Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας

Αν αλλάξει κάποιος τηλέφωνο προφανώς θα μπορέσει να κατεβάσει σε αυτό τις αγορασμένες εφαρμογές.

Τι γίνεται όμως με τις αγορές που έχουν γίνει μέσα από τις εφαρμογές π.χ. αφαίρεση διαφημίσεων κ.λ.π.;

Θα ενεργοποιηθούν αυτές οι αγορές ή κλειδώνουν στην κάθε συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας

Αν αλλάξει κάποιος τηλέφωνο προφανώς θα μπορέσει να κατεβάσει σε αυτό τις αγορασμένες εφαρμογές.

Τι γίνεται όμως με τις αγορές που έχουν γίνει μέσα από τις εφαρμογές π.χ. αφαίρεση διαφημίσεων κ.λ.π.;

Θα ενεργοποιηθούν αυτές οι αγορές ή κλειδώνουν στην κάθε συσκευή;

 

αν χρησιμοποιείς τον ίδιο λογαριασμό που έκανες τις αγορές τότε σε ακολουθούν σε κάθε συσκευή

Link to comment
Share on other sites

αν χρησιμοποιείς τον ίδιο λογαριασμό που έκανες τις αγορές τότε σε ακολουθούν σε κάθε συσκευή

...μιλάμε ότι αυτό συμβαίνει και στις in app purchases, έτσι δεν είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν μηνύματα σχετικά με χάρτες και με εφαρμογές πλοήγησης στο ανάλογο θέμα.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω την κάρτα sd στο τηλέφωνο μου και απο 8gb να βαλω 32gb. Τις εφαρμογες του τηλεφώνου τις εχω όλες στην sd. Αν συνδέσω το τηλέφωνο με το pc και μεταφέρω ολο το περιεχόμενο της παλιάς κάρτας στην καινούργια θα ειμαι εντάξει?
Link to comment
Share on other sites

Το Chronos Calendar δεν κάνει update το title.είναι φυσιολογικό αυτό; δεν το έχω αποκλειση από το παρασκήνιο.

 

Έχεις δοκιμάσει unpin και πάλι pin το tile; Να εγκαταστήσεις και να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή ( βέβαια, επειδή είναι ημοερολόγιο, θα πρέπει να κάνει κάποιους συγχρονισμούς, οπότε δεν ξέρω πόσο εύοκολο μπορεί να είναι αυτό ); Να κάνεις ένα restart τη συσκευή;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το Chronos Calendar δεν κάνει update το title.είναι φυσιολογικό αυτό; δεν το έχω αποκλειση από το παρασκήνιο.

 

Δεν εχω τετοιο προβλημα και ειναι η βασικη μου για ημερολογιο ...Σε preview εισαι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοιο προβλημα και ειναι η βασικη μου για ημερολογιο ...Σε preview εισαι ?

Ναι.το έκανα delete. και το ξαναπέρασα.θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω την κάρτα sd στο τηλέφωνο μου και απο 8gb να βαλω 32gb. Τις εφαρμογες του τηλεφώνου τις εχω όλες στην sd. Αν συνδέσω το τηλέφωνο με το pc και μεταφέρω ολο το περιεχόμενο της παλιάς κάρτας στην καινούργια θα ειμαι εντάξει?

 

Κανενα νεο παιδια? Εαν ειμαι of topics πες τε μου που πρέπει να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω την κάρτα sd στο τηλέφωνο μου και απο 8gb να βαλω 32gb. Τις εφαρμογες του τηλεφώνου τις εχω όλες στην sd. Αν συνδέσω το τηλέφωνο με το pc και μεταφέρω ολο το περιεχόμενο της παλιάς κάρτας στην καινούργια θα ειμαι εντάξει?

 

Κανενα νεο παιδια? Εαν ειμαι of topics πες τε μου που πρέπει να ρωτησω

 

Ναι θα είσαι εντάξει σε όλα, αρκεί πριν την αντιγραφή να έχεις ενεργοποιήσει στον υπολογιστή την εμφάνιση κρυφών φακέλων. :)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο παιδια? Εαν ειμαι of topics πες τε μου που πρέπει να ρωτησω

 

 

Λογικά δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα!

