Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Garmin ανέκαθεν είχε τους χάρτες της Navteq.

Πόσο μάλλον όταν όντως

 

 

Το Garmon όμως που στο έβαλα, δεν το έγραψα για να περάσεις τους χάρτες της HERE αλλά για να το εγκαταστήσεις και να περάσεις τους χάρτες της Αναβασης (αν γίνεται).

Δεν το έχω δοκιμάσειι, δεν το λέω με σιγουριά ότι γίνεται, αν και φαντάζομαι-ελπίζω πως αν το κινητό υποστηρίζει SD ίσως τα πράγματα ειναι ακόμα πιο εύκολα.

 

Ευχαριστώ mobiuser, κοίτα, το garmin streetpilot έχει χάρτες μόνο για ΗΠΑ, Καναδά απ ότι βλέπω!

Γι αυτό και δεν το έχει στο ελληνικό store μάλλον.. και έκανα την αλλαγή σε us για

να κάνω μια δοκιμή. Δεν έχει επιλογή να κατέβει inapp καποιος χάρτης.

Επίσης το navigon europe έχει μόνο αγορά, δεν έχει δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ mobiuser, κοίτα, το garmin streetpilot έχει χάρτες μόνο για ΗΠΑ, Καναδά απ ότι βλέπω!

Γι αυτό και δεν το έχει στο ελληνικό store μάλλον.. και έκανα την αλλαγή σε us για

να κάνω μια δοκιμή. Δεν έχει επιλογή να κατέβει inapp καποιος χάρτης.

Επίσης το navigon europe έχει μόνο αγορά, δεν έχει δοκιμή.

Δεν το έχω δοkιμάσει σε WP, για να είμαι ξεκάθαρος.

 

Όμως σε Symbian υπήρχε φάκελος maps, εκεί έριχνες το χάρτη, πέρναγες και τον κωδικό του χάρτη με ένα τρόπο και βουαλά.

Αν λειτουργεί αντίστοιχα και στο WP, και εφ' όσον τοο κινητό διαθέτει microsd για να το εγκαταστήσεις εκεί,

τότε θα έχεις προσβάσιμο - υποθέτω - το φάκελο όπου θα βάζεις χάρτες μαζί και όλα τα υπόλοιπα αρχεία.

Όλα αυτά τα υποθέτω και δεν ξέρω αν θα θέλεις να μπεις στη διαδικασία που θα έχει και ρίσκο χωρίς εξασφάλιση για ο,τιδήποτε.

Απλά αναφέρω την περίπτωση μήπως.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

@mobiuser

Δεν έχει sd το 920 που έχω :p

 

Μετά την ενημέρωση του Skype, το πρόγραμμα δεν κλείνει με το απλό πάτημα του back αλλά μόνο με το Χ.

 

Ναι όπως και το ημερολόγιο και το facebook.

 

Λέγεται Fast Resume

 

Με το βελάκι αδρανοποιείται η εφαρμογή στο background και αν πατήσεις

μετά το αντίστοιχο live tile να ξαναανοίξει, θα γίνει πιο γρήγορα από ότι αν κλείσεις τελείως

την εφαρμογή και την ξαναανοίξεις.

 

Ενώ με το start κουμπί δεν αδρανοποιείται ( ; ).

Έτσι το καταλαβαίνω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να χρησιμοποιήσω το V.iber

Αν δεν τρέχει στο προσκήνιο δεν μπορούν να σε καλέσουν :wacko:???

Εννοώ ότι το ανοίγω, το αφήνω ανοιχτό και γυρνάω στον explorer ας πούμε. E αν με πάρουν βγάζει ειδοποίηση για "missed call" χωρίς να χτυπήσει!

Η μονη περίπτωση να χτυπήσει σε εισερχόμενη είναι να το έχω ανοιχτό.. Αν κλειδώσει η οθόνη, με τη μονη εφαρμογή να τρέχει να είναι το Viber, πάλι δεν χτυπάει, απλά μόλις το κλείσουνε πετάει μήνυμα για missed call!

Δηλαδή τελικά ο μονος τρόπος να λειτουργήσει όταν με καλούν, είναι είτε να το έχω ανοιχτό και να το κοιτάω :) , είτε να με παίρνουν να χάνω την κλήση και να μου έρχεται ειδοποίηση, ώστε να παίρνω πίσω εγώ.

 

Κάτι πρέπει να κάνω λάθος! Έχετε ιδέα τι?

 

(Ναι το έχω στα επιτρεπόμενα να τρέχει στο παρασκήνιο)

 

ΑΚΥΡΟ

 

Uninstall, reinstall και όλα δουλεύουν άψογα (τουλάχιστον προς το παρόν).

