιδια πραγματα σε οσους το εχουν το Κ900 αλλα θελω να διασταυρωσω ολες τις πληροφοριες για να ειμαι οσο το δυνατον πιο σιγουρος για την αγορα του.Δεν ειναι και λιγα τα χρηματα που θα δωσω...

Ευχαριστω και καλη χρονια να εχουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...