Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Πριν λιγες μερες παρατήρησα οτι στο store δεν υπάρχουν πουθενα οι χαρτες HERE drive και HERE maps ξερει κανεις γιατι?Κατέβηκαν για καποια μελλοντική αναβάθμιση η επειδη ηταν της Νοκια τους χαιρετάμε μια και καλη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Πριν λιγες μερες παρατήρησα οτι στο store δεν υπάρχουν πουθενα οι χαρτες HERE drive και HERE maps ξερει κανεις γιατι?Κατέβηκαν για καποια μελλοντική αναβάθμιση η επειδη ηταν της Νοκια τους χαιρετάμε μια και καλη?

κατέβασε αυτό https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/sysapp-pusher/9wzdncrfhvls και μέσα από την εφαρμογή κατέβασε τις εφαρμογές here εγώ τουλάχιστον σε ένα φίλο έτσι τις έβαλα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Πριν λιγες μερες παρατήρησα οτι στο store δεν υπάρχουν πουθενα οι χαρτες HERE drive και HERE maps ξερει κανεις γιατι?Κατέβηκαν για καποια μελλοντική αναβάθμιση η επειδη ηταν της Νοκια τους χαιρετάμε μια και καλη?

 

Έχεις βάλει τα 10ρια; Γιατί απ' ότι φαίνεται μετά τα 10ρια τις εφαρμογές here, μπορεί να τις πάει για απόσυρση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει τα 10ρια; Γιατί απ' ότι φαίνεται μετά τα 10ρια τις εφαρμογές here, μπορεί να τις πάει για απόσυρση.

 

Ίσως ο πιο σοβαρός λόγος που μένω και γουστάρω τα windows ειναι τα here αν τα βγάλουν απο την πλατφόρμα τότε δεν βλέπω τον λόγο να μείνω και να μην πάω σε nexus.οτι καλό έχει η Microsoft γενικά τα έδωσε και στις άλλες πλατφόρμες,οπότε τι νόημα έχει αν σταματήσει και αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει καποιο καλο call recorder ?

 

Προς το παρόν τα WP8.1 δεν υποστηρίζουν ηχογράφηση κλήσης. Θα προστεθεί αυτή δυνατότητα στην καινούρια έκδοση του λειτουργικού.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τα WP8.1 δεν υποστηρίζουν ηχογράφηση κλήση. Θα προστεθεί αυτή δυνατότητα στην καινούρια έκδοση του λειτουργικού.

Το ξερω για 8.1 ,ρώτησα όμως επειδή είμαι σε Insider Preview ,αν υπάρχει κατι .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Πριν λιγες μερες παρατήρησα οτι στο store δεν υπάρχουν πουθενα οι χαρτες HERE drive και HERE maps ξερει κανεις γιατι?Κατέβηκαν για καποια μελλοντική αναβάθμιση η επειδη ηταν της Νοκια τους χαιρετάμε μια και καλη?

 

Ακριβώς αυτό θα ρωτούσα κι εγώ τώρα, που είναι όλες οι εφαρμογές HERE Drive ΧΑΡΤΕΣ κτλ;

Δεν υπάρχουν πουθενά πλέον.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για 8.1 ,ρώτησα όμως επειδή είμαι σε Insider Preview ,αν υπάρχει κατι .

 

Το παρόν θέμα στο οποίο και ρώτησες αφορά τις εφαρμογές των WP 8.1. Για ότι αφορά την Technical Preview των Windows 10 Mobile μπορείς να απευθυνθείς στο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει τα 10ρια; Γιατί απ' ότι φαίνεται μετά τα 10ρια τις εφαρμογές here, μπορεί να τις πάει για απόσυρση.

Δηλαδή όσοι έχουμε τώρα τους χάρτες αυτούς με τα 8.1, μετά την αναβάθμιση σε Windows Mobile 10 θα χάσουμε τις εφαρμογές αυτές;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως όταν το κάνεις κοινοποίηση από το STORE, και πατήσεις επάνω στο link Δείτε την εφαρμογή "HERE Maps" για Windows Phone - http://www.windowsphone.com/s?appid=efa4b4a7-7499-46ce-aa95-3e4ab3b39313

Σε πάει κανονικά στο STORE για να την κατεβάσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσοι έχουμε τώρα τους χάρτες αυτούς με τα 8.1, μετά την αναβάθμιση σε Windows Mobile 10 θα χάσουμε τις εφαρμογές αυτές;

 

Εγώ πάντως που είμαι με την technical preview τις έχω κανονικά όλες τις εφαρμογές Here.