Ίσως η τελευταία αναβάθμιση να μην είχε "καθίσει" καλά (δεν το ξαναναβαθμιζω αυτό τέλος)

Edited by PagouroLand
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες που βρισκόμουν εκτός Θεσσαλονίκης, όταν προσπαθούσα να ανοίξω την εφαρμογή "καιρός" για να δω τον καιρό στο μέρος που βρισκόμουν με πετούσε κατευθείαν έξω. Έχω δοκιμάσει soft reset, απεγγατάσταση - εγγατάσταση αλλά τίποτα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Ξέρετε πως μπορούμε να το φτιάξουμε;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει να κατεβάσουμε στο κινητό, όλα τα αρχεία μας από το OneDrive;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες που βρισκόμουν εκτός Θεσσαλονίκης, όταν προσπαθούσα να ανοίξω την εφαρμογή "καιρός" για να δω τον καιρό στο μέρος που βρισκόμουν με πετούσε κατευθείαν έξω. Έχω δοκιμάσει soft reset, απεγγατάσταση - εγγατάσταση αλλά τίποτα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;

Ξέρετε πως μπορούμε να το φτιάξουμε;

 

Και σε εμενα συμβαίνει αυτο, το εχω ρωτησει εδω μέσα, αλλα προφανως δεν γνωριζει κανεις τίποτα. Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα οτι πρεπει να είναι καποιο bug και πιστεύω να επιδιορθωθει σε καποια ενημέρωση. θα σου συμβουλευα να στειλεις και εσυ το προβλημα σου στην microsoft και επισης ανεφερε το στις αξιολογησης του store.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω τα βιντεάκια που βλέπω στο YouTube να μπορώ να τα προβάλω στην τηλεόραση. Έχω Samsung smart tv. Ξέρετε με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει να κατεβάσουμε στο κινητό, όλα τα αρχεία μας από το OneDrive;

 

Εγω το κανω με το pocket file manager αλλα νομιζω θελει την πληρη εκδοση της εφαρμογης (τα αξιζει με το παραπανω). Μπορεις να δοκιμασεις και με το CloudMesh.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα συμβαίνει αυτο, το εχω ρωτησει εδω μέσα, αλλα προφανως δεν γνωριζει κανεις τίποτα. Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα οτι πρεπει να είναι καποιο bug και πιστεύω να επιδιορθωθει σε καποια ενημέρωση. θα σου συμβουλευα να στειλεις και εσυ το προβλημα σου στην microsoft και επισης ανεφερε το στις αξιολογησης του store.

 

Πως στέλνουμε τα προβλήματά μας στη Microsoft;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το κανω με το pocket file manager αλλα νομιζω θελει την πληρη εκδοση της εφαρμογης (τα αξιζει με το παραπανω). Μπορεις να δοκιμασεις και με το CloudMesh.

 

Δοκίμασα με το CloudMesh δεν γίνεται.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και θέλω την γνώμη σας:

Στο κινητό προτιμάτε την microsoft camera ή την nokia camera;

πια πιστεύετε κατά την γνώμη σας οτι βγάζει τελικά,καλύτερες φωτογραφίες;

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και θέλω την γνώμη σας:

 

 

Στο κινητό προτιμάτε την microsoft camera ή την nokia camera;

 

 

πια πιστεύετε κατά την γνώμη σας οτι βγάζει τελικά,καλύτερες φωτογραφίες;

 

 

 

Στο αυτόματο έχουν παρόμοια αποτελέσματα και μάλιστα η Mkcrosoft είναι ελαφρώς πιο γρήγορη.

 

Αν ξέρεις τι να πειράξεις, η Nokia Camera βγάζει μακράν καλύτερες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Nokia Camera 100%... Αν και σε λίγο καιρό θα ενοποιηθούν και θα υπάρχει μία εφαρμογή η Lumia Camera....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όντως η Nokia Camera θα γίνει Lumia Camera, αλλά δε νομίζω να γίνει ενοποίηση.

 

Ο λόγος είναι ότι υπάρχουν κι άλλοι κατασκευαστές. Δε θα έχει π.χ. το HTC τη Lumia Camera.

 

 

 

Edit: Όλες οι Nokia εφαρμογές μετονομάζονται σιγά σιγά σε Lumia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω τα βιντεάκια που βλέπω στο YouTube να μπορώ να τα προβάλω στην τηλεόραση. Έχω Samsung smart tv. Ξέρετε με ποιον τρόπο;

Ευχαριστώ!

 

Το εκανα κι εγω σημερα και δουλευει αψογα. NOKIA 630 + Samsung smart tv

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, προσπαθω να στειλω ενα μαιλ από το λογαριασμο google αλλα με αφηνει να βαλω σαν attachments μονο φωτογραφίες και όχι άλλο αρχείο. Ξερετε τι γινεται?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Από το Mail Client της Microsoft δεν γίνεται να προσθέσεις στην πορεία attachments παρά μόνο φωτογραφίες.. Πήγαινε πάνω στο αρχείο που θες να στείλεις και πάτα Κοινή Χρήση ώστε να επιλέξεις το Google Mail σου και να το στείλεις έτσι...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το youtube dowloader pro.

Την πρώτη φορα δεν κατέβαζε (όπως και σε άλλους) τίποτε - κολλούσε στο 1%

Το ξαναεγκατεστησα και κατεβάζει μια χαρά τώρα.