Φωτογραφίες, τραγούδια και τα σχετικά θα είναι μια χαρά. Το πολύ πολύ να χρειαστεί να ξανακάνεις εγκατάσταση τις εφαρμογές που έχεις, αν και αυτό χλωμό το κόβω!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τα .PDF κανονικά δεν θα έπρεπε να τα έβλεπα στην θέση /documents στην εφαρμογή "Files" της Microsoft;

Δεν τα βρίσκω πουθενά αλλού εκτός από την εφαρμογή Adobe Reader.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Τα "αδιαβαστα" στο ταπαταλκ που πηγαν? Γιατι πατωντας home βγαζει αλλα αντι αλλων.και πουθενα δεν τα βλεπω σαν επιλογη μετα το update

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τα "αδιαβαστα" στο ταπαταλκ που πηγαν? Γιατι πατωντας home βγαζει αλλα αντι αλλων.και πουθενα δεν τα βλεπω σαν επιλογη μετα το update

 

discussions -> unread

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

discussions -> unread

 

Ευχαριστω πολυ

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει πώς ρυθμίζεται η εφαρμογή "Πρόγραμμα ελέγχου ταυτότητας της Microsoft" ??
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι φόβοι που είχαμε εκφράσει γαι το άσπρο φόντο του νέου tapatalk επιβεβαιώθηκαν...

Το tapatalk είναι μέσα στις 3-4 εφαρμογές που χρησιμοποιώ περισσότερο και συνήθως η πρώτη... Η κατανάλωση λοιπόν στις AMOLED έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί στήν καλύτερη για να μην πω για τριπλασιασμό... Περίμενα πρώτα να περάσουν λίγες μέρες για να το επιβεβαιώσω... Παράδειγμα για να γράψω ένα ποστ και να διαβάσω 2-3 θεματάκια και μέσα σε 12-13 λεπτά είχε φάει 14% από την μπαταρία... Δυστυχώς όλο αυτό το λευκό φόντο σκοτώνει πραγματικά την μπαταρία...

 

Άλλα 2 προβλήματα είναι στα A) σε κάποια φόρουμ τα Quote δεν φαίνονται καν και σε άλλα φαίνονται περίεργα & B) Στα links δεν μπορείς να πατήσεις επάνω παρά μόνο να δεις τον σύνδεσμο... Λύση για αυτά τα 2 είναι η νέα επιλογή "Web View" όπου σε πετάει στον browser και τα βλέπεις...

 

Πάντως το θέμα με την μπαταρία είναι το χειρότερο... Απορώ για ποιο λόγο να αφαιρέσουν το dark theme από την στιγμή που ξέρουν πόσο θα βλάψει τις AMOLED... Πραγματικά δεν έχει λογική.. Σκοπεύω το μεσημέρι να ανοίξω ένα θέμα στο tapatalk community και θα παραθέσω το λινκ για να μαζευτούμε μήπως και πάρουν μπρος...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και εγώ , σαν ολοκαίνουργιος κάτοχος 925 για την μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμα (φαντάζομαι όμως ισχύει η μεγάλη κατανάλωση στην amoled ) αλλά σίγουρα η ασπρίλα μου κουράζει τα μάτια
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και εγώ , σαν ολοκαίνουργιος κάτοχος 925 για την μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμα (φαντάζομαι όμως ισχύει η μεγάλη κατανάλωση στην amoled ) αλλά σίγουρα η ασπρίλα μου κουράζει τα μάτια

 

Off Topic

Αναβαθμίστηκες βλέπω.. Μεγειά και καλορίζικο :D

 

Και αυτό που είπες για το κουραστικό στο μάτι ισχύει και το κατάλαβα χθες το βράδυ... Εκτός ότι μου έριξε 26% σε μισή ώρα πόνεσαν και τα μάτια μου (φοράω και φακούς) στο σκοτάδι....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Αναβαθμίστηκες βλέπω.. Μεγειά και καλορίζικο :D

 

Και αυτό που είπες για το κουραστικό στο μάτι ισχύει και το κατάλαβα χθες το βράδυ... Εκτός ότι μου έριξε 26% σε μισή ώρα πόνεσαν και τα μάτια μου (φοράω και φακούς) στο σκοτάδι....

 

thanks :) προσπαθω να συνηθίσω το μέγεθος ακόμα , σε σχέση με το τοσοδούλι 620

Link to comment
Share on other sites

thanks :) προσπαθω να συνηθίσω το μέγεθος ακόμα , σε σχέση με το τοσοδούλι 620

 

Χαχαχα.. Λογικό... Θεωρώ ότι είναι από τα ιδανιά μεγέθη οι 4,5'-4,7'... Θα το συνηθίσεις και μετά δεν θα γυρνάς... ΄

 

Πάντως υπέροχο κινητό... Σίγουρα θα το ευχαριστηθείς ειδικά την οθόνη του...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί στη Tapatalk γελοίοι εντελώς... Άσπρο φόντο χωρίς δικαίωμα επιλογής θες δε θες. Εντελώς γίδια μιλάμε! :shoot:
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το shazam έκλεισε 8 μήνες πεθαμένο, ζωή σε μας...

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις .. μια χαρα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...