Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει μία εφαρμογή της cosmote για android που κάνει online ενημέρωση όλων των υπολοίπων (ομιλία, sms, MB). Ξέρει κανείς αντίστοιχη στο Windows market? Ευχαριστώ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωχ!

 

Αλλά βρήκα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2400451

 

Λέω να το προσπαθήσω....

 

Για να εγκαταστησεις ενα xap κατεβασμενο απο το store πρεπει να εχεις κινητο με sd οπου και το αντιγραφεις ( Δεν ξερω αν αλλαξε κατι). αλλιως αν εχεις κατεβασει "σπασμενη " εφαρμογη θες το tool-sdk (οπως λεει και το αρθρο στο xda) που το εγκαθιστα στο dev unlock Κινητο σου. Ειχα δοκιμασει και εγω κανα δυο εφαρμογες παλια για να δω αν αξιζουν και μετα να της αγορασω. Αλλα επειδη το store πλεον διαθετει τοσες δοκιμαστικες εκδοσεις πλεον δεν χρειαστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία εφαρμογή της cosmote για android που κάνει online ενημέρωση όλων των υπολοίπων (ομιλία, sms, MB). Ξέρει κανείς αντίστοιχη στο Windows market? Ευχαριστώ!!!!!

 

Προς το παρόν υπάρχει μία που σε ενημερώνει άλλα στέλνοντας μόνο δωρεάν μηνύματα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω

έχεις κανείς άλλος πρόβλημα με το ξυπνητήρι στα windows phone?

συγκεκριμένα έχω το lumia 820

κάθε φορά χτυπάει το ξυπνητήρι και αφού χτυπήσει για κανένα τέταρτο μετά σταματάει να χτυπάει και έχω αργήσει αρκετές φορές στη δουλειά

παλιότερα είχα ένα samsung galaxy και όταν έβαζα ξυπνητήρι, πέρα από το ότι για να απενεργοποιηθεί ήθελε να κάνεις μαθηματικές πράξεις, βάραγε εως ότου το απενεργοποιήσεις

δεν ζητάω να θέλει μαθηματικές πράξεις, αλλά δεν θέλω να απενεργοποίεται αν δεν το κλείνω εγώ, όση ώρα και να βαράει...

δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και σε άλλες μάρκες samsung, htc κτλ

 

αν γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο ώστε να μην απενεργοποιείται ή έστω κάποια άλλη εφαρμογή που να έχει αυτά που ζητάω θα ήμουν ευγνώμων

ευχαριστώ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω

έχεις κανείς άλλος πρόβλημα με το ξυπνητήρι στα windows phone?

συγκεκριμένα έχω το lumia 820

κάθε φορά χτυπάει το ξυπνητήρι και αφού χτυπήσει για κανένα τέταρτο μετά σταματάει να χτυπάει και έχω αργήσει αρκετές φορές στη δουλειά

παλιότερα είχα ένα samsung galaxy και όταν έβαζα ξυπνητήρι, πέρα από το ότι για να απενεργοποιηθεί ήθελε να κάνεις μαθηματικές πράξεις, βάραγε εως ότου το απενεργοποιήσεις

δεν ζητάω να θέλει μαθηματικές πράξεις, αλλά δεν θέλω να απενεργοποίεται αν δεν το κλείνω εγώ, όση ώρα και να βαράει...

δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και σε άλλες μάρκες samsung, htc κτλ

 

αν γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο ώστε να μην απενεργοποιείται ή έστω κάποια άλλη εφαρμογή που να έχει αυτά που ζητάω θα ήμουν ευγνώμων

ευχαριστώ

 

Φίλε αν δε ξυπνας ένα τέταρτο να βαράει το ξυπνητήρι, τότε δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά γιατρού :D

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω

έχεις κανείς άλλος πρόβλημα με το ξυπνητήρι στα windows phone?

συγκεκριμένα έχω το lumia 820

κάθε φορά χτυπάει το ξυπνητήρι και αφού χτυπήσει για κανένα τέταρτο μετά σταματάει να χτυπάει και έχω αργήσει αρκετές φορές στη δουλειά

παλιότερα είχα ένα samsung galaxy και όταν έβαζα ξυπνητήρι, πέρα από το ότι για να απενεργοποιηθεί ήθελε να κάνεις μαθηματικές πράξεις, βάραγε εως ότου το απενεργοποιήσεις

δεν ζητάω να θέλει μαθηματικές πράξεις, αλλά δεν θέλω να απενεργοποίεται αν δεν το κλείνω εγώ, όση ώρα και να βαράει...

δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και σε άλλες μάρκες samsung, htc κτλ

 

αν γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο ώστε να μην απενεργοποιείται ή έστω κάποια άλλη εφαρμογή που να έχει αυτά που ζητάω θα ήμουν ευγνώμων

ευχαριστώ

 

αυτή την περίοδο δοκιμάζω αυτή την εφαρμογή και είμαι ευχαρηστημένος αλλά δεν ξέρω μετά από πόση ώρα σταματάει το κλείνω αμέσως

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/627-am/d19a5abb-3f65-490a-98bc-c11e278dfddd

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή λύση είναι να βάλεις και ένα δεύτερο ξυπνητήρι να χτυπάει ένα τέταρτο μετά.δόξα το θεό μπορείς να βάλεις οσα θες...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοήθεια παρακαλω.βλεπω λέτε συνέχεια για το moliplayer.πως δουλεύει δεν μπορώ να καταλάβω καν.θα ήταν πολύτιμη η βοήθεια σας μιας και βλεπω κάθε μέρα ταινίες στο κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Που λέει ποτε λήγει το κουπόνι;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την εφαρμογή facebook beta πώς την εγκαθιστάτε στο κινητό σας? Γιατί εμένα στο Windows Store δεν μου την εμφανίζει...
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την εφαρμογή facebook beta πώς την εγκαθιστάτε στο κινητό σας? Γιατί εμένα στο Windows Store δεν μου την εμφανίζει...

 

επειδή είναι beta δεν φαίνεται στο store

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/facebook-beta/93da5d29-daf0-4783-9ed5-a87b33247ec6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοήθεια παρακαλω.βλεπω λέτε συνέχεια για το moliplayer.πως δουλεύει δεν μπορώ να καταλάβω καν.θα ήταν πολύτιμη η βοήθεια σας μιας και βλεπω κάθε μέρα ταινίες στο κινητό μου.

Που εχεις προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

E το πιθανότερο, εκεί που είχαμε οι περισσότεροι...δεν 'βλέπει' τα αρχεία του. Αν δεν έχεις διαβάσει τις οδηγίες δεν μπορείς να το φανταστείς, αλλά...

@pazu, καλός χρυσός ο μολι αλλά έχει την άβολη ιδιαιτερότητα ότι πρέπει να ρίξεις τα αρχεία στο ντοσιε camera roll για να τα δει.

 

@b16b, δεν νομίζω ότι το λέει πουθενά. Τουλάχιστον όταν το έψαχνα κι εγώ κι μπήκα στον microsoft λογαριασμό μου μήπως και, δεν βρήκα να λέει κάτι σχετικό. 6 μήνες από την ημέρα ενεργοποίησης του κουπονιού έχει ισχύ, αν θυμάσαι ακριβώς την ημερομηνία που το ενεργοποίησες, υπολογίζεις.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βαλω ένα βιντεο στο camera roll;ότι βίντεο κατεβαζω πάει στα βιντεο.

 

Αν έχεις 8 τα μεταφέρεις από το pc.

Αν έχεις τα 8.1 τα μεταφέρεις και με τον file explorer (folders - αρχεία) μέσα από τη συσκευή.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!έχω το 8.με τους υποτίτλους πρέπει να κάνω κάτι αλλο ή με το που το περάσω στο camera roll θα τους διαβάζει αυτόματα;ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα με το αρχείο οι υπότιτλοι για να τους διαβάσει...

 

Πχ αν το βίντεο ονομάζεται "Prison_Break_S02_E06.τύπος αρχείου" τότε θα πας να μετονομάσεις τους υπότιτλους σε "Prison_Break_S02_E06.τύπος αρχείου" (χωρίς να πειράξεις τον τύπο αρχείου εννοείται)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες απόλυτα!!! Τώρα δεν κρατιέμαι να γυρίσω σπίτι να το δοκιμάσω.ευχαριστώ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ερώτηση ακομα,συγνώμη!μπορώ να μετονομάσω τους απο το κινητό αφου τους περάσω η μόνο απο τον υπολογιστή;κατάντησα κουραστικώς συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 8 από το pc.

Αν έχεις τα 8.1 και με τον file explorer (folders - αρχεία) μέσα από τη συσκευή.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μου έρχονται ηχητικές ειδοποιήσεις στο fb beta??

 

Είχα την εφαρμογή Facebook και μου ερχόταν κανονικά οι ειδοποιήσεις με ηχο

 

Είχα την εφαρμογή facebook κα

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταστησεις ενα xap κατεβασμενο απο το store πρεπει να εχεις κινητο με sd οπου και το αντιγραφεις ( Δεν ξερω αν αλλαξε κατι). αλλιως αν εχεις κατεβασει "σπασμενη " εφαρμογη θες το tool-sdk (οπως λεει και το αρθρο στο xda) που το εγκαθιστα στο dev unlock Κινητο σου. Ειχα δοκιμασει και εγω κανα δυο εφαρμογες παλια για να δω αν αξιζουν και μετα να της αγορασω. Αλλα επειδη το store πλεον διαθετει τοσες δοκιμαστικες εκδοσεις πλεον δεν χρειαστηκα.

 

Άρα πρέπει πρώτα να κάνω unlock. Όμως δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο. Μήπως είναι ρίσκο;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις WP8.1 πήγαινε στις ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις -> Favebook BETA και ρύθμισε το να ακούγεται και βάλε και όποιον ήχο θες :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει πρώτα να κάνω unlock. Όμως δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο. Μήπως είναι ρίσκο;

 

Ενα μεγάλο ποσοστό εδώ μέσα το έχουμε ήδη unlock το κινητό μας, μια και έχουμε περασμένο το 8.1. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η διαδικασία άλλωστε είναι επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο ποσοστό εδώ μέσα το έχουμε ήδη unlock το κινητό μας, μια και έχουμε περασμένο το 8.1. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Η διαδικασία άλλωστε είναι επίσημη.

 

Οδηγίες; :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...