Εκτος κι αν το video είναι (αν κατάλαβα καλά) μεγαλύτερο των 100 mb, οποτε θέλει να βάλεις το κινητό στο φορτιστη. Τα video ρε παιδιά που πηγαίνουν?

 

Λέει ότι τα αποθηκεύει στο φάκελλο root/downloads.

Κι αν ανοίξεις την εφαρμογή εκεί είναι!

Αλλα αν τα ψάξεις (ας πούμε με το "Αρχεία" της ms) δεν υπάρχουν πουθενά!

Δηλαδή για να δω ένα video που κατέβασα πρέπει απαραίτητα να ανοίγω την εφαρμογή?

 

Άλλο θέμα (μάλλον όταν κατέβαζα τα προγράμματα είχε σκαλώσει το store).

Κατέβασα το 8 zip όταν ήταν free.

E δεν δούλευε.

Το βγάζω και το εγκαθιστώ πάλι κι αυτό!

Αμ δε, όσες φορες και να το προσπαθήσω, παραμένει σε εκκρεμότητα η εγκατάσταση!

Και το store σήμερα μια χαρά δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ψάχνω μια εφαρμογή για έλεγχο δεδομένων άλλα και στις δυο κάρτες γιατί τις χρησιμοποιώ και τις δυο (εταιρκό και προσωπικό) . nokia lumai 630
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το youtube dowloader pro.

Την πρώτη φορα δεν κατέβαζε (όπως και σε άλλους) τίποτε - κολλούσε στο 1%

Το ξαναεγκατεστησα και κατεβάζει μια χαρά τώρα.

Εκτος κι αν το video είναι (αν κατάλαβα καλά) μεγαλύτερο των 100 mb, οποτε θέλει να βάλεις το κινητό στο φορτιστη. Τα video ρε παιδιά που πηγαίνουν?

 

Λέει ότι τα αποθηκεύει στο φάκελλο root/downloads.

Κι αν ανοίξεις την εφαρμογή εκεί είναι!

Αλλα αν τα ψάξεις (ας πούμε με το "Αρχεία" της ms) δεν υπάρχουν πουθενά!

Δηλαδή για να δω ένα video που κατέβασα πρέπει απαραίτητα να ανοίγω την εφαρμογή?

 

Άλλο θέμα (μάλλον όταν κατέβαζα τα προγράμματα είχε σκαλώσει το store).

Κατέβασα το 8 zip όταν ήταν free.

E δεν δούλευε.

Το βγάζω και το εγκαθιστώ πάλι κι αυτό!

Αμ δε, όσες φορες και να το προσπαθήσω, παραμένει σε εκκρεμότητα η εγκατάσταση!

Και το store σήμερα μια χαρά δουλεύει!

 

Μπράβο φίλε μου. Ξαναέβαλα το youtube dowloader pro και τώρα κατεβάζει κανονικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...ενημέρωση σήμερα στο Whatsapp (μετά από 7 μήνες, νομίζω!) και ως αναμενόταν...σκ@τά τα έκαναν.

 

Δεν έχω πρόσβαση με κανένα τρόπο (σβήσιμο και άνοιγμα της εφαρμογής, soft reset κλπ) στις προηγούμενες συζητήσεις μου, ούτε μπορώ να ξεκινήσω νέα.

 

Θα απεγκαταστήσω την εφαρμογή και θα την ξαναπεράσω, αλλά οι τύποι είναι αστείοι (τώρα με το FB, όλα καλύτερα...:whip::whip:)

 

εδιτ: Όντως, με απεγκατάσταση-επανεκκίνηση-επανεγκατάσταση, έστρωσε.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...ενημέρωση σήμερα στο Whatsapp (μετά από 7 μήνες, νομίζω!) και ως αναμενόταν...σκ@τά τα έκαναν.

 

Δεν έχω πρόσβαση με κανένα τρόπο (σβήσιμο και άνοιγμα της εφαρμογής, soft reset κλπ) στις προηγούμενες συζητήσεις μου, ούτε μπορώ να ξεκινήσω νέα.

 

Θα απεγκαταστήσω την εφαρμογή και θα την ξαναπεράσω, αλλά οι τύποι είναι αστείοι (τώρα με το FB, όλα καλύτερα...:whip::whip:)

 

εδιτ: Όντως, με απεγκατάσταση-επανεκκίνηση-επανεγκατάσταση, έστρωσε.

 

Κυκλοφόρησε εκ νέου update με patch γι' αυτό το πρόβλημα http://www.windowscentral.com/whatsapp-patched-address-update-issues

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε εκ νέου update με patch γι' αυτό το πρόβλημα http://www.windowscentral.com/whatsapp-patched-address-update-issues

 

Ενδιαφέρον...

 

Ενδεχομένως, λοιπόν, κατέβασα το patch-update κι όχι μόνο το update όταν την επανεγκατέστησα.

 

Oh, well...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...