Link to comment
Share on other sites

sos

Ενεργοποίησα κάποια στιγμή την παιδική γωνιά και την γωνιά εφαρμογών. Μετά τα απενεργοποίησα αλλά συνεχίζει να μου ζητάει τον κωδικό όποτε ανοίγω την οθόνη.... Τι κάνω λάθος???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα 8.1 θα συνεχισουμε να περνουμε αναβαθμισεις στις εφαρμογες της HERE? Δεν ειναι μονο το Map και το Drive ειναι και το Here Transit που το χρησιμοποιω παρα πολυ. Για μενα ισως ειναι και λογος να μη περασω στα 10ρια σε περιπτωση που δεν τα εχουν free :worry:
Link to comment
Share on other sites

sos

Ενεργοποίησα κάποια στιγμή την παιδική γωνιά και την γωνιά εφαρμογών. Μετά τα απενεργοποίησα αλλά συνεχίζει να μου ζητάει τον κωδικό όποτε ανοίγω την οθόνη.... Τι κάνω λάθος???

Σε βλέπω για factory reset ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για factory reset ;)

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.......................

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα 8.1 θα συνεχισουμε να περνουμε αναβαθμισεις στις εφαρμογες της HERE? Δεν ειναι μονο το Map και το Drive ειναι και το Here Transit που το χρησιμοποιω παρα πολυ. Για μενα ισως ειναι και λογος να μη περασω στα 10ρια σε περιπτωση που δεν τα εχουν free :worry:

 

Ότι αναβαθμίσεις παίρνουν οι εφαρμογές στα 8.1 παίρνουν και στα 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,απ το zedge δεν σε αφήνει να βάλεις ήχο κλήσης ,και στα 10αρια τι τροποποιημενο σε wav τι κομμένο mp3 τι αλλαγμένο σε ringtone...τιποτα .

Τώρα μπορεί λόγο της TP να μην γίνετε ,λογικα θελω να πιστεύω οτι official οταν τα δωσουν θα μπορει κάποιος να βάλει ενα mp3 για ηχο κλήσης χωρίς να χρειάζεται να κανει μετατροπές ,κοψίματα ,ραψίματα , δεν ειναι λογικό να μην μπορείς να βάλεις ενα κομμάτι που σου αρέσει στο κινητό σου και απλά να το επιλέξεις ως ηχο κλήσεων .

 

Με τα 8.1 μπορείς να τα βάλεις σαν ήχο κλήσης! Δεν ξέρω για τα 10!

 

Νομιζω οτι το μονο που δεν εχει ειναι ο καιρος στην σειρα 640 στην glance screen αν δεν κανω λαθος..το ειχαν επισημανει πολλοι στα review τους

Ακριβώς. Κι εγώ που πήγα να βάλω τον καιρό σε μιας φίλης μου το 640, είχε κανένα δυο ρυθμίσεις λιγότερες απ' το 830 το δικό μου που το σύγκρινα και γι αυτό δεν μπαίνει ο καιρός, αλλα ούτε και η ημερομηνία! Μονο την ώρα έχει και της ειδοποιήσεις!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, υπάρχει kodi, popcorn time στα Windows phones?

 

Αν και δεν έχω το κινητό εδώ και δύο εβδομάδες, δεν νομίζω να υπάρχει. Αν θες για δωρεάν ταινίες και σειρές νομίζω υπάρχουν δύο τρείς όμως..! Ο αδερφός μου είχε μια και έβλεπε, αλλά δεν θυμάμαι πως λέγεται.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αισθητά γρηγορότερο.Αλλα πέρα απο αυτό καμία αλλαγή δεν παρατηρώ.

 

Ούτε εγώ βλέπω άλλη αλλαγή στο Facebook...αλλά είναι όντως τελικά πιο γρήγορο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λέει ότι πρέπει να δώσω προσοχή απλά δεν κατεβαίνει

 

φίλε καλήμερα,

 

είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τις εφαρμογές και άκου τι ανακάλυψα και μπορεί φυσικά να το ξέρεις και εσύ ή κάποιος άλλος. είχα ρύθμιση από την αρχή να κατεβαίνουν οι εφαρμογές σε κάρτα ενσωματωμένη αλλά δεν με άφηνε να κάνω εγκατάσταση. με το που άλλαξα την ρύθμιση σε εγκατάσταση στην συσκευή το πρόβλημα λύθηκε!

 

Micrpsft lumia 532 dual

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα 820 φίλου μου, δεν ανοίγει το store. Βγάζει μήνυμα σφάλματος κα κλείνει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα 820 φίλου μου, δεν ανοίγει το store. Βγάζει μήνυμα σφάλματος κα κλείνει.

Πρέπει να ειναι πρόβλημα του store, όχι του 820! Εμένα χθες ενώ έμπαινε στο store, δεν ολοκληρωνόταν η φόρτωση και μου έβγαζε απο πάνω ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το store και να δοκιμάσω αργότερα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ειναι πρόβλημα του store, όχι του 820! Εμένα χθες ενώ έμπαινε στο store, δεν ολοκληρωνόταν η φόρτωση και μου έβγαζε απο πάνω ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση με το store και να δοκιμάσω αργότερα!

 

Στο 1020 δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Ούτε σε ένα 720.